• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy S - I9000 - Flesovanje

sasakv

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.02.2011.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svim članovima foruma.
Ne znam da li sam na pravom mestu da postavim ova pitanja, ali, zamolio bih vas za neke odgovore. Pre nego što ih postavim, moram da vas pohvalim, jer na ovom forumu nisam pronašao ono čega ima na drugim forumima: ružnih reči, vređanja ( "ti si glup, ti ništa ne znaš, ne lupaj, još si ti mali..." i još mnogo težih i neprikladnijih reči) i priče o telefonima koje nikada nisu ni videli ni koristili.
Do sada sam koristio samo simbijan OS (poslednja u petogodišnjem nizu je nokia 5800), a od ponedeljka sam ponosni vlasnik samsung galaxy s-a i samsung wave-a (ako nekoga interesuje poređenje, neka se slobodno javi, izneću mu svoje objektivne utiske). Sa wave-om i badom sam se odmah snašao i apdejtovao os i ubacio programe direktno preko kies-e, dok se sa galaxy-jem i androidom propisno mučim. Wave sam kupio preko telenora (može se koristiti samo uz telenor karticu), dok sam galaxy kupio u mts-u, ali je otključan za sve mreže i operatere. Uz oba sam dobio dvogodišnju garanciju. Prvo razočaranje je nastalo kada sam hteo da promenim verziju androida ( moja je: 2.1-update1, verzija osnovnog opsega I9000XXJM1, verzija karnela 2.6.29 root@SE-S603#2, broj podverzije ECLAIR.XFJM6)jer sam video da na zvaničnom sajtu postoji verzija 2.3-3, ali kiesa kaže da je moj softver poslednji i da nema nadogradnje. Iako ne znam šta je rutovanje ni ostale stručne nazive i skraćenice koje pominjete, ukapirao sam da je to način da promenim firmware, ali, ako to uradim, izgubiću dvogodišnju garanciju, a to baš i ne želim. Prvo pitanje je da li postoji neki drugi način ili program osim kies-e koji će prepoznati android 2.3-3 ili 2.2, svejedno, kako bih mogao da apdejtujem telefon i da zadržim garanciju?
Sledeće pitanje je vezano za instaliranje programa (sa simbijanom sam dvoklikom, preko nokia programa lako instalirao sve u telefon, ali ovde to nije slučaj). Pokušao sam preko marketa, ali su programi veliki, a aplikacija ima dosta, tako da će račun biti preveliki ako sve budem instalirao preko neta telefona. Probao sam da instaliram preko usb kabla, ali dok je instalirao program Cardio trainer, non stop je pokazivao da je aktivna telefonska internet mreža, a i kada je završio instalaciju, nigde nisam mogao da pronađem ikonu za pokretanje programa. Ovaj problem sam donekle rešio i naučio sam da prebacujem .apk fajlove u memoriju telefona i da ih odatle pokrećem, ali sada je problem odakle da ih skidam u kompjuter? Na market sajtovima koje sam pronašao ima opcija da se skida direktno u tel (ali, rekoh već uz protok tel.interneta što mi ne odgovara), ali ne i da se skida instalacija u kompjuter. Skinuo sam sa torenta nekoliko fascikli sa programima, ali su to fascikle sa puno programa, zbirne veličine od po nekoliko stotina mb ili više od 1gb. Konkretno, postoje li negde sajtovi na kojima mogu da skidam instalacije programa na kompjuter (bili oni sa krekom ili ne)? Znam da je post predugačak, ali imam još jedno pitanje, koje će možda rešiti prethodno. Imam telekomov internet sa uređajem koji poseduje antenicu (huawei hg520s) i pretpostavljam da može da se koristi i wi-fi konekcija, ali nikada nisam to koristio i ne znam kako da povežem tel i da konfigurišem konekciju. Da li, ako to uspem uz nečiju pomoć da pokrenem, znači da na tel mogu da koristim net koji imam na računaru bez doodatnih troškova? Izvinjavam se još jednom svima na predugačkom postu i hvala unapred svima koji mi pomognu i upute me malo u android sistem, njegove tajne i u sve stručne nazive. Nažalost, pokušavam preko stranih sajtova, ali , sram ih bilo, niko neće da piše na srpskom :-), a engleski mi nije baš jaka strana.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:welcome: na :sekira:
Flesovanjem putem KIES-a ne gubis garanciju ali ako ti on ne da nadogradnju, onda ti ostaje da flesujes putem Odina.
Tu se garancija gubi, ali ako nadjes svoj originalni fw negde, uvek mozes da ga vratis u to fabricko stanje, tj.taj isti fw, ukoliko se pokaze potreba za reklamacijom.
Flesovanje nije tesko, kratko traje.
Rutovanjem dobijas superuser dozvolu u sistemu i omogucavas sebi a i programima da diraju sistemske stvari. Mozes instalirati recovery konzolu koja ti daje veliko olaksanje za backup/restore/flesovanje/wipe data/system/boot.. i sl, bez potrebe da ga kacis na racunar.
Preko Odina mozes flesovati vec neki rutovan fw sa instaliranom recovery konzolom..

