• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

princevlad

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.07.2010.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
uspešno flešovao I5700 na android 2.1, pod W7 32bit i zaključanim mts telefonom. sve je prošlo glatko. zahvaljujem voodoons-u na tutu.
 

veljica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.07.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sa kojim 1.5 fw dolaze telefoni iz MTS-a, ja sam našao I5700XEJB2 ali u njemu nema srpskog. Jel može neko da okači originalni fw ako ga ima?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja ga malopre flesnuh, proslo je sve glatko, za nepunih 10 minuta se sve zavrsilo :)

voodoo kralju :)
 

beli

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruka
46
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala, odradio sam flesovanje. Al sad nemam internet, u mts-u mi kazu da je sve podeseno kako treba... Sta raditi?
 

Andrew

Newcomer
Učlanjen(a)
06.07.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jel moze pomoc kako da otkljucam telefon................ Pogresen je pin kod nekoliko puta i sad mi trazi e-mail adresu i lozinku, a ja je ne znam.... Ne mogu da pokrenem flesovanje , zato sto je zakljucan..........
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
uspešno flešovao I5700 na android 2.1, pod W7 32bit i zaključanim mts telefonom. sve je prošlo glatko. zahvaljujem voodoons-u na tutu.
Ja ga malopre flesnuh, proslo je sve glatko, za nepunih 10 minuta se sve zavrsilo :)

voodoo kralju :)
:talas:


Sa kojim 1.5 fw dolaze telefoni iz MTS-a, ja sam našao I5700XEJB2 ali u njemu nema srpskog. Jel može neko da okači originalni fw ako ga ima?
Srpski bi trebalo da imaju svi fw-i koji pocinju sa I5700XX.. Sad sa kojim fw dolaze ti iz MTS-a, to ne znam, moze reci neko ko ga ima a da je uzet u MTS-u i da nije flesovao jos.. Mada, bolje pitanje je sto ti to treba?


Hvala, odradio sam flesovanje. Al sad nemam internet, u mts-u mi kazu da je sve podeseno kako treba... Sta raditi?
ovde imas podesavanja za GPRS/MMS kod MTS-a pa ako je tako isto podeseno a ne radi, probaj hard reset pa ako ne pomaze ni to, flesuj drugi fw...


Jel moze pomoc kako da otkljucam telefon................ Pogresen je pin kod nekoliko puta i sad mi trazi e-mail adresu i lozinku, a ja je ne znam.... Ne mogu da pokrenem flesovanje , zato sto je zakljucan..........
probaj sa hard resetom, ako je promasen PIN kod kartice tri puta, treba ti PUK kod te iste kartice koji ako nemas, trazi od operatera..
 
Poslednja izmena:

veljica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.07.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Srpski bi trebalo da imaju svi fw-i koji pocinju sa I5700XX.. Sad sa kojim fw dolaze ti iz MTS-a, to ne znam, moze reci neko ko ga ima a da je uzet u MTS-u i da nije flesovao jos.. Mada, bolje pitanje je sto ti to treba?
Pa vidi, kad sam uzeo tel nisam se ni pola sata bavio sa njim odma sam ga flešovao na 2.1 :) A onda sam zaželeo da vidim i taj 1.5 i mogu da ti kažem da je tel radio brže, igo mi nije pucao 3 puta pre nego proradi, video fajlovi su sinhronizovani sa zvukom, procesor se nije kucao na 800 MHz posle paljenja kamere...i gomila programa nije radila :) Vratio sam se na 2.1 ipak, ali jedva čekam zvanični 2.1 kome će sve raditi kako treba kao i na 1.5.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
nista se ne menja, sve ostaje isto ;)
 

princevlad

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.07.2010.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
čudna stvar. posle flešovanja najnovilim FW-izgubila se ikonica mikrofona (voice to speech opcija) u google search widget-u, jesam li nešto propustio ?
 

plocica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.07.2010.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cekaj, voodo, opet pitam kao neznalica :( kada krenem da flešujem, i, nedajbože, prekine mi se, sj*be se nešto, - ŠTA ONDA? jel mož da se vrati na 1.5 ili da se nosi u servis? mislim, pitam čisto da znam sa kakvom najgorom kombinacijom može da se susretne neko prilikom flaš-a... Barem teoretski (jer imamo super UPUTSTVO ):wave:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
teoretski, trebalo bi proci flesovanje iz drugog puta.. ali eto jos se nikom nije desilo da nam neko iz prve ruke kaze sta i kako..

@princevlad, nemam pojma, meni to nije trebalo pa verovatno nisam ni skontao ako je i kod mene bilo tako..
 

tazmanian

Newcomer
Učlanjen(a)
23.07.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima.
Kao prvo da se zahvalim voodoons-u. Svaka cast. Ako dolazis u BGD vodim na pivo.
I da podelim moja iskustva.
Uspesno sam flash-ovao 4 I5700 na Windows 7 x64, sve sa telekoma. Telefoni su bili zakljucani pre flash-ovanja i ostali zakljucani.
Rekao mi je momak iz korisnickog servisa telekoma da se garancija gubi samo ako se otkljuca telefon. Znaci slobodno flash-ujte i root-ujte telefone.
Probleme kod flash-ovanja sam imao samo kod prvog (mog) telefona. Verovatno se nikom ne bi svidelo da je na display-u svog telefona video isto sto i ja na mom (sarene vertikalne crte).
Posto sam izvadio bateriju, vratio i ponovo probao da vratim telefon u download mod isto crte.
Posle drugog vadjenja baterije i cekanja (oko 10min), telefon je usao u download mod.
Ponovio sam flash i sve je proslo u redu. Telefon vec oko mesec dana radi kao besan.
Ovo se nije ponovilo ni sa jednim drugim telefonom, a ni sa mojim prilikom promene firmware-a.
Pozdrav svima.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:talas:
eto, sad imam i info iz prve ruke sta ako se spuca fon na flesovanju ;)
:mir:
 

BraneSco

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.07.2010.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dva puta sam pokusavao i nisam uspeo da flesujem telefon....racunar mi prepozna telefon, sve odaberem kako treba medjutim meni kada odabiram putanju do onih fajlova izbaci neki prozorcic nerazumem bas sta pise i kliknem na OK i on doda putanju, tako sa svakim poljem. Neznam da li je to problem ali mi proces pocne i onda stane....posle 5 min sam ga skinuo. Moze li pomoc hitno!!!
Da nisam pomenuo sistem je WIN 7 64bit
 
Poslednja izmena:

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
meni sa novim firmware-om(XXjg2) nece da pusta divx filmove dok krace klipove oce..na verzijama pre ove pustao je i cak i hd divx doduse bilo je laga..da li neko zna zbog cega nece da pusta filmove
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Dva puta sam pokusavao i nisam uspeo da flesujem telefon....racunar mi prepozna telefon, sve odaberem kako treba medjutim meni kada odabiram putanju do onih fajlova izbaci neki prozorcic nerazumem bas sta pise i kliknem na OK i on doda putanju, tako sa svakim poljem. Neznam da li je to problem ali mi proces pocne i onda stane....posle 5 min sam ga skinuo. Moze li pomoc hitno!!!
Da nisam pomenuo sistem je WIN 7 64bit
Probaj da postavis sve fajlove (odin exe, ops, boot, phone, pda, csc) u folder Flash koji ces napraviti u rutu C diska. Posle toga pokreni Odin exe ali sa administratorskim dozvolama (Run as Administrator) i onda mu daj putanje na C:\Flash\....
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li je neko na windows 7 uspeo da flesuje i rotuje samsung galaxi spica
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja nemam petlju da probam ima windows 7 OS kada bi mi neko dao broj mob da ga pozovem i da mi diktira sta da radim ja bih bio presrecan stvarno ljudi nemam petlju iso sam kod par ljudi koji rade mob. telefone oni to jos nisu radili na samsungu spica :(
 

momals

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ma samo nakaci mob na komp i teraj po upustvu i neces nista zeznuti...ja sam moj flesnuo preko win 7 32 bit...ali sam ga i otkljucao tako da rade sve kartice ne samo mts...jel zna neko kako ponovo da ga zakljucam za mts mrezu...hahahaha
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
da li je neko na windows 7 uspeo da flesuje i rotuje samsung galaxi spica
Ako instaliras Samsung KIES umesto Samsung NEW PC Studio, on radi i na 32-bitnoj i na 64-bitnoj verziji W7.
Tako da, instaliraj Samsun KIES i raspali.. Kad prodjes flesovanje, videces koliko je jednostavno...
 

plocica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.07.2010.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ljudi, negde je u ovoj temi bilo reči kako preko gmail-a da se prebaci imenik sa starog tel-a na I5700. Jel može neko malo preciznije objašnjenje kako se tačno radi, thanx
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako instaliras Samsung KIES umesto Samsung NEW PC Studio, on radi i na 32-bitnoj i na 64-bitnoj verziji W7.
Tako da, instaliraj Samsun KIES i raspali.. Kad prodjes flesovanje, videces koliko je jednostavno...
Kada pokrenem ovaj kies da instaliram on samo nesto extrating-uje i dali kada zavrsi to treba da izbaci neku ikonicu na destopu
 
Vrh