• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Bulldozer [official thread]

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Plasim se najnepovoljnijeg scenarija: Sandy ce imati veci potencijal zbog veceg IPCa ali je limitiran brojem jezgara koji se evo u Frostbite enginy-ju u kome je sad BF3 a brzo stize i naredni NFS vec sad pokazuje kao slabiji cak i od Thubana, a BD ce s druge strane imati vise nego dovoljan broj jezgara ali problematicno nizak IPC.
Zakljucak: za multithreadovane naslove+multi GPU setup-ove sa next gen grafikama-ni jedno ni drugo nece biti dovoljno dobro, a to opet znaci-jedino pravo i potpuno resenje bi bio SB-E sa 6 cores.
A kod njega je problem zna se sta, cencuga.:rolleyes:
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pazi ako je moja logika tacna ja to kontam ovako (izmislicu vrednosti).

Ako je npr. i5 brzi 15% od Phenoma II u 640x480 sa jednom GTX560, onda bi taj i5 trebao da bude ~15% brzi od Phenoma II u 1920x1080 sa dve GTX580.

:wave:
Kapiram. Ali sad ubaci u tu racunicu AMD-ovu kartu pa da vidis kako se kvare rezultati.
Fermi karte recimo traze vise CPU snage (ili prefiraju Intel, sta god), pa sa AMD procesorom izgledaju slabije nego sto jesu i ugusice se mnogo vise u jacem setupu. CF sistem nece toliko da padne. Mozda sa BD-om bude bas obrnuto ko zna. Zato kazem da je glupo oslanjati se na jedan test da bi zakljucili kako ce da bude u nekom drugom. Ako cemo da gledamo kako se vozi multi GPU, onda daj multi GPU. Ako ne moze danas, nema veze, videcemo sutra. Ali ja da pravim tri-SLI setup, ne bi se uzdao u low-res testove na staklenim nogama.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Pazi ako je moja logika tacna ja to kontam ovako (izmislicu vrednosti).

Ako je npr. i5 brzi 15% od Phenoma II u 640x480 sa jednom GTX560, onda bi taj i5 trebao da bude ~15% brzi od Phenoma II u 1920x1080 sa dve GTX580.

:wave:
Logika ti je 100% ispravna. U teoriji.... :D
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pazi ako je moja logika tacna ja to kontam ovako (izmislicu vrednosti).

Ako je npr. i5 brzi 15% od Phenoma II u 640x480 sa jednom GTX560, onda bi taj i5 trebao da bude ~15% brzi od Phenoma II u 1920x1080 sa dve GTX580.

:wave:
Losa ti je logika. ;) To uopste ne mora da bude tako, zato sto u 640x480 na low detaljima pola funkcija nije uopste ukljuceno, veci deo koda koji se izvrsava smesten je u L1 i eventualno L2 cache-u, a malene programske petlje se izvršavaju direktno iz uOp cache-a kod Sandy Bridge-a. Zbog toga mali datasetovi "prijaju" Intelovim procesorima. Naravno da ce biti brzi i5 u takvom okruzenju, mozda i 60%, ali garantujem ti da sa dve grafike u CF ili SLi setupu razlika nece biti ni 5%, a moze da se dogodi da npr. Phenom sistem bude i negde brzi u ovakvom okruzenju.
Testiranje u 640x480 na low detaljima je gubljenje vremena i nije pokazatelj niceg bitnog za danasnji gaming sistem.

Kada smo kod mikroarhitekture, K10, pa i 15h t.j. Bulldozer nisu optimizovani da rade sa malim datasetovima jer uostalom to i nije tipican workload danasnjice, narocito u serverskom okruzenju. Sta mislis zasto K10 pod Linux-om ima vrlo konkurentne performanse? Prvo zbog optimizacije na nivou Open Source kompajlera.
Sto se tice mikroarhitekture, memorijski i keš podsistem BD i K10 jezgara sadrži velike TLB buffere, što naravno pogoduje radu sa velikim memorijskim blokovima. BD ima znatno brži memorijski kontroler, veći bandwidth itd... što može da doprinese još boljim performansama pri obradi velike količine podataka.

