• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

NBA

ATELUV

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.07.2010.
Poruka
185
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
B55 @3.9Ghz + ThermalRight xwb01
Motherboard:
Msi 870a-g54
RAM:
Elixir 2x2 7-8-7-24 @1600mhz 1.6v
VGA & cooler:
Gainward GTX 260
Display:
LG 42" Lk430
HDD:
samsung 1tb F3
Case:
CODEGEN BRIZA black (modded)+AquaGate Max (mod)
PSU:
CORSAIR TX 650w
Optical drives:
PIONEER 111D
OS & Browser:
WIN 7 +WIN XP
Ima on itekako potencijala, ta njegova "drvenost" (ne znam kako bolje da opišem :d) i jeste posledica toga što je kasno počeo da trenira. Jednostavno neke stvari se ne uče preko no‡i, posebno ako si bek šuter. Centar može da nauči tri kretnje, ali ovde treba više rada.

Ali po meni ima reprezentativan potencijal, pre svega dobar šut i jak ulaz, mada sve to treba da kanalie malo bolje.

Razlog toga što svi lošije igraju ove godine (osim Kecmana, ali to je zahvaljuju‡i njegovoj neverovatnoj košarkaškoj inteligenciji), je taj što nemamo pravog pleja. Onaj Lo nije bio tip igrača koji nam treba, a sad dok čekamo ovog novog, ni nemamo klasičnog pleja.

Inače meni je najviše žao Œakarevi‡a, ja od Vese Petrovi‡a nisam video požrtvovanijeg i borbenijeg igrača, ali u napadu se boji i da primi loptu, a ne nešto više.
Da, da prava rec je drvenost... najvise se vidi pri ulazu gde se krece iskljucivo pravolinijski i ulazi u dva igraca gde nikako ne moze da izadje kao pobednik...ali vidi se da ima atletskih sposobnosti za dobar ulaz i kontru, kada bi ga naucili da malo vise koristi glavu kad krene na ulaz bilo bi super.Sto se suta tice vidi se da nema prirodno meku ruku vec utreniran sut koji ako ne trenira dovoljno intezivno brzo opada.Gledao sam ih u kg, pogadja svaki drugi sut kada je sam sto nije odlika trojkasa, za razliku od Bertansa.Odbrana je odlicna naravno jos malo mozga da koristi i zaobidje nepotrebne faulove.

Cakarnvic all round igrac ali nista nije pokazao...mislim zahvaljujuci treneru koji ne zna da ga podrzi ali opet nije i da mu nije dao minutazu.... mozda da ga ne izvodi iz igre kad promasi, da se na taj nacin oslobodi u igri jer bas deluje stegnuto.

Lou-klasican rezervni play koji sluzi da odmori glavnog play-a i bukvalno nista vise od toga.Realno zato su ga Ameri i placali

Sent from my ALCATEL one touch 990 using Tapatalk
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
nikad ja sa androida ili ipada ne idem na forume, sve moze da sacheka. jeste na iPad milina kucati al brate - sve sto nije Windows na WiFi, redovno baguje u prenosu podataka.
Jbg kad se zavalim u krevet ja i serije pustam preko iPada i tako gasim komp. :D
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Prljav potez, za mene neocekivan od Lova...


Evropska varijanta od pre godinu dana.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Polako ali sigurno ce ga Kobe prestici u par stvari, u nekima vec jeste :) Samo da je ziv i zdrav, nista drugo ne moze a ga sprechi... Jos tri godine da ovako gilja moze.
Pored toga, ova statistika nije up to date, vec kada je Kobe imao 31 god, Kobe je 14x bio all star (vishe od Jordan-a), 9x prva peteroka (zdrav razum kaze da ce ga ovde prestici 100% ili barem izjednachiti), 9x defancivna patroka NBA (izjednacheni, a verovatno ce ga prestici), 4x MVP all star (bolji od Jordan-a), a vidim ne spominje se ni "Naismith Prep Player of the Year Award" koji Kobe ima, i high score per game, tj Kobe-ovih 81 i sl :) Ta nagrada koja se ne spominje nam govori da je Kobe direktno iz srednje shkole doshao u NBA, i logichno kasnije stasao. Broj titula je josh uvek otvoren. Titule kao sto su "Pobednik u zakucavanju" :D Mislim, stvarno, jer to bitno ko ih ima vishe? :D Jedino u sta sam 100% siguran da ga nece prestici je titula defanzivca godine, to jako teshko, ali ne zbog toga shto je Kobe losh defanzivac, shtavishe, jedan je od boljih u NBA, nego zbog toga sto je konkurencija sada veca.
Da rezimiram. Mrtva je to trka ako mene pitate. Prosechan, broj poena i skokova ne bih komentarisao to je veoma relativna stvar, pogotovo na poziciji beka shutera, i zavisi od kvaliteta ostatka tima, kao i broja minuta u igri. Chist primer je Iverson koji je resetako kao blesav jer je ostatak tima bio dosta loshiji...
Jedino u cemu je MJ malo bolji je defanziva, ali mi se chini i da je Kobe malo bolji u ofanzivi, koliko se secam MJ nije bio ovako prodoran u svojoj 33. god...
Ajde da komentarishemo o ovme kada Kobe zavrshi karijeru ;) To jedino ima smisla.

