• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Bulldozer [official thread]

3ebc

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2010.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo bas se tom temom bavim ovih dana. Racunam koliko je APU energetski efikasan i kakva mu je primena u realnim uslovima rada. Da li moze da se upotrebi kao efikasan akcelerator za pojedine aplikacije.... pa moze.
Ako ti kazem da npr. neke stvari radi za nijansu sporije nego Npr. CPU + osrednji GPU, a pri tom trosi 2x manje struje, onda se tu neke stvari jasno naziru.
Glavna stvar oko APU-ova je za sada energetska efikasnost. Da se razumemo...
nece se skoro desiti da integrisani GPU bude brz kao diskretan...ali moze lako da se desi da integrisani GPU moze da se nadje kao ispomoc za diskretni GPU. Npr. hibridni crossfire, GPGPU crossfire itd... su opcije koje su moguce u buducnosti.
Za test Llano-a sam pripremio posebnu bateriju testova gde se lepo prikazuje sta APU moze da radi i koja je primena GPGPU procesiranja u realnim aplikacijama.
Na zalost neke od ovih aplikacija ne prepoznaju novi APU, ali u buduce ce to verovatno biti ispravljeno.

A sto se tice poredjenja... pa nema sta da se poredi. Kako mozemo da poredimo BD sa bilo kojim Intelovim procesorom ako ne znamo kakve su mu performanse. Mozemo da nagadjamo, a ja cenim da ce biti vrlo konkurentan po pitanju performansi sa najjacim Intelovim procesorima.
Ako mislis da ce Sandy Bridge E doneti znacajan pomak po pitanju performansi u odnosu na Gulftown, mislim da se varas. Isto vazi i za IB, koji je shrink od SB.
Druga limitacija je mikroarhitektura, koja je dobra, ali za koju nisam siguran koliko jos moze da skalira po pitanju frekvencije.
Sada se opet vracamo na staru pricu koja je bila aktuelna u doba netbursta, a to je da je sada potrebno napraviti procesor koji ima takvu mikroarhitekturu koja je istovremeno dosta efikasna po kloku blizu SB, negde kao Nehalem, a po potencijalu za frekvencije iznad toga. To bi trebalo da bude Bulldozer.
Plasim se da ce zrelije verzije Bulldozera raditi brze i na vecim frekvencijama nego IB. Videcemo. ;)
Mene zanima kako ce da rese tu integraciju koju pominju. Da li planiraju da to urade transparentno (nesto kao sse instrukcije, samo sto bi se izvrsavale na gpu) ili planiraju da posto ce "svi" procesori imati podrsku za to, da ostave developerima da to koriste?
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
uf uf ok evo, pricacemo i porediti sa ARM-om to je vec fer za AMD zar ne :P

takodje tacno je da je Fusion buducnost, ali za sad je ipak on u low/mid segmentu i to se verovatno nece promenuti jos ~2-5 godina.., za maximalne performanse ce i dalje biti potreban CPU + GPU,pre svega zbog TDP-a koji je ogranicen
Zeljko, pobego sam sa Bencha, zbog tebe i par slicnih trolova, ali vise ni ovde covek nije bezbedan. Mozes li ti covece da se drzis teme, a ne samo Intel ovo, Nvidia ono?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Imas opciju ignore, ne daj se iznervirati. Jako je korisna funkcija. Jednom trol, uvek trol, to ti je ka' droza. :d
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Zeljko, pobego sam sa Bencha, zbog tebe i par slicnih trolova, ali vise ni ovde covek nije bezbedan. Mozes li ti covece da se drzis teme, a ne samo Intel ovo, Nvidia ono?
I ja od onih sto im smeta bilo kakva doza reanosti :)
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zeljko, pobego sam sa Bencha, zbog tebe i par slicnih trolova, ali vise ni ovde covek nije bezbedan. Mozes li ti covece da se drzis teme, a ne samo Intel ovo, Nvidia ono?
I ja isto kao i quryak. Molio bih moderaciju/administraciju da javno objavi ako ima nameru da se forum pretvori u PCaxe-cmark da znamo da vise ne svracamo i tako izbegnemo osecaj mucnine pri pokusaju da procitamo nesto novo i zanimljivo u nekoj od tema.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
I ja isto kao i quryak. Molio bih moderaciju/administraciju da javno objavi ako ima nameru da se forum pretvori u PCaxe-cmark da znamo da vise ne svracamo i tako izbegnemo osecaj mucnine pri pokusaju da procitamo nesto novo i zanimljivo u nekoj od tema.
Lepo kazite, zelite cist AMD forum gde ce se jasno staviti do znanja da je svaka pomen ili pokusaj rasprave o nacinu opisa nekog prizvoda van tog ugla sankcionisana...., kako se vasa osecanja ne bi kojim slucajem povredila.. smesno

