• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zamrzavanje slike

nikola_t7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.11.2017.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem koji mi se prvi put desava. Sklopio sam novu konfiguraciju, sve je kupljeno novo ryzen 1600, gigabyte b350 gaming, samsung evo 850, 8gb corsair 2666 mhz, msi 1060 6gb, evga 500 b.
Problem je nastao posle instalacije windowsa 10. Krenuo sam da skidam programe drajvere i ostalo i samo se odjednom slika zamrzla i nista ne reaguje, samo restart pomaze. I tako nekoliko puta, bukvalno nista ne stignem da odradim kako treba i vec zamrzne. E sad ne znam koliko ima veze ali da napomenem da mi je nesto cudan ventilator na procesoru (box kuler) tj cudno radi, od kada se upali komp. nekako naglo menja brzine obrtaja i smanjuje a nista zahtevno ne radim. Ima onako neki cudan ne toliko jak zvuk zujanja, ali ne znam kako se cuje amd box kuler da bi znao je li to ok. Temperature su ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Prvo sto ces da uradis je da ubacis novi bios za svoju plocu a onda se javi da vidimo jel idalje se to desava ako se idalje nastavi onda cemo da trazimo kvar sistemom eliminacije.
 

nikola_t7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.11.2017.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Evo da javim da sam odradio update biosa i isto se desilo, gledao sam klip na yt i samo se zamrzla slika i nista ne reaguje, naravno racunar normalno radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Da li si skinuo najnoviji Windows sa sajta i ažurirao isti?

Oko si nešto klokovao vrati na default, naročito memoriju, pa probaj. Probaj drugi profil memorije u biosu, probaj sa/bez XMP memorijskog profila.

Proveri memoriju sa Memtest86.

Probaj drugi kabel od hdd-a.

Skeniraj disk možeš sa Windows diskom, pokreneš iz instalacije Command prompt i skeniraj disk.
 
Poslednja izmena:

nikola_t7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.11.2017.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Windows je sa instaliran sa diska, isto kao i na mom prethodnom racunaru. Nisam skidao sa sajta sada. Sto se tice klokovanja, nista nisam radio jer samo sto sam sklopio komponente i instalirao to je pocelo da se desava, bukvalno ne stignem ni drajvere sve da instaliram, pustim da azuriram windows, a ono posle 5-10 min zamrzne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Hard disk sentinel?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Skini Iso instalacioni fajl sa sajta, stavi na Usb, i uradi čistu instalaciju. To je noviji čipset i cpu, moguće da traži neki novi drajver.
 

nikola_t7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.11.2017.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da javim da je problem resen. Izgleda da je bilo do verzije windowsa. Skinuo sam sa sajta i instalirao i sve radi kako treba.

Jedino sto jos ne znam da li je ok je ventilator na cpu, nekako mi je bucan i kao da blago zuji, cuje se kad naglo ubrzava pa uspori, a nista prezahtevno ne radim. Jedino ako neko ima iskustva sa RYZEN 5 box kulerom pa da kaze da li se isto desava. Mozda je jednostavno tako bucan. Ali mi je cudno jer na starom AMD Athlon kuleru nemam takav zvuk.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh