• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Vise problema sa PCem

mare98

Newcomer
Učlanjen(a)
25.01.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako, da krenem sa problemom koji sam prvo primetio :
PC sam kupio polovan pre godinu dana i to sa razlogom da igram CS:GO, nikakav poseban PC (Neke od karatkeristika ce biti ispasane na dnu clanka), i prvih 3 meseca nije bilo problema, sluzio je samo toj nameri i surfovanju netom naravno fps 130-150 bez problema, posle toga, krecu problemi, naime narednih mesec dana fps se vrti oko 90-100 pa i manje cak zavisi od teksutra i svih ostalih zezancija i nakon tih mesec dana, jos veci sok nastane udjem ja u CS:GO, udjem da odigram MM kad ono na pola MM mi izbaci blank screen sa glitchovanim zvukom u pozadini, uradim ja CTRL+ESC udjem u Task Manager i izadjem iz igrice i dole mi izadje poruka : Display driver amd driver stopped responding and has successfully recovered. I tako do danasnjeg dana, probam da odigram i posle 5-10 minuta igranja izadje ova poruka. I da, probao sam da fixujem sa raznim tutorialima na youtube, sa nekih foruma i slicno, nista ne pomaze. Da ne bi pisali onu foru sa regedit.exe bla bla i slicno.
Problem broj 2 :
Posle tog problema sa drajverom sam zabatalio PC u sustini i bio je slabo koriscen, i pre 3 meseca odlucim da resim taj problem i sve vezano za njega, ali ne da mi se. Nesto sam neobavezno radio na PCu i u tom momentu odjednom mi izadje prozorce sa "8YG8.exe has stopped working", program nigde u PC-u nisam nasao preko searcha, skinuo sam i antivirus da vidim da nije neki virus u pitanju i ni jedan ga ne detektuje, svasta nesto sam pokusavao i nista, problem i dalje tu, sem, kada mi je stalno aktivan Task Manager, tada se to ne pojavljuje, takodje sam jednom bukvalno na sekund video (ili bar mislim da sam video) kada sam ukljucio task manager upaljen taj program i da je jeo oko 2GB rama ali je iste sekunde nestao, pa opet kazem, nisam siguran.
Slika problema :
Screenshot_3.png

Problem 3 :
Da, naravno, setio sam se da treba da instaliram novi sistem, ali ne lezi vraze, ne moze ni to!
Probao sam sa sistemima Windows 10 i Windows 7 naravno kao sto bi i svako, i problem je ovaj.
Skinem, ubacim na USB ili CD, potpuno je nebitno (oba imaju isti problem) i ovo se desva. Podesim i udjem u Boot i on krene da ucitava Windows 10, tj udje u instalaciju u Bootu i stoji Windows 10 0%, i tako nekih 2 minuta, posle 2 minuta ekran se ugasi i to je sve, isti problem je i kod instalacije Windows 7 i nebitno je potpuno da li to radim sa diska ili sa flesa. Citao sam na netu ali nisam uspeo da nadjem da iko ima slican problem (a neko ga je imao vrlo verovatno).

Takodje, dok sam na netu nemam nikakvih problema sa grafickom, taj problem se desava samo u igricama, svim doslovno, L4D, L4D 2, CS:GO i tako tim malo zahtevnijim igrama, u CS 1.6 se takav problem ne desava bukvalno i njega mogu da igram bez problema. Graficka nije overclock i sistem je stigao svez kod mene prvog dana, nemam kontakt starog vlasnika da bih njega pitao da li je imao ovaj problem tako da i ta opcija otpada.
Neke od specifikacija :
CPU : Intel Xeon CPU E5450 3.00GHz
GPU : AMD Radeon 5700 Series (5750 ili 5770 nisam ni sam siguran najiskrenije, drajveri se vode na ovo)
4GB rama
System : Windows 7 Ultimate 64bit SP1
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Koje napajanje imas? Meni mirise da tebi treba novo napajanje.
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
ili napajanje ili graficka.
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Hteo sam napisati drajver ali da je drajver srusio bi sistem bez po muke. Kao sto su navele kolege forumasi napajanje-grafika. Po meni jedina dobra stavka je to da su oba dela nekako u istom cenovnom ranku pa ako je i nesto od toga sasvim ti je sve jedno sta je naravno gledano polovno u obzir.
 
Vrh