:wave:
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
ali mi se chini i da je Kobe malo bolji u ofanzivi, koliko se secam MJ nije bio ovako prodoran u svojoj 33. god...
:wave:
:rotf:
zaneo si se ti bas dobro u pisanju, oce to kad te ponesu skrivene emocije i ljubav prema igracu koga volis, tako ja ne volim kad mi neko dira Iversona.

Izvolte upravo ono sto ste trazili:mir:


I da dodam jos ovo, sa 39 godina, 23pts po utakmici u sezoni, i sa 40 godina 20pts po utakmici, i u obe sezone je imao oko 6rbs po utakmici.

A sto se tice ofanzive u tim godinama, evo ti jos jedan nba rekord.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Kao sto rekoh, pustimo Kobe-a da zarshi karijeru ;) Osim ako mozda nemas vremeplov, pa da ti verujem? :D Bez insinuacija molim, sve sto sam napisao je chinjenica ;) Pochev od toga da si okachio 2 godine staru statistiku.
Kobe je Michael-a u nekim stvarima prestigao i ti sada mozes da se nervirash koliko hocesh, to je chinenica :D Kobe je recimo i najmladji NBA all star svih vremena :D Vidim to se zaboravilo :) A mozda se nije ni znalo :p Jordan? Pa on je "samo" rooky godine bio, a to se bira svake godine. I sada se kao argument navodi da je Jordan odigrao manje utkamica, tj Kobe vishe? :D Ponalvjam, Jordan nije bio u NBA kada je Kobe igrao all star. Argument broja utkamica je nevalidan, toliko jednostavno. Pored toga Jordan je imao dve sezone u kojma je odigrao samo 17, odnosno 18 utakmica, Kobe nije imao takve izlete.

Ako Kobe budu igrao u timu kao shto je Washington te godine bio u kome je igrao Michael, postizace isto 23 poena :) Shtavishe, mozda ce i vishe postizati...Kobe je lakshi od Jordana na kolenima, moze duze da traje, i to nisam ja izmislio nego to tvrde svi NBA struchnjaci... To je chak i Jordan rekao ;)

Lik koji je sastavio ovaj video je klasichan Kobe hejter :D Kao "Kobe je postigao 81 poen, ali (to "ali" ti je dokaz da je lik hejter :D) proitv najgore druge odbranbene ekipe u ligi". Ok, a sto Jordan nije postigao 81 protiv najgore druge odbranbene ekipe, ili protv najgore? Nemoj samo da mi kazes da u Jordanovo vreme za sve godine igranja nije bila barem jedna ekipa koja je loshija od tog nesrecnog Toronta (bilo je loshijih ili bar slichnih Torontu). Ali tako je to kada se slepo veruje u kult a na proverava detaljno sve, ili se nikada nije odigrala kosharkashka utkamica :p

P.S. Jordan nije najbolji igrach svih vremena, ne moze da bude, on sam je rekao da nije ito nije rekao zato sto je kulturan i dobar, nego zato sto je to tako. Kosharka je timski sport i dosta zavisish od tima. U tenisu mozesh da budesh najbolji svih vremena jer je to indvidiulani sport. Ko to ne razume, jbg, ja ne mnogu da mu objasnim, meni je to jasno 100% ;) Zato i kazem da je mrtva trka. Da se sve meri sa titulama i statistikom, ispalo bi i da je jedan Barkley losh igrach? Tj mnogo loshiji od Kobe-a i Michael-a?

