• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Wireless bubice (Xiaomi Ear Buds)

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi, zanima me imate li neki predlog za neke Wireless bubice.
Budzet bi mi bio oko 4500, a potencijalno bi ih koristio za slusasnje muzike ovako tokom dana, treninga, ali i za kompjuter (verujem da moze uz neki bluetooth adapter..).
Predpostavljam da nemaju mikrofon, bar u ovom cenovnom rangu, tako da bih za komp uzeo neki mali mikrofon (mozda).
Bacio sam oko jos odavno na one Xiaomi Ear Buds verujem da se zovu, kostaju oko 4000, pa ako je neko imao iskustva sa njima ili cuo neke prednosti ili mane nela napise u komentaru.

Hvala unapred, nadam se da smo se razumeli.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Sa bezicnim slusalicama nemam iskustva, ali sto se Xiaomi-ja tice, koristim vec 3+ godine Mi Pro HD bubice i prezadovoljan sam. Vise nego ok za svoju cenu.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Evo imao sam Airdots Pro (ne znam kakve su ove obicne sa Bluetooth 5) pa evo mojih iskustava. Pre svega ne smatram da su neka investicija iako inace podrzavam Xiaomi kao brend. Pre njih sam koristio Bluedio Hi Hurricane (one kao velike airpods, ali zapravo kvalitetno uradjene a ne kao one direktne kopije AirPodsa tipa i7 ili sta ti ja znam). Xiaomi me je izasao 4.5 puta vise nego Hurricane, a da li je razlika bas tolika - ne bih rekao. Sto se tice konekcije definitivno veliki skok sa Bleuedia (iako ima Blueetooth 5, dzaba kad ne mozes da povezes levu i desnu bez 3 pokusaja), a takodje se to odnosi i na kvalitet izrade (deluju kvalitetno i dosta skuplje, nisu bas najjeftinija plastika sa malo gume). Jedna prednost koju sam primetio je ANC i stvarno je zvuk dosta bolji zbog toga. Zvuk jeste cistiji ali je dosta monoton, ne osecas akcenat ni na kojoj visinskoj grupi (Bluedio je suvise fokusiran na bass s druge strane), pa ko voli tako nesto neka uzme. Za kraj bih samo da prokomentarisem bateriju koja je najvece razocarenje i glavni razlog zbog kog sam zamenio. Samo 2.5 sata sam mogao da izvucem iz njih, a 3 punjenja dopusta samo kutija sto je sramotno za slusalice te cene.

Da rezimiram - zvuk je cist i veoma dobar (ali relativno monoton) i kvalitetno su izradjene. Baterija je nedovoljno dobra za cenu po kojoj se prodaju.
Ne znam iskreno sta mozes naci ostalo sad kod nas posto u glavnom uzimam stvari iz Kine/Juzne Amerike/Madjarske zavisno gde postoji ono sto trazim pa ti ne mogu zaista nista preporuciti. Vidim da se kod nas za te novce vrti samo JBL i Sony, sto mi ne uliva mnogo poverenja (bar u tom cenovnom rangu), tako da od mene preporuka ide za Xiaomi ako mozes da podneses 2.5-3 sata slusanja pa punjenje.
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Hvala vam na odgovoru momci, cekamo jos neki komemtar ako bude

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Evo imao sam Airdots Pro (ne znam kakve su ove obicne sa Bluetooth 5) pa evo mojih iskustava. Pre svega ne smatram da su neka investicija iako inace podrzavam Xiaomi kao brend. Pre njih sam koristio Bluedio Hi Hurricane (one kao velike airpods, ali zapravo kvalitetno uradjene a ne kao one direktne kopije AirPodsa tipa i7 ili sta ti ja znam). Xiaomi me je izasao 4.5 puta vise nego Hurricane, a da li je razlika bas tolika - ne bih rekao. Sto se tice konekcije definitivno veliki skok sa Bleuedia (iako ima Blueetooth 5, dzaba kad ne mozes da povezes levu i desnu bez 3 pokusaja), a takodje se to odnosi i na kvalitet izrade (deluju kvalitetno i dosta skuplje, nisu bas najjeftinija plastika sa malo gume). Jedna prednost koju sam primetio je ANC i stvarno je zvuk dosta bolji zbog toga. Zvuk jeste cistiji ali je dosta monoton, ne osecas akcenat ni na kojoj visinskoj grupi (Bluedio je suvise fokusiran na bass s druge strane), pa ko voli tako nesto neka uzme. Za kraj bih samo da prokomentarisem bateriju koja je najvece razocarenje i glavni razlog zbog kog sam zamenio. Samo 2.5 sata sam mogao da izvucem iz njih, a 3 punjenja dopusta samo kutija sto je sramotno za slusalice te cene.

Da rezimiram - zvuk je cist i veoma dobar (ali relativno monoton) i kvalitetno su izradjene. Baterija je nedovoljno dobra za cenu po kojoj se prodaju.
Ne znam iskreno sta mozes naci ostalo sad kod nas posto u glavnom uzimam stvari iz Kine/Juzne Amerike/Madjarske zavisno gde postoji ono sto trazim pa ti ne mogu zaista nista preporuciti. Vidim da se kod nas za te novce vrti samo JBL i Sony, sto mi ne uliva mnogo poverenja (bar u tom cenovnom rangu), tako da od mene preporuka ide za Xiaomi ako mozes da podneses 2.5-3 sata slusanja pa punjenje.
Koliko su se tvoje punile otprilike?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Oko 45-55 minuta, mada ih ja nikad nisam praznio do kraja. Pretpostavljam da bi trebalo mozda malo preko sat da se napune ful, sto je prihvatljivo ako uzmes u obzir da jeftinije slusalice obicno moraju 1.5-2 sata da se pune ali opet traje baterija za toliko krace.
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Oko 45-55 minuta, mada ih ja nikad nisam praznio do kraja. Pretpostavljam da bi trebalo mozda malo preko sat da se napune ful, sto je prihvatljivo ako uzmes u obzir da jeftinije slusalice obicno moraju 1.5-2 sata da se pune ali opet traje baterija za toliko krace.
To se cini sasvim ok, dok napunim fon dok idem negde, taman mogu i slusalice i miran sam..

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
To se cini sasvim ok, dok napunim fon dok idem negde, taman mogu i slusalice i miran sam..

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
U sustini zvuk je kao sto sam rekao jako kvalitetan dokle god ne zelis da puca bas ili visokotonci. E sad ako planiras neku sesiju trcanja recimo od sat i po, pa da odmoris pola sata ti mozes staviti u kutiju i napuniti taman ono sto si potrosio i ponovo si miran za narednih 2.5-3 sata slusanja muzike dok radis nesto drugo, pa ponovo u nekom trenutku ako iskrsne pauza ti napunis itd. Moze covek da se snadje, daleko od toga da ne moze da se zivi sa njima, ali ako bi kontinuitet dok radis nesto tipa 4-5 sati onda vec postaje problem. Za ovo sto si naveo deluje mi da ce moci da izdrze.
 

VaskeG

Newcomer
Učlanjen(a)
22.11.2019.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Na Aliju sam uzeo Xiaomi earbuds za nekih 23e i one su ti za standardno koriscenje. Takodje imam i Jbl Endurance Sprint koje koristim za trening, i mogu ti reci da su odlicne. Ako budes uzimao za trening onda uzmi ove Jbl, a ako hoces za standardno koriscenje uzmi ove Xiaomi jer ako budes radio vezbe onda ove Xiaomi ima stalno da ti ispadaju iz usiju.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Na Aliju sam uzeo Xiaomi earbuds za nekih 23e i one su ti za standardno koriscenje. Takodje imam i Jbl Endurance Sprint koje koristim za trening, i mogu ti reci da su odlicne. Ako budes uzimao za trening onda uzmi ove Jbl, a ako hoces za standardno koriscenje uzmi ove Xiaomi jer ako budes radio vezbe onda ove Xiaomi ima stalno da ti ispadaju iz usiju.
Bacio sam oko na Skullcandy sesh rekao bih da se zovu

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Vrh