• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Upomoc , Pomagajte ! xD

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Naslov teme malo saljivog karaktera pre nego sto zamolim clanove za savet ko je kako u mogucnosti.
Zelim se ponoviti i pazariti novi monitor medjutim sto vise pretrazujem sve sam vise u dilemi sta je najbolje uzeti. Iako imam neki osnovni uvid o panelima koji su na monitorima nisam imao prilike da bilo sta koristim sem obicnog LCD monitora Tn panela koji imam i sada i u pitanju je Benq GL2450.

Budzet mi je oko 25,000 dinara. Ono sto bi kod novog monitora voleo je visoko osvezenje tj brzo osvezenje 144hz jer od kada sam uzeo komp skoro svaku igru moram da igram na Vsync jer vidim i smeta mi micro stuttering. Takodje povremeno volim da baratam sa Photoshopom , nista profesionalno vec sto bi se reklo rekreativno mada nekad i odradim nesto sitno lokalno kome sta treba pa bi sa novim monitorom mogao ako nista drugo korigovati bolje boje nego na monitoru koji sada koristim.

Monitore koje sam imao na umu su ovi mada opet ne znam zasto je odnos cene ovakav
1.
2.

- Ukoliko neko ima neki savet i objasnjenje da li su monitori koje gledam ok za novac ili jos bolje znate monitore koji su jos bolja kupovina zaista cete mi pomoci oko izbora i kupovine, opet verujem sve je bolje nego ovaj trenutni koji sada koristim.
Umalo da zaboravim , ukoliko znate neki model koji mozda prelazi 30,000 a znate da bi mozda trebao da obratim paznju ukoliko bude snizenja i to je opcija i mogao bi da se pruzim i do 30.000 ukoliko je monitor za te pare prava kupovina.
Unapred se zahvaljujem na savetima i predlozima.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ips ima black glow, VA ima ghosting crne boje , nadji na netu zapravo koje mane moze da ima. E sad meni black glow ne smeta, ali mi ne bi smetao ni VA ghosting ukoliko ima mere jelte, a ti sam odluci. Tvoje pare... Onaj prvi ima zvucnike i nema ga na stanju na linku koji si dao. E sad licno ja"vijam" (ne daju mi se sad pare za to) AOC IPS 144hz ali 27" , bez zvucnika.
VA je def bolji za filmove i to ima bolji kontrast i dublju crnu. I to je faktor ako gledas takav materijal na toj dijagonali.
 
Vrh