• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

oliver

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2011.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li ti je chekiran USB debugging u podesavanju aplikacija na telefonu?
Ako jeste, dechekiraj ga ali dok tel nije zakacen na kabl, povezi ponovo na KIES i trebalo bi da ga prepozna.
Ako nista drugo, reinstaliraj ponovo KIES i prikaci prvi put fon ali tako da ti nije cekiran USB Debugging..
Ja sam se malo zaneo:D pa ne umem da se zahvalim.
2.1 android samo cvrkuce:rule:
pomno pratim ovaj topic i cekam 2.2 da se proba na spici
hvala drugar jos jednom:)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:mir:
Ovde imas dosta price o 2.2 romovima za spicu :P
 

nexia

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.05.2011.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ovo mi je prvi post. evo mog problema ja sam namestio da mi se tel otkljuca pokretom prsta na ekranu i sestra uzme fon i njaka i donese mi ga i sad trazi sledece, email i sifru od gmaila, a ja sam sifru zaboravio nisam dugo koristio. ja sad ne mogu da odkljucam ekran nikako, a da li bi mogao da updejtujem telefon na 2.1 bez odkljucavanja ekrana pa da mi i taj problem nestane ? ne mogu da pozivam ali mogu da primam pozive.. i jel bitno koji ja sad model fw imam ili da uzmem bilo koji fw i taj da stavim na fon ? hitno mi treba odg uskoro putujem u inostranstvo pa necu moci da se bakcem sa telefonom..

nije mogao edit, odkljucao sam telefon e sad ako moze odg, jel bitan koji mi je fw sada? ili mogu koji god hocu od ovih da stavim ?
 
Poslednja izmena od urednika:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:welcome: na :sekira:
Zadnja oficijelna verzija je i dalje JH7.
MNije bitno koja ti je sad verzija firmware-a, mozes odmah flesovati.
Posle mozes da ga bacis na 2.2 ili 2.3 sta vec ima od custom romova..
Ovde imas vise o 2.2 i 2.3
:wave:
 

nexia

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.05.2011.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
e ovako sve odradjeno po upustvu i nije htelo iz prve iz druge kad sam prikacio nije prepoznao fon pa tek iz trece sve uradjeno i veceras nema spavanja :D puno hvala voodoons za tut ako se sretemo u ns imas pivo ili sta vec pijes :D a sad proucavanje :D
 
Poslednja izmena:

gerix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.02.2011.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sta uraditi ako posle dosta igranja sa Kernelima, pri paljenu telefona i pokusaja otkljucavanja prijavljuje neke greske (android.acore) i slicno, pa ne mogu da udjem u destikliram USB Debugg i tako flesujem telefon? :D
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Udjes u Download mode i probas da flesujes preko Odina ;)
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Sta uraditi ako posle dosta igranja sa Kernelima, pri paljenu telefona i pokusaja otkljucavanja prijavljuje neke greske (android.acore) i slicno, pa ne mogu da udjem u destikliram USB Debugg i tako flesujem telefon? :D
Mozes lakse preko recovery konzole nov rom da ubacis i to je to :)
 

gerix

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.02.2011.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako ? Prebacim .zip na karticu pa Instal from sdcard ?
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam probao frozen spicaclair, ali sam probao spicagenmod beta2.1 i mogu reci da za sada na nikakvih problema. :-)

tapaspica
 

miodrag1980

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.08.2010.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pitamzato sto sam nasao link a rezultati testa su sledeci:(by the tests I made it's fastest Eclair ROM here - Linpack 9.3+ Quadrant 470 with my ext2/ext4/ext2 partitioningnk sa pomenutom verzijom a rezultati testa su sledeci:
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Kako ? Prebacim .zip na karticu pa Instal from sdcard ?
Da ;).
@miodrag1980, pa generalno i jeste najbrzi Eclair mod :D. Mada predji na froyo, mnogo je brzi u svemu, jedino sto nema podrsku za hardware divx enkoding (jos :) ), tako da to i nije neka mana :).
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,
zamolio bih za malu pomoc. Opako mi ide na zivac moj i5700, pa pre nego ga prodam ili nesto gore po njega uradim, da probam da mu nadjem leka :)
Elem, pre 3 meseca sam ga apgrejdovao sa 1,5 na 2,1 prema uputstvu sa prve strane. Obavio sam to na bratovom compu, koji mi sada nije pri ruci, OS WinXp, 32 bita.
I ovaj 2,1(bez dodatnog tuninga, ostavljen firmware koji sam tada nasao: i570EXXJD1, Kernel: 2.6.29 root@SE-S601 #2, Build: ECLAIR.XXJH7) mi opasno laguje, uglavnom onda kada ne bi smeo: prilikom pozivanja ili za vreme razgovora. Onda dodjem ovde, citam i vidim ovu temu:
http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=7014
Pa hajde da probam taj CyanogenMod. Ups, ne mogu da udjem u Restore mod, telefon mi nije rutovan.
Ok, hajde da ga rutujem. Probao sam po uputstvu ovde, pa i po ovom uputstvu:
http://www.addictivetips.com/mobile/root-samsung-galaxy-spica-i5700-with-leshaks-kernel/
ali je problem u tome sto mi comp ne prepoznaje telefon kada je u Download modu. Imam Win7 64bitni, i instalirao sam novi Kies, kada je telefon normalno upaljen comp ga prepoznaje, u Device manageru se vidi i kao "Samsung Android USB modem" i kao "Samsung Android USB Composite device", ali kada udjem u download mode i povezem tel usb kablom, izbaci mi poruku da je "...za sistem prikacen neispravan uredjaj koji Windows ne prepoznaje...". I ne mogu da pokrenem Odin!
Nije me mrzelo pa sam se iscimao i uradio dual boot: instalirao sam i WinXP, 32 bitni, identican onome na kojem sam uradio apgrejd. Ista prica kao i sa Win7, prepoznaje upaljen telefon ali ga u download modu ne prepoznaje.

