• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

windows 7 i instalacija Realtek High Definition Audio drivera

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Nisam bio siguran gde da postavim temu i ova mi je delovala nekako naj prikladnije. Ako sam promašio, izvinjavam se.
Problem je sledeći:
Moja drugarica mi se obratila da joj pomognem oko instalacije drajvera na njenom starom Fujitsu Siemens esprimo mobile v5535. Naime, nakon reinstalacije windowsa došlo je do problema sa pucketanjem zvuka. Prozujao sam po internetu i našao da je to relativno čest problem. Ono što mene muči je kako da instaliram stariju verziju Realtek drajvera. Za sada je svaki pokušaj bio neuspešan pošto računar automatski uradi update na najnoviju verziju i onda problem ostane. Dakle, kako da obrišem drajvere da se ne vraćaju više i instaliram verziju koju ja hoću. Pomagajte, pošto sam se propisno izbrukao :d
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Kada windows uradi update na noviju verziju Realtek drajvera, ti tada iz device managera ukloni drajver i obavezno tada cekiraj da ukloni driver software(ovo ce ti ponuditi ako je taj noviji drajver naknadno instaliran tj. da ne dolazi uz win) i tada bi trebalo da ti windows ukloni taj novi drajver.

Tu ti je i driver cleaner.Net isl softver koji posle moze da pobrise eventualne repove tih drajvera koje si zeleo da obrises.Posle ovoga drajver instaliraj preko device managera(update driver), i ako ti kaze da postoji novoji drajver isl ti odaberi da imas disk i navedi ga rucno na inf fajl stariog drajvera i tako bi trebalo da ti instalacija starog drajvera uspe i eventualno predje preko novog, ako se automatski instalirao. Ovo bi moralo da uspe...

Ako sve gore napisano ne uspe mozes obrisati rucno kopiju drajvera.Inace kopije drajvera ti se nalaze u <win>/System32/DriverStore/FileRepository/ ali posto taj direktorijum ima gomilu poddirektorijuma moras da budes siguran da je poddirektorijum koji brises bas onaj za taj novi realtek drajver, jer ako obrises pogresan mozes zeznuti stvar.Za brisanje poddirektorijuma iz ovog dira moras da promenis ownera dira kojeg brises kao i da sebi tj. novom owneru das full access privilegije.
 
Poslednja izmena:
Vrh