• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zastita Ip adrese,VPN

Nemanja_Nele

Newcomer
Učlanjen(a)
27.06.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako zastiti ip adresu i u kucnoj varijanti(wifi) ili bezicni net na racunaru. Pomoc oko informisanja o VPN-u koji nikad nisam koristio. Hvala unapred,svaka pomoc je dobro dosla
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Potreban ti je Wireless router koji u sebi ima integrisan OpenVPN client. Asus RT-AC68U na primer. Nakon što nabaviš router, potrebno je da uplatiš neki od VPN servisa tipa ExpressVPN ili NordVPN. Nakon toga treba iskonfigurisati OpenVPN tako da radi u client režimu i sav saobraćaj routirati da ide preko VPN-a. I NordVPN i ExpressVPN nude konfiguracione fajlove koji drastično olakšavaju konfigurisanje uređaja. Samo je potrebno uneti username i password. Na ovaj način, svaki uređaj koji se kači na taj router, bilo da je wireless ili preko kabla, će ići preko VPN-a na IP adresu i DNS server VPN provajdera.
 

Kambera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.07.2020.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Beskorisno i preskupo smeće sa katastrofalno lošim WiFi signalom. Jako se greje dok kopa crypto, koji btw, nema apsolutno nikakvu perspektivu. Usporava internet, ima jako malo memorije i spor Quad Core procesor koji ne može da se izbori sa velikim brojem istovremenih konekcija (states). Nema nikakav resale value jer je closed source proprietary hardware na koji se ne može instalirati ništa drugo osim onoga što je već na njemu. Dakle, kad projekat umre, pravo u kantu za smeće. Takođe postoji sigurnosni rizik jer svoju konekciju ustupate nekom drugom, a pošto je closed source, niko ne može da zna da li u ovom uređaju postoji neki virtuelni interface za packet sniffing koristeći MITM metodu ili backdoor.

Besplatan VPN ne postoji, i ovaj uređaj je najobičnija prevara.
 
Vrh