• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Motorola Milestone - ROOT, nandroid backup, flash romova

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ovo je tutorial za root-ovanje Motorola Milestone.

Ja ne mogu biti odgovoran ako nesto ne uradite kako treba i ako u toku procesa pokvarite vas telefon.

Kod mene je sve proslo kako treba, ali kod vas moze biti drugacije.
Procitajte pazljivo uputstvo, ako treba i vise puta pre nego sto se odlucite za ovaj potez, a ako ste veoma zadovoljni radom vaseg telefona, mozda i ne treba da root-ujete telefon.
Ako ste zbunjeni, ne pocinjite, prvo pitajte, u suprotnom mozete pokvariti telefon.
Kompjuter preko koga flashujete mora biti STABILAN, a laptop napunjen do kraja ili nakacen na strujni adapter, da slucajno nebi doslo do nezeljenog prekida prilikom flashovanja. Ugasite sve nepotrebne programe.

Skinuti sledece :
-USB drivere - (za 32-bit Windows | za 64-bit Windows).
Ili skinuti oficijalni MotoConnect program, koji bi trebalo da instalira sam sve potrebne drivere.
-RSD Lite (4.6.0 Download: za 32/64-bit Windows).
-Vulnerable Recovery SBF (vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf) (skinuti odavde)
-GOT_OR_110.zip (skinuti odavde)


Procedura :
Ako ste skinuli gore navedeno, spremni se dalje korake.

Pratite sledece korake pazljivo i imacete Milestone 2.1 root-ovan.
1. Napunite bateriju do kraja. Instalirajte RDS Lite, kao i usb driver zavisno od vaseg OS sistema, x32 ili x64.

2. Sada sa vasim file browser-om (Win explored ili TotalCMD ili koji god…) iskopirajte na vasu SD karticu na telefonu sve iz fajla GOT_OR_110.zip.

3. Kada se telefon napuni, ugasite ga, otkacite usb kabl ako je nakacen.

4. Upalite telefon u bootloader mod tako sto cete drzati dugme na gore sa d-pad na fizickoj tastaturi (dugme na gore ka ekranu) zajedno sa dugmetom za paljenje.

5. Videcete sledeci txt.
Bootloader
<version number>

Battery OK
OK to Program
Connect USB
Data Cable
6. Nakacite USB kabl za telefon i poslednje dve gornje linije ce se promeniti na
Transfer Mode:
USB

7. Sada upalite RSD Lite. Pod filename izaberite vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf.

8. RSD Lite bi trebalo da vam izgleda kao na slici dole.
Pritisnite dugme start.


9. Pomno pratite vas telefon, drzite ga u rukama, kada se restartuje, brzo pritisnite i drzite UP dugme da bi telefon opet usao u bootloader.
(nesmete dozvoliti telefonu da bootuje u android sistem)
Zapamtite koja vam je verzija bootloader-a. Pisace na vrhu ekrana.
Sacekajte da RSD Lite zavrsi flashovanje (Status ce se promeniti na Finished, a u Result koloni ce pisati PASS). Slika dole.


10. Sada ugasite telefon na power dugme. Potrebno je uci u recovery mod (ne bootloader). Da bi ste usli u recovery mod probajte sledeca dva nacina (zavisno o verzije telefona, sada iskoristite informaciju o verziji bootloader-a koju ste zapamtili u koraku 9.)
- Za bootloader verziju 90.78 drzi se X na fizickoj tastaturi.
- Za bootloader nizi od 90.78 drzi se dugme kamere sa strane telefona.
Drzite neko od navedenih dugmica zajedno sa dugmetom za paljenje na vrhu telefona zajedno. Kada se Motorola logo pojavi, mozete pustiti power dugme, ali nastavite da drzite X/kamera dugme dok se ne pojavi sledeca ikona na ekranu.


11. Ako ste uspeli, i stigli do ovog koraka, ostalo je jos malo do konacnog root-ovanja telefona.
Sada pritisnite dugme za pojacavanje tona i pritisnite kamera dugme u isto vreme i ucicete u command menu.

12. Uz pomoc D-pad na fizickoj tastaturi izaberite apply sdcard:update.zip. Ako je sve proslo kako treba, pojavice se novi meni, sa “G.O.T. team android” wallpaper-om iza. Sada imate pristup custom meniju, mozete izabrati root my phone. (krecite se sa d-pad pazljivo)
Nebi bilo lose da i u ovom trenutku uradite backup celog telefona, udjite u
Nandroid > Backup > Backup All. Sa ostalim opcijama u meniju a ima ih dosta se nisam igrao, pazljivo. Izadjite sa reboot phone.

13. Kada se telefon upali opet, sada bi ste u meniju programa trebali da imate i ikonicu Superuser. To znaci da vam je telefon uspesno rootovan. Sada ce vam se na ekranu pojaviti sledeca slika svaki put kada neka aplikacija zahteva root pristup.


Sada mozete koristiti sve aplikacije kojima je potreban root pristup, kao sto je recimo overklokovanje telefona, dobra aplikacija za to je Milestone overclock, mozete je skinuti preko market-a. Jos jedna dobra aplikacija koja trazi root pristup je Titanium backup, uz pomoc kog cete backupovati sve najbitnije stvari sa telefona, sms, konakte, podesavanja…

Poznat problem : Nekada RSD Lite nece moci da restartuje telefon i u samom RSD Lite programu ce pisati sledece (Please manually power up this phone). Ako vam se desi navedeno onda morate sami uraditi sledece.
- Otkacite telefon sa usb kabla.
- Upalite telefon u bootloader mod.
- Zakacite USB kabl. RSD Lite bi trebalo sam da nastavi flashovanje.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Odlican tutorijal :)

Neka nostalgija me uhvatila kad videh ovaj RSD Lite, bio sam ga zaboravio a koristio sam ga milion puta u vreme Motorola E398, E1000, A1000.. eh :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Kome je ova operacija komplikovana, a treba mu samo root telefona, bez opcija nandroid backupa i priprema za flashovanje custom rom-ova, moze da proba one click root aplikaciju sa sledece adrese.

Jos jedna aplikacija za probati.

Attachovan z4root.apk sa gornjeg linka.
 

Prilozi

Poslednja izmena:

lonelyeagle2005

Newcomer
Učlanjen(a)
14.12.2011.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
RAM:
4gb DDR3
VGA & cooler:
ATI HD5650
OS & Browser:
Win7
Pozdrav,

Odlucio sam da se pozabavim malo mojom Motorolom pa zadnjih nekoliko dana pokusavam da shvatim kako da ubacim novi ROM.

Kako sam nov u svemu ovome dosta pojmova ne razumem sta znace a ni cemu sluze.

Da pocnem od toga da sam skoro kupio Motorolu Milestone sa verzijom androida 2.1.
Zatim sam skinuo program Motorola Software Update i ubacio njihovu fabricku verziju 2.2.1.
Od tad mi se javlja problem restartovanja i problem sa orijentacijom ekrana.Telefon se ponekad sam od sebe restartuje bilo da pisem poruku,gledam neki video klip ili surfujem internetom. Orijentacija ekrana se sama menja u raznim pravcima kad ne bi trebala.

Pa sam se odlucio na ovaj korak...

Citao sam komentare za nekoliko vrste ROM-ova i izbor je pao na Ultimate Milestone 1.0beta...


Ono sto mi nije jasno iz gornjeg uputstva jeste sta je ovaj .sbf fajl? Vidim da se bira za svaku zemlju posebno. Kako za nasu zemlju nisam nasao na xda-developers predpostavljam da treba da izaberem RETAIL EUROPE (RTEU) sa sledece liste:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811221

Takodje,skinuo sam zipovan fajl ROM verzije Ultimate Milestone u kome se nalaze dva foldera META,system i jedan fajl boot. Sta treba da radim sa njima?
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Vidi, ja vec god dana mozda i vise nemam nikakvog dodira sa motorolom milestone, niti sa bilo kojim androidom, milestone touch screen mi je prestao sa radom na pola ekrana, tada kada se to desilo, touch u srbiji nije bilo moguce naci nigde. Cekao je na polici sve vreme i tek sam ga skoro dao ortaku, da proba da ga popravi.