:wave:
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Jesi ti pogledao onaj klip gore? :eek:
Pogledaj jos jednom, ako te zaboli, pogledaj opet i opet, mozda te izleci :d

Podatak o ukradenim loptama si iskusno preskocio.
Kada se pomene prosek po utakmici to je relativno, a kada se navede cinjenica da je Brajant imao 369 utakmica vise od Jordana, onda je to nevalidan podatak :rotf:

Ej bre, 369 utakmica vise, a toliko zaostaje u maltene svim parametrima.
Procenat suta 45% vs 51%. (Kobijeva najpreciznija sezona je bila 47%)
U trojkama je Brajant bolji 34% vs 32%, wow.
Slobodna bacanja, da kazemo isti, i ako je mala prednost kod Jordana. 83.7 vs 84.4%
Skokovi 5.3 vs 6.3.
Asistencije 4.7 vs 5.8
Ali ukradene su potpuni HIT, Kobi ima 1653 ukradene iz 1103 utakmice, dok Jordan ima 1945 iz samo 734 utakmice.
Prosek ukradenih 1.5 vs 2.65.
Jesi pogledao promasene suteve, izgubljene lopte? :rolleyes:
Odnos blokada, Kobi 576 na 1103 utakmice, Jordan 715 na 734 :p

Jordan je bio 5x NBA Most Valuable Player, Brajant samo 1.
Jordan je bre sa svojih 40 godina igrao all star utakmicu ;)
Tacnije igrao je u obe poslednje sezone, i po broju all star utakmica su izjednaceni (ako gledas celu karijeru).

Pominjes 81pts na regularnoj sezonskoj utakmici, a sto ne obratis paznju na bitniji podatak, a to je broj pojena u plej off-u i ako se lozis na brojke, najveci broj postignutih pojena u plej off-u. ;)

I na kraju jedan takodje bitan podatak, Jordan nikada nije izgubio finale, 6 finala, 6 prstenja, i u svih 6 je bio MVP finala.
Brajant, 7x u finalu, 5 prstenja (u prva 3 je imao u timu najdominatnijeg centra lige mozda ikada, al nema veze, necemo o tome). 2x MVP finala.

KRAJ bre, gotovo, ja ne vidim gde ti mozes dalje da izvuces ikakvu slamcicu da ce ga on prestici, ustvari, ti vec mislis da jeste :ajoj:

Kud si kreno s'ekserom u glavi :rotf:
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Love dobio suspenziju od dva meca zbog onog poteza nad Skolom. :|
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Jesi ti pogledao onaj klip gore? :eek:
Da, koji deo moje rechenice ti nije jasan. Klip je hejterski, lik osporava 81 poen :D O chemu prichamo dalje?


Pogledaj jos jednom, ako te zaboli, pogledaj opet i opet, mozda te izleci :d
Mogu da pogledam josh 81 put ako hocesh? :D I dalje tvrdim da je heterski klip, a objasnio sam ti vec zasto to mislim... Argument mi je na mestu.


P
odatak o ukradenim loptama si iskusno preskocio.
Kada se pomene prosek po utakmici to je relativno, a kada se navede cinjenica da je Brajant imao 369 utakmica vise od Jordana, onda je to nevalidan podatak :rotf:
Rekao sam da je bolji defancizvac, ali malo bolji. Problem? Ne znam uopste na cemu potencirash? Ponavljam, kosharka je timski sport :)

Ej bre, 369 utakmica vise, a toliko zaostaje u maltene svim parametrima.
Procenat suta 45% vs 51%. (Kobijeva najpreciznija sezona je bila 47%)
U trojkama je Brajant bolji 34% vs 32%, wow.
Dakle bolji je Kobe u tom segmentu igre? Koliko ja znam 34 je bolje od 32.

Slobodna bacanja, da kazemo isti, i ako je mala prednost kod Jordana. 83.7 vs 84.4%
I ovde je bolji zar ne? Znash ono, neko je loshiji a neko je bolji! Malo ali bolji, bolji, bolji, bolji :D A koliko je beshe faulova napravljeno na Kobe-u a koliko na Jordan-u? Koga su vishe tukli?


Skokovi 5.3 vs 6.3.
Asistencije 4.7 vs 5.8
Ovde je Jordan bolji, ali to je posleca tima u kome je igrao i saigrachima sa kojima je igrao... Isto vazi i za Kobe-evu statistiku u kojoj je bolji. Ja ne znam kako to drugachije da ti obajsnim te parametre. Bulls-i dugo nisu imali klasichog playa, vec je upravo Jordan prenosio loptu.
Ali ukradene su potpuni HIT, Kobi ima 1653 ukradene iz 1103 utakmice, dok Jordan ima 1945 iz samo 734 utakmice.
Prosek ukradenih 1.5 vs 2.65.