Zbog toga svega testiranje u 640x480 i sličnim kako kaže Lukija, "gameboy" rezolucijama nije korektno, prvo, jer niko ne igra u tim rezolucijama, a drugo - zbog različitosti mikroarhitektura BD će raditi vrlo verovatno loše u niskim rezolucijama, a u visokim sa velikim količinama podataka, vrlo verovatno jako dobro ili barem solidno. Verujem da će ovaj koncept pokazati pravu snagu tek sa novijim, nadolazećim naprednijim gaming engine-ima.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Losa ti je logika. ;) To uopste ne mora da bude tako, zato sto u 640x480 na low detaljima pola funkcija nije uopste ukljuceno, veci deo koda koji se izvrsava smesten je u L1 i eventualno L2 cache-u, a malene programske petlje se izvršavaju direktno iz uOp cache-a kod Sandy Bridge-a. Zbog toga mali datasetovi "prijaju" Intelovim procesorima. Naravno da ce biti brzi i5 u takvom okruzenju, mozda i 60%, ali garantujem ti da sa dve grafike u CF ili SLi setupu razlika nece biti ni 5%, a moze da se dogodi da npr. Phenom sistem bude i negde brzi u ovakvom okruzenju.
Testiranje u 640x480 na low detaljima je gubljenje vremena i nije pokazatelj niceg bitnog za danasnji gaming sistem.

Kada smo kod mikroarhitekture, K10, pa i 15h t.j. Bulldozer nisu optimizovani da rade sa malim datasetovima jer uostalom to i nije tipican workload danasnjice, narocito u serverskom okruzenju. Sta mislis zasto K10 pod Linux-om ima vrlo konkurentne performanse? Prvo zbog optimizacije na nivou Open Source kompajlera.
Sto se tice mikroarhitekture, memorijski i keš podsistem BD i K10 jezgara sadrži velike TLB buffere, što naravno pogoduje radu sa velikim memorijskim blokovima. BD ima znatno brži memorijski kontroler, veći bandwidth itd... što može da doprinese još boljim performansama pri obradi velike količine podataka.

Zbog toga svega testiranje u 640x480 i sličnim kako kaže Lukija, "gameboy" rezolucijama nije korektno, prvo, jer niko ne igra u tim rezolucijama, a drugo - zbog različitosti mikroarhitektura BD će raditi vrlo verovatno loše u niskim rezolucijama, a u visokim sa velikim količinama podataka, vrlo verovatno jako dobro ili barem solidno. Verujem da će ovaj koncept pokazati pravu snagu tek sa novijim, nadolazećim naprednijim gaming engine-ima.
Thnaks Fedja za razjashnjenje :sekira:

Onda mi definitivno nije jasno zasto jos uvek dobar deo review-era testira u niiskim rezolucijama :confused:
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Losa ti je logika. ;) To uopste ne mora da bude tako, zato sto u 640x480 na low detaljima pola funkcija nije uopste ukljuceno, veci deo koda koji se izvrsava smesten je u L1 i eventualno L2 cache-u, a malene programske petlje se izvršavaju direktno iz uOp cache-a kod Sandy Bridge-a. Zbog toga mali datasetovi "prijaju" Intelovim procesorima. Naravno da ce biti brzi i5 u takvom okruzenju, mozda i 60%, ali garantujem ti da sa dve grafike u CF ili SLi setupu razlika nece biti ni 5%, a moze da se dogodi da npr. Phenom sistem bude i negde brzi u ovakvom okruzenju.
Testiranje u 640x480 na low detaljima je gubljenje vremena i nije pokazatelj niceg bitnog za danasnji gaming sistem.
Teorijski deluje logicno ovo objasnjenje medjutim ima jedan problem-praksa ga ne potvrdjuje, kad je gaming u pitanju.
U gamingu imamo zapravo ovakav scenario, i to vazi za veliku vecinu enginyja/igara: U jako niskim rezolucijama, prednost Intel arhitekture je velika, negde skoro cak i dvostruka, da bi se prelaskom na HD rezu i mejnstrim karte situacija prilicno iznivelisala, ali s prelaskom na jake CF/SLI sisteme nakon odredjene tacke definisane jacinom takvom multi-gpu setupa, razlika bi ponovo pocela naglo i neproporcionalno da raste u korist Intela, skoro sam gledao jedan takav izuzetno obiman test na nekom nemackom sajtu, gde su poredjeni SB i Thubani i sa nizom mejnstrim karti te 6990/590 dvoglavim kartama sa kojima se situacija prakticno vratila na ono sto je realnost za jako niske rezolucije a o tom i pricamo.
 
Poslednja izmena:

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Da, samo je poenta da se korisnici 6990 i 590gtx karti u Srbiji mere u promilima. Ne znam, po meni je najlogicnije da se rade testovi koji su bitni za veliku vecinu ljudi koji ce ih citati. Rasprave tipa koji procesor je bolji za 3 sli 1080p i tome slicno...mislim kome je to bitno ovde :).
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Thnaks Fedja za razjashnjenje :sekira:

Onda mi definitivno nije jasno zasto jos uvek dobar deo review-era testira u niiskim rezolucijama :confused:
Zato sto verovatno nisu svesni ovih finesa. Istina je da visoka rezolucija izoluje CPU performanse na ustrb GPU-a, ali isto tako i smanjuje velicinu tekstura, objekata itd... koji se pomeraju kroz memoriju, sto je uglavnom glavni zadatak procesora u igri.

Uzmi jedan QuakeIII engine, koji je naravno ultra mator. Stavi 512x384 rezoluciju i naravno, na Sandy-ju ce to raditi 50-60-70% brze nego na K10. Da li je stvarno tolika razlika? Pa nije.

Evo dacu ti jos jedan primer. Napravio sam kod koji racuna LU matricu (resavanje sistema linearnih jednacina). Sa matricama 5000x5000 na Thubanu radi 35% brze nego na i7 2600K! Sa matricama 800x800 radi 50% brze na 2600K. Ova veca matrica zauzme oko 2GB memorije! Sta ti to govori?
Govori da je K10 arhitektura podesnija za rad sa ogromnim kolicinama podataka, dok je Sandy podesniji za rad sa manjim komadima.
Ovo je bitan podatak za serverski tip workload-a, kao i za HPC primenu. To objasnjava zasto je AMD prilicno zastupljen u TOP500.

Teorijski deluje logicno ovo objasnjenje medjutim ima jedan problem-praksa ga ne potvrdjuje, kad je gaming u pitanju.
U gamingu imamo zapravo ovakav scenario, i to vazi za veliku vecinu enginyja/igara: U jako niskim rezolucijama, prednost Intel arhitekture je velika, negde skoro cak i dvostruka, da bi se prelaskom na HD rezu i mejnstrim karte situacija prilicno iznivelisala, ali s prelaskom na jake CF/SLI sisteme nakon odredjene tacke definisane jacinom takvom multi-gpu setupa, razlika bi ponovo pocela naglo i neproporcionalno da raste u korist Intela, skoro sam gledao jedan takav izuzetno obiman test na nekom nemackom sajtu, gde su poredjeni SB i Thubani i sa nizom mejnstrim karti te 6990/590 dvoglavim kartama sa kojima se situacija prakticno vratila na ono sto je realnost za jako niske rezolucije a o tom i pricamo.
Ne verujem tim testovima dok ne vidim licno setup na kome su testirali i sta su testirali. Razlike u CF/SLi setupu mogu da postoje i zbog brzine memorije, memorijskog kontrolera, chipseta itd... Razlika u CF/SLi setupu je mnogo manja nego sto je razlika u gameboy rezoluciji sa low detaljima.
U vecim rezolucijama sa CF/SLi setupom skaliranje CPU performansi je potpuno drugacije i zbog toga smatram da je pogresno testirati u niskim rezolucijama u danasnje vreme, kada grafike rade sa teksturama od po vise gigabajta itd...
U doba Athlona i PIII to je moglo da bude ok nacin da se predstave gaming performanse procesora i obicno su se one jednako reflektovale na realworld scenario i primenu u ostalim segmentima.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

