• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Ne cini se meni nista, mrzi me da pisem detaljnije, tacnije ne zelim da detaljisem. Nema svrhe... :)

A sto se tice efekta pojasa, kao sto napisah u prvom postu, vise mi deluje kao placebo efekat.

I tako dalje... zato i trener Rokiju stalno ponavlja no pain :)
Ma razumemo se, bre... i ja razmisljam isto tako, samo si me pogresno razumeo :)
Onaj "ah, cini mi se kao da..." deo je konkretno trebalo da glasi "ah, cini mi se kao da pocinje da mi se smanjuje obim stomaka, kao i da blago nazirem svoj sixpack koga ne videh 20 godina" :D:D:D
Mislio sam da je to jasno iz onog posta, jbg :)

Pa i sam rekoh da pojas ima placebo efekat... i to kazem ja, koji ga nosim :D
No pain, no gain :cool:
Jer da nije tako - nosio bih pojas gde god da krenem, pa i na tusiranje :rotf:, a u teretanu ne bih ni ulazio :D


P.S. Uostalom, kao i ovo sto Ivan rece... naravno da se samim radom trbusnjaka nece postici efekat da se oni odma' i vide. Da, ojacace se trbusni zid... ali ce i dalje biti ispod sloja sala, koje se nece skinuti besomucnim ponavljanjem vezbi za stomak. Bice oni tamo ispod, spremni za pokazivanje - ali tek kada se skine sloj koji ih pokriva.
A to bez neke dijete i kardia ne mere da bude :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
P.S. Uostalom, kao i ovo sto Ivan rece... naravno da se samim radom trbusnjaka nece postici efekat da se oni odma' i vide. Da, ojacace se trbusni zid... ali ce i dalje biti ispod sloja sala, koje se nece skinuti besomucnim ponavljanjem vezbi za stomak. Bice oni tamo ispod, spremni za pokazivanje - ali tek kada se skine sloj koji ih pokriva.
A to bez neke dijete i kardia ne mere da bude :)
Apsolutno tacno :)

Iiii brreeeee CAR-e ko ja da sam te ucio da vezbas, samo nema sanse posto bez malo cale mos da mi budes :P :P :P

:wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
P.S. Uostalom, kao i ovo sto Ivan rece... naravno da se samim radom trbusnjaka nece postici efekat da se oni odma' i vide. Da, ojacace se trbusni zid... ali ce i dalje biti ispod sloja sala, koje se nece skinuti besomucnim ponavljanjem vezbi za stomak. Bice oni tamo ispod, spremni za pokazivanje - ali tek kada se skine sloj koji ih pokriva.
A to bez neke dijete i kardia ne mere da bude :)
Ide i ovo, al jako jako sporo.
Mogu samo da pricam u svoje ime naravno.
Kuci radim trbusnjake, poslednja 3 meseca, nekih 150 dnevno, nista spec. al je rezultat itekako vidljiv. Videcemo dokle ce moci ovako.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
^ Ide nusmi, ali poenta CAR-eva a i moja je , da( osim ako vec nisi mrsav) ti jacas trbusni zid, i oni jesu vidljiviji ,stomak je tvrdji, ali i dalje kad krenes vrhovima prstiju preko stomaka,mozes da 'vatas "kozu malo deblju" (tj salce :d )

:wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Slazem se, sve je to jasno i logicno. Zato i kazem, govorim u svoje ime, meni se em sto nabubre ispod posle "treninga", stomak zategao, i sve je manji. E sad, kapiram da ce to moci u kucnoj varijanti do neke granice, videcu koje.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Da, - (:D), stoji i to... zato rekoh da sam ja "napravio" trbusnjake samo radom, bez dijete i kardija... "hiljade i hiljade ponavljanja, bezanje u taj neki zdrav zivot" :rotf:
I stvarno je tako - nikada nikakvu dijetu u zivotu nisam drzao, nikakve sagorevace ikada pio, traka me nije videla... a opet - napravih 4 komada (dva, kao sto rekoh, nemam :P), vide se sasvim OK i bez nekog preteranog stiskanja, kao i oni bocni. Ali realno, to je vise ono o cemu pricamo - trbusni zid jaci, sami trbusnjaci su tu, "vrebaju iz potaje" :rotf:... ali realno, da bi se to videlo kako treba - dijeta i cardio ;)
Docices do neke granice kada dalje - bez ovoga - nece moci :)


P.S. Pocetnice, sine majkin... pa nick ti kaze ko si i sta si, zna se ko je ovde cale - i to ne samo po godinama :rotf:

:wave:
 

IvaNftw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
684
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i6 6700k 4.4ghz
Motherboard:
GA Z170x-UD3
RAM:
32 GB DDR4
VGA & cooler:
Nvidia GTX 680
Display:
Dell u2312HM / Samsung 2032BW / Samsung LE40C530
HDD:
850 EVO / 830 PRO
Sound:
Line 6 POD
Case:
NZXT Phantom
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Apple magic mouse,Apple wireless keyboard,razer deathadder
Internet:
Cable 25/1
OS & Browser:
OSX 10.11.3
Other:
S7 Edge

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Vodi racuna samo da to za pojas i grejanje kicme veli mistic - veliki mag teretane... enough said :rotf:

A ja licno treniram vec godinama jednu misicnu grupu dnevno... i ne mogu da se pozalim na program. A nikako ne bih preporucivao ovo sto Trogdor navodi, tj. treniranje prakticno celog tela u jednom danu... odnosno, mozda bi i moglo - ako bi se islo jednom ili dvaput nedeljno u teretanu.
Za nekog ko ide 3-4 puta nedeljno - nikako. Prvo i osnovno - overtrain... i nemaju misici kada da se odmore. Potom i moguci rizik od povreda, upravo zbog toga. Ipak se sve misicne grupe rade svakoga dana, preveliki je to napor.

Pa ja gledam da razvucem bench i ramena sto je dalje moguce, upravo zbog oporavka izmedju treniranja tih misicnih grupa (jer rade slicni misici)... kamoli jos da to radim svakoga dana. Ne mogu bre ni dan za danom, jos uvek me kidaju ramena od prethodnog dana, kakav crni bench... ili obrnuto. Lose je to.
Da naravno 2 do 3 puta nedeljno se trenira , ne treba vise od toga ! A veruj mi sa stanovista natural bodybuildinga full body workout je efikasnije resenje jer je vece opterecenje za celo telo a zna se da telo funkcionise kao celina, a plus i daleko vise sala ce da skine jer je trening extra naporan i maximalno ubrzava metabolizam cak do 72 sata posle treninga ! Kao sto kaze jedna izreka "you aint workin out until you squat" :D Ja sam ranije radio te splitove i ni kg nisam mogao da dobijem ma koliko da sam jeo i kasnije kad sam malo istrazio odradio sam 2,5 meseca ovaj trening i dobio 5 kg !!! Posto sam genetski mrsav to je bio fenomenalan rezultat koji ni sam nisam ocekivao ! E sad, ti si se odlicno nagruvao (ne znam sta sve uzimas od suplemenata) tim treningom, ali garantujem da si kojim slucajem sve vreme trenirao po ovom rezimu i sa ovim vezbama da bi bio mozda i veci, a sigurno bi bio jaci ! Znaci poenta je ako si all natural, u PRIRODNOM izazivanju testosterona i hormona rasta bez kojih nema novih misica , a tesko da ce telo dobiti stimulus i potrebu za tim hormonima ako cedi jedan misic u 15 serija ceo trening ! :wave:
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ma razumemo se, bre... i ja razmisljam isto tako, samo si me pogresno razumeo :)
Onaj "ah, cini mi se kao da..." deo je konkretno trebalo da glasi "ah, cini mi se kao da pocinje da mi se smanjuje obim stomaka, kao i da blago nazirem svoj sixpack koga ne videh 20 godina" :D:D:D
Mislio sam da je to jasno iz onog posta, jbg :)

Pa i sam rekoh da pojas ima placebo efekat... i to kazem ja, koji ga nosim :D
No pain, no gain :cool:
Jer da nije tako - nosio bih pojas gde god da krenem, pa i na tusiranje :rotf:, a u teretanu ne bih ni ulazio :D


P.S. Uostalom, kao i ovo sto Ivan rece... naravno da se samim radom trbusnjaka nece postici efekat da se oni odma' i vide. Da, ojacace se trbusni zid... ali ce i dalje biti ispod sloja sala, koje se nece skinuti besomucnim ponavljanjem vezbi za stomak. Bice oni tamo ispod, spremni za pokazivanje - ali tek kada se skine sloj koji ih pokriva.
A to bez neke dijete i kardia ne mere da bude :)
Ma, shvatio sam kasnije ali me mrzelo da editujem a iscrpljen sam bio, ceo dan tamo amo i onda sam morao da malo spustim tempo na forumu... :D