Probacu da ti objasnim na koji nacin se rom-ovi instaliraju koliko me secanje sluzi.
Moras da flashujes telefon preko RSD lite programa sa kompa, flashujes ga sa vulnerable recovery, to ti je SBF fajl.
Da bi flashovao telefon sa SBF fajlom, moras da udjes u boot loader mode.
Telefon ulazi u boot loader mod tako sto drzis D-PAD dugme na gore dok u isto vreme drzis dugme za paljenje telefona.
Pojavice ti se neki crni ekran, ostavi da komp instalira sve moguce drivere dok si u boot loaderu.
Otvori RSD Lite program i trebalo bi da mozes da vidis da je mobilni konektovan, tj. da prepoznaje konekciju sa telefonom.
Izaberi SBF fajl, i klikni start...posle mozda par restarta telefona, kada RSD Lite izbaci PASS zelenim cini mi se, il 100% tako nesto, gotovo je flashovanje.

Flashujes sa vulnerable recovery

Kada to uradis ides na sledeci korak.

Citaj OVO

Sad prebacujes neki od open recovery verzija na karticu u "update" direktorijum, mislim da je u rootu kartice, ili na putanji "recovery/update/".
Open recovery ce ti biti 1 ZIP fajl, mora da ima naziv "update.zip" cini mi se.
Ne otpakujes ga, samo ga prekopiras takvog.

Jedan od open recovery-a ti je ovaj

U open recovery mod ulazis tako sto drzis x dugme na tastaturi, drzis paljenje u isto vreme, i kada se pojavi neki trougao bese, pustis x dugme, i pritisnes dugme za pojacavanje zvuka na gore ili na dole jednom, i on ce uci u recovery mod. Udari mu update, on ce pokupiti open recovery update koji si stavio na karticu.

Posle restarta kada udjes opet u recovery mod imaces ces gomilu opcija, medju kojima i rootovanje telefona.
Jedna od opcija ce biti i "update from sd card", to je ono sto ti treba za ROM-ove.

Skines rom koji hoces, zipovan...i tako zipovan snimis na karticu, cini mi se da je putanja na kartici "recovery/update/"
Udjes u recovery boot menu, izaberes update from sd card, i izaberes ROM fajl koji si iskopirao na karticu...kazes ok...i on flashuje telefon sa novim rom-om. Samo restartujes telefon i to je to, imas novi rom.

Znaci imas 3 koraka:
1-flashovati telefon preko kompa sa vulnerable recovery (sbf)
2-uraditi update nekog od "open recovery" verzija, ima ih par komada, potrazi.
3-uz pomoc open recovery-a koji si uradio prethodno, uradis update ROM-a sa kartice.

ROM koji je po meni bio najbolji je FroyoMod

:wave:

E bre, sad citam gore prvi post, prati lepo korake od 1-12, sve je nacrtano i lepo objasnjeno ne zezaj!
Samo skini nove verzije fajlova koji se traze.
 
Poslednja izmena:

lonelyeagle2005

Newcomer
Učlanjen(a)
14.12.2011.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
RAM:
4gb DDR3
VGA & cooler:
ATI HD5650
OS & Browser:
Win7
Razumem te,nisi morao da pises ove postupke jer pisu na pocetku teme,mene su zanimali detalji,sta su ovi fajlovi ustvari i kako se to bira koji je .sbf fajl za nasu zemlju...

Sad nije ni bitno,uspeo sam da odradim ceo proces i poslusao sam te i ubacio zadnju verziju ROM-a FroyoMod.

Ceo proces sam penzionerski odradio za sat vremena a moze i duplo brze ko zna sta radi.

Ako zanima jos nekog ovo da radi evo najnovijih verzija programa:

SVI ROM-ovi: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=966812
Zadnja verzija OpenRecovery 3.3 http://code.google.com/p/androidiani-openrecovery/downloads/list
RSD LITE 5.6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348587


Hvala za pomoc
 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
odlicno

zanima me kako da skinem aplikaciju sa iLivida??? :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Vrh