• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Xigmatek NRP-MC1002

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kripton! Yea :D
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
osmijum :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@gx-x: Kao sto rekoh negde, moju masinu sam updejtovao-nikad :d U toj masini je sada SEASONIC SS-850KM 850W Modularno, koje suri Cifteka kog oces u tom rangu 800-900W ;)
 
Poslednja izmena:

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Nikola V:

ja sam mislio da im je ova gold medalja najjaca medalja, zato sam isprva i komentarisao kako su se zaleteli sa medaljom, a da nemaju ripple testove :)
I ja sam pomislio iz prve, onda sam pročitao opis onog kućišta (koji je isto za pohvalu). Pretpostavljam da napajanje ne bi dobilo zlato da su imali svu opremu, ali neko priznanje bi verovatno dobilo (možda bronzu :)).

Pa samo nesto sto nije sa ove planete, zar ne? :) Mislim da smo dosta rekli time :) Strpite se, bice cele liste i price oko bodovnog sisitema ;) Nadam se ne duže od nedelju dana, radimo na tome!

:wave:
Pa da, neki SF materijal, to sam i pretpostavio. :)
Upravo sam skontao koji će biti materijal (hint: hidroksid - natrijum - litijum - borosilikat). Ako je tako odlična vam je ideja. :thumb:
:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@beginer:
razumeo sam ja tebe odmah da nemas vise taj 550W, samo sam prokomentarisao da ti i fantom niste mogli imati isti problem jer nisu ista napajanja.
sto se surenja tice, ne bih znao. Meni racunar radi dobro, pretpostavljam i tebi, tako da ja tu ne vidim nikakvu razliku osim cene...nesto sumnjam da ti racunar zbog napajanja radi za 100 evra bolje od mog :p
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Tise mu je napajanje. :)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
edit: uostalom, ako je napajanje deklarisano kao 1000W (ATX spec se podrazumeva na tih 1000W) i 85% eff, napajanje izadje iz ATX spec na ~880W jel to onda 1000W PSU ili nije? Ako ne zadovoljava deklarisano kakvu mu ocenu uopste treba dati? Dobru? Kakvu bi ste ocenu dali kineskom napajanju deklarisanom na 500W koje u u okviru standarda isporucuje 400W?
Iz iskustva ti garantujem da ni jedno kinesko napajanje neće zadovoljiti specifikacije, čak ni kada je snaga u pitanju, a o ripple da ne govorimo.

Što se tiče ovog napajanja, po našim testovima ovo napajanje je prilično stabilno što se tiče ATX specifikacija, mogu da kažem da je ovo možda i naj stabilnije koje sam ja probao. Opet napominjem da je to ono što smo mi testirali čvrsto u granicama ATX specifikacije koja propisuje varijaciju napona do -5 pa do +5% ili ti:
3,3V = 3,135 - 3,465
5V = 4,75 - 5,25
12V = 11,4 - 12,6
Dok je napajanje sa našeg test prikazalo ovakve rezultate.
3,3V = 3,31 - 3,42
5V = 4,99 - 5,14
12V = 11,98 - 12,17

Iz mog iskustva ovo su odlični rezultati.

Drugi test je drugi test i nema potrebe da izvlačimo naše rezultate iz drugih testova, jer oni su oni, a mi smo mi. Mi garantujemo samo za ono što smo mi testirali.
I da ponovim još jednom, test padova napona na njihovom i našem testu se baš ne poklapa najbolje, kod nas je malo bolji rezultat. Šta ako je situacija da je ovo poboljšana verzija i da je sređen ripple? Mi bi smo ispali hejteri koji prepisuju od drugih, a zauvek smo zatvorili vrata kod vendora koga smo ocrneli bez razloga.
Mislim da je dovoljno da izvlačimo zaključke iz ono što smo videli, u suprotnom ćemo biti rekla-kazala.

Za one koje brine to što sam pomenuo zatvaranje vrata kod vendora.
Ovo ne znači da ćemo mi loše napajanje predstaviti kao dobro. Ovo isključivo znači da će naš pogled biti objektivan. Mi se bavimo istrživačkim novinarstvom i na nama je da iznesemo zaključak kako se nešto ponašalo na našem testu, bez obzira kakvo je stanje na bilo kom drugom testu.

Pošto nam finansije ne dozvoljavaju kvalitetnije testiranje, "osuđeni" smo na ovakvo testiranje. Da li je ovo dobro ili loše to je na vama da procenite.

Sa moje strane gledanja ovakvo testiranje je mnogo više nego odlično. Svaki test na Sekiri je nastao dobrom voljom ljudi koji su testirali i naravno urednika koji je tu da nabavi opremu i hardware za testiranje.

Svestan sam manjkavosti ovog testa i šta bi tu trebalo da se doda, ali bolje je ovako nego da ih nema uopšte. Ova iskustva će nam biti od velike pomoći kada budemo imali mogućnosti da finansiramo opremu kojim ćemo testirati napajanja onako kako mi mislimo da treba. Verujem da je "naše" i "vaše" viđenje stvari isto, pošto pripadamo istoj podvrsti ljudi, hardware entuzijasti. Svi mi sa "naše" strane smo nekada bili sa "vaše" strane i znamo je kako je čitati loše ili plaćene tekstove. Kad je Sekira pravljena svi mi smo bili sa "vaše" strane i upravo smo nastali iz revolta prema ljudima koji su bili sa "naše" strane. Jednostavno, da li smo mi napredovali brže pa smo skapirali da ta "naša" strana nije napredovala ili se možda desilo da su ti ljudi "naše" strane prešli na "tamnu" stranu... uostalom nije ni bitno. Bitno je da svi mi imamo iste korene koji vuku sa "vaše" strane. Da ne dužim.

Nadam se da je "vaša" strana zadovaoljna sa onime što smo prikazali, onoliko koliko smo mogli da prikažemo.


Posle ovoga se pitam da li bi bilo bolje da nismo dali nagradu napajanju i da smo zaključili da je ovo napajanje dobro samo do 880W, a da je preko toga BS? Ako je odgovor pozitivan, bojim se da ja nisam prava osoba za testiranje, pošto ja ne mogu da verujem onome što nisam sam probao. Isto tako verujem da svi ljudi koji stoje iza Sekire dele moje mišljenje, barem sam ja tako razumeo koncept Sekire.
Ukratko koncept je sledeći. Ne interesuje nas šta drugi pišu, mi pišemo ono što vidimo, a ubeđeni smo da će kad bude bilo novca to biti mnogo bolje od tih drugih.

Nadam se samo da "naša" strana neće pokleknuti zbog netostatka novca, a ako prebrodimo probleme do tada, posle toga nemam dilemu, siguran sam da ćemo mi postavljati standarde.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Test je bio odlican, uvek moze bolje jer treba teziti ka savrsenstvu, ali je stvarno test bio odlican, a sa zadnjom recenicom se apsolutno slazem ;)

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
i ja se slazem. Sa testom koji je uradjen i dobijenim rezultatima zakljucak koji je donesen je dobar i drugaciji ni ne moze biti. Testovi ce biti jos bolji kad budete jednog dana u mogucnosti da testirate i ripple i temperature. Svakako je ovo veoma dobro i neograniceno bolje nego puko prepisivanje sa drugih sajtova kao sto benchamrk radi.

@c-p-r:

Ja sam u mom zamenuo vent za tihu CM 14icu :P Tako da verovatno ni tu nema razlike :)
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Aman, pa zasto cm vent, jos gore. :P
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Zato sto ne zna :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
jbg, nisam imao puno izbora, samo taj providni CM 140 valja u toj klasi, a on svetli plavo :d Nisam hteo da ga unistavam...a realno, sve to manje svetli od keriganove fensi maticne ploce :d
 
Vrh