Trcanje ftw :D
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Da naravno 2 do 3 puta nedeljno se trenira , ne treba vise od toga ! A veruj mi sa stanovista natural bodybuildinga full body workout je efikasnije resenje jer je vece opterecenje za celo telo a zna se da telo funkcionise kao celina, a plus i daleko vise sala ce da skine jer je trening extra naporan i maximalno ubrzava metabolizam cak do 72 sata posle treninga ! Kao sto kaze jedna izreka "you aint workin out until you squat" :D Ja sam ranije radio te splitove i ni kg nisam mogao da dobijem ma koliko da sam jeo i kasnije kad sam malo istrazio odradio sam 2,5 meseca ovaj trening i dobio 5 kg !!! Posto sam genetski mrsav to je bio fenomenalan rezultat koji ni sam nisam ocekivao ! E sad, ti si se odlicno nagruvao (ne znam sta sve uzimas od suplemenata) tim treningom, ali garantujem da si kojim slucajem sve vreme trenirao po ovom rezimu i sa ovim vezbama da bi bio mozda i veci, a sigurno bi bio jaci ! Znaci poenta je ako si all natural, u PRIRODNOM izazivanju testosterona i hormona rasta bez kojih nema novih misica , a tesko da ce telo dobiti stimulus i potrebu za tim hormonima ako cedi jedan misic u 15 serija ceo trening ! :wave:
Vidi... vrlo verovatno bih dobio na snazi ovim rezimom (iako meni licno to nije cilj, ja sam vise "za gledanje"... drugim recima - ne zovite me kad su neke selidbe, da sam hteo snagu za tegljacinu, trenirao bih kod Vuka :rotf:), pitanje je samo - da li bih se povredio ;)
Ili mozda pak ne bih napredovao zbog overtrain-a (majku mu, rogobatan izraz... a tek mi glupo na nasem - "previse treniranja"), jer misici jednostavno ne bi stigli da mi se odmore. Ipak ja idem 4 puta nedeljno u teretanu, minimum 3.

Jasno mi je da je mnogo veci napor, te da se i telo mnogo vise izmuci... ali eto, dao sam ti onaj primer sa grudima i ramenima, koja ja licno radim ponedeljkom i petkom. Maximalni razmak izmedju tih grupa... a imam celu subotu i nedelju da se opravljam, jer tada ni ne pomisljam na trening :)
Tad dizem samo daljinac, to mi je maximalni napor :D

Jer, kada radim grudi, ja velikim delom pogadjam triceps, sto ti je, verujem, dobro poznato... prakticno on radi isto kao grudi. Slicna/ista je prica i kad radim ledja... biceps je napet sve vreme, to ne moze da se izbegne, eventualno neke vezbe izolacije... mada tesko, velika je to grupa da bi mogla tek tako da se izoluje. To moze da vazi samo za biceps i triceps, basically... male misice.
I onda, nakon jednog dana gde cu ja da uradim sve ovo - trebalo bi da, dva dana kasnije, ponovim opet? Pa ja cu da odapnem u tom prvom danu, drugi mi ni ne treba! :D
Ne stizem da se odmorim (STA tacno da odmorim... kad sam *celo* telo izmucio? :)), a prekosutra treba Jovo nanovo isto to... tesko bogami.
Ja tu vidim samo to da ne postizavam da se odmorim, te mi nema valjanog napretka i rasta misica... i, jos gore - mogucnost povrede.

