• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Transmasti i zdravlje

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
"Te masti se nazivaju 'hidrogenizovane biljne masti' na ambalažama proizvoda"
Ovo nisam znao. Super infomacija. Teško će ih biti izbegavati ali pokušaću bar malo. :)
 

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jel ima neka zamena za margarin?
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Oduvek se mislilo da su zasicene masti najveci problem, ali su cak i potrebne telu ! Trans masti su daleko najgore sto mozete uneti u telo ;)
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ako krenete previse da se zaosite zdravom ishranom i citanjem ovakvih clanaka, nece na dobro da izadje.

Nemojte se previse zanositi onim sto procitate i trudite se da izbegavate "poznate" trovace organizma i da imate bar neku fizicku aktivnost.

Neka mi oprosti pokretac teme na maloj digresiji. :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
U pravu si, ne treba biti fanATik :P jer to vodi u ortoreksiju. Transmasti sam naveo jer su upravo poznati trovači organizma.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.518
Rezultat reagovanja
153
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ako krenete previse da se zaosite zdravom ishranom i citanjem ovakvih clanaka, nece na dobro da izadje.

Nemojte se previse zanositi onim sto procitate i trudite se da izbegavate "poznate" trovace organizma i da imate bar neku fizicku aktivnost.

Neka mi oprosti pokretac teme na maloj digresiji. :)
Ne znam shta je loshe tu, meni je iskreno zanimljivo, ok u pochetku mi je bilo mnogo teshko da se odreknem bureka i slatkisha ali vremenom sam sebi ubacio u glavu da moram zdravo da se hranim i ono svideo mi se taj trip :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Jel ima neka zamena za margarin?
Možeš da ga zameniš puterom (onim klasičnim u zelenim pakovanjima, ne znam ko ga proizvodi) ili nehidrogenizovanim margarinom, ako to uopšte može da se nađe kod nas, ali opet ne u većim količinama ni jedno ni drugo.

U početku jeste teško izbaciti junk food na koji smo svi navikli, ali se vremenom čovek navikne na to. Ja sam prestao da jedem industrijske prerađevine bilo kog tipa (slatkiše, slane grickalice, salame, majonez, kečap i sl.), može se bez svega toga. Dobro, može ponekad nešto, naravno, ali ne na dnevnoj bazi. Umesto klasičnih grickalica uzmem kikiriki (pečen, neslan), semenke, suncokret itd, umesto slatkiša tu su suve smokve, grožđe, šljive ... :)
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ne znam shta je loshe tu, meni je iskreno zanimljivo, ok u pochetku mi je bilo mnogo teshko da se odreknem bureka i slatkisