• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zujanje

Bajica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2012.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svako jutro kad upalim komp cuje se nenormalna buka iz kulera graficke, neko zujanje, brujanje... Ukljucim aidu64, pokrenem Crysis2, kuler vrti normalno temperatura 50, 60... Iskljucim komp pa ukljucim opet i ono tisina, sve normalno radi. Inace u mojoj sobi je hladno pa ne znam dal ima neke veze sa tim ili je poceo da crkava kuler?
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Hladnoca smeta svakom ventilatoru, cim se malo zagreje i zujanje prestaje, to je normalna pojava.
E sad koliko hladnoca utice na ubrzano trosenje tvog ventilatora to ne mozemo znati.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Da, crkava kuler. Vremenom će duže i duže da se čuje.
 

Bajica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2012.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne prestaje da zuji dok komp ne iskljucim i ponovo ukljucim...

Hvala vam :wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Hladnoca smeta svakom ventilatoru, cim se malo zagreje i zujanje prestaje, to je normalna pojava.
E sad koliko hladnoca utice na ubrzano trosenje tvog ventilatora to ne mozemo znati.
Ne smeta hladnoća nego smeta zgusnuta prljava mast sa kojim je podmazan ventilator. Čim se malo ugreje kartica, otopi se "prljavština" i kuler se bolje vrti.

No, ne mora biti prljavo da bi ventilator pravio probleme. Osovina može biti 100% čista ali ako nema nekog ulja onda će se isto manifestovati, tj ventilator će trokirati.

Vreme je da kupiš neki drugi aftermarket hladnjak ili ako si spretan sa prstima, baci pogled na sledeći post:

http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=181194&postcount=8
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A mozda da ocistis kuler od prasine i zamenis pastu to bi pomoglo prasina ume da izazove takve sindrome a u ostalom zasto je problem ako se ta buka cuje samo kad palis komp pa i kod mene je buka sve dok nepodigne sistem onda se vrti normalno kako sam ja podesio u katalistu :D
 

Bajica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2012.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ta buka ne prestaje dok ne iskljucim komp, ali zanimljivo da se to dogodi samo ujutru kad je soba hladna, preko dana se zagreje, ne kazem da ne crkava kuler i da je prljav i to je verovatno... ali mi sumnjivo sto se to dogadja samo ujutru... Evo od 2 sata nisam kuci, izdzekao sam sve iz struje i videcu kasnije dal ce praviti buku. Ako nastavi da zeza ili cu ocistiti ili kupiti nov.

Samo da vam se zahvalim sto se trudite da mi pomognete
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E reci ti meni koi model karte je u pitanju sto manuelno ne kontorlises fan preko programa kao asus gpu tweak ili msi afterburner ili ako imas amd kartu direktno iz katalista kod vecine karti je slucaj da vrte kuler brze nego sto treba ijako je karta hladna nema potrebe za tim samo smanjih broj obrtaja na minimum dok blei u stendbaju a kad igras igre ubrzaj ga malo ;)
 

Bajica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2012.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U katalistu sam stavio da automatski podesava brzinu kulera tako mi uvek stoji, 5770 je u pitanju. U igrama vrti do 60% mozda malo vise... Cim izadjem n desktop smanjuje na 40%
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stavi to na minimum mislim da je 20% na vecini karti tako je bar kod mene i kad igras igre odvrni na 40 ako ti pri tom broju obrtaja temperatura ne prelazi 80 stepeni bezbedno je ;)
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kakve vi to usisivace koristite? :troll:
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moj usisivac proizvodi powercolor :troll::D
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa nije valjda da ti se grafika toliko cuje? Moja se ne cuje, doduse sa drugim kulerom na njoj. :D
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ko je rekao da mi se cuje samo sam rekao da nijednu kartu ne treba ostavljati da se vrti na auto jer cesto bez razloga kuler razvljuje usi a temperature su 30 stepeni lepo ja drzim kartu non stop na 20% i u idle i u igrama tisina nista se necuje idle temp. oko 40 i u igrama oko 70 milina ;):p
 

Bajica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.07.2012.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E znas sta je cudno, uopste ne reaguje kad iz katalista stavim da vrti 20% ili 100%
on vrti kako on hoce :D

Evo jutros sam zagrejao sobu i ukljucio komp i nije zezao kuler...
 
Vrh