• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Veliki pozdrav za sve, posebno za Vodoo-a. decko svaka cast ( ne samo na znanju oko ovoga vec sto hoces da pomognes svima koji se ne razumeju.)
Uzeo sam Spicu preko mts-a pre dva dana, i instalirao sam nov sofware, naime kad ukucam * (taraba) 1234 taraba, ne znam gde je znak na tastaturi, pise mi sledece:
PDA:I570EXXJH8
PHONE:I570EXXJD1
CSC: I570ETSRJH1
1.Pa me zanima jel to ok?, posto se ne razumem bas u ovo a sigurno nesto nisam ispratio iz tutorijala instalirao sam preko New Studia klasicno daj novi upgrade i sve je proslo ok. jel to noviji stariji update ili treba da radim neki bolji?
2.Kako se participira disk? Jel kontam koji ce mi moj SD kartica kada sve Aplikacije cuva na sopstvenoj memoriji. Meni muzika i filmovi ne trebaju, samo net i gps i mozda neke za***ancije od aplikacija.
3.Imam problem sa porukama, naime ne mogu da pozovem imenik iz poruka, kada otvorim imenik u porukama dao mi je samo tri broja telefona a ostali kao da ne postoje, plus mi je i ta tri dao u dve kopije, mada kada sam sacuvao imenik u kies-u prikazao mi je da imam 1200 brojeva a ja imam samo 241, mada kad sam malo bolje pogledao svi brojevi su po 3 puta uneti. (Kada udjem u normalan imenik u teleofonu sve sljaka bez problema.)

Toliko od mene, mozda sam malo skrenuo sa teme ali ovo je prvi forum i prva poruka od mene :) Tako da ako sam nesto pogresio nemojte mi zameriti, ali kontam ako hoces smart telefon moras na forum :)
 

sasans

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.11.2010.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ljudi zasto meni nece da ponudi nikakav update?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Veliki pozdrav za sve, posebno za Vodoo-a. decko svaka cast ( ne samo na znanju oko ovoga vec sto hoces da pomognes svima koji se ne razumeju.)
Uzeo sam Spicu preko mts-a pre dva dana, i instalirao sam nov sofware, naime kad ukucam * (taraba) 1234 taraba, ne znam gde je znak na tastaturi, pise mi sledece:
PDA:I570EXXJH8
PHONE:I570EXXJD1
CSC: I570ETSRJH1
1.Pa me zanima jel to ok?, posto se ne razumem bas u ovo a sigurno nesto nisam ispratio iz tutorijala instalirao sam preko New Studia klasicno daj novi upgrade i sve je proslo ok. jel to noviji stariji update ili treba da radim neki bolji?
2.Kako se participira disk? Jel kontam koji ce mi moj SD kartica kada sve Aplikacije cuva na sopstvenoj memoriji. Meni muzika i filmovi ne trebaju, samo net i gps i mozda neke za***ancije od aplikacija.
3.Imam problem sa porukama, naime ne mogu da pozovem imenik iz poruka, kada otvorim imenik u porukama dao mi je samo tri broja telefona a ostali kao da ne postoje, plus mi je i ta tri dao u dve kopije, mada kada sam sacuvao imenik u kies-u prikazao mi je da imam 1200 brojeva a ja imam samo 241, mada kad sam malo bolje pogledao svi brojevi su po 3 puta uneti. (Kada udjem u normalan imenik u teleofonu sve sljaka bez problema.)

Toliko od mene, mozda sam malo skrenuo sa teme ali ovo je prvi forum i prva poruka od mene :) Tako da ako sam nesto pogresio nemojte mi zameriti, ali kontam ako hoces smart telefon moras na forum :)
:welcome: na :sekira:
1. to je ok, imas najnoviji JH8 fw ;)
2. kad rootujes telefon, imas opciju za app2sd, tj.da ti instalira aplikacije na mem.karticu. potrebno je u recovery konzoli da napravis dodatnu particiju na kartici i ukljucis app2sd u Samdroid Tools aplikaciji koju dobijas root-om
3. ne znam to za poruke, imas u podesavanju poruka stavku da ti izbacije samo imena iz imenika sa mobilnim brojevima, da ne gleda druge.. Kod mene je ta opcija uvek iskljucena i nemam toh problema..
:wave:
ljudi zasto meni nece da ponudi nikakav update?
nece, pa nece.. zavisi i od regiona koji si stavio kad si instalirao KIES, zavisi i od trenutnog fw.. zavisi ko zna od cega jos.. Samsung sw je crap..
Zato imas Odin Multiloader pa instaliras fw po zelji ;)

:wave:
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Slušaj ovako ja sam kupio isti taj telefon isto preko mts-a imao iste probleme .
Ovako prvo da ti kažem sve ovo što ti kažem to mi je pomogao woodoo tako da je on glavni za Android na ovom forumu:)
1.Problem sa imenikom možeš da rešiš na dva načina Prvi je da instaliraš aplikaciju kao što je Handcent sms tu ce da ti radi imenik bez problema druga opcija je da bukvalno obrišeš sve kontakte i ručno da ih uneseš tada ce telefon i u običnim porukama sve kontakte da vidi.Još jedna stvar bitna ti je brisanje tih 1000 kontakata odeš u Podešavanja>Aplikacije>Organizuj aplikacije(meni Filter stavi na sve da bi video sve aplikacije)među aplikacijama nađi Contacts storge obriši podatke tada si obrisao sve kontakte.
Kada i ako radiš sinhronizaciju sa nekim nalogom on ti sačuva bukvalno sve kontakte tako da zna da stvori kopije kontakata.
Eto to tije to ja imam Spicu dva tri meseca pa sam to sve prošao i postavljao sva ta pitanja odgovore imaš na ovom forumu sigurno sve vezano za Rootovanje Fleshovanje Kuvanje softvera Sve
Ja imam pitanje samo u vezi najnovijeg fw koga si uradio preko Studia ako možeš malo detaljnije možda bi to i ja uradio ako mi uspe jer ja imam I570EXXJH1 PDA
i570ExxJD1 PHONE
Ne znam tačno da li je to novi stari i ima li velike razlike izmeđuo mog i tvog fw i da li smeta što mi je rootovan telefon?
:sekira:
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li postoji da se skuva romm sa ovim firmareom I570EXXJH7
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ono sto ima na Samdroid forumu.. Potrazi i na XDA forumu, Spica ima i tamo svoju sekciju..
 

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ljudi puno na informacijama, Voodu jel tebe bre neko castio za ovoliko zalaganje oko nas pocetnika? Gde su ti Novosadjani da vode decka na pice!?!?! :)

Savet za sve ostale, citajte dobro postove ako vidite da vam nesto nije jasno citajte ponovo, jer ja sam pitao nesto sto vec pise, pa da ne uzimamo ljudima vreme, nek razvijaju nase telefone dalje, istrazujte da nam unapredite Spice!! :)

Sale, pokusao sam prvo po tutorijalu da instaliram ali nisam ulkjucio onaj debaging, ili kako vec ( ja pajser, prvo ga ukljucio pa u notification-u iskljucio i mislio da je ukljuceno)
zatim sam nekeko uspeo da povezem telefon sa PC studion i ukljucio ono upgrade u donjem desnom uglu, i sam mi je stavio novi FW, potom sam ga bootovao, pa sam kuvao u samdroidu ali nisam iskreno zadovoljan interfejsom menija, najlepsi mi je bio na 1.5, ali nema veze...
Imenik sam resio po navodjenju Vodoo-a, samo mi nije jasno odakle meni imenik u gmail nalogu??? Vodoo ako mozes da mi kazes hvala, ako ne nema veze ne moram ja sve da znam :) a one duple kontakte resis tako sto prvo odes na Gmail/contacts pa sve prebacis u jedan folder pa posle toga kad otvoris taj folder ides na more action( padajuci meni) pa na Find & merge duplicates. I tu si sredio duple brojeve, posle obrises sve kontakte sa telefona, pa ides na; Contacts/meni/accounts/kliknes na svoj profil pa na sync contacts.
Ako si resio problem mozda ima neko ko nije da ne bi rucno mucenik pisao sve brojeve :)
A za ovo sto imas JH1 i koja je razlika od JH8, nemam pojma, nisam imao JH1 odmah sam stavio taj najnoviji.

E sada ovde na forumu ima sigurno neko objasnjenje oko mog sledeceg neznanja, ali da ne bih tumarao i citao nesto sto nije to, pitao bih da li neko zna kako da Free nabavim igo navigaciju? Skinuo sam nesto, ali ne bih bas sve stavljao u telefon posto ne znam ni odakle sam skinuo neki zip, sa nekih 80MB.
Drugo, skinuo sam sa marketa Aura gps, i skinuo mapu Srbije, ali mi kaze da nemam
3D Hardware acceleration, odakle to da nabavim i kako da instaliram. Ako ima neko zivaca da mi odgovori Hvala....

Toliko od mene i sto bi rekli oni na dnevniku hvala Vam na paznji... :)
 

Darko_NS

Newcomer
Učlanjen(a)
06.01.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozdrav za sugradjanina voodoons, da li imas nekog u ns da preporucis da mi uradi taj prelazak sa 1.5 na 2.1, nisam bas vican sa racunarima, pa bolje dati nekom u sigurne ruke??
hvala unapred
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:welcome: na :sekira:
Slobodno odradi sam, za ovaj postupak i nije potrebno neko predznanje, samo isprati tutorijal korak po korak, nemas gde da pogresis.. I opet, ako se desi neki peh slucajno, resicemo ti, nemas brige.. Eto, mnogo ljudi je odradlo flesh, sto vicnih sto nevicnih racunarima.. :)
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li se nekom dešava da mu applanet nece na net? Pokušao sam novu instalaciju i ništa?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
applanet, kao i forum mobilism imaju malih problema.. nekad rade, nekad ne.. nje ti do telefona, vec do njih..
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nekad hoce nekad nece. preopterecen je njihov server i neradi.
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok hvala ljudi ,ja sam pomislio da su ga ugasili ili tako nešto :)
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Voodoons,

Kada ukucam *#1234# ispise mi sledece:

PDA I570EXXJH8

PHONE: i570EXXJD1

CSC: I570ETSRJH1
Gde si nasao JH8 i je li stabilan?!
Prekopah crnu zemljicu ispod brata Gugla i nikako??
Hvala unapred :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
JH8 dolazi kroz Update koji nudi KIES ali da li ce ponuditi, zavisi od regiona koji je postavljen prilikom instalacje KIES-a kao i od vec postojeceg fw-a u samom telefonu..
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Ah, nista onda :)
Nemam ni KIES a i da imam ko zna da li bi ponudio tako da - cekam :)
 

Ултра

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2010.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima li neko da postavi taj stariji ops fajl za starije androide 1.5. ili 1.6 da pokusam tako da se spustim pa da probam preko kaisa dali ce da mi ponudi h8 verziju?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
evo :wave:
 

Prilozi

Ултра

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2010.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala,pokusao nece.Ko zna sta sve treba da se pogodi.Mozda i ta podesavanja u kaisu,ma ko ce znati.Cudi me da evo to ima da je izaslo skoro vise od mesec dana,a nema na internetu da se nadje i skine.Bar ja nisam nasao
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
samo da se javim da sam kod kuma uspesno izvrsio transplantaciju 2.1 androida na spicu. eno ga cvrkuce :)
nego jedna cudna stvar mi se desava...instalirao sam mu LauncherPro i kad krenem da ga tweak-ujem tj. kad treba da restartuje LP ponovo prikaze onaj ruzni samsungov launcher. jel se to jos nekom desava i kolko mi je sigurno da probam da ga obrisem?
 

Pavfke

Newcomer
Učlanjen(a)
11.01.2011.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mala pomoc potrebna...

Pre svega velika pozdrav svima, i srecni ovi praznici sto su za nama :)

E sad da predjem na konkretno, zamolio bih bilo koga ako moze da post-uje ovde step-by-step guide za flesovanje i5500 ako je moguce jer bi mi vrlo znacilo da konacno posle 2 meseca traganja uspem i ja da ga flesujem :) inace ovo kazem zato sto konstatno u odinu kad pokrenem flesovanje izbaci mi treadove, ispise start-up connection i ne ide dalje ni makac :)) Sve to je pocelo da mi stvara veliku nervozu, zato bi mi pomoc bila preko potrebna ! :))



Ogromno hvala unapred !!! :)
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
samo da se javim da sam kod kuma uspesno izvrsio transplantaciju 2.1 androida na spicu. eno ga cvrkuce :)
nego jedna cudna stvar mi se desava...instalirao sam mu LauncherPro i kad krenem da ga tweak-ujem tj. kad treba da restartuje LP ponovo prikaze onaj ruzni samsungov launcher. jel se to jos nekom desava i kolko mi je sigurno da probam da ga obrisem?
To je normalno, nemoj se brinuti :) Samo posle drzi home dugme i otkaci "use default" pre nego sto kliknesh na launcherpro... Posto kada ugacish launcher, sistem automatski pokrece sledeci (ako ga ima instaliranog)... Nema potrebe da ga brises, niti je preporucljivo :)
 
Poslednja izmena:

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne ne ne ne ne....nisi me razumeo, LP je vec selektovan kao default launcher. al' kad treba da promenim nesto u izgledu LP, u dosta slucajeva on zahteva da se restartuje kako bi mogao da primeni izmene. i tada kada se restartuje, samo se pojavi samsungoc launcher i od LP-a nema traga ni glasa. kad stisnem tester home, tek se tada LP ucita
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pre svega velika pozdrav svima, i srecni ovi praznici sto su za nama :)

E sad da predjem na konkretno, zamolio bih bilo koga ako moze da post-uje ovde step-by-step guide za flesovanje i5500 ako je moguce jer bi mi vrlo znacilo da konacno posle 2 meseca traganja uspem i ja da ga flesujem :) inace ovo kazem zato sto konstatno u odinu kad pokrenem flesovanje izbaci mi treadove, ispise start-up connection i ne ide dalje ni makac :)) Sve to je pocelo da mi stvara veliku nervozu, zato bi mi pomoc bila preko potrebna ! :))



Ogromno hvala unapred !!! :)
ako staje na setup connection, onda ti nesto drzi USB. Ugasi samsungov softver koji imas instaliran (KIES, New PC Sudio), pogasi sve procese koji mogu zauzimati USB i povadi sve USB uredjaje koji ti nisu neophodni..
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
ne ne ne ne ne....nisi me razumeo, LP je vec selektovan kao default launcher. al' kad treba da promenim nesto u izgledu LP, u dosta slucajeva on zahteva da se restartuje kako bi mogao da primeni izmene. i tada kada se restartuje, samo se pojavi samsungoc launcher i od LP-a nema traga ni glasa. kad stisnem tester home, tek se tada LP ucita
Jasno mi je sta hoces da kazes, to za default sam pomenuo onako usput :) Poenta je bila :

Posto kada ugacish/restartujesh launcher, sistem automatski pokrece sledeci (ako ga ima instaliranog)... Nema potrebe da ga brises, niti je preporucljivo
Samsungov launcher, ako je telefon rootovan, mozes obrisati na sledeci nacin :

Odes sa recimo root explorerom u \system\app\ , nadjesh "pantheon.apk" (samsung home launcher) i obrisesh ga... Ali josh jednom kazem da nema potrebe da ga brishesh, osim ako te extremno iritira to sto se pali kada restartujesh LauncherPro :)

:wave:
 
Poslednja izmena:
Vrh