• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

U kojoj meri i da li vas uopshte pogadja kada primetite plagijat?

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovde se "snalazenje" smatra IQ-om!? To je problem ;)
Иако се слажем са овом констатацијом, морам само да додам да нас је прво 40 и кусур година сфрј терала да се "сналазимо"(од шверца кафе, детерџента... итд) а онда су наишле 90те и године када си морао да се "сналазиш".

Сналажење у нас Срба, свакако није мерило интелигенције, већ, апсолутно неопходна карактерна особина.

А што се овог плагијата тиче... можда само деци млађој од 5 година не буде познато из прошлости.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Obično mi ne smetaju plagijati i kopije, naročito ako to vodi ka povoljnijoj ceni za krajnjeg potrošača.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Ali ipak ne bi jeo kopiju Cipiripija, samo original? :d
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vi svi znate nekadašnji čuveni hit Zdravka Čolića "April u Beogradu". Neko je pustio u jednoj TV emisiji neku prastaru francusku šansonu (mislim od pre WWII). April u Beogradu je od prvog do poslednjeg taksta prepisana melodija, samo je tekst na srpskom.

Ko zna koliko ima takvih stvari koje nisu otkrivene. A to je u muzici, koja je široko popularna. Zamislite koliko ima prepisanih udžbenika, magistarskih radova, doktorata... Nije džabe naša tradicija od davnina bila prepisivačka.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Иако се слажем са овом констатацијом, морам само да додам да нас је прво 40 и кусур година сфрј терала да се "сналазимо"(од шверца кафе, детерџента... итд) а онда су наишле 90те и године када си морао да се "сналазиш".

Сналажење у нас Срба, свакако није мерило интелигенције, већ, апсолутно неопходна карактерна особина.

А што се овог плагијата тиче... можда само деци млађој од 5 година не буде познато из прошлости.
Snalazenje ne sme da bude karakterna osobina ;) i nikako "neophodna" ;)

Uvek ima izbora i lose stvari treba menjati ;)
Snalazenje ih samo odrzava u zivotu i stvara nove lose stvari

Te "svercesko/sivo/crne" posledice SFRJ-a i "SM politike 90-ih" ce nas po svemu sudeci proganjati narednih xx godina :mad:

A brega je btw lepo "uleteo" u tu "pricu" (dijametralno se razlikuje npr. dugme iz 70-ih od "trubom usminkanog" makedonsko-rumunsko-bugarsko-grcko-turskog melosa ;))
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da Brega taj svoj treš prodaje po ovdašnjim seoskim vašarima (gde mu je i mesto), ja ne bih bio zabrinut. Problem je to što on ovaj treš uspeva za velike pare da proda "elitnoj" publici širom sveta, što svedoči da je pad svih vrednosti zahvatio svet, da nije samo lokalni fenomen.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Ne rezonuješ dobro.
I ako ne znam o kom đubretu pričate (ne gledam YT ali mogu da zamislim), nikakvom nije mesto na ovim prostorima.
Srbija je pre II svetskog rata, iz nekog mog skromnog da ne kažem uskog ugla (nemam neke velike škole), bila kulturnija, urednija, slobodnija pa čak i naprednija u odnosu na svoje vreme, nego što je sada. (da se razumemo, nit sam goršatk pa da sam živeo tada, nit sam neki "intelektualac", samo se trudim da znam od kog sam i šta sam...)

Poenta je da srpski "seljak" nije seljačina neotesana ružnog akcenta sa neke planine već je u dobroj meri i dan danas častan, vredan i pošten čovek koji ne retko odbija to "snalaženje".
To što je on ograničen u svom prebivalištu na 1 ili 2 televizije (odakle se nažalost i edukuje celog života), to je tragedija. Još je veća tragedija što se i to politički (pa i ekonomski) zloupotrebljava a tako je po mojim saznanjima sve od WWII pa do danas uz rastuću promenjljivu ... i eto nas opet u politici i ako joj ovde nije mesto...

U svakom slučaju odbivam da ponižavam seljaka (jer se samo rodio na selu i tamo živi) i bacam ga u isti koš sa lošim ukusom jer bih voleo (i trudim se koliko mogu) da ne samo seljak nego svako ne iskvarenog uma bude poštovan u svojoj sredini.
Odlično znam kako je to težak zadatak ali nije nemoguć. Jer kada izađem u kraj među svoje ljude (kojim sam najviše pažnje posvetio), vidim rezultate i znam da je vredelo truda.
Ono što me plaši je da je sve manje takvog razmišljanja zbog sve veće socijalne bede (primer - ja ne mogu (uvek) klince da častim piće u kafiću dok neki sumnjivi tipovi mogu, neki čak i poseduju svoje kafiće) a kako neiskusni "klinac" od 18god da odoli parama, lancima, kolima i naravno "devojčicama" kad je nedovoljno vaspitan jer mu roditelji rintaju po 2 posla da bi imali u kući da jedu i plate račune...
Ja ću samo da (konačno) odgovorim na naslov ove teme i neću se više javljati jer me sve ovo vuče u politiku... Odgovor je da mi ne smeta ni Brega ni Ognjen, smeta mi ceo sistem vrednosti a ne vidim kako može da se promeni. Ostaje mi samo da odem odavde, ostavim "dedovinu", potražim nadu za boljim životom kod nekog trulog kapitaliste na zapadu i tako sačuvam obraz i čast ili da se utopim u sav ovaj očaj ovde...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Srbija je pre II svetskog rata, iz nekog mog skromnog da ne kažem uskog ugla (nemam neke velike škole), bila kulturnija, urednija, slobodnija pa čak i naprednija u odnosu na svoje vreme, nego što je sada
Ne bih s esložio s ovim ;)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
niti jedan niti drugi niste ziveli u to vreme, tako da presipate iz supljeg u prazno :P
 
M

Misko78

Guest
niti jedan niti drugi niste ziveli u to vreme, tako da presipate iz supljeg u prazno :P
Znači po tvom mišljenju nikako ne treba diskutovati o istoriji pošto jelte niko nije živeo u to vreme.

Nema frke sad ćemo da dignemo iz mrtvih Hanibala i Scipiona Afrikanca da nam pojasne svoje taktike u bitci kod Zame, nema smisla da mi naklapamo nismo bili tamo :d
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
niti jedan niti drugi niste ziveli u to vreme, tako da presipate iz supljeg u prazno :P
Tačno je, nisam živeo u to vreme. Takođe, nikada nisam video Zemlju iz svemira, pa ipak mislim da je manje-više okrugla. Nisam nikada video ni molekule, atome ili elektrone, ali to nije problem - sve ove probleme rešavaju razne nauke (istorija, astronomija, fizika itd).

;)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
niti jedan niti drugi niste ziveli u to vreme, tako da presipate iz supljeg u prazno :P
voodoons,

Sedi, 1! :first:

Wiz je napisao(la):
Vi svi znate nekadašnji čuveni hit Zdravka Čolića "April u Beogradu". Neko je pustio u jednoj TV emisiji neku prastaru francusku šansonu (mislim od pre WWII). April u Beogradu je od prvog do poslednjeg taksta prepisana melodija, samo je tekst na srpskom.

OMFG! Jel postoji neki link ka tome na netu?

Ne bih s esložio s ovim ;)
Elaboriraj ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sve ove probleme rešavaju razne nauke (istorija, astronomija, fizika itd).
Aha, a istorija je baš nauka kao astronomija i fizika, pa valjda zato istoričari imaju sasvim različita tumačenja istih događaja? I, gle čuda, ta tumačenja su po pravilu u skladu sa vladajućom političkom matricom u nekoj državi.

Da li si primetio da je istorija bukvalno jedina oblast gde kad se prevede npr. neki udžbenik ili enciklopedija obično stoje imena "priređivača" koji su "prilagodili izdanje domaćem čitaocu". Ništa pod milim bogom ne mora da se "prilagođava domaćem čitaocu", ali istorija mora.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ljudi,

Drzite se teme, tj trudite se da je ne shirimo mnogo ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OMFG! Jel postoji neki link ka tome na netu?
Ne, tražio sam. Samo se na nekim mestima pojavljuje isti info koji sam i ja dao. U toj emisiji (gledao sam, nije priča iz druge ruke) bila je neka pevačica koja ratuje sa Kornelijem Kovačem, pa je rekla "evo, sad ćete videti ko je Kornelije", uzela kasetofon i u studiju pustila pesmu.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Koliko bi to voleo da chujem...
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa i ja. Ja sam tražio info jer sam se nadao da ću naći ime pesme pa je negde naći na netu. Vic i jeste u tome da je to neka prastara pesma koje se niko živ više i ne seća. Da je neko iskopirao neku ultrapopularnu šansonu tipa "L'ete indien" to bi svi provalili za 5 sekundi. Mislim, rekla je ona i koja je pesma i ko peva, ali ja za tog pevača nisam ni čuo, a ime pesme nisam zapamtio (a i ne znam francuskli, pa nije ni čudo).
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, ukratko: Srbija jeste krenula pravim putem samo na kratko, za vreme vladavine kralja Petra I (dakle, pre WWI ;) ). Nakon stvaranja Kraljevine SHS, odn. YU, ugušene su osnove demokratskih sloboda, korupcija ja bila jaka, a vlast je većinu vremena trošila na političke probleme, dok je ekonomija bila prilično zaboravljena.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
M

Misko78

Guest
Optužbu potkovanu katastrofalnim snimkom sa kasetofona je tad pružila Maja Nikolić osoba koja posle svakog festivala nekoga optužuje i priča o zaverama i nameštanjima, a uostalom ko je gledao farmu video je i njene ljudske kvalitete. Dok ovo ne preslušam i direktno ne uporedim nesmatram verodostojnim. Pesma je snimljena 1975. u doba kada su ohoho lovili plagijati uostalom već je bio incident sa Čolom i pesmom "Plačem za tvojim usnama" koja je bila plagijat. Verujem da se ne bi čekalo 30 godina da se otkrije istina. Ipak su sedmdesetih tridesete bile bliže. Ali ponavljam dok nečujem uživo i ne uporedim ne verujem. Mnogo puta mi se učinilo za nešto da je plagijat, ali posle temeljnog preslušavanja se pokaže drugačije. E sad u prilog plagijatu sigurno ide i činjenica da Bata Kovač nikada nije izdao demant, pa možda "ćuti i smrdi".
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Znači po tvom mišljenju nikako ne treba diskutovati o istoriji pošto jelte niko nije živeo u to vreme.

Nema frke sad ćemo da dignemo iz mrtvih Hanibala i Scipiona Afrikanca da nam pojasne svoje taktike u bitci kod Zame, nema smisla da mi naklapamo nismo bili tamo :d
Mozemo diskutovati samo nema objektivnih cinjenica.. Sve je to onako kako je ko cuo..
Svako je cuo od nekoga svoga, nekom je bilo ovako, nekom onako..
To sam rekao iz razloga jer nijedno od toga ne mora biti objektivno.. A kako utvrditi jel bilo bolje ili nije?

I za 50god ce neko od 20godina pisati kako je ovo vreme jadno i bedno u Srbiji a onda ce doci neko takodje od 20godina i napisati da je bas bilo super, jer je njegov deda imao sve sto mu je trebalo..

Nadam se da razumete poentu onoga sto hocu reci.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Srbiji a onda ce doci neko takodje od 20godina i napisati da je bas bilo super, jer je njegov deda imao sve sto mu je trebalo..

Nadam se da razumete poentu onoga sto hocu reci.
Upravo tako :)

Nekom je bajno i sjajno nekom je krvavo i nikakvo,sve zavisi od situacije do situacije i od osobe do osobe...Glupo je generalizovati...Bilo je ljudi kojima je i 90tih bilo bajno i sjajno,svi znamo da je bilo gomila ljuidi kojima to nije,isto tako je i sad,samo sto su sad neka druga vremena i neke nove face tu de jesu...Plagijata je bilo i bice,ko je bio na novom sajmu automboila jos bolje ce ovo shvatiti
 
Vrh