• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Update softvera na Samsung Galaxy A5 2017

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Pozdrav forumasi

Posedujem ovaj telefon preko godinu dana. Uzeo sam ga preko VIP-a sa Androidom 6.0, koji je i sad u njemu. Poznajem jos dvoje ljudi koji su posle mene u VIP-u uzeli isti uredjaj i vec imaju, ili su naknadno dobili nadogradnju na Android 7.0. Dakle Samsung je davno objavio da ce ovaj model dobiti Oreo sto je super, ali kod mene je jos uvek Android 6 i kad god proverim da li ima apdejta, pise da je instalirana poslednja verzija operativnog sistema.

Bio bih zahvalan clanovima foruma koji imaju ovaj uredjaj da napisu koji OS je na njihovom uredjaju. Android 6 mi radi odlicno, ali imam utisak da samo ja nisam dobio Android 7. Cak na internetu ne mogu da nadjem da se neko zali da nije dobio oficijalni apdejt.

Znam da mogu sve da zavrsim preko Oldina ali sam odlucio da sacekam oficijalni apdejt. Inace mi telefon uredno apdejtuje Samsungove, kao i Google aplikacije.

Unapred hvala na odgovorima
 

DJBebi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.11.2017.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
DJ Bebi
CPU & cooler:
Intel Core i3 380M / 2.53 GHz / 3 MB Cache
RAM:
4 GB DDR3
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce G310M
HDD:
500 GB HDD / 5400 rpm
Ja sam drugaru radio taj telefon, takođe nije dobijao officialne updateove, i onda smo ga flashali, odnosno ceo softver smo ponovo skinuli sa sajta i ubacili na njega, naravno oficijalni softver tvornički, i kada smo to odradili tada je tel sam po sebi počeo skidati official update...predpostavili smo da je greška kod samog samsungovog softvera na tom telefonu, odnosno da je imao neki bug u sebi pa ga je sprečavalo da instalira i nađe officialni update....takođe na jednom mobitelu je problem bio u samsung profilu koji je korisnik napravio, čovek vratio na tvorničke i samo se prijavio sa novim profilom i radilo sve kako treba...pozdrav nadam se da sam bar malo pomogao..
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Rešio sam problem upravo tako što sam sa oficijalnog sajta skinuo Android 7 Vip Srbija. Čim je podigao sistem ponudio mi je update na Android 8. Dakle da nisam sam ponovo snimio fabrički firmware telefon mi verovatno nikada ne bi ponudio update istog. Definitivno je postojao neki problem u softveru mog uredjaja.

Hvala na pomoći
 
Vrh