Jesi pogledao promasene suteve, izgubljene lopte? :rolleyes:
Odnos blokada, Kobi 576 na 1103 utakmice, Jordan 715 na 734 :p
Jordan je bio 5x NBA Most Valuable Player, Brajant samo 1.

Jordan je bre sa svojih 40 godina igrao all star utakmicu ;)
Tacnije igrao je u obe poslednje sezone, i po broju all star utakmica su izjednaceni (ako gledas celu karijeru).
Kobe bre ima 33 god, josh uvek igra i igra fantastichno. Kako mozesh da poredish te stvari? Do 40 god ima da gilja josh 7 god. Da ti pojasnim plastichno. Dete sa 7 god krece u shkolu i razumno je, pricha, zna da sabira i oduzima. Kobe ce biti najbolji strelac svih vremena ako bude igrao do 40, dakle, jer on onda zbog toga najbolji svih vremena u timskom sportu?

Pominjes 81pts na regularnoj sezonskoj utakmici, a sto ne obratis paznju na bitniji podatak, a to je broj pojena u plej off-u i ako se lozis na brojke, najveci broj postignutih pojena u plej off-u. ;)
Ne lozim se na brojke, otud ti to? Lozim se samo na ono sto vidim svojom ochima, a to je da su i jedan i drugi znali da daju kosh kada treba, kao i znali dasvom timu naprave razliku kada treba, niko od njih dvojice nije istaknut vishe ili manje. Nesto nisam primetio da je Kobe u bilo chemu bio loshiji od Jordnaa u playoff-u.


I na kraju jedan takodje bitan podatak, Jordan nikada nije izgubio finale, 6 finala, 6 prstenja, i u svih 6 je bio MVP finala.
Brajant, 7x u finalu, 5 prstenja (u prva 3 je imao u timu najdominatnijeg centra lige mozda ikada, al nema veze, necemo o tome). 2x MVP finala.
A siroti Jordan nije u timu imamo najdominatnije krilo svih vremena? :D lol Samo sto je Kobe osvojio dve titule i posle odlaska najdominatnijeg centra, a Jordan nikada nije uzeo titulu bez Pippena u ekipi, koji je kao sto sam rekao najdominantije krilo u istoriji ove igre.
Elem, Shaq po meni nije najdominantiji centar. Najdominantiji centar svog doba (u svakom smislu te rechi je Wilt Chamberlain). Shaq je dosta bio zashticen od strane sudija, a NBA-u je tada trebao superstar, pa su naprvili jednog. Shta mislish, zashto je onaj polukrug ispod obrucha tu gde jeste sada? Shta mislish, zashto je na FIBA takmichenjima Shaq uvek bio na ivici 5-og faula? Da nije mozda bio nervozan shto igra za repku? :D
Shaq nije najdominantiji centar svih vremena, rekao sam ti ko je, samo je pored pravila imao srecu shto je Alonzo Mourning imao chesto zdravstvenih problema.


KRAJ bre, gotovo, ja ne vidim gde ti mozes dalje da izvuces ikakvu slamcicu da ce ga on prestici, ustvari, ti vec mislis da jeste :ajoj:

Znam da ne vidis, ali to me ne bine, brine me sto mi stavljash rechi u usta koje nisam izgovorio. Ne, to ti mislish da ja mislim, pravish insinuacije, ja sam ti rekao u chemu ga je prestigao (jel mozesh da opovrgensh stvari u kojima ga je prestigao, chitaj u kojima je bolji? Ne mozesh, i tu je kraj, a ne ovde gde si ti naveo), i zbog toga Jordan nije najveci svih vremena, a ako gledash prema titulama, pa jedan Bill Russel ih ima 11, tj kao Kobe i Jordan zajedno, on je onda sigurno najbolji igrach svih vremena?