imate dugmence report post i ovde i na bencu pa lepo stiskajte... a ne vi zelite lov na vestice ili okruzenje gde ce svi misliti isto ko vi
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne nego zelim forum u kojem nece biti milion postova "AMD/ATI sucks, bice sporiji, bice gori, bice budjav, bice vruc, bice neispravan" i to sve mesecima pre nego sto se proizvod pojavi. Kada bude izasao, pa se izmeri da je Bulldozer tri puta sporiji od Prescotta, onda kaci rezultate i svoje misljenje kako je Intel CPU bolji. Da li uopste shvatas razliku izmedju toga i visemesecnog drobljenja unapred kako ce BD da bude fail i kako je Intel bolji i kako vec sve znas ti kako ce da bude ?

Inace ako si mene nasao da prozoves da sam AMD fan pogledaj malo bolje. Ja u zivotu nisam koristio AMD CPU, samo Intelove. Ali volim da procitam sve o razlicitim tehnologijama, pristupima, arhitekturi. Sto je umnogome otezano jer su zagadjene onakvim postovima kakve sam opisao.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Pa pricaj o AMD ko ti brani.... ja nisam rekao nigde da ce amd BD biti fail samo da neki previse ocekuju, neki su sa pravom bili razocarani za prvi steping i sta je tu cudno da su malo besni..., jednostavno o cemu drugom pisati kad je CPU pod NDA
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
bogami ~1.4v za 4.2ghz....nece tu biti lufta za OC ni 200Mhz kad ga AMD nategne da sustigne intel
...
AMD ima probleme (yeald, steping, performanse) nesto od toga 100% i menadjment intela je u skaldu sa time doneo takvu odluku i to nije "mali" problem AMD kao sto neki ovde misle koji se ispravi za 2-3 meseca
Znaci ovo su ne-trol postovi, korisni za temu i pre svega proverene informacije jel tako ?
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Mene zanima kako ce da rese tu integraciju koju pominju. Da li planiraju da to urade transparentno (nesto kao sse instrukcije, samo sto bi se izvrsavale na gpu) ili planiraju da posto ce "svi" procesori imati podrsku za to, da ostave developerima da to koriste?
Evo kako stvari stoje za sada. ATi Stream SDK, odnosno AMD APP (Ako Prodje Prodje :d ), tretira svaki GP (general processing uredjaj) kao CL-CPU.
Dakle, OpenCL kada se kompajlira, napravi se kod za izvrsavanje na GPU-ovima (nVidia i ATi) i na svim x86 CPU-ovima, koji imaju SIMD instrukcije. Slicno radi i Microsoftov Direct Compute. Za sada relativno mali broj aplikacija podrzava GPGPU, ali bice sve veci broj. Npr. Luxrender se izvrsava direktno na GPU i CPU istovremeno. GPU se ponasa kao akcelerator, onda kojekakvi hakerski alati za razbijanje password-a, rade fenomenalno na GPU. Npr. elcomsoft wireless security radi na GPU i CPU. Primera radi, Phenom II X6 1100T na 3.8 GHz proverava oko 6500 passworda u sekundi, dok ATi RV770 GPU (HD4850), dekodira do 22000. Zajedno oko 24-26K. Na novijim GPU-ovima ide i do 100K, pa ti gledaj.
Sustinski OpenCL bi mogao da izvuce paralelizaciju i za GPU i za integrisani GPU u procesoru.

Dakle, developeri imaju OpenCL framework na raspolaganju za razvoj svojih aplikacija.

U buducnosti ce biti deljen adresni prostor, sto znaci da ce GPU koristiti x86-64 pointere za podatke i instrukcije. Ovime ce se optimizacija za GPU svesti na nivo optimizacije za SSE SIMD. Naravno, kompilatori moraju da imaju podrsku za GPU instrukcije. Zadnja faza razvoja APU-ova, odnosno fuzije je najverovatnije mogucnost izvrsavanja standardnih ISA instrukcija SIMD tipa (AVX, SSE, XOP, FMA4) na GPU hardveru.
 