Pritom sto uz ovaj tvoj rezim mi nekako i de i povecana potreba za oporavkom, tj. suplementiranje - i to u vecoj meri nego inace... a ja, koji sam za citav svoj teretanski vek muckao samo kreatin, to finansijski ne mogu da podnesem :rotf:
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Inace ako imas vremena, idealno bi bilo da rano ujutru trcakras na prazan stomak naravno nekih recimo 30 minuta, onda odmoris, pa oko 4-5 teretana, i opet kardio jos 30tak minuta
Mislim da je ovo mnogo kardio treninga cak i za one koji se ozbiljno bave body buildingom. Nema tu vremena kada da se misici i samo telo odmori. Tj, izdrzace neko vreme,a onda ce ili doci do povrede ili do kraha tela upravo zbog toga sto telo ne moze da nadje odmor. Po meni,kardio ujutru,30ak min na prazan stomak uz dobar tempo (puls preko 110-120), 0.5-0.7l vode 3x nedeljno,teretana 4 pa mozda i 5 puta,dobra ishrana i odmor i ne treba mu nista vise a rezultati ce doci.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Mislim da je ovo mnogo kardio treninga cak i za one koji se ozbiljno bave body buildingom. Nema tu vremena kada da se misici i samo telo odmori. Tj, izdrzace neko vreme,a onda ce ili doci do povrede ili do kraha tela upravo zbog toga sto telo ne moze da nadje odmor. Po meni,kardio ujutru,30ak min na prazan stomak uz dobar tempo (puls preko 110-120), 0.5-0.7l vode 3x nedeljno,teretana 4 pa mozda i 5 puta,dobra ishrana i odmor i ne treba mu nista vise a rezultati ce doci.
Nije mnogo kardia... Kardio se preporucuje minimum 30 minuta jer nakon tih 30 minuta tek pocinje sagorevanje (drugo je ako oces da trcis za postizanje forme ili rekreatvino, ovo sto on zeli mora tako ;) ), i bas zbog toga da ne bi trcao od jednom 45-60 minuta sam predlozio da radi iz dva puta, kao i da ne bi doslo da premora misica... Nema sanse da se povredi, a za to vreme misic ce mu se kompletno regenerisati, jer vremnski raspon od recimo 8 ujutru do 5-6 popodne skoro oko 9-10 sati , sto je sasvim dovoljno da se oporave za jos jedan trening ;) Moze on da radi tako ko sto si ti reko, jak kardio sa velikim pulsom, i sta ce da postinge??Nista sto on zeli, samo upale, i pre ce se povrediti ... Snazan kardio se preporucuje vec utreniranim momcima, a ne nekom ko tek ulazi u formu, i snazan tempo se preporucuje kad oces da se spremas za sprintove ili da dizes kondicioni nivo, a kad oces skidanje masti, ide suprotno, preporucuje se maratosnki stil :) Sto se mene tice, ja bih mu dao HIT i ne treba mu nista vise, 45-60 minuta HIT-a, i to je to :), al mi nije cilj da ga ubijem i povredim :P vec da mu pomognem
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
I dok vi to lepo pricate i sve mu detaljno objasnjavate - on se juce naliva Koka-Kolom sve u 16! :rotf:


I to sve pod sloganom: "Od 10-og krecem!" :D:D:D
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa dobrooo, ovo je da bude edukativno spreman :P :P

P.S, Ima jos 7 dana do 10-og :rotf: :rotf:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Sve je to kul, i preporuke su okej za ljude koji bleje, ali bukvalno.
Kako ti da uguras trcanje ujutru i popodne ako radis, odakle bre energija za sve, a kamoli slobodno vreme.
Jos je do jakog motiva i odlucnosti najlakse doci.

Jedino neka traka za trcanje, koju bi rado kupio jer i nisu nesto preterano skupe, da imam gde da turim tu sklopociju.

EDIT : sad gledam, za 95% ovih traka za trcanje, je maksimalna tezina 100kg, al bi mnogi imali problem :D :D
 
Poslednja izmena:

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Nije mnogo kardia... Kardio se preporucuje minimum 30 minuta jer nakon tih 30 minuta tek pocinje sagorevanje (drugo je ako oces da trcis za postizanje forme ili rekreatvino, ovo sto on zeli mora tako ;) ), i bas zbog toga da ne bi trcao od jednom 45-60 minuta sam predlozio da radi iz dva puta, kao i da ne bi doslo da premora misica... Nema sanse da se povredi, a za to vreme misic ce mu se kompletno regenerisati, jer vremnski raspon od recimo 8 ujutru do 5-6 popodne skoro oko 9-10 sati , sto je sasvim dovoljno da se oporave za jos jedan trening ;) Moze on da radi tako ko sto si ti reko, jak kardio sa velikim pulsom, i sta ce da postinge??Nista sto on zeli, samo upale, i pre ce se povrediti ... Snazan kardio se preporucuje vec utreniranim momcima, a ne nekom ko tek ulazi u formu, i snazan tempo se preporucuje kad oces da se spremas za sprintove ili da dizes kondicioni nivo, a kad oces skidanje masti, ide suprotno, preporucuje se maratosnki stil :) Sto se mene tice, ja bih mu dao HIT i ne treba mu nista vise, 45-60 minuta HIT-a, i to je to :), al mi nije cilj da ga ubijem i povredim :P vec da mu pomognem
Kapiram ja zasto ti spominjes tu cifru od 30 minuta,da ne bude da se nismo razumeli. Potrebno je vreme da organizam krene da trosi masti kao energiju i to je jasno.Potrebno je da udje u anaerobnu zonu pulsa ako tako mogu da kazem,jer ce brze postici rezultate a i bolej je za organizam. A neko ko je neutreniran,brze ulazi u anaerobnu zonu ;) 45-60min HIIT-a? Ma daj to je mnogo.Pa posle prve nedelje vezbanja takvog ne bi bio ni za sta. Ja sot znam momke koji se spremaju za takmicenja rade HIIT 2x nedeljno i to po 30 min max.Jeste da je njihov HIIT ubitacan,ali opet sa tim pogotovo ne treba preterivati. Znam da ti nije cilj da ga povredis,nikom nije valjda :) Samo rekoh da kazem moje vidjenje stvari oko kardia jer sam bio ajde recimo u slicnoj situaciji kao on.;)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Sto se tice kardia, sad znas momka, ja kad radim definiciju, radim HIT 3-4 puta nedeljno izmedju 45-60 minuta zavisi od tempa i snage kao i kolicine masti koju zelim da skinem i za koje vreme to zelim da uradim ;)
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Sto se tice kardia, sad znas momka, ja kad radim definiciju, radim HIT 3-4 puta nedeljno izmedju 45-60 minuta zavisi od tempa i snage kao i kolicine masti koju zelim da skinem i za koje vreme to zelim da uradim ;)
Ma znam i druge,nisi jedini,samo sto je po meni to mnogo HIIT-a :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Kao sto sam i rekao malopre, sve zavisi koji procenat masti zelis da skines kao i za koji vremenski period ;)

Recimo ovako: takmicenje je tek u junu,a ja treba da oborim 5kg, i ja cu raditi HIT 2x nedeljno po 20tak minuta samo.

Takmicenje je u martu, a ja treba da oborim 12kg, e onda pretpostavljas da sigurno necu raditi HIT samo 2x nedeljno i to tako kratko :d

:wave:
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Vidi... vrlo verovatno bih dobio na snazi ovim rezimom (iako meni licno to nije cilj, ja sam vise "za gledanje"... drugim recima - ne zovite me kad su neke selidbe, da sam hteo snagu za tegljacinu, trenirao bih kod Vuka :rotf:), pitanje je samo - da li bih se povredio ;)
Ili mozda pak ne bih napredovao zbog overtrain-a (majku mu, rogobatan izraz... a tek mi glupo na nasem - "previse treniranja"), jer misici jednostavno ne bi stigli da mi se odmore. Ipak ja idem 4 puta nedeljno u teretanu, minimum 3.

Jasno mi je da je mnogo veci napor, te da se i telo mnogo vise izmuci... ali eto, dao sam ti onaj primer sa grudima i ramenima, koja ja licno radim ponedeljkom i petkom. Maximalni razmak izmedju tih grupa... a imam celu subotu i nedelju da se opravljam, jer tada ni ne pomisljam na trening :)
Tad dizem samo daljinac, to mi je maximalni napor :D

Jer, kada radim grudi, ja velikim delom pogadjam triceps, sto ti je, verujem, dobro poznato... prakticno on radi isto kao grudi. Slicna/ista je prica i kad radim ledja... biceps je napet sve vreme, to ne moze da se izbegne, eventualno neke vezbe izolacije... mada tesko, velika je to grupa da bi mogla tek tako da se izoluje. To moze da vazi samo za biceps i triceps, basically... male misice.
I onda, nakon jednog dana gde cu ja da uradim sve ovo - trebalo bi da, dva dana kasnije, ponovim opet? Pa ja cu da odapnem u tom prvom danu, drugi mi ni ne treba! :D
Ne stizem da se odmorim (STA tacno da odmorim... kad sam *celo* telo izmucio? :)), a prekosutra treba Jovo nanovo isto to... tesko bogami.
Ja tu vidim samo to da ne postizavam da se odmorim, te mi nema valjanog napretka i rasta misica... i, jos gore - mogucnost povrede.

Pritom sto uz ovaj tvoj rezim mi nekako i de i povecana potreba za oporavkom, tj. suplementiranje - i to u vecoj meri nego inace... a ja, koji sam za citav svoj teretanski vek muckao samo kreatin, to finansijski ne mogu da podnesem :rotf:
Pa ok ima istine u tome... i u pravu si da je svaki drugi dan puno da se radi ovaj trening to sam licno iskusio ! Prava mera je MAX svaki 3. dan ili mozda cak i 4. ! A i ne zaboravi da ovde radis "samo" jednu vezbu u 3 serije za misic po treningu, pa onda sledeci trening rotiras vezbe, a ti sa tim sistemom odradis verovatno oko 12 serija pa je logicno da treba veci oporavak za misic ! Bilo kako bilo, kako god sta kome odgovara neka radi, ali cini mi se za shikija sto se tice skidanja sala da je mozda najbolje da radi celo telo ali neki umereni intenzitet znaci da ne juri tezine nego da radi onako umereno i da pravi male pauze izmedju serija , takav trening ima i kardio element u sebi tj. puls ce mu sve vreme biti ubrzan kao kod klasicnog kardia ! :wave:
P.S. Hehe dobra ti je ta "ja sam vise za gledanje":mir: :rotf: e o tome ja pricam, imas lepo svoj cilj i nadjes sta ti odgovara i samo vozi !

Sve je to kul, i preporuke su okej za ljude koji bleje, ali bukvalno.
Kako ti da uguras trcanje ujutru i popodne ako radis, odakle bre energija za sve, a kamoli slobodno vreme.
Jos je do jakog motiva i odlucnosti najlakse doci.

Jedino neka traka za trcanje, koju bi rado kupio jer i nisu nesto preterano skupe, da imam gde da turim tu sklopociju.

EDIT : sad gledam, za 95% ovih traka za trcanje, je maksimalna tezina 100kg, al bi mnogi imali problem :D :D
Ajde bre lenstino izadji do save imas da predjes 20 metara i trci na otvorenom kao covek :sekira: ne moze traka da zameni pravo trcanje na otvorenom :D
 
Poslednja izmena od urednika:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^ E necu tebi u inat, onaj pravi srpski :D :D
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Pa ok ima istine u tome... i u pravu si da je svaki drugi dan puno da se radi ovaj trening to sam licno iskusio ! Prava mera je MAX svaki 3. dan ili mozda cak i 4. ! A i ne zaboravi da ovde radis "samo" jednu vezbu u 3 serije za misic po treningu, pa onda sledeci trening rotiras vezbe, a ti sa tim sistemom odradis verovatno oko 12 serija pa je logicno da treba veci oporavak za misic !
Hm,ja ne znam nikog ko radi 12 serija,ili cak i blizu toga. I na split treningu se valjda radi isto 3 do 4 serije,samo se radi vise razlicitih vezbi za odredjenu grupu misica.

Bilo kako bilo, kako god sta kome odgovara neka radi, ali cini mi se za shikija sto se tice skidanja sala da je mozda najbolje da radi celo telo ali neki umereni intenzitet znaci da ne juri tezine nego da radi onako umereno i da pravi male pauze izmedju serija , takav trening ima i kardio element u sebi tj. puls ce mu sve vreme biti ubrzan kao kod klasicnog kardia ! :wave:
Za skidanje sala je kruzni trening ok,pogotovo za nekog ko nije u kondiciji,da polako udje u celu pricu....
:)
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Hm,ja ne znam nikog ko radi 12 serija,ili cak i blizu toga. I na split treningu se valjda radi isto 3 do 4 serije,samo se radi vise razlicitih vezbi za odredjenu grupu misica.
Sve mi se cini daje pod tim "12" mislio na ukupan broj vezbi, tj. serija za citavu misicnu grupu... :)
Tipa 4 serije za prednje rame... pa 4 za srednje... pa 4 za zadnje... i tako dodje do te cifre od 12 :P
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Sve mi se cini daje pod tim "12" mislio na ukupan broj vezbi, tj. serija za citavu misicnu grupu... :)
Tipa 4 serije za prednje rame... pa 4 za srednje... pa 4 za zadnje... i tako dodje do te cifre od 12 :P
Pa tako tom logikom tesko ce da odradi kruzni trening :P :P Jer ako radi celo telo tako, po 12 serija, da kazemo da radi grudi, ledja, biceps, triceps, ramena, noge, otprilke to znaci da treba da uradi (manje-vise) 72 serije :rotf: :rotf:

A to ne preporucujem ni neprijatelju :d

:wave:
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
De nek' se pojasni onda kako je i sta mislio :rotf:
 
Vrh