• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Visoke temperature sa NZXT x53 na 3600x

A121

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.02.2021.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
46
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-9700K & Liquid Freezer II 360 CPU
Motherboard:
Gigabyte Z390 M rev. 1.0
RAM:
Kingston 16GB 3200MHZ HyperX Fury RGB
VGA & cooler:
Zotac GeForce GTX 1660 Twin Fan
Display:
Lenovo L24q-30
HDD:
Kingston SA2000M8/500G
Case:
Cooler Master MasterBox MB511 Red Trim
PSU:
Cooler Master MPE-750
OS & Browser:
Windows 10
Ja sam spomenu mozda u buducnosti ,a vi ste nakacili ko babe na popust u lidlu.
Ja razumem da ces u buducnosti, ali mi nije jasno kako ces i zasto bi koristio radijator od aio za custom loop kada radijator za custom loop kosta 50e. Naravno 50e nije malo, ali ako ces da sklapas custom loop bolje da kupis i odgovorajuci radijator jer ako mozes da koristis aio radijator za custom loop, to neverujem da ce na ista da lici i postoji sansa da bude neki leak.
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.169
Rezultat reagovanja
3.525
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Ok. Pumpa tandrče, daje znake neispravnosti. Ujedno temperatura CPU skočila na koju su uticale ove temperature spolja, a možda i defekt pumpe. Menjaj onda lađenje.
Ja takođe imam AiO lađenje i ja sam prezadovoljan kako to sve vizuelno izgleda, a i što se tiče buke. Dve godine sigurno nisam gledao na temperature bilo čega tako da ne mogu reći mnogo o tome.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Vau imas custom loop mozes misliti, i jos si ga sam uradio vau a mi drugi smo mutavi pa ne znamo (Mi smo niza klasa od tebe ti imas custom loop). Ja nisam spominjao da cu da radim custom loop, rekao sam mozda modza !!! i to tamo u buducnosti kad uzmem jace komponenete. Pod 2 ja vec odavno imam probleme sa aio i zelim da ga zamenim ,a to sto ti ne pratis i jos par ljudi sa foruma sta sam pisao u Blic Pitanjima, a pod 3 ja nisam nikog agitovao nego ste vi sami odlucili da kometarisete, mogao si jednostavno da iskuliras moj post kao i jos par vas koji nisu dosli da pomognu, nego da me uce sta je ok temperatura i da meni valja aio iako je za pokvaren.
Kao prvo, ti NE ZNAŠ, to je evidentno. Ja nisam ni propagirao da sam "viša klasa" od bilo koga, ali neću dozvoliti da mi soli pamet neko kao ti koji veze s vezom nema kada je tema u pitanju.
Kao drugo, ako ti je AiO crkao, idi zameni ga i ne smaraj narod po forumu, 11 godina čitam ovakve nebuloze i apsolutno ću sam da odlučim kada ću nekome da kažem da ne smara i da ne davi a kada ću da iskuliram.
Kao treće, ko si ti da ja pratim šta se tebi dešava sa komponentama? Potpuno me zabole i za tebe i za tvoj AiO.

Kao četvrto, da, agitovao si, jer si užasno arogantan i bezobrazan, a da ne pominjemo to što smaraš za medalju u x threadova o istoj stvari, štaviše video sam tvoje komentare i u nevezanim threadovima i nisu nimalo bolji. Šta tebi dečko nije više jasno? Kakvu pomoć tražiš? Danima vrtiš jednu istu priču, rečeno ti je 10 puta šta da radiš ti nastavljaš da daviš i da pišeš uzaludne komentare. Nije forum mesto za ljude bez elementarne kulture, kad se tome budeš naučio možeš tek onda da ulaziš u bilo kakvu raspravu sa mnom.

Ja razumem da ces u buducnosti, ali mi nije jasno kako ces i zasto bi koristio radijator od aio za custom loop kada radijator za custom loop kosta 50e. Naravno 50e nije malo, ali ako ces da sklapas custom loop bolje da kupis i odgovorajuci radijator jer ako mozes da koristis aio radijator za custom loop, to neverujem da ce na ista da lici i postoji sansa da bude neki leak.
A vidiš da sad kaže da ipak neće da radi loop. To mu je bio samo "kontra-argument", da bi ispao pametan i nastavio da smara po forumu, ne da bi zapravo i nešto pametno rekao.
10 dana lik piše kako mu tandrče pumpa i ne odgovaraju temperature i još od toga pravi nauku, ***ote nekima stvarno treba ukinuti pristup internetu.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ja razumem da ces u buducnosti, ali mi nije jasno kako ces i zasto bi koristio radijator od aio za custom loop kada radijator za custom loop kosta 50e. Naravno 50e nije malo, ali ako ces da sklapas custom loop bolje da kupis i odgovorajuci radijator jer ako mozes da koristis aio radijator za custom loop, to neverujem da ce na ista da lici i postoji sansa da bude neki leak.
Imaju sve sto imaju i "custom loop" radijatori, rupe za srafove, inlet, outlet...sve mozes da nakacis normalno. Mozda nema smisla uzimati "slim" radijator, ali takve prodaju i za custom loop pa se prodaju po 50-60 evra.
 

bosla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Precision 5540 i7 9th gen ...
CPU & cooler:
Ryzen 5800x @5ghz
Motherboard:
MSI x570 Tomahawk
RAM:
4x8gb gskill trident z neo rgb
VGA & cooler:
Gigabyte 5700XT Gaming OC
Display:
2x Asus MG279q
HDD:
500NVME/2x1000SSD
Sound:
SB LIVE! Z
Case:
Define XL
PSU:
Seasonic 750w
Optical drives:
Pioneer BR
Mice & keyboard:
Roccat Leadr & Microsoft Natural 4000
Internet:
DSL 320/20
OS & Browser:
Windows 10
Aj malo on-topic.

Meni je fascinantno da decku niko nije rekao da problem sa onim zvukom moze da se lako resi. Prosto i jednostavno - zbog nepravilnog mounting positiona / buckanja prilikom montaze / sta god - imas vazduh u sistemu - konkretno kroz pumpu ti zvuci sto cujes su upravo to. Da li zbog manjka tecnosti /defekta ili samo iz razloga sto fabricki je napunjen na odredjeni %. Imao sam svojevremeno slicnih problema. Izvadi taj AIO iz kucista i pravilno ga postavi (covek ciju sliku drzis kao avatar ima 2h dugacak video na tu temu), te direktno samo nkaci na 12v van kucista da se vrti i da ti mehurici odu u radijator iz pumpe. Potom lepo monitraj to ponovo - obrati paznju prilikom montaze da ne napravis opet isti problem. To ti se moze desiti sa bilo kojim AIO - nece ti tu Arctic pomoci. Upravo to je i razlog (naravno predpostavljam da si pravilno monitrao na CPU/pastu stavio) za losije temperature. Postoji ogromna sansa da u CAM software-u takodje pumpa ti je na nizim obrtajima zbog ovoga.

Jos jedna stvar koju mozes proveriti je - da li si AIO monitrao na PUMP header na ploci ako imas - koji fixno daje max napon ili si ubo na CPU jack - gde onda moras da obratis paznju u biosu da ti nisu ukljucene opcije za automatsku kontrolu na CPU fan headeru - vec da je stalno na 100%. To takodje ume da dovede do degradacije performansi / zvukova koje si linkao u onom videu. Kad smo vec kod CAM software-a - obrati paznju da nisi sacuvao "silent" profil npr ...

Aj sad opet off-topic u duhu ovog threada.

Pcaxe po ovom threadu sudeci lagano dozivljava sudbinu foruma sa koga kada su odredjeni ljudi odlazili je i bio stvoren svojevremeno - sto me cini tuznim ... 2 strane niti jednog kvalitetnog komentara . I ne - kupi vazdusno / napravi custom loop / glup si sto postojis/pitas - nisu "pametni" odgovori ...
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.169
Rezultat reagovanja
3.525
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Vrh