Bogdan901

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.08.2011.
Poruka
121
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X2 555 Black Edition @3.4GHz + Thermaltake Blue Orb II
Motherboard:
MSI 740GM-P25 microATX
RAM:
1x2GB Apacer 1333MHz
VGA & cooler:
HP AMD ATi FirePro V4800 1GB GDDR5
Display:
Viewsonic VX2439wm 23,6" 2ms TFT
HDD:
Primary: Hitachi Deskstar 500GB; Secondary: Seagate Barracuda 500GB
Sound:
Creative Audigy SE 7.1
Case:
Thermaltake Commander
PSU:
LC Power LC5550 550W
Optical drives:
LG GH22NS50 DVD-RW
Mice & keyboard:
Keyboard: Logitech K200; Mouse: Mionix Naos 3200
Internet:
ADSL
OS & Browser:
1. Windows 7 Professional; 2. Ubuntu Linux; Mozilla Firefox 7(beta), Google Chrome 15(open beta)
Ma mani ti performanse u igrama, to ce ionako svi da rade, nece manjkati takvih benchmarka na netu, a uostalom to ne pokazuje nista, sve su skoro GPU-bound. Vidi u matlabu kako ce da radi ili wolfram-u, obavezno rendering, ako mozes vidi kakav je u solidworksu (to mi treba takodje :D)
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Ma dok kod nas stigne sempl na testiranje znacemo vec manje vise sve, eno procesora vec u prodaji u Ukrajini, sa XS-a pocelo da curka svako malo po nesto, vec ih previse ima primerke da bi ista ostalo sacuvano do NDA :cool:

@Steamroller, nece to pakovanje sa hydro coolerom biti univerzalno sigurno, to je verovatno zasebna edicija. Pretpostavljam da tako nesto na nasem trzistu necemo ni gledati, po obicaju.
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ako bi bilo nekih paketa sa h60 klonom a po ceni koja bi bila niza od zasebne kupovine to bi bila fina opcija! Ovako H70 zauzima vise prostora a jedva da daje bolje performanse od istog... zanemarljivo.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Da, samo je poenta da se korisnici 6990 i 590gtx karti u Srbiji mere u promilima. Ne znam, po meni je najlogicnije da se rade testovi koji su bitni za veliku vecinu ljudi koji ce ih citati. Rasprave tipa koji procesor je bolji za 3 sli 1080p i tome slicno...mislim kome je to bitno ovde :).
Takve onda i ne interesuju testovi najskupljih Bulldozer i Sandy procesora. Zadovoljice ih mnogo povoljnija resenja. Bilo koji kvad je i vise nego dovoljan za lagodno igranje (ne racunajuci prvi Phenom, zbog zaista niskog radnog takta).
 

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Samo da dodam da je testiranje CPU-a u veoma niskim rezolucijama totalno gubljenje vremena, to nek testira neko ko ima vremena i zivaca na bacanje ;). Kome treba i koga zanimaju te niske rezolucije kada se NIKO ne igra u njima? :) Pa valjda su bitne i se relevantne one rezolucije koje se koriste najvise a to nisu sigurno 800x600 i nize.
Ja se igram u pomenutoj rezoluciji, tako da nije tacno da je NIKO ne koristi. :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ti si onda jedan od retkih. Moracemo da napravimo pool da vidimo u kojoj se rezoluciji igramo. ;)
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Igra se i moj drugar sa P4 i 9600pro :)
Ali onaj ko kupuje Bulldozera/Sandy Bridge sigurno ne planira da se igra u toj rezoluciji.
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ubrzanje pri overklokuje ne zavisi sve samo od frekvence vec i od toga kako se na datoj arhitekturi skaliraju performanse sa povecanjem frkvence, drugim recima ako i Intel i Amd procesore ubrzamo za isti iznos ne znaci da ce porast preformansi biti jednak.
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Dobra je :D
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Ubrzanje pri overklokuje ne zavisi sve samo od frekvence vec i od toga kako se na datoj arhitekturi skaliraju performanse sa povecanjem frkvence, drugim recima ako i Intel i Amd procesore ubrzamo za isti iznos ne znaci da ce porast preformansi biti jednak.
ajdee bogati ko bi reko :d
Lukija jel si znao priznaj da nisi :D
 
Vrh