• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

U kojoj meri i da li vas uopshte pogadja kada primetite plagijat?

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Optužbu potkovanu katastrofalnim snimkom sa kasetofona je tad pružila Maja Nikolić osoba koja posle svakog festivala nekoga optužuje i priča o zaverama i nameštanjima, a uostalom ko je gledao farmu video je i njene ljudske kvalitete. Dok ovo ne preslušam i direktno ne uporedim nesmatram verodostojnim. Pesma je snimljena 1975. u doba kada su ohoho lovili plagijati uostalom već je bio incident sa Čolom i pesmom "Plačem za tvojim usnama" koja je bila plagijat. Verujem da se ne bi čekalo 30 godina da se otkrije istina. Ipak su sedmdesetih tridesete bile bliže. Ali ponavljam dok nečujem uživo i ne uporedim ne verujem. Mnogo puta mi se učinilo za nešto da je plagijat, ali posle temeljnog preslušavanja se pokaže drugačije. E sad u prilog plagijatu sigurno ide i činjenica da Bata Kovač nikada nije izdao demant, pa možda "ćuti i smrdi".
Shto volim shto si na PCAXE forumu! Uvek me iznenadish sa nekim novim saznanjem i informacijom, a uvek je i detaljno! Ja za sve ovo napisano nisam znao...

:wave:
 
M

Misko78

Guest
Shto volim shto si na PCAXE forumu! Uvek me iznenadish sa nekim novim saznanjem i informacijom, a uvek je i detaljno! Ja za sve ovo napisano nisam znao...

:wave:
Hvala Dule i meni je milo što sam ovde. Čuo sam za tu priču od drugara koji se bavi muzikom i u koga imam poverenja. On nije bio siguran da li je to plagijat kao i to da je za blaćenje uvek moguće odraditi veoma brzo kroz filtere modernih programa kvazi original iz prošlosti. Pogotovo što je matrica sa snimcima simfonijskog orkestra PGP_a lako dostupna. Meni je malo čudno što se to pojavilo samo tada, mada opet ne treba sve odbaciti kao neistinito, znaš da uvek volim da čujem obe strane.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mnogo puta mi se učinilo za nešto da je plagijat, ali posle temeljnog preslušavanja se pokaže drugačije. E sad u prilog plagijatu sigurno ide i činjenica da Bata Kovač nikada nije izdao demant, pa možda "ćuti i smrdi".
Meni se stalno čini da je poznata pesma Novih fosila "Ja sam za ples" plagijat naslovne muzike za film "Žandarm iz Sen Tropea", ali nikad nisam stavio obe pesme jednu nasuprot drugoj da ih uporedim. Možda sam u pravu a možda je čist trip. Ipak je pesma bila 4. na Evroviziji, valjda bi neko uočio da je plagijat.

Iz tvoje poruke mi nije sasvim jasno jesi li ti samo čuo o toj emisiji ili si je gledao? Ako si gledao, onda si čuo i snimak koji je pustila (jeste bio loš, ali ko zna na kakvim pločama je to snimljeno pre WWII) i moj je utisak da nema apsolutno nikakve dileme da se radi o plagijatu. Nije to takt ili dva, pa da nam treba ekspert, cela melodija je ista.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
M

Misko78

Guest
Meni se stalno čini da je poznata pesma Novih fosila "Ja sam za ples" plagijat naslovne muzike za film "Žandarm iz Sen Tropea", ali nikad nisam stavio obe pesme jednu nasuprot drugoj da ih uporedim. Možda sam u pravu a možda je čist trip. Ipak je pesma bila 4. na Evroviziji, valjda bi neko uočio da je plagijat.
Liči prilično jedan deo, sećam se toga od ranije evo sad sam preslušao ponovo. Misim da je potrebno da se poklopi ili 50% referna ili 50% glavne teme da bi se nešto nazvalo plagijatom. To radi nezavisna komisija koja o tome posle svedoči. Skoro je pesma "Down Under" proglašena plagijatom dečije pesmice Kookaburra iz perioda pre drugog svetskog rata.

Iz tvoje poruke mi nije sasvim jasno jesi li ti samo čuo o toj emisiji ili si je gledao? Ako si gledao, onda si čuo i snimak koji je pustila (jeste bio loš, ali ko zna na kakvim pločama je to snimljeno pre WWII) i moj je utisak da nema apsolutno nikakve dileme da se radi o plagijatu. Nije to takt ili dva, pa da nam treba ekspert, cela melodija je ista.
Ne nisam čuo uživo ali tada kada je bilo aktuelno mi je pričao drugar koji se bavi produkcijskim poslom i koji je to gledao. Kako je on vrstan školovani muzičar i kaže da nije siguran nema razloga da mu ne verujem. Takođe mi je rekao za lažne snimke iz "prošlog veka" i kako se prave...Toliko, čuo sam za to od njega i od tebe. Njemu više verujem nego tebi.

Kornelije ovde otvoreno priznaje kako mu je prva pesma bila plagijat
. Možda vredi diskutavati, ali obaveznu uzeti sve parametre, čovek je dokazano uspešan, potekao je iz višegeneracijske muzičke porodice, završio je akademiju... nasuprot njega je je moralna gromada Maja Nikolić i njen snimak koji će raskrinkati Batu Kovača.
 
Poslednja izmena od urednika:

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Ma to je fora za malu decu...Shta mislish koliko ljudi u Srbiji zapravo zna odakle je originalan spot i chiji je?
Veoma je teshko biti originalan ;) Najlakshe je ukrasti i josh se pravdati na slichan nachin, a pritom i na konto toga praviti profit... To je ona filozofija: Pas laje vetar nosi. To je bedno i jadno ako mene pitash ;) Ovde se masovno zaradjuje na neznanju i neinformisanosti gradjana! To pochinje da me zabrinjava!
Primer su i domaci IT portali medju kojima se mogu naci oni koji prodaju muda za bubrege i prave profit na neukima, a ono shto je josh gore, stvaraju polupismene korisnike rachunara koji imaju chvrst stav! I onda takvi dalje shire kulturu... Uzasno...

P.S. Ja ne pljujem nikog, samo diskutujem i izrazavam svoje negodovanje ka nechemu. Ne kazem da su Cholic i Bregovic teshki plagijatori, ali se secam da je bilo pricha na temu Bregovicevih obrada/plagijata i to od strane muzichkih kritichara...Ivke76 verovatno zna i tachno da navede ko-shta-i gde.

:wave:
Ma nisam rekao da ti pljuješ, nego generalno... Dovoljno je pogledati komentare na youtubeu, ljudi koji ne znaju napisati rečenicu od 3 riječi bez 4 greške, pucaju od znanja kako je ovo krađa, lopovluk, zločin protiv čovječnosti, krži Ženevsku i ostale konvencije i slično...

Ne možemo optuživati nekoga za krađu ako ne znamo šta se desilo, kao što rekoh...

Koja je razlika između plagijata i obrade? Obrada je valjda uz dozvolu, plaćenu ili ne, a plagijat ono suprotno. Mi ne znamo šta je ovde u pitanju, tako da optužbe za krađu, nisu na mjestu.

Vizavi teme, plagijat i bilo kakva krađa nečije ideje mi smeta, naravno, a ovde ne znam je li plagijat u pitanju. Bio plagijat ili ne, meni se pjesma sviđa i ništa me neće spriječiti da je slušam.

:micri:

Pa, ukratko: Srbija jeste krenula pravim putem samo na kratko, za vreme vladavine kralja Petra I (dakle, pre WWI ;) ). Nakon stvaranja Kraljevine SHS, odn. YU, ugušene su osnove demokratskih sloboda, korupcija ja bila jaka, a vlast je većinu vremena trošila na političke probleme, dok je ekonomija bila prilično zaboravljena.
E, sjedi, 5. :D
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Covece, kakve sve teme-dileme pokrenuse Brega i Cola, a ja sam iskreno mislio da ona njihova maloumna pesma i kopirani spot nece imati nikakvog efekta, kada ono utice na ljude tako sto krecu u opste politicke rasprave!!! :d
A i po neku plagijatorsku! :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Daddy Yankee je napisao(la):
Ma nisam rekao da ti pljuješ, nego generalno... Dovoljno je pogledati komentare na youtubeu, ljudi koji ne znaju napisati rečenicu od 3 riječi bez 4 greške, pucaju od znanja kako je ovo krađa, lopovluk, zločin protiv čovječnosti, krži Ženevsku i ostale konvencije i slično...
Da, ima i onih koji preteruju, ali to je vishe na nivou "vidi mene i ja znam da napishem komentar na YT"

Daddy Yankee je napisao(la):
Ne možemo optuživati nekoga za krađu ako ne znamo šta se desilo, kao što rekoh...

Koja je razlika između plagijata i obrade? Obrada je valjda uz dozvolu, plaćenu ili ne, a plagijat ono suprotno. Mi ne znamo šta je ovde u pitanju, tako da optužbe za krađu, nisu na mjestu.
Sad cu da ti objasnim ;)

Originalna stvar:

Kylie Minogue



Obrada:

357




Grupa 357 je odmah rekla da pravi obradu ove pesme i izvela je na sebi svojstven nachin ;) Dakle, nije iskulrala sve u kao puvanjak u liftu...


Daddy Yankee je napisao(la):
Vizavi teme, plagijat i bilo kakva krađa nečije ideje mi smeta, naravno, a ovde ne znam je li plagijat u pitanju. Bio plagijat ili ne, meni se pjesma sviđa i ništa me neće spriječiti da je slušam.
Pa to i jeste problem, ti je slushash i ok ti je ;) Pa naravno da je ok, kada su iskoristili gotivan spot i spot koji je kod ljudi vec izazvao simpatije. To je plagijat ;)
Slichna pricha je sa spotom Jelene Karleushe - Insomnija... Zashto praviti neshto novo i naprezati svoj intelekt i kreativnost kada mozesh da kopirash? Prethodna rechenica je chist sarkazam ;)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Evo Shiki je upravo postavio klip u YT



Koji je naravno plagijat ovoga...

 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
A ako nekom nije jasno shta je parodija to je ovo :D




 
Poslednja izmena:

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Hahahahahahaha:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

kakvi kraljevi. :D Uljepšali su mi fucking day. :D
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ma ljudi chola i brega se posvadjali cuo sam HAHAHAHHAHA:rotf::rotf::banana::banana::D:D
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Takođe mi je rekao za lažne snimke iz "prošlog veka" i kako se prave...
Sa "lažnim snimkom iz prošlog veka" Kornelije bi njoj na sudu odrao kožu s leđa. Što to nije uradio, iz samilosti? I njegovo ćutanje o svemu tome je prilično rečito, što si i sam primetio.
 
Vrh