3ebc

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2010.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zadnja faza razvoja APU-ova, odnosno fuzije je najverovatnije mogucnost izvrsavanja standardnih ISA instrukcija SIMD tipa (AVX, SSE, XOP, FMA4) na GPU hardveru.
Znaci i ti mislis da ce u nekoj buducnosti da fuzija radi na novou hardvera... Za sad znam da moze da se koristi preko OpenCL-a, ali tu nema mnogo razlike od CPU + diskretni GPU. Osim naravno manjeg TDP-a, tj sto se "gratis" dobija integrisani GPU (pa je za ozbiljnu primenu AMD brzi za manje para).
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Sve je to pitanje software-a, mada i dalje vecini aplikacija ni netreba jacu CPU ili neko dodatni vid ubrzanja kad ionako trose <2% procesora
e sad ostaje pitanje sta konkretno moze dosta da se ubrza izvrsavanjem na GPU-u, te aplikacije smo do sad vec videli da imaju podrsku za cuda, itd.. mislim da ce tu jedino Microsoft dovesti u red sa Direct compute i prilagodjavanjem C++ njemu

ali i dalje sve te "prilagodjene" aplikacije koje ce koristiti GPU ce umnogome raditi brze na CPU+GPU nego na nekom fusion-u ali ce dobitak biti vidljiv na svim platformama, sto se tice i da se fusion GPU i dodatni GPU uposle zajedno je moguce ali pitanje za koji broj aplikacija i kad ce se to softwerski ispeglati sve (na primer da fizika u igri ide na fusion delu GPU-a a sama igra na dodatnom GPU-u i slicno)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Znaci i ti mislis da ce u nekoj buducnosti da fuzija radi na novou hardvera... Za sad znam da moze da se koristi preko OpenCL-a, ali tu nema mnogo razlike od CPU + diskretni GPU. Osim naravno manjeg TDP-a, tj sto se "gratis" dobija integrisani GPU (pa je za ozbiljnu primenu AMD brzi za manje para).
Bas tako. Uostalom... uskoro ce test Llana, gde se jasno vidi sta se dobija za koje pare i kakav TDP u paketu.... ;)

Prvi korak u fuziji na nivou hardvera, odnosno arhitekture je integracija GPU-a, drugi korak je zajednicki adresni prostor, a krajnji korak je izvrsavanje instrukcijskog seta direktno na GPU hardveru. Cilj je upakovati sto vise performansi na sto manju povrsinu silicijuma i pri tom ostati u normalnim okvirima TDP-a. To se zovu heterogena jezgra.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Sve je to pitanje software-a, mada i dalje vecini aplikacija ni netreba jacu CPU ili neko dodatni vid ubrzanja kad ionako trose <2% procesora
Mozda tebi ne treba, ali kompovi se koriste u razne svrhe....npr. rendering, razbijanje passworda... :d

e sad ostaje pitanje sta konkretno moze dosta da se ubrza izvrsavanjem na GPU-u, te aplikacije smo do sad vec videli da imaju podrsku za cuda, itd.. mislim da ce tu jedino Microsoft dovesti u red sa Direct compute i prilagodjavanjem C++ njemu
Razlika je u tome sto se CUDA izvrsava samo na nVidia hardveru. Cuda je zatvoren standard i ide u paketu sa nV GPUovima. Koliko znam CUDA nije portovana da radi na standardnim x86 procesorima, za razliku od OpenCL-a. Razlog... pa CUDA je zatvoren standard. Kupi nV GPU i CUDA u kompletu i imaces CUDU.
Sta CUDA nudi u odnosu na OpenCL. Pa za sada nesto veci broj biblioteka, mada AMD bas intenzivno radi u poslednje vreme na svom APP SDK.

CUDA, Direct Compute i OpenCL u paketu sa SDK - software development kit-om, sadrze API - application programming interface za C/C++, Fortran, Javu itd... Dakle API-ji se koriste da se odredjen skup biblioteka prilagodi odgovarajucem programskom jeziku.

ali i dalje sve te "prilagodjene" aplikacije koje ce koristiti GPU ce umnogome raditi brze na CPU+GPU nego na nekom fusion-u ali ce dobitak biti vidljiv na svim platformama, sto se tice i da se fusion GPU i dodatni GPU uposle zajedno je moguce ali pitanje za koji broj aplikacija i kad ce se to softwerski ispeglati sve (na primer da fizika u igri ide na fusion delu GPU-a a sama igra na dodatnom GPU-u i slicno)
Moguce ce biti uposliti CPU + GPU + externi GPU. Za sada to ne radi. :(
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
438
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
U buducnosti ce biti deljen adresni prostor, sto znaci da ce GPU koristiti x86-64 pointere za podatke i instrukcije. Ovime ce se optimizacija za GPU svesti na nivo optimizacije za SSE SIMD. Naravno, kompilatori moraju da imaju podrsku za GPU instrukcije. Zadnja faza razvoja APU-ova, odnosno fuzije je najverovatnije mogucnost izvrsavanja standardnih ISA instrukcija SIMD tipa (AVX, SSE, XOP, FMA4) na GPU hardveru.
Koliko sam shvatio, postojat će nešto između hibridne arhitekture i samog aplikativnog softvera, neki run-time environment koji vrti bytcode za hibridnu arhitekturu. S time da će biti dosta bliže hardveru nego npr. Java.

 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Jasno je da je potreban JIT compiler, slicno kao kod Jave. Kod kompilacije OpenCL programa generisu se optimizacije za x86 i za GPU. IL-backend predstavlja medjukod u kompilaciji, nakon cega se vrsi linkovanje i prevodjenje na ciljni kod.


Za sada OpenCL program radi tako sto sve ide preko drajvera za GPU, sto je neophodno jer adresni prostor nije deljen.
GPU uzima odredjene adrese za I/O range preko kojih se vrsi komunikacija sa operativnim sistemom i glavnom memorijom.
Ovo znaci da za bilo koje izvrsavanje podaci moraju da se kopiraju iz CPU adresnog prostora u adresni prostor GPU-a, dakle, nema eksplicitnog pristupa x86-64 memorijskim adresama. To je potreban i neophodan uslov da bi se omogucilo neposredno izvrsavanje na GPU.

E sad razlika je u tome sto ti ovde ne treba OpenCL da bi se kod izvrsavao na GPU, nego imas FSA - Fusion System Architecture, softverski layer koji sluzi da prevodi (interpretira) kod u realnom vremenu. Ako je kod OpenCL izvrsava se direktno na GPU ili CPU.
FSAIL - FSA intermediate layer nije "rupa na saksiji" koju je izmislio AMD. Ovo je prakticno context switch koji sluzi da se prekompajlirani kod izvrsava na GPU/CPU/APU.
Za sada postoje OpenIL i AMD-IL, koji je sastavni deo APP SDK. AMD-IL omogucava da se CUDA prekompajlirani kod izvrsava na AMD-ATi GPU-ovima. Dakle, radi se o odredjenoj vrsti emulatora.

Da bi se kompajlirani kod izvrsavao na drugom hardveru, potrebna je odredjena translacija izmedju arhitektura, instrukcijskog seta itd...
Da bi AMD ovo uradio kako valja i da bi ovo radilo efikasno, GPU-ovi nove generacije moraju vise da lice na CPU-ove.
S' druge strane, OpenCL programi se vrlo efikasno izvrsavaju na CPU SIMD endzinu.
Krajnji cilj je da se sav moguci kod izvrsava i na CPU i na GPU, koliko god je to moguce efikasno.
Ovo opet znaci da ce sav GPGPU kod moci da se izvrsava na bilo cemu, samo je pitanje koliko brzo.
 
Poslednja izmena:

Iraklije

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
368
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD ATHLON II X4 620+L3 UNLOCKED
Motherboard:
MSI 870A-G46
RAM:
2X2GB GEIL
VGA & cooler:
ati 6850
Display:
asusmm17d splendid
HDD:
250+160GB
Case:
sharkoon vaya
PSU:
LC POWER 650W
Mice & keyboard:
logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
win7 64bit

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Tek ce finalni semplovi da kidaju, a da ne pricam sta ce da bude kada jos malo dorade 32nm, za jedno pola godine.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Neke novosti vezane za cene i modele MSI i Asus AM3+ motherboard-ova posto je gigabyte vec odradio taj deo... ?
 

ostoja88

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruka
409
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i3-3225 & LC CC-120
Motherboard:
msi z77ma-g45
RAM:
hyperX 8gb ddr3
VGA & cooler:
hd4000
Display:
dell p2414
HDD:
840evo 250gb + seagate 1TB
PSU:
tt smart 630w
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
MSI varijante bih, sudeci po recenzijama za 990FX GD80, koje su mahom katastrofalne, zaobisao u sirokom luku, tako da se izbor svodi na Asus i Gigabyte, a ocekujem da ce i Asrock itekako imati sta da kaze o slucaju AM3+ :cool:

Nego, drFedja je sad bacio buvu pa sam u nedoumici da li uzimati BD odmah ili cekati neko vreme da istvikuju chip. Fedja, kakva je tvoja procena, da li se moze ocekivati da ce izmedju neke kasnije revizije i ove koja ce se prvo pojaviti, razlika biti otprilike kao izmedju C3 i C2 varijante Phenoma(koja je bila pozamasna) ili ipak manja? Znam da je nemoguce predvideti, ali neka tvoja procena..
 
Poslednja izmena:

Iraklije

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
368
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD ATHLON II X4 620+L3 UNLOCKED
Motherboard:
MSI 870A-G46
RAM:
2X2GB GEIL
VGA & cooler:
ati 6850
Display:
asusmm17d splendid
HDD:
250+160GB
Case:
sharkoon vaya
PSU:
LC POWER 650W
Mice & keyboard:
logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
win7 64bit
Poslednja izmena od urednika:

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Onda ce najaviti 22nm proces, pa ces cekati jesen za to?
Zatim 'dorada 22nm procesa' do sledeceg leta?

:rotf:
 
Vrh