• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Windows VS Android tablet

KristijanKV

Newcomer
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Planiram da uzmem tablet,u nedoumici sam da li da uzmem Tablet Prestigio Visconte PMP880TDBK ili Asus MeMo pad 7. Kakve su performanse windows tableta,šta je bolje za uzeti? (link od asusovog tableta je približan onome što sam hteo,razlika je koliko vidim u boji) Hvala unapred.

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/tablet-pc-apple-ipad/tablet/tablet-prestigio-visconte-pmp880tdbk-win-8-1-8-ips-qc-intel-z3735g-1gb-16gb-bt-4755346.html


http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/tablet-pc-apple-ipad/tablet/tablet-asus-memo-pad-7-me176c-1d048a-blue-7-intel-atom-z3745-8gb-1gb-bt-gps-androi4-4-4747041.html
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U toj veličini , mislim da je bolje uzeti android. Android ima masu igara i aplikacija, koje su besplatne. Ne vidim nikakvu logiku, da uzmeš windows tablet, koji bi ti koristio za zabavu, čitanje ....
 

KristijanKV

Newcomer
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U toj veličini , mislim da je bolje uzeti android. Android ima masu igara i aplikacija, koje su besplatne. Ne vidim nikakvu logiku, da uzmeš windows tablet, koji bi ti koristio za zabavu, čitanje ....
Pa pazi,ne igram igrice,uglavnom mi treba za internet,sufovanje,filmove i tako te stvari dok sam na terenu :)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Windows je dosta zahtevan. Bolje android u toj klasi.
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
+Андропит, прегршт корсиник апликација итд, windows store није још увек достигао тај ниво.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da dodam, kao što je već rečeno windows je zahtevniji. Ti jeftiniji uređaji u pravilu imaju 1 gb memorije i 16 g unutrašnje memorije u najboljem slučaju. Za takve specifikacije je android bolji. Da postoji neki dobar izbor tableta ili da je masovan i razrađen uvoz dobar kineskih tableta sa 2 i 32 gb memorija, pa da kupiš neki tablet sa dva OS ili vindovsom, po povoljnoj ceni. Pošto to nije slučaj , slučaj uzmi neki android, za surfovanje, video, biće ti dobar

Ne bi da preporučim ništa, jer nemam direktnog iskustva, ali Prestigio multipad WIZE 3008, ne izgleda loše, ima 8 inča, allwiner procesor, 1 gb memorije i 8 gb unutrašnje memorije, android 4.4. Taj ASUS ima jači procesor, ali tablet izgleda vrlo ok. Možeš, da ga razmotriš, ima inč veći displej od ASUS, koji je boljeg kvaliteta od displeja kod prve tesle
 
Poslednja izmena:

KristijanKV

Newcomer
Učlanjen(a)
25.08.2015.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Windows je dosta zahtevan. Bolje android u toj klasi.
U kom smislu zahtevan? U razmatranje sam uzeo windows platformu jer sam uo da je stabilnija

Inače gledao sam po netu,ljudi na ovim tabletima igraju NFS underground,minecraft,itd itd. Rade Sony Vegas Pro i slični programi,u velikoj sam nedoumici da li da uzmem windows tablet
 
Poslednja izmena od urednika:

michabojan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.08.2015.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Micha
CPU & cooler:
Intel i5 4440
Motherboard:
Asus Z97-K
RAM:
2x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
Ati Radeon SAPPHIRE 7770 Vapor-X
Display:
HP 2210i :(
HDD:
SSD: 128GB SanDisk HDD: 2x1TB WD Green
Sound:
int.
Case:
Alexander Weise AW Armor C804
PSU:
Cooler Master GX-550W
Optical drives:
DVD/RW
Mice & keyboard:
MS Imperator, MS Flipper
Internet:
m:tel ADSL
OS & Browser:
Windows 7, Chrome
Other:
Don't compare yourself with anyone in this world...if you do so, you are insulting yourself.
Citam prethodne odgovore mislim da je sve vec receno sto se tice odabira tableta tacnije OS-a... Realno po meni nije Windows za tablete koji se koriste za zabavu. Pod ovim sto je gore napisano "zahtjevno" mislim se na konfiguraciju ovog Prestigio tablets koja je realno za Windows ako ne slaba onda je na granici nekoj izmedju slabe i srednje... I realno trenutno Windows podrska za tablet uredjaje se nemoze porediti sa Android podrskom ni po kom osnovu... Android u svakom slucaju...
A I ovom Prestigio ja nevjerujem, kroz posao sam imao jako jako lose iskustvo sa njihovim proizvodima koji su radili na Windowsu... Imao sam jednoo vrijem utisak da i stvorio Sam neku vrstu "teorije zavjere" o tome da "lazu" sa konfiguracijama jer Windows na njima radi kao da je 256MB ram-a i neki 1.0 Dual Core

Sent from my Huawei P8
 
Poslednja izmena:

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stabilnost androida, odnosno aplikacija, zavisi od toga, kakva je verzija rom a. Ako je rom testiran valjano i sve ispeglano, nema nikakvih problema sa stabilnošću. Naprimer, android 5.0 ima problem sa curenjem memorije, koji se manifestuje gašenjem ili bagovanjem aplikacija. Samsung je na svojim tabletima, primenio rom, koji ispravlja to. Sa ASUS om nema tih problema, to bi bio problem da je neki tablet iz Kine i slično
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
U kom smislu zahtevan? U razmatranje sam uzeo windows platformu jer sam uo da je stabilnija

Inače gledao sam po netu,ljudi na ovim tabletima igraju NFS underground,minecraft,itd itd. Rade Sony Vegas Pro i slični programi,u velikoj sam nedoumici da li da uzmem windows tablet
Zahtevan u smislu da će se vući ko prebijeni puž na toj konfiguraciji. Čak i na mnogo jačim tabletima se vuče.
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
evo ja malo da kontriram. meni se čini da windows nije ni približno tolko traljav u radu na tabletima. imam Note 10.1 i Lenovo Miix 2 10. oba sa 2GB ram-a

za surf, IE u metro modu je vrhunska stvar. Full desktop browser beneath your fingers. takvo što na androidu ne postoji. ni približno. multitasking na windows-u je godinama ispred androida. otvaranje aplikacija jedna pored druge, njihovo skaliranje (kad je odradjeno kako treba...npr twitter, facebook) radi vrhunski. o padu performansi nema ni govora. uz Win se dobije i full Office suite što na androidu jednostavo nema. ALI...

sa druge strane, sve ovo rečeno za izbor aplikacija, stoji....za gledanje filmova u metro modu jedina opcija je VLC. radi al to je to. ugradjen file browser je očajan, library nikakav, nema opciju da povuče titlove automatski. nabadanje prstima po desktop aplikacijama...davno je dokazano da to nije validna opcija...Jedina alikacija za mail je ona ugradjena u windows i ona je hiljadu milja iza npr gmail-a ili android mail aplikacije. npr, ne moze da parsuje html link iz tekstualnog mail-a. i tebi to smeta i ne možeš da nađeš rešenje jer alternativa ne postoji, nema gestures, gmail ide samo preko IMAP protokola... igrica ima par komada, angry birds friends se očekuje da igraš u deskop modu iz browser-a preko flash-a (a to ne treba ni pokušavati). youtube aplikacija ne postoji..milijardu nekakvih utility (npr. sports tracker, gps utilities, mobile aplikacije poznatih potrala...) će ti sigurno nedostajati.

ja kad bi danas trebalo da kupim tablet, sigurno bi odabrao android...kolko god da je banglav
 
Vrh