Elem. Evo sad cu da ti objasnim kako ja na to gledam i u to me moze niko da me ubedi da je drugachije, to sam osetio mnogo puta. Kao neko ko je mogao da zakuca loptu i sa leve i sa desne noge, iz naskoka ili dvokoraka, a mogao da se gura sa ljudima vishim od mene po 15cm, a kao takav bio i najcheshce dominatnat shto na basket shto na kosharkashkim terenima na svojoj poziciji, mogu samo da ti kazem da Kobe sada ima daleko vecu konkurenciju medju atletama koji ga chuvaju od Jordana. Joradan je u svoje vreme imao samo (bukvalo samo) Joe Dumars-a iz Pistonsa i Drexlera iz Rockets-a i to je to
Poneta je sledeca. Kobe sada ima daleko vecu konkurenciju, ali to je sve nebitno, porede se babe i zabe, a vec sam ti napisao, da ovo nije tenis i da nije individulani sport, da su igrali basket 1:1 onda bi sve ovo sto ti navodis vazilo, ovako je samo mrtvo slovo na papiru, jer kao sto rekoh Jordan ne mislim da je bolji, sigurno ni ne misli da je gori ;)
Kosharka je timski sport, ako to ne kapirash na nachin na koji ja kapiram ne mozemo da se razumemo.

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Love dobio suspenziju od dva meca zbog onog poteza nad Skolom. :|
Ako je, ono je stvarno ochajno shto je uradio. Iskreno, chudi me da je samo dve dobio. Inache, tu tekmu ga je Skola par puta ushtinuo za bubrege i dobro ga isprovocirao, ali opet, niiti je bio pametan da to prijavi sudiji posle prvog puta, plus ga je verovatno iritirala Skolina stamenost pod koshem... I desilo se to shto se desilo. Krivo mi je shto je to uradio, jer ja stvarno gotivim tog igracha... Meni da je to uradio, prvi sledeci napad i ne bi imao jednu bradavicu :D Shalim se naravno, sraman potez u svakom sluchaju....
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Na prethodnom meču mu je Skola odvalio lakat u lice.

Inače po meni je ovo gaženje preuveličano, jeste ga potkačio, ali uopšte nije baš tako zverski gaženje kakvim se potencira. Korak je bio produžen i nije bio "jakog" intenziteta, plus je bio u grudi.

Ovo je recimo zversko gaženje:

 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
^Okacio sam taj klip na prethodnoj strani, odmah me je podsetilo na to gazenje :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Zato je i samo 2 dobio... Iskreno, uopste nije bitno da li ga je pogodio u glavu, grudi i sl i koliko jako, ovde je kaznjen zbog namere i zbog vredjanja inteligencije te organizacije. Vidi se sa snimka da nije prirodan pokret uradio...
Ovaj drugi snimak, ako mene pitash je zabrana igranja do kraja sezone, ovo je bre zlochin...c c c :(


EIDT: jel ima negde snimak to gde ga je Skola zalaktio? :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Pa u tome i jeste problem, sto ne mislis da je Jordan bolji, a meni je to ipak toliko ocigledno.
Liga pravi zvezde, gurala je shaq-a, mislis da nije gurala brajanta, ili lebrona, a sada grifina?
I nista to nije sporno, liga radi ono sto voli, a to je zarada para. :)

E sad, posto se pozivas na PRAKSU i prakticnost, kako to da se nikada nisi pozvao na promene defanzivnih pravila, a pravila su promenjena debelo od 2004-e.
A najbitnije defanzivno pravilo koje je promenjeno i uvedeno je da nema hand check-iranja.

Promene u pravilima
2001-02
• A new defensive three-second rule will prohibit a defensive player from remaining in the lane for more than three consecutive seconds without closely guarding an offensive player.

2004-05
• New rules were introduced to curtail hand-checking, clarify blocking fouls and call defensive three seconds to open up the game.

2006-07
• On a clear-path-to-the-basket foul, the team that is fouled is awarded two free throw attempt and the ball on the sideline.

2003-2004 ppg:
Points Per Game Leaders
1. Tracy McGrady-ORL 28.0
2. Peja Stojakovic-SAC 24.2
3. Kevin Garnett-MIN 24.2
4. Kobe Bryant-LAL 24.0

2004-2005 ppg (rules changes in full effect)
(Notice a spike in scoring and notice how many perimeter players top the PPG lists)
Points Per Game Leaders
1. Allen Iverson-PHI 30.7
2. Kobe Bryant-LAL 27.6
3. LeBron James-CLE 27.2
4. Dirk Nowitzki-DAL 26.1
5. Amare Stoudemire-PHO 26.0
6. Tracy McGrady-HOU 25.7
7. Gilbert Arenas-WAS 25.5
8. Vince Carter-TOT 24.5
9. Dwyane Wade-MIA 24.1

2005-2006 ppg
Points Per Game Leaders
1. Kobe Bryant-LAL 35.4
2. Allen Iverson-PHI 33.0
3. LeBron James-CLE 31.4
4. Gilbert Arenas-WAS 29.3
5. Dwyane Wade-MIA 27.2
6. Paul Pierce-BOS 26.8
7. Dirk Nowitzki-DAL 26.6
8. Carmelo Anthony-DEN 26.5
9. Michael Redd-MIL 25.4
10. Ray Allen-SEA 25.1
11. Elton Brand-LAC 24.7
12. Vince Carter-NJN 24.2

2006-2007 ppg
Points Per Game Leaders
1. Kobe Bryant-LAL 31.6
2. Carmelo Anthony-DEN 28.9
3. Gilbert Arenas-WAS 28.4
4. LeBron James-CLE 27.3
5. Michael Redd-MIL 26.7
6. Ray Allen-SEA 26.4
7. Allen Iverson-TOT 26.3
8. Vince Carter-NJN 25.2
9. Joe Johnson-ATL 25.0
10. Tracy McGrady-HOU 24.6
11. Dirk Nowitzki-DAL 24.6

A, kako je to nekad izgledalo

1997-1998 ppg
Points Per Game leaders 1. Michael Jordan*-CHI 28.7
2. Shaquille O'Neal-LAL 28.3
3. Karl Malone-UTA 27.0
(these were the only 3 players over 24ppg)

1996-1997 ppg
Points Per Game leaders 1. Michael Jordan*-CHI 29.6
2. Karl Malone-UTA 27.4
3. Glen Rice-CHH 26.8
4. Mitch Richmond-SAC 25.9
5. Latrell Sprewell-GSW 24.2

1995-1996 ppg
Points Per Game leaders 1. Michael Jordan*-CHI 30.4
2. Hakeem Olajuwon*-HOU 26.9
3. Shaquille O'Neal-ORL 26.6
4. Karl Malone-UTA 25.7
5. David Robinson*-SAS 25.0
(notice, only one perimeter player)

1994-1995 ppg
Points Per Game leaders
1. Shaquille O'Neal-ORL 29.3
2. Hakeem Olajuwon*-HOU 27.8
3. David Robinson*-SAS 27.6
4. Karl Malone-UTA 26.7
5. Jamal Mashburn-DAL 24.1
(Notice the lack of perimeter players)

90's defense was the best defense at containing perimeter basketball players. 90's defenses took the best aspects of 80's defenses and added to them. 00's defenses were stripped of their rights to actually physically contain the ball handler. Why do you think the 04 Pistons defense fell off so quick?

Da bi bolje razumeo o cemu pricam, procitaj dalje.
Joe Johnson from the Atlanta Hawks was asked about the handchecking rule during the summer of 2010: "It benefits me," said Joe Johnson, one of three players (Mike Bibby and Jamal Crawford are the others) on the Hawks' roster who have averaged 20 or more points in a season. "It definitely changes the game because it gives every guy that extra step. "If we could hand check now, the game would be totally different," Johnson said. "If they couldn't hand check back in the day, there are some guys that would have been even better than they were. It would have been nuts for some of the big-time scorers and perimeter players from the 1980s and 1990s. Can you imagine what [Michael] Jordan would have done in a league where you couldn't hand check."
I zbog ovih promena u defanzivnim pravilima, imas one silne izjave svih mogucih slavnih licnosti koji tvrde da bi Jordan, i ne samo on, mnogi iz njegove ere, postizali mnogo vise koseva po utakmici.

I na kraju, Jordan je sam sve lepo rekao, samo treba da se slusa, skoncetrisano, sa razumevanjem. (obratiti paznju na deo od 20:24 - 21:20)

Inace ovaj klip pokazuje koliko je odbrana u onoj eri basketa bila mnogo jaca i tvrdja. :wave:
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa ne mislim da je Jordan bolji, ali ne mislim ni da je Kobe bolji, ja se stvarno ne bih usudio da kazem da je jedan od njih bolji... Vama koji tako mislite svaka chast na hrabrosti, ali niste u pravu pa niste :D

Zbog Kobe-a se nisu menjala pravila, to znam sigurno, kao ni zbog Jordana, uostalom ti si pomenuo Shaq-a, ne ja :D

Inace ovaj klip pokazuje koliko je odbrana u onoj eri basketa bila mnogo jaca i tvrdja. :wave:
Da odgovorim samo na ovo, sa ostalim se ne slazem da ima uticaja na broj poena. Samo cu ti reci da je zona do 2001 je bila kaznjiva po NBA pravilima,a to je krucijalno pravilo koje dosta menja igru i broj poena iz igre. Pre svega usporava je, a u pozicionoj igri ima i manje poena i manje asistencija. Mavsi su zahvaljujuci tome postali shampioni proshle godine, u igri ****&roll i 1:1 nemaju shanse protiv Heat-a.
btw odbrana iz te ere je bila tvrdja, jacha nije sigurno, a to su dve razlichite stvari koje mnogi meshaju. Pa otud i konfuzija.
Jedno je igrati tvrdo, a nesto drugo jako. Uglavnom tvrdu igru protivnika mozesh da kontrolishesh, chak i da iskoristish kao prednost ako si inteligentan na terenu, dok jaku (pod tim spada i vishe trchanja, i vishe promena pravaca, uglavnom veci napor tela) ne mozesh kao pojedinac.
Da su Jordan i Kobe iste godine doshli u NBA, i iste zavrshili karijeru i da si mi ostavio onu statistiku ne bi bilo rasprave, toliko jednostavno. Na zalost ima je, a ja se ne bih usudio da kazem da je Jordan bolji, omiljeniji i gotivniji sigurno jeste, bolji? Diskutabilno ;)

:wave:
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.725
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Uz svo postovanje Kobija, vise se slazem sa mINUS-om. Totalno je u pravu da se odbrana ranije mnogo jace igrala i da je bilo mnogo kvalitetnijih igraca. Gledao sam ove sezone koliko se Kobi ispucava, mada nije jedini. Karmelo isto previse gadja. Ja kapiram da su oni lideri svojih ekipa,ali mene bi bilo sramota da trosim toliko lopti, a da nemam neki zavidan procenat suta. Oni ubace uvek preko 20, cak i preko 30 poena, ali koliko se suteva uzme tokom utakmice, to je strasno.

I Dzordan je trosio dosta lopti, naravno. Ali ovo je stvarno lose za gledanje. Brajant igra ja mislim trenutno samo za sebe i da obori sto vise individualnih rekorda. Mislim da i on sam zna da sa ovakvom ekipom ne moze da uzme titulu.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Brajant igra ja mislim trenutno samo za sebe i da obori sto vise individualnih rekorda. Mislim da i on sam zna da sa ovakvom ekipom ne moze da uzme titulu.
Tu igru koju sda vidis je postavio trener, mislim da je to glavni problem, a Kobe radi ono sto mu trener kaze... Inache, slazem se da je Kobe verovatno svestan da ove sezone ne moze nista da uradi.

:wave:
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.725
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Kobe je uvek imao slobodu, bio to Fil Dzekson ili bilo koji drugi trener, jednostavno je takav tip igraca. Svojim igrama je zasluzio da moze da uzima sut i kada ima mnogo boljih opcija u napadu. Uvek se postavlja to pitanje ko je bolji od njih dvojice. Kobiju je ovo 17. sezona ako se ne varam i ko zna koliko ce jos igrati. Mozda ce igrati dok ne stigne Dzordana i Melouna, da izbije na 2. mesto vecne liste strelaca. Svi znamo da je skoro nemoguce da stigne velikog Karima koji je igrao 20 sezona. :)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Phil J. ode u penziju?


On February 3, 2010, Jackson recorded his 534th win as Lakers head coach, surpassing Pat Riley to become the most successful coach in franchise history. The Lakers would go on to a fifth consecutive playoff berth in 2010. They defeated the Oklahoma City Thunder, Utah Jazz, and Phoenix Suns in the playoffs before defeating the Boston Celtics in the 2010 NBA Finals, earning Jackson his eleventh NBA championship as head coach and his fifth with the Lakers.[13] He tied original Lakers head coach John Kundla's record for most championships won by a head coach in franchise history.

On July 1, 2010, Jackson, after giving it tremendous thought and consulting with his doctors over health concerns, announced that he would return to coach the Lakers for the 2010–11 season.[14]

On August 2, 2010, Jackson signed a new contract with the Lakers to return for what he mentioned was "his last stand", meaning the 2010–11 season would be his last. In January 2011, he reiterated that it would be his final season, explaining that in the past there was the possibility that maybe he would reconsider. "This year, there's no maybe," said Jackson.[15] He reasserted that position after the Lakers were swept out of the playoffs by that season's eventual NBA champions, the Dallas Mavericks, in the conference semifinals.[16]
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, vi zaista poredite Jordana sa bilo kim? A pogotovo sa Kobijem?

Molim vas, ne terajte me da potrošim sva slova na tastaturi, potrošio sam sve pare na muziku, nemam za novu tastaturu...
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Jordan je najdominantniji igrac u svojoj eri. Neosporno. Zbog toga sto je tada toliko odskakao od ostalih, mnogi ga nazivaju najboljim svih vremena. AnimaN jednostavno tvrdi da je iluzorno proglasavati najboljeg svih vremena jer je to neuporedivo u timskom sportu. S tim se slazem u potpunosti. Cak i u individualnom sportu se cesto spominje konkurencija u to vreme, stil igre i sl.

U sustini, tesko mi je da zamislim da u danasnje vreme neko toliko odskoci i skine Jordana sa tog medijski izmisljenog trona "najbolji svih vremena". A tek ne mogu da zamislim sta bi bilo da je Jordan tu sad, da je Kobi na Jordanovom mestu u Bullsima i slicne imaginarne kombinacije. Tu svako ima svoje misljenje, tesko je tu nekoga ubediti u suprotno...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Jordan je najdominantniji igrac u svojoj eri. Neosporno. Zbog toga sto je tada toliko odskakao od ostalih, mnogi ga nazivaju najboljim svih vremena. AnimaN jednostavno tvrdi da je iluzorno proglasavati najboljeg svih vremena jer je to neuporedivo u timskom sportu. S tim se slazem u potpunosti. Cak i u individualnom sportu se cesto spominje konkurencija u to vreme, stil igre i sl.

U sustini, tesko mi je da zamislim da u danasnje vreme neko toliko odskoci i skine Jordana sa tog medijski izmisljenog trona "najbolji svih vremena". A tek ne mogu da zamislim sta bi bilo da je Jordan tu sad, da je Kobi na Jordanovom mestu u Bullsima i slicne imaginarne kombinacije. Tu svako ima svoje misljenje, tesko je tu nekoga ubediti u suprotno...
:appl: Drago mi je da josh neko kapira shta pricham.

:wave:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, vi zaista poredite Jordana sa bilo kim? A pogotovo sa Kobijem?

Molim vas, ne terajte me da potrošim sva slova na tastaturi, potrošio sam sve pare na muziku, nemam za novu tastaturu...
Streljaj mINUS-a, on je otvorio pandorinu kutiju :d Ja cu ti kupiti novu tastaturum opusteno :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Tu igru koju sda vidis je postavio trener, mislim da je to glavni problem, a Kobe radi ono sto mu trener kaze...
:wave:
Taj trener je bio trener i jednom i drugom, i taj isti trener je izjavio da bi Jordan sada imao prosek 45pts po ovim pravilima.
During a 2007 L.A. Lakers pre-season broadcast, Phil Jackson was asked how he thought Michael Jordan would perform today, Phil said: "Michael would average 45 with these rules."

Kosarkaski trener koji je trenirao Jordana, Brajanta i Lebrona izjavljuje
Tim Grover, who has trained Kobe, Lebron, and Jordan, was asked who would win a 1-on-1 battle of Jordan vs. either of the other two:
Tim Grover: "Oh, Michael. No question. From a physical and mental standpoint, he's the best I've ever seen. If he were playing now, with the way the refs call everything, and with all the padding these guys wear, he'd average 40 or 50 a night if he wanted."

Suterski trener LA Lakersa izjavljuje
Craig Hodges is the Lakers shooting coach, get a look at what he said:
Q: "If you could take one player in their prime, would you take Michael Jordan or Kobe?"
A: "M.J., all day. There's no comparison. M.J. could score 100 points in this era. You can't hand-check now. Imagine that trying to guard M.J. It would be crazy."

Joe Dumars, jedan od najboljih defanzivaca te ere kaze
Asked if he could defend Jordan under today’s interpretation of the rules, Dumars first laughed, “It would have been virtually impossible to defend Michael Jordan based on the way the game’s being called right now.”

Streljaj mINUS-a, on je otvorio pandorinu kutiju :d
Pandorina kutija je otvorena a i zatvorena davno pre ove "rasprave", izjavama najistaknutijih igraca, trenera i profesionalaca koji se ovom igrom bave celog zivota. :wave:

p.s. smesno bi bilo citirati sve licnosti koliko toga ima...
 
Vrh