Sta da radim?
 

nexia

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.05.2011.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sve ti je objasnjeno u prethodnim postovima .. ali ako bi svako drugi pitao tako kao ti ova tema bi imala i preko 200 postova, posto vidim da te mrzi da citas, treba da uradis sledeca nadjes u podesavanjima usb debuging i upalis ga ! i onda probaj a ako nebude htelo moraces sve da procitas !!

ps. ako bi moderatori mogli da obrisu sve suvisne postove iz ove teme bilo bi extra...
ps.s. najbolji ste sajt hvala vam sto postojite :)
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nexia,
pametovanjem i prozivkom novih clanova neces privuci paznju starijih na sebe, niti ces se precicom ubaciti medju pametnije na forumu.
Slihtanje tek necu da komentarisem.

3. recenica mog posta kaze da sam vec jednom apgrejdovao telefon, sa 1.5 na 2.1 android, po uputstvu sa ovog foruma. Ukljucivanje usb debugginga je jedno od prvih preduslova za apgrejd, da to nisam uradio kako bih promenio softver u telefonu?
Sreca pa tebe ne mrzi da citas :rotf:
 

miodrag1980

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.08.2010.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da ;).
@miodrag1980, pa generalno i jeste najbrzi Eclair mod :D. Mada predji na froyo, mnogo je brzi u svemu, jedino sto nema podrsku za hardware divx enkoding (jos :) ), tako da to i nije neka mana :).
pa ja imo cm 8.3 i pravo da ti kazem nesto se glavio, pa drug koji isto imao cm 8.3 instalirao sebi eclair kaze sljaka besprekorno i ja vidim sad da sljaka a uopste nisam snimio da je to u stvari Android 2.1 tako da ima tu jos nekih nedostataka.
Jedino sto sam vido da breze radi je GPS, i drzi bateriju dosta duze od 2.2 CM.
E sad vidim izbacili neki 8.4 pa neznam kakav je dal da probam.
E da jos jedna bitna stvar ako "formatiram karticu da li se gubi root", mozda ti deluje smesno ali nisam bas potpuno upoznat sa funkcionisanjem androida.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
pa ja imo cm 8.3 i pravo da ti kazem nesto se glavio, pa drug koji isto imao cm 8.3 instalirao sebi eclair kaze sljaka besprekorno i ja vidim sad da sljaka a uopste nisam snimio da je to u stvari Android 2.1 tako da ima tu jos nekih nedostataka.
Jedino sto sam vido da breze radi je GPS, i drzi bateriju dosta duze od 2.2 CM.
E sad vidim izbacili neki 8.4 pa neznam kakav je dal da probam.
E da jos jedna bitna stvar ako "formatiram karticu da li se gubi root", mozda ti deluje smesno ali nisam bas potpuno upoznat sa funkcionisanjem androida.
Dobar je ;). I instaliraj YONIP 17A kernel, (nativni 32 kernel ;) ), znaci razbija koliko je dobro :)
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobar je ;). I instaliraj YONIP 17A kernel, (nativni 32 kernel ;) ), znaci razbija koliko je dobro :)
Ja više nemam snage ,poludeću !!!!!!!!!!!!!
imam Yonip kernel cfs V.12 IZLUDEH !!! imam nešto aplikacija na kartici radi extremno sporo ,kad uradim restart neka od aplikacija sa kartice jednostavno nestane ja opet restartujem ta app se se vrati neka druga nestane
Spor je do BOLA!!!
Masteru radi li taj 17a dobro radi li mu 3g,kamera,blutut i to poludeću sa ovim telefonom ozbiljno razmišljam da ga se rešim koliko je usporio.Ok je to rade Angry Birds to ranije nije moglo ali brate kad okrenem neki broj čekam 5 sekundi da pozove,kad otključam cekam dve tri sekunde da otključa strašno.
ni nesećam se kada sam neku aplikaciju ubacio. Može li neka pomoć !?!?!
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
to znaci da ti negine odin. imao sam takav problem i resio ga odin-om.
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
to znaci da ti negine odin. imao sam takav problem i resio ga odin-om.
šta sve ponovo A ?! :( strašno ,pa pretpostavio sam i vec počeo da tražim bekap program ni to mi neide za rukom imao mybeckup Pro , istekla licenca, skinem titaniumi nešto neće da da radi. Povrh svega zabode mi laptop :( sve odjednom.
Znači opet fleš na i570EXXJD1
root
pa kerneli ??!!
Ajde ako neko isprobao ove novije kernele koji je najnoviji a da mu radi 3g ja to bas dosta koristim. Pustite link danas me sva digitalna tehnika izdaje :( :(
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Kao sto rece wucinac, preporucio bih ti full flash sa odinom na 2.1, root, pa onda cistu 8.4 CM ;) v17a je mama koliko je dobar kernel (3g ne radi nazalost, ostalo je sve perfect). Inace v18 kazu da radi 3g ali nisam probavao.
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
v18 radi odlicno, preporuka. pogotovo ako radis preko odina. na cist cm 8.3, 84 najbolje da stavis v18.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
moguce. juce sam imao problem sa mrezom, gubi signal, i grejao se sam od sebe telefon. imam sgm beta 2.1 i yonip v18. danas sam flesnuo preko odina svez sw itd i za sada je sve uredu. baterija je za 4 sata pala sa 85%-83%.
 
Vrh