• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

zloupotreba položaja moda Miško 78

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
temu http://pcaxe.com/forum/showthread.php?t=5637 sam stavio u svaštaru ( Sekirajte nas do mile volje... )

da bi mod voodoons kome se tema svidela prebacio iz svaštare u IT

a da bi na kraju došao Miško78 i bez razloga zaključao uopšte ne gledajući istoriju teme, da je bila u svaštari.

predlažem da se razmotri njegov čin nasilja nad sasvim urednom temom i odgovori po pravilima foruma koja nisu ugrožena.
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Prebacivanje is "Svaštare" u "IT" je temu i dalje ostavilo u neobaveznom delu foruma. A ova tema je definitivno neobavzna, ali u IT sektoru, jer se radi o mobilnom operateru, a ne o smešnim slikama.
Što se tiče zaključavanja teme mislim da je Miško obrazložio sve u poslednjem postu. To što je tema u neobaveznom delu foruma ne znači da vlada anarhija, a Misko78 će se javiti i obrazložiti svoj postupak, da ne bi mislio da se radi o nekoj vrsti diskriminacije.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Prvo pitanje koje svaki korisnik treba da postavi sebi je da li je tema koju postavlja negde na forumu na pravom mestu. Tema koju si postavio ne pripada svashtari u kojoj se kache neobavezne teme i koja sluzi da se korisnici pre svega zezaju i druze. Tema koja je vezana bar malo za IT, a ova koju se kreirao jeste je prebachena na adekvatnije mesto jer ne zelimo da pravimo svinjac na PCAXE forumu. Zna se koja tema kom podforumu pripada. Tako da argument koji si naveo kao istorijat je irelevantan u ovom sluchaju.
Moderator Misko78 je zakljuchao temu koja je krenula u pravcu neosnovane pljuvachine, jer ako prochitash ugovor sa Telenorom videcesh da postoje klauzule koje je Misko78 objasnio. Pravac u kome se kretala tema je bio losh, a moderatorski tim PCAXE se trudi da ne dolazi do svadja i sl na forumu, a to je drugi razlog zakljuchavanja teme.
Nasilje? Da li ti je Misko78 pretio i fizichki ili psihichki se obrachunao sa tobom?

Inache, jedan od tvojih postova se kosi sa pravilnikom PCAXE foruma i stavkom 1.

konkretno ako si bio u tarifnom paketu poruke cena sms-a je 1.28.din, pa se dešava da se čovek iznenadi pa proverava ponovo, pa zove korisnički i razgovara sa papagajom koji ponavlja reči lopova do kog on ide da pita za maloumni ili nejasan odgovor....itd, samim tim ponovo te opljačkaju još 10.din...
PCAXE_pravilnik je napisao(la):
1. Ne vređajte druge korisnike, firme, organizacije i javne ličnosti. Ma šta da se desi ne ulazite nikom u psihološki profil.
No, nismo ti to uzeli za zlo, shvatamo da si iziritiran, a Misko ti je dao hintove kako se to reshava.

:wave:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Mislim da je tema totalno beskorisna i da dovodi do pespotrebne rasprave.
Ovo su samo citati iz te teme.


kao i uvek,odmah se nadje neko ko ce da kuka i da spinuje pricu ..eeej jet set mreza cccc

Pritom se kuka za nepuna 4 dinara... :S
poenta je u načinu njihovog ponašanja što naravno ti ne razumeš,
Ma VIP je kralj mreza!!!
pa zove korisnički i razgovara sa papagajom koji ponavlja reči lopova do kog on ide da pita za maloumni ili nejasan odgovor


Ovo su samo neki od citata koji nisu primereni normalnoj diskusiji na forumu.
Sa ovoliko "konstruktivnih" odgovora stvarno ne vidim da postoji razlog za postojanje ovakve teme.
"što naravno ti ne razumeš" je kršenje pravila broj 1 koje glasi: 1. Ne vređajte druge korisnike, firme, organizacije i javne ličnosti. Ma šta da se desi ne ulazite nikom u psihološki profil.

Ovo je moje mišljenje koje iznosim kao običan korisnik, a ne kao moderator.
 
Poslednja izmena:

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da skratimo, pljuvanje države je zabranjeno na ovom forumu i sve što je vezano za nju.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
da skratimo, pljuvanje države je zabranjeno na ovom forumu i sve što je vezano za nju.
Da produzimo ipak ;) Bilo kakvo neosnovno pljuvanje je zabranjeno na PCAXE, ulaznje u psiholoshke profile korisnika, svadje i sl... Nema to veze ni sa tobom, ni sa nama, ni sa drzavom, vec iskljuchivo sa PCAXE forumom koja je iznad svega.

:wave:
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
da skratimo, pljuvanje države je zabranjeno na ovom forumu i sve što je vezano za nju.
Pluvanje države je zabranjeno jer smo mi IT, a ne politički forum ili organizacija.
Što se tiče bilo kakvog pljuvanja kanališemo ga, što ne znači da ne dozvoljavamo konstruktivne teme u kojima se neko buni protiv Telenora, Telekoma, Vipa. Konstruktivne teme su one u kojima su mišljenja argumentovana i napisana bez uvredljivog sadržaja. Naravno da imamo razumevanja kad neko pretera u trenutku kad je iznerviran, ali kad teme krenu u pogrešnom smeru završe zabravljene.

U principu u pravilniku PCAXE foruma je lepo objašnjeno na čemu se zasniva ova zajednica. Jednostavno PCAXE ne želi da se poistoveti sa raznim sličnim domaćim forumima, pa se uz dozu fleksibilnosti trudimo da kanališemo diskusiju.

PS
Mislim da ti je Misko78 dao dobar savet u poslednjem postu, naravno ako odlučiš da tako rešiš problem.

:sekira:
 
M

Misko78

Guest
Da se i ja javim kad sam već prozvan. ;)

Prekršena su pravila PCAXE foruma u dotičnoj temi, malo ti a malo i drugi, kulturno sam obrazložio razlog zatvaranja teme i po ovlašćenjima koje imam temu sam i zatvorio. Ne mislim da sam igde pogrešio, ti imaš potpuno pravo da smatraš da sam te oštetio a kolege moderatori su tu da procene da li sam stvarno napravio prekršaj kako ga ti nazivaš "zloupotrebom položaja".
 

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nisam hteo da dubim ali primećujem da se stalno spominje reč neosnovano, ispade da ne pišem istinu, pa samo napiši na googlu lopvi i videćeš koliko strana će biti, uostalom, kad je krađa u pitanju kako da je dokažeš ako muku ne podeliš na netu sa svojim drugarima i istovremeno ih spasiš od iste,

sve što sam tražio otvarajući tu temu je da vidim da li je neko primetio da ima isti problem i opomenem drugare na ciganski zicer. :rotf:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
nisam hteo da dubim ali primećujem da se stalno spominje reč neosnovano, ispade da ne pišem istinu, pa samo napiši na googlu lopvi i videćeš koliko strana će biti, uostalom, kad je krađa u pitanju kako da je dokažeš ako muku ne podeliš na netu sa svojim drugarima i istovremeno ih spasiš od iste,

sve što sam tražio otvarajući tu temu je da vidim da li je neko primetio da ima isti problem i opomenem drugare na ciganski zicer. :rotf:
Ogomna je razlika izmedju pisanja neistine iz nehata (neosnovano) i laganja. Apsolutno niko na forumu ne dovodi u pitanje tvoju iskrenosti i sl. Skeniraj nam kompletan ugovor sa Telenorom i okachi ovde, a mi cemo se potruditi da ti zaokruzimo stavke u istom po kojima ti faktichki nisi oshtecen. Takve firme se jednostavno ograde od svega sa tim ugovorima... Ja par puta nisam potpisao ugovor sa nekim firmama jer mi se nije svidelo neshto u ugovoru. Ako se kojim sluchajem ispostavi da mozesh da ih tuzish (tako se to radi) tim bolje! Nikom na PCAXE se ne svidja ako neka firma krade od korisnika, ali se postavlja pitanje da li zaista krade ili se zashtitila nekom klauzulom u ugovoru? Da li je to surovo? Jeste, ali ako je po pravu dzaba pljuvanje po forumu u sl. jer se nisha ne postize time, samo se stvara nervoza, radjaju svadje i sl... Sasvim normalna stvar je da cemo takve teme i varnice da ugasimo pre nego shto prerastu u buktinju koja se ne gasi tako lako. To je Misko78 i uradio, a pored toga i ostavio veoma koristan i nadasve konkretan savet. Prodji sve IT forume redom u Srbiji, ako naidjesh na takav tretman kod objektivno potrebnih za zakljuchavanje tema, linkuj ovde :)

:wave:
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Iako nisam deo mod tima smatram da je Misko postupio sasvim ispravno... E sad, jos jedna stvar koju verujem da si primetio i sam ovde je da ti je moderator detaljno obrazlozio zasto i kako zbog cega itd itd je zatvorena tema(na drugim forumima toga nema ;) )... Takodje,ovo je jedini forum koji je ekstremno tolerantan i korektan prema korisnicima istog, i mod tim je vise nego otvoren za saradnju...Dakle sto se tice Miskove odluke, mislim da je postupio shodno poziciji na kojoj se nalazi i verujem da bi i ti da se nalazis na njegovom mestu postupio isto( naravno da zelis da radis poso kako treba i da ti je stalo do PCAxe-a)...Ja znam da bih ja na njegovom mestu postupio potpuno isto ;)

:wave:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da skratimo, pljuvanje države je zabranjeno na ovom forumu i sve što je vezano za nju.
Уз дозволу мод тима, ако нађете моју поруку неприхватљивом, обришите је.

Волео бих да могу да се сложим са тобом и да окривим државу тј владу и за овај случај али реалност је другачија. Држава се веома мало пита кад је политика Теленора у питању. Продали су им већински пакет некадашњег Мобтела заједно са контролним пакетом акција, самим тим, нема нико права из органа власти да се меша у њихову интерну политику, самим тим у политику наплате. Ал' ни то није толико битно, колико је оно што ти је Џо написао, ово је IT форум, крстарица би ти била најбоље место, због своје шареноликости и броја корисника, да направиш тему о Теленору, мада мислим да таква тема већ има тамо.
Веруј ми на реч, имају они много горих фазона од додатне наплате тих 4динара. Ортаку је стигао рачун од 70.000 динара, па је отишао да тражи листинг, пошто му исти није стигао тог месеца, добио је листинг где је било обрачунато свега 17.000, кажем "само", пошто је он то и очекивао, јер због посла прича са Шпанцима веома, веома често(наместио сам му skype, па не користи више мобилни за те разговоре)... пало је ту свађања, препирки, да би им на крају претио тужбом и раскинуо уговор са Теленором, сада је, на моју препоруку, задовољни корисник друге мреже.
Мишко је озбиљан човек, који до сада, од како сам ја члан овог форума, није имао испаде за које си га ти оптужио. Урадио је оно што је сматрао исправним, дао је заиста детаљно образложење свог поступка и понео се заиста фер. Кажем ово, јер сам био(још увек јесам) члан на неким другим форумима где модератори су катастрофални, благ израз.
 

Srđan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
125
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa da...i ja mislim da je potpuno korektno postupio. To sto se ti ne slazes sa njegovim postupkom, ne znaci da je "zloupotrebio polozaj". Sto svakako nije ni adekvatan termin.

Shvatam da si bio u afektu kad si pisao, te da si verovatno zbog toga onako burno reagovao. Ali moras i ti shvatiti da nije primereno pljuvati po nekome na forumu. A pored toga i zabranjeno pravilima foruma. Imao sam i ja nesuglasica sa Telenorom gde su hteli da me oderu za, cini mi se, 8000 dinara vise nego sto je trebalo. Ubedjivali su me da nisam aktivirao neku dodatnu roaming uslugu, a ja bas pre puta zvao operatera da mi istu uljuci! Identicna stvar se desila i korisniku ovog foruma pod nickom "Shiki". Ali nigde neces naci da smo pomenutu firmu kitili raznim atributima. Jednostavno, nista se ne postize time... Zato sam se ja prepirao sa sluzbom za reklamacije, kao i slao razne predloge i sugestije kako da poboljsaju nivo usluge. Jedna od sugestija je bila da uvedu prodaju telefona na rate u trajanju ugovorne obaveze, kao sto to radi AT&T i ostale kompanije u inostranstvu. Verovatno je i mnogo drugih korisnika dalo slican predlog, te su i uveli takvu uslugu. Zato bolje da to vreme predvidjeno za pljuvanje po forumu, iskoristis na razgovor sa operaterom koji ce mozda koristiti i tebi i drugima. ;)

I jos nesto... Mozda nisi primetio do sada, jer si od skoro clan, da ovde vlada jedna druzeljubiva i opustena atmosfera. Te svakako nije nikome od moderatora cilj da svojim delima poremete istu. Zato uzivaj na forumu, bez nervoze! Pogotovo u svastari! ;)

Poz:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
I jos nesto... Mozda nisi primetio do sada, jer si od skoro clan, da ovde vlada jedna druzeljubiva i opustena atmosfera. Te svakako nije nikome od moderatora cilj da svojim delima poremete istu. Zato uzivaj na forumu, bez nervoze! Pogotovo u svastari! ;)

Poz:wave:
Dodao bih da su ti isti moderatori i stvorili takvu atmosferu. Na svakom forumu je moderatorski tim taj koji kanalishe i usmerava tok tema i stvara atmosferu. Trudimo se da radimo shto je transparentnije moguce po ostale chlanove foruma. Ne mozemo da kazemo da nam se greshke nisu potkrale u proshlosti, ali smo na sugestije korisnika reagovali i ispravljali ih, to je josh jedan dokaz da je mod tim tu pre svega zbog odrzanja zdrave komune.
Niko od moderatora nema povlastice i sl, a veoma burno se raspravlja u mod sobi i upire prstom kada neko pogrshi, sa ciljem da do istih greshaka ne dolazi ;)

:wave:
 

hddrec

Banned
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok, bio sam u afektu a indijana je zabiberio da idem na nadležne sudove...

nov je forum kao i modovi, greška u koracima...

i sve ćemo završiti sa tužnom pričom..ž
 
Poslednja izmena od urednika:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nikad necu zaboraviti ban na 2-3 dana koje je mod. team dobio:)To mi je uvek simpaticno na ovom forumu:P Naravno sve pohvale za rad...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Samo bih dodao iako je sve vec receno... Nije se meni tema svidela (kako je napisano u prvom postu) pa je ja prebacio u IT..
Tema mi se, pak i nije svidela ali ja nemam prava da odlucujem da li nesto valja ili ne. Sve je definisano pravilima foruma sta sme a sta ne. Ja se vodim samo tim.
Prebacio sam je u IT svastaru jer je to prikladnije mesto za tu temu - receno. U samoj temi nisam ucestvovao jer nisam imao pametno sta da kazem.
 
Vrh