Sto se tice aplikacija, ima posebna tema za aplikacije ovde.
Ja inace kuci imam wifi ruter pa se kacim na njega sa telefonom a data konekcije su mi iskljucene..
:wave:
 

sasakv

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.02.2011.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaš li možda zašto mi kies-a ne daje mogućnost zvaničnog apdejtovanja telefona? Da li je nešto do telefona ili je drugi problem u pitanju? Gde da pronađem svoju sadašnju verziju, kako bih je, za ne daj Bože, sačuvao? da li su sada, kada se rutuje telefon, moguće ubaciti 2.3-3 verziju? Koji verziju za rutovanje mi preporučuješ? I možeš li mi reći kako da podesim wi-fi i na tel i na kompjuteru da bih mogao da koristim pc net na tel? Do sada sam čitao poruke vezane za programe. Hvala ti na svemu, nadam se da ću uskoro i ja moći nekome da pomognem.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Za podesavanje WiFi rutera i podesanje WiFi zastite, treba da odes na kompu na 192.168.1.1 preko bilo kog citaca weba i ulogujes se i promenis.. Te stvari vec imas u ovoj sobi..
KIES ne da update verovatno zbog verzije fw-a koju imas trenutno u telefonu. Samsung ne pusta update odjednom za sve telefone vec region po region..
Ovde imas spisak i linkove za download fw-a za i9000. Samo, moras se prvo registrovati tamo da bi video sadrzaj stranice..
U telefonu u podesavanjima, zadnja stavka - About mozes naci informacije o svom fw-u pa ga uporedi sa tom listom, vidi koji je tvoj i skini ga na komp da imas..
Ja ti ne mogu tu tacno pomoci jer nemam i9000, takodje ni oko root-a i nekih drugih opcija vezano za i9000 ;)
Nadam se da ce se javiti neki vlasnik i9000 koji ga je uzeo na mts-u pa reci tacno koja je verzija fw-a..
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
How to Upgrade Galaxy S to Android 2.2 Froyo update –

Firstly, make sure to backup all the important data present on your device.

Download Samsung Kies version 1.5.1.10074_45 or something that is not the latest, you will need to uninstall the latest then install this one.

1. Connect your phone and open Samsung Kies and let you phone be detected as usual.

2. Keep Kies open, minimize it and run regedit in windows.

3. Locate HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB\

4. You should see some folders, named 1,2,3 etc in that folder, look for the one that mentions your current firmware, IMEI number, etc.

5. Once you find the correct folder (only one folder mentions this information), you need to modify 3 strings by simply double-clicking on them.

6. Locate the following 3 entries and change their value to the ones shown below. (You may first like to backup their value data to a notepad file).

SoftwareRevision = I9000XXJF3/I9000SWC/I9000XXJF3/I9000XXJF3

ProductCode = GT-I9000HKDXEE

HIDSWVER = I9000XXJF3/I9000SWC/I9000XXJF3/I9000XXJF3

Now close the Registry editor and do a Refresh. So, while Kies is minimized and still open and connected to your phone, you have changed these 3 strings.

7. Click on ‘Firmware Upgrade’ button in Kies, and you should now see Kies saying there is one upgrade for JP6. Now wait and let the upgrade process to complete.

Note – The above procedure is said to be working perfectly but try it at your own risk. Also, flashing will result in loosing the root if you were rooted.
Pa mozes probati ali i na taj nacin gubis garanciju jer ce ti tim varanjem KIES-a on svuci update koji je razlicit od trenutnog fw-a u telefonu..
 

sasakv

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.02.2011.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti na pomoći. Najverovatnije ništa neću da diram. Povezao sam se preko wi-fi konekcije, tako da se sada zanimam programčićima i očekujem da i nas ubace konačno u dozvoljenu listu za daunlod novog androida. Pročitao sam sve strane vezane za programe, ali nigde nisam pronašao program kojim se sakrivaju poruke, fotografije, video i kontakti i čuvaju pod šifrom. Onaj ko gleda telefon, ne vidi uopšte i da postoje u tel. Na symbianu je to bio smart guard, a ima ga sada i na badi, ali nisam video da ga ima na android marketu. I interesuje me program koji u pozadini snima telefonski razgovor.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Verujem da ces dobiti odgovor na to ako pitas ovde
:wave:
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
Moj Froyo juce iznenada ispusti plemenitu dusu,bez najave...otkaza zvuk,ja ga resetujem i sve sto dobih bese start up screen,posle toga samo crn ekran i povremene vibracije...bio sam na poslu tada i sve sto sam mogao da uradim bio je factory reset ali nista nisam dobio,sve je ostalo isto.Onda uvece preko Odina flesujem Insanity 0.9.9. i proradi sve bez problema.Da li se jos nekom ovako nesto desilo?
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
Znaci,nikome do sada se nije brick-ovao fon? :P
 

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Pa nije se ni tebi brickovao ako na to mislish. Ortaku se brkickovao (no download mode, or any other signs of life) Vibrant pa je morao da ide na RIFF-J TAG na revive-ovanje. Sve u svemu ne bih voleo to iskustvo.
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
Najjednostavniji nacin za flesovanje I9000:

-skinete kernel koji zelite (TAR format)
-flesujete kernel preko Odina
-pre toga na SD (internu) ubacite ROM u ZIP formatu
-kada flesujete kernel pokrenete flesovanje ROM-a sa kartice
-i to je to
Ovo vazi za Darky's ROM kojim se ujedno dobija i root a kompletno uputstvo mozete procitati ovde http://www.darkyrom.com/community/index.php?threads/guide-installing-darkys-rom-on-2-2-2-2-1-i9000-i9000m-only.1041/
Brzo i lako do odlicnog ROM-a (zvuci kao reklama :D)
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
P.S.
info
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Koji su benefiti?
Ja sa trenutnim lagfixom i tweakovima i oc-om pravim ~2300 u Quadrantu. Ne vidim razlog da predjem sa 2.2.1 na 2.3.3. Cekam official da se pojavi (ali ne ove nedovrsene "official" verzije sa samfirmware).

Ajde prenesi nekoliko licnih utisaka.
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
Hm,ne znam sa cime da uporedim osim sa Darky's ROM 9.5 koji je bio prethodno na telefonu (pre njega Insanity ROM a pre njega fabricki softver).
Ono sto je bolje u odnosu na 2.2.1 je veca brzina koja je primetna u radu i bolji battery life.
Ono sto nije bolje je to sto je ovo RC verzija koja nije ispeglana do kraja ali u pitanju su sitnice (graf.prikaz pojedinih ikonica,nema live wallpapers,itd).
Kako god,ja sam pre za noviju verziju pa ako nije jos uvek dobra uvek mogu da se vratim na prethodnu. :D
 

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Hmm kada budem skupio vremena probacu i darkyja na kraju. Interesantno jer ja na official gingerbreadu sam imao mnogo loshe battery i memory drainove. Isto tako nisam mogao da udjem u Apps>Development i jos tako par nekih bitnih opcija. Nadam se da darky resava ovakve propuste na GBu. Javicu ako probam uskoro i svoje iskustvo.
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Isto tako nisam mogao da udjem u Apps>Development i jos tako par nekih bitnih opcija. Nadam se da darky resava ovakve propuste na GBu.
Nešto si ti loše uradio, kod mene je sve bilo normalno.
 

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Radi se o ovom firmu:
I9000XWJVB ## 512.PIT 2.3.3 2011 April 8 CSC = I9000NEEJV3

A vidjao sam na XDAdevs i na android forumima da se ljudi zale da im Android OS pravi enormni battery drain isto kao i u mom slucaju (nije u pitanju kalibracija baterije). Igracu se opet posle prvog maja opet sa tim.
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
U Apps/development mozes da udjes bez problema na ovom ROM-u.Procitao sam da se ljudi zale da sa GB ne mogu da predju skor od 1000 u Quadrantu,ja sam dobio 1578,iako to nije merodavno,bitno je da fon radi fast&smooth.
 

Goran09

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.12.2010.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
momci imam jedan problem

vec duze vremena zahvaljujuci upustvima koristio sam froyo 2.2 na galaxy s i9000
medjutim jutros prazna baterija ugasi se telefon i nema vise nikakve sanse da ga upalim
kacio sam na punjac normalan . usb nece i nece.

ima li neko ideju da li je brikovan ili je baterija totalni out ?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ako imas unimer, izmeri napon na bateriji, mozda je nesto dotuklo da padne napon isp[od odredjene mere, tako da ne moze punjac da je ozivi.
Ako je nizak napon, moras je sokirati sa dosta vecim naponom od punjaca, npr, 5-7V;)
 

Goran09

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.12.2010.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nista ne pomaze od svega ponudjenog sad da sacekam ortaka da mi donese novu bateriju pa da probam ako ni to ne bude htelo onda ce mu presuditi po kratkom postupku .
mada sam imao u planu da ga ovih dana prebacim na ginger
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
sta je "kratki postupak"?:)
 

Goran09

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.12.2010.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
kratki postupak je do it by cekic
 
Vrh