• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zvucnici povremeno rade

Wick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.04.2015.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav drugari ,

Imam jedan interesantan "problem" i nikako ne mogu da skapiram sta ga izaziva.Rec je o tome, da kad iskljucim zvucnike na dugme, i kad pokusam opet da ih ukljucim oni ne daju znake zivota sve dok ih ne ukljucim na sekundu u drugu uticnicu i nakon toga vratim u prvobitnu.

Kapiram da je za nekoga ko se razume u elektriku ovo vrlo razumno, ali meni postaje frustrirajuce da svako malo selim zvucnike po sobi.

Sta je uzrok i koje je resenje? :)
 

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Pre svega trebalo bi da napišeš koji su zvučnici u pitanju i da li je napajanje u zvucniku ili imas nest naik punjacu.Ali kako sam razumeo nisi bas neki maher za struju tako da vidi sa nekim drugarom da ti proveri napajanje.Po mojoj nekoj pretpostavci kondenzatori na napajanju su otisli ili odlaze.
Pozdrav i srecno sa utvrdjivanjem problema ako ja nisam bio od pomoci.
 

Wick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.04.2015.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Naravno, rec je o ovom modelu:

http://www.logitech.com/en-us/product/z333-2-1-pc-speaker-system-with-subwoofer?crid=47
 

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Ja se izvinjavam mislio sam da su oni nazovi zvučnici od 200 kinti(izgleda da samo ja ovde radim sa takvim semćem XD). Trebalo bi da proveris da li imaš garanciju ili neku polisu za povraćaj i zamenu u zavisnosti kada si ih kupio.Ako nemas nista slično probaj da na nekoj drugoj utičnici probaš da palis i gasis zvučnike(ali predpostavljam da si to već radio).Da li se to desava od kada si ih kupio pošto postoji mogucnost da kada ugasis zvučnike potrebno je vreme da se isprazne kondenzatori kao na običnom napajanju za kompjuter(probaj da ugasis i ostavis jedno 5min i onda probaj da ga upališ).Javi šta si saznao bas me sada zanima kako će se završiti tema.
 

Wick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.04.2015.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zvucnici su stari par meseci, tako da ta solucija sa garancijom svakako dolazi u obzir, ali sam prilicno siguran da ovo nije do zvucnika.
 

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
Zvucnici su stari par meseci, tako da ta solucija sa garancijom svakako dolazi u obzir, ali sam prilicno siguran da ovo nije do zvucnika.
To ti je najjednostavnije provjerit sa nekim veliki potrosacen (pec na struju) bar mi tako zovemo u hrv hahahahh i promatraj na njoj lampicu dok se nezagrije i ako neprekidano svitli onda je vjerojatno do zvucnika... na garanci su nista negubis da ih odneses na servis
 
Vrh