• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Windows 10

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ako vec ne znaju da naprave update kakav treba onda bar neka dozvole ljudima da blokiraju update. Ja sam na Win7 konstantno drzao off update.
A ne da mi 66x dnevno izlaze notifikacije da trebam azurirati windows i da mi na kraju azurira kad se njemu cefne.
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Da, znam, odavno sam čitao o LTSB i tu vidim mnogo više prednosti nego mana.

To je sasvim u redu ako tebi ne smeta. Ja hoću da budem u Outsider programu u kome postoji mogućnost da sam odredim kada se šta radi sa mojim sistemom. Da ako nešto neću (u datom trenutku ili uopšte), pristojno kažem ne, hvala i toliko. To što je MS zacrtao da običnim korisnicima nametne nešto drugo me ne zanima.

Ljudi kojima nije normalno da imaju što veću kontrolu nad sopstvenom mašinom bi trebalo malo da razmisle kuda to vodi. MS bi da bude autokratska država sa tendencijom da pređe u otvorenu diktaturu. Tipa za 10-20 godina, ko na bilo koji način eskivira update Windows 1984 edition bi mogao da dobije mesec dana u gulagu. Zašto da ne, masa dobrovoljno pristaje na to.
Potpuno (600%) se slažem sa tobom. Evo da nabacim nekoliko stvari, možda nekome bude interesantno da još diskutuje na ovu temu.
-Do skora sam imao Nokiu WP 8.1 koja svakom korisniku Androida deluje kao da su ga zatvorili u betonsku ćeliju 2km ispod površine zemlje. Čak je i AXE forum na IE blokiran. Onda sam pre nekoliko dana kupio Android i kada mi se mob svakih 30 min budio da mi prikaže neku reklamu, instalirao sam bloker notifikacija koji je opet izbacivao nove (svoje) reklame. Znači nije samo "1984" već i "Space Merchants" link . Koliko nedelja mi treba da svoj novi Android dovedem pod kontrolu da me iskustvo korišćenja moba ne frustrira? Iskreno, katatonični WP 8.1 je bar imao dobru osobinu da je katatoničan.
-Šta me tek čeka sa Win 10 na kompu koji sam kupio pre 30 dana koliko traju moji pokušaji da na njega instaliram Win 7? Dobro, hardver mog novog kompa datira sa kraja prošle godine i to je razlog što me svi ljudi koje sam sreo u realnosti gledaju "belo" kad ih ispitujem kako da na taj hardver instaliram Win 7.
-Dolazim u situaciju da odustanem od toga da slušam ono što mi zdrav razum i nekoliko dobrih tekstova na netu govore i da svaki put moram da izgovaram uvod: "Znate, ja imam neki emotivni čvor u vezi Win 10 i zato molim vas da mi objasnite kako da... /podesim UEFI/ preformatizujem SSD/ šta da čačkam po registrima iz DaRT-a/... kad mi se Win 7 instalira ali posle prvog reboota zaglavi, itd.
-Pre par dana sam instalirao Win 10, ugasio ga, i od tada nemam želju da pipnem tu čudo-nanometarsku spravu.
-Dakle, hvala na pominjanju LTSB-a.

-I na kraju pitanje: Win 7 ili Win 10 LTSB? (Ryzen 3 2200g (sa VGA, što je verovatno uzrok mojih muka sa Win 7) MB AsRock ab350m...)
BTW, AsRock na svojim stranama za podršku izjavljuje "podržavamo samo Win 10" ali na istim stranama, negde u ćoškićima, nudi i alatke i drajvere za Win 7. AMD isto. P.I.Čajkovski je jednom zapisao: "Živeti je možda ipak moguće", pišući jedno svoje delo i paraleno prolazeći kroz tešku emotivnu krizu.
Izvinjavam se zbog opširnosti, verzija Win7 koju sam probao je od Gen2, Maj2018.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Prvo da kazem par stvari na temu Windows-a na telefonu jer sam dosta dugo vremena koristio Nokia Lumia 925 koja po defoult ima 8.1 win ali kako sam imao sansu prebacio sam je na WIn 10 i radila je mnogo bolje jer iskoristenost resursa sa novijim programom mi je podigla anatomiju baterija koja je iovako bila uzasna na tom telefonu a drugo dobio sam na fluidnost.

A sada malo o Androidu, vec dosta vremena sam na istome i mogu reci da ni na jednom telefonu nisam instalirao nikakve blokere niti neka cudesa za blokiranje reklama i sve fercera kao prvog dana, a imam kineski telefon Xiaomi Redmi 3S sa zadnjim MIUI 9.5.5.0 i nemam niti kineskih aprilikacija niti me fon bombarduje reklamama a telefon nije rotovan.

Drugo koliko ja vidim ti u celoj prici navodis probleme ali nigde ne kazes koji je to model nokie koji si imao na wp, onda ne kazes koji je to android koji si uzeo. Nebitna stavr ali kada vec nesto navodis onda kazes detalje da se uzme neka paralela poredjenja a ne ovako. Mogo si kupiti bilo koji android ali ako u njemu ima preinstaliranih kineskin aprilikacija onda moras da rutujes telefon da bi ih obrisao ili da bi ih sa programom Titanium Backup zamrznuo da ne mogu da se pokrecu.

I da se na kraju vratim na Windows 10 jer je vise nego ocigledno da pokusavas nesto sam da uradis a iz vise prikazanih postova se vidi da nemas odgovarajuce znanje za resenje svog problema. Pa na kraju moram da te pitam jesi tolika skrtica da neces da platis nekome ili da zoves nekoga da kada vec ti ne umes da dodje neko ili da odneses komp u servis i da platis da dobijes to sto zelis?

Vidis nije dovoljno u zivotu imati samo pare i misis da sada imas sve i da mozes sve. Nekada treba imati i znanje za te stvari koje kupis da mozes da ih koristis kako ti zelis a ne da one koriste tebe.
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Vidis nije dovoljno u zivotu imati samo pare i misis da sada imas sve i da mozes sve. Nekada treba imati i znanje za te stvari koje kupis da mozes da ih koristis kako ti zelis a ne da one koriste tebe.
Ako bi mogao te dve rečenice da pokidaš u mikrofon, (ali probaj da na njega staviš neki sundjer da ne probija) i da mi ih pošalješ kao mp3, ja ću da uradim ritam.
Poenta sa pominjanjem WP-a i Androida je u tome u šta se svet pretvorio, čak i taj dobri Google. A WP je zaključan do bola pa ipak ispada da je to bolje, i paralele sa tom "bunker" verzijom Win 10. Sori, to si fulao.

Ovde sam na forumu da bih pitao i naučio. A kad odem u servis da tražim da mi instaliraju Win 7, zovu obezbedjenje.

Traže ti pare da bi ti dali ono što ne želiš.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.755
Rezultat reagovanja
9.123
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Pošto je tema Windows 10, hajde i ja da napišem nešto.
Na moju (Microsoft, ne Nokia) Lumiu 640 DS probao sam kao najgori pubertetlija da instaliram pre par godina WP10 kada se pojavio. Svašta je radilo. Daleko od toga da je bio fluidan. Bilo je mnogo šarenije i lepše i sve je sporije radilo. Mali problem je bio što se nije pojavljivala tastatura ni u jednom programu za kucanje. Probao sam svašta ne bih li to popravio i mislim da sam telefon doveo u stanje za koje mislim da se kaže "ubrikovan". Nekako sam ga povratio preko desktop računara i usb kabla, tj, vratio na WP8.1. Na kome sve što radi radi kako treba.
Problem koji sada nastaje je da jedna po jedna funkcija otkazuje: one drive, backup podataka, skype. Jedino što još radi, a treba mi je Rajfajzen aplikacija i TeamViewer, ali 11. Bolje rešenje je, vidim, savremen Android telefon. Ali je pitanje na koliko je i ta "dobrota" oročena.

@Dragan.P : ne vidim razlog da čoveka prozivaš zbog navodnog škrtarenja; ja sam mislio da je ovo forum, mesto na kome ljudi mogu da iznose svoja mišljenja, probleme, stavove. Svako od nas može da odnese problematičnu komponentu ili računar u servis. Postavlja se pitanje izvodljivosti, svrsishodnosti, pa je normalno da se pokuša doći do rešenja alternativnim putem.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
@Dragan.P : ne vidim razlog da čoveka prozivaš zbog navodnog škrtarenja; ja sam mislio da je ovo forum, mesto na kome ljudi mogu da iznose svoja mišljenja, probleme, stavove. Svako od nas može da odnese problematičnu komponentu ili računar u servis. Postavlja se pitanje izvodljivosti, svrsishodnosti, pa je normalno da se pokuša doći do rešenja alternativnim putem.
Jedno je da se nekome pomogne ali ako i pored svih postova koje je ovaj clan napisao u drugoj temi i dobio neke odgovore... u kojoj je isti cak poceo da se na kraju izmotava i glupira i da od cele teme i celog foruma pravi cirkus i da posle svega on ponovo dolazi sa istim problemom onda sta ti to govori da nije sam sposoban da odkloni stanje u kojem se nalazi. Jer da je u stanju on ne bi pisao to sto pise i ne bi pokusavao da cacka registry za koji nema potrebe uopste da ga dira. Jer win ili ce da radi ili nece da radi. A ima xxx ljudi koji isto imaju ryzena sa vega apu karticom i imaju win 7 i njima radi dok njemu ne radi, sto znaci ili da nije stavio zadnji bios ako jeste onda ima nekomatibilnost sa delovima koje je uzeo.

Veruj mi nekada je prostije i jednostavnije otici i platiti da ti rese problem jer manje se on nervira a manje cima druge ljude koji pokusavaju njemu da pomognu a na kraju nista od toga ne bude a nekome drugome kome je isto tako bila potrebna pomoc je ostao uskracen za istu.
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Imam utisak da Dragan.P ne čita moje postove sa mnogo interesovanja, pa neću ni ja njegove.

U redu. Ako su moja pitanja u vezi Win 7 ovde deplasirana, prebaciću se negde drugde, ali ću onda i malo ozbiljnije braniti svoje pozicije.
Diskusiju sa teme Win 10, sam proširio na temu operativni sistemi uopšte (pa i oni sa mobilnih) i šta od njih očekujemo i ne očekujemo, zato što sam hteo da suštinski postavim pitanje "Win 10 Y/N?" a ne da se bavim time kakvu mi zakrpu Deda Mraz donosi i da li će mi ona raštelovati komp do neprepoznatljivosti.

Pre 5-6 godina neko je rekao da je Holivud u ozbiljnoj krizi zato što se danas medijski sadržaj naplaćuje na potpuno drugačiji način. Slično je i sa MS. On pokušava (je pokušao) da preformuliše PC diktirajući tačskrin kao glavni ulazni uredjaj i da istovremeno postane Apple prodajući svoj hardver (Win 8). On pokušava kroz telemetriju da postane Google i da se i on malo ponudi onima koji sakupljaju podatke o svima nama. Očigledno je da ima nekog siledžiju kao saveznika jer takve koncepcije (za sada) uspeva da nametne AMDu, Intelu i drugim proizvodjačima hardvera. Ono za šta MS najmanje mari je da jezgro svog OS-a dovede na nivo vremena (21. vek) u kojem se dešava. U GUI Win 10 se maltene primećuju rudimenti iz Win 98, neka me neko ubedi da nije ista stvar i sa kernelom.

Dakle, ja treba da se upecam na nečije snove o globalnoj suprematiji, a mamac, koji bi trebao da bude OS koji funkcioniše kao sat, je ustvari krntija. Pomoću nekih madjioničarskih trikova i oskudno obučene Kortane me čak ubedjuju da je moj komp sa Win 10 postao inteligentan.
Bez ikakve afektivne emocije mogu da konstatujem da je MS na izmaku snaga. Da li je to dobro? Izgleda da neko mnogo pametniji čeka trenutak kada će ljudi početi da bacaju pegle i svoje kompove kroz prozore pa da se ponudi kao spasitelj. Da li je sad pa to dobro?
 
Poslednja izmena:

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Da se malo vratimo na pocetak. Prvo svako ko se razume u racunare ne kupuje sklopoljene konfiguracije. Nego je sam sastavlja.

Onda ne znas osnove za kreiranje particija, kada ide MBR a kada ide GPT i zbog cega.

Onda na kraju sta smo ustanovili za dzamper? Jel na kraju treba da bude na maticnoj ili ne treba?

Onda si lepo na pisao da ne znas mnogo na temu UEFI i OS a opet pokusavas da putem stapa i kanapa resis problem.

E, sad na temu gde sam ipak nešto uklavirio.
Pre instalacije bilo kakvog OS-a, obrišem sve particije sa SSD-a. Radim to pomoću MiniTool Part Wiz-a (može i neki USB Linux)
Posle instalacije bude 4 particije. 1) 100MB EFI exFAT32 particija, 2) 500MB NTFS System Reseved, 3) Neka čudna 16MB particija, 4) NTFS particionisani ostatak drajva. Negde sam čitao o tome kako da se Drajv pripremi za instalaciju Windowsa, manuelnim pravljenjem EFI particije, ali ja ne vidim kao izbeći da Win pri instalaciji to ne "pregazi".
Ono sto meni idalje nema smisla je sto uopste koristis neki treci softver za brisanje particia kada se to radi iz same instalacije windows-a???


Premotaj na 2:24 i gledaj, tu kada dodjes odes na opciju Drive options (advanced) i tu ces videti sve particije od hardova koje posedujes u racunaru zato obrati paznju koju brises jer kada obrises vise nema povratka, oznacava je ovako Disk 0, Particion 1 i tu bukvalno pobrises sve Disk 0 ides na Delete ne na Format i ne kreiras ti particiju nego ides na Next i sam Wndows ce kreira sve sto je potrebno.

Ono sto bih ti savetovao je da resetujes sva podesavanja u biosu jer ko zna sta si sve uradio i ko zna koliko je ustvari problem velik to jest koliko si stete cackanjem prouzrokovao?

Ono sto bih ti jos savetovo je da ako imas neki hard disk koji nisi ubacivao u taj komp ubaci ga a ostale poiskljucuj sa kablova pa pokusaj da dignes na njega windows. Znaci ne pravi nikakve particije nego samo napravi boootabilan usb u biosu pokrenes da je sa usb-a instalacija i pratis dalje kada dodjes do dela sa video snimka ako ima neka particija i nije potrebna sve pobrisi da ostane unallocated space pa ides na next i vidi sta ce da bude do kraja kada se zavrsi instalacija.

Windows 7 Sp1 Ultimate Esd English (x64) June 2018 Preactivated

Potrazi ovu verziju na netu ako ne nadjes javi se ovde poslacu ti u private torrent odakle da je skines. Ono sto po slici vidim da je win 7 instaliran na Ryzen 5 1600







I nema preinstaliranih programa. Nego cista verzija.
 
Poslednja izmena:

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Dragan.P, hvala, probaću. Našao sam stranu sa linkom za taj torent, ali mora da se registrujem, to ću sutra.
Uzmi u obzir da moj Rajzen 3 2200g ima na sebi vga, za razliku od pomenutog (Ryzen 5 1600).
I uzmi u obzir da baš ta vga, za koju još nisam našao iso Win 7 koji ima potreban odgovarajući drajver, stvara problem.

Zatim, pogledao sam na strani na teamos-hkrg.com i video još da taj iso koji mi preporučuješ ima
1) dodate usb drajvere, 2) automatski aktivator 3) deaktiviranu telemetriju

Još jednom hvala, i za druga uputstva koja si mi napisao, ali tipujem da taj White Death neće ići na mom kompu. Probaću.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.755
Rezultat reagovanja
9.123
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Registered Owner: White Death ? :first:
Nema preinstaliranih programa: ,NET Framework...?
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Dragan.P, hvala, probaću. Našao sam stranu sa linkom za taj torent, ali mora da se registrujem, to ću sutra.
Uzmi u obzir da moj Rajzen 3 2200g ima na sebi vga, za razliku od pomenutog (Ryzen 5 1600).
I uzmi u obzir da baš ta vga, za koju još nisam našao iso Win 7 koji ima potreban odgovarajući drajver, stvara problem.

Zatim, pogledao sam na strani na teamos-hkrg.com i video još da taj iso koji mi preporučuješ ima
1) dodate usb drajvere, 2) automatski aktivator 3) deaktiviranu telemetriju

Još jednom hvala, i za druga uputstva koja si mi napisao, ali tipujem da taj White Death neće ići na mom kompu. Probaću.


Nista te ne kosta da probas.

Bas zato sto je 2018 kontam da ima u sebi ubacene se potrebne drajvere pa je velika verovatnoca da ce da ti radi.

Ali kao sto rekoh ako ne probas neces ni znati jel radi ili ne radi.


Edit Moderator : Pobrisan link ka pirateriji,drzite se pravilnika.
 
Poslednja izmena od urednika:

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Win 10 i "7.1 CH HD Audio (Realtek ALC892)" na MB.
Pretpostavljam da danas 97% MB sa zvučnom na sebi ima Realtek i za sve te zvučne Realtek izdaje jedan kumulativni drajver pack koji u sebi sadrži i aplikaciju "Audio Manager". Ova aplikacija je GUI iz kojeg se vrše i neka napredna podešavanja zvuka (Eq, Ambient... itd.) i ona izgleda manje više isto već 10 godina.
Pod Win 10 je nemoguće pokrenuti Realtek Audio Manager. Otići u folder Program Files/Realtek i kliknuti neki od exe fajlova ne daje rezultate.
Na forumima nailazim da se mnogi žale na isti problem i poneko uspe da ga reši deinstalacijom svih drajvera vezanih za zvuk, pa onda instaliranjem nekih specifičnih distribucija Realtekovih drajvera.
Zna li neko jednostavnije rešenje da se dodje do funkcionisanja Audio Managera?

usput: 1) primećeno je da Audio Manager (kad se pojavi) zna da nestane pri instalacijama Win 10 apgrejda
2) Nikakav slični utility nisam uspeo da pokrenem kada je u pitanju moja CPU - integrisana RadeonVGA iako sam manuelno instalirao sve moguće u vezi nje.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.958
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Da, instalira se prethodna verzija HD Audio drajvera, jer u najnovijoj ne radi menadzer pod W10. Ne secam se tacno koja verzija ide, vidi na sajtu koliko ih ima pa skini neku od prosle godine ili slicno, meni je to resilo problem dok sam koristio Realtek.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.755
Rezultat reagovanja
9.123
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Treba pogledati na sajtu proizvođača ploče: oni često nemaju najsvežije drajvere.

EDIT:
@DušanVuk : integrisani Radeon daje zvuk preko hdmi. Ako i ima nekih podešavanja ona se nalaze u sistem treju, u Katalistu ili kako se već sada to zove...
 
Poslednja izmena:

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Nešto mi je ipak uspelo. Instalirao sam "Driver Easy". U free verziji on apdejtuje drajvere iz svoje baze brzinom od 50-60kB/s, pa je za Realtek drajver od 310MB bilo potrebno nešto više od sata. Ali kada se to završilo, otišao sam u ProgramFiles, našao RCxxx64.exe, izvukao shortcut i dobio stari dobri Audio Manager.

Driver Easy bekapuje taj svoj apdejtovani drajver u Documents folderu za slučaj da zatreba, da ne mora opet da se čeka 80min.

Realtek je postavio Metro verziju Audio Managera u Win App Store (samo kada pretražiš Store iz Browsera), ali ona trenutno nije dostupna za instalaciju.

Vladarko, hvala. Koristim samo analogne 2.0 zvučnike, eventualno razmišljam o 4.0 postavci, a za to bi mi trebao "bracket" koji bih valjda negde našao u Bgd.
 
Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.755
Rezultat reagovanja
9.123
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@DušanVuk: Neće te puno utešiti činjenica da ni sa Realtek sajta ne bi nešto brže skidao. Lično ne koristim te razne drajver pomagače.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Posto vidim da verovatno jos niko nije primetio ali od veceras mozete da skinete novi update za windows.

Windows 10 Octobar 2018 Update.

Da se neki ne zacude ako odmah ne dobiju, neko dobije pre neko kasnije. Ali svi ce te ga dobiti samo se strpite.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Dobili smo ga mi odavno od MS-a
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pa jedino ako si ga dobio kroz Insider build ali ovako generalno su ovi su tek sinoc krenuli sa update.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Nisam mislio na update :)
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Ono što se do jučer čekalo je ovo:
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Koje? Zar ti vidis na monitoru bilo sta drugo pored tog wallpaper-a? :d
 

Bit s

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2017.
Poruka
925
Rezultat reagovanja
430
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen™ 7 3700X +NH U12S chromax.black - Noctua
Motherboard:
ROG STRIX B550-F GAMING
RAM:
G.skill DDR4 2x8GB 3200MHz Trident Z
VGA & cooler:
ROG-STRIX-RX5700-O8G-GAMING
Display:
Asus VZ279
HDD:
SAMSUNG EVO 860 (SSD) , Toshiba 1TB (HDD)
Case:
NZXT H500i
PSU:
ASUS ROG-STRIX-750G
Mice & keyboard:
Logitech MK235
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Evo ovde nema sta da ometa pogled :D

 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
A? Sviđa ti se moja cica Server 2019 Datacentar? UUUUUU @Bit s to se instaliralo ima već mesec dana. To je stara vest.
 
Vrh