• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zloupotrebe u poslu web dizajna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@voodoons

Glede onoga o 100m puta, o čemu si pisao na Benchu. Ja sam video situaciju na RaC gde je tip legalno koristio taj štos. Poslodavac je bio neki Rumun, trebalo je ubacivati nešto pešaka, ne sećam se više šta. On postavi oglas i kaže da mu treba neko ko će za 3 dana da mu uradi 5000 toga. Kad izračunaš, pokaže se da ako radiš 24h ti možeš za 3 dana da uradiš max 500. Ali uvek se nađe neka budala koja pristane. Po RaC pravilima, ako obećaš da ćeš uraditi neki posao u tom i tom roku, dužan si da to učiniš. To što je to nemoguće te ne amnestira, niko te nije terao da prihvatiš. I šta se dešava, jedan ne uspe i pukne sa ocenom 1, Rumun ne plati. Drugi pukne, treći pukne... Svaki pukne, jer je to kao šibicarenje, nemoguće je dobiti. Ali sa svakom novom žrtvom Rumunu je sve veći i veći deo posla završen, a da nije platio ni dolar.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ne pricam ja o legalitetu takvih stvari, mozda je negde ipak legalno napraviti takav posao, asfaltirati 1km, platiti 100m i zaraditi 900m. Pricam o moralnosti takvog posla. Ipak je neko asfaltirao tih 900m, utrosio vreme, materijal i sad ostaje kratak. Ako je to negde legalno, ok, ne valja zakon, ne stiti izvodjaca radova.
Ako smo se dogovorili nesto, ispostujmo to kao ljudi. Ja znam da bi mnogo ljudi preveslalo druge ljude u raznim poslovim. Mislim da je 300e jako sitna cifra zbog koje bi se cinile takve nemoralnosti. Ne pricamo ovde o poslu od 30000e, gde je, u ovom drustvu, sasvim realno ocekivati da ce neka strana pokusati da prevesla drugu.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne pricam ja o legalitetu takvih stvari, mozda je negde ipak legalno napraviti takav posao, asfaltirati 1km, platiti 100m i zaraditi 900m. Pricam o moralnosti takvog posla. Ipak je neko asfaltirao tih 900m, utrosio vreme, materijal i sad ostaje kratak. Ako je to negde legalno, ok, ne valja zakon, ne stiti izvodjaca radova.
Ako smo se dogovorili nesto, ispostujmo to kao ljudi. Ja znam da bi mnogo ljudi preveslalo druge ljude u raznim poslovim. Mislim da je 300e jako sitna cifra zbog koje bi se cinile takve nemoralnosti. Ne pricamo ovde o poslu od 30000e, gde je, u ovom drustvu, sasvim realno ocekivati da ce neka strana pokusati da prevesla drugu.
ja sam vec pisao na ovom forumu o sopstvenom iskustvu sa privatnicima iz it-a u zemlji srbiji...
sta da ti kazem, kad sam jednoj firmi u bg-u za koju sam radio 17h dnevno ostavio svoju poslednju platu da bi njom gazde imale cime da sahrane svoju decu...
uostalom, ako zelis da steknes nezniju sliku ovoga sto sam napisao pogledaj film: capitalism a love story ;)

samo bih napomenuo, da nikad ali nikad ne radis sa politicarima...do kraja ces imati i moralnu i svaku drugu obavezu prema njima, a nikad oni prema tebi :rolleyes:

da bi nastavio da zivim, prihvatio sam ljude kao krokodile...bez morala i bez obzira i zato...ili pojedi ili budi pojeden :(
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Mislim da je mnogo bolje ovako
Pa ja sam to isto-slicno rekao neki kesh unapred (bas sam i napomenuo 50% cene), ono drugo sam naveo kao eto neko poslednje resenje, ako ipak neko resi da radi bez avansne kinte.
 

fordam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2009.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 940BE Xigmatek Big Scorpion s1284
Motherboard:
GA MA790GP-DS4H
RAM:
6 gb Kingmax Mars
VGA & cooler:
Sapphire 4670 512mb
Display:
Phillips 240pw9eb + Chimei CMV 221D
HDD:
2xWD Velociraptor 150-raid0 / WD Velociraptor 300 gb
Case:
Sharkoon Rebel
PSU:
Aerocool ZeroDba 620
Optical drives:
pioneer
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Vista 64
Moraš imat svoj hosting account gde stavljas sajtove dok nisu zavrseni i placani ! Kad je posao završen stavljas na narucnikov FTP.
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
DELL Latitude 7480
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Moraš imat svoj hosting account gde stavljas sajtove dok nisu zavrseni i placani ! Kad je posao završen stavljas na narucnikov FTP.
Ovo je najbolje resenje + 50% dogovorene sume unapred.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Znam, znam.. Tako je i dosad radjeno ali eto u ovom specificnom slucaju, nije jer je eto kao trebala rec nesto da znaci medju ljudima koji se, eto, poznaju.
Al, posto tako to ide, nema vise takvih stvari, samo oni koje poznajem min.15god imace tu privilegiju da ne plate nista dok ne zavrsimo sajt... Pa ako oni za*ebu stvar, sta da se radi, zivot ide dalje a sve manje prijatelja u njemu..
Ovima cemo nekako doskociti i ja bih sad zatvorio temu ;)
Kad bude resenja, nekih pomaka, otvoricu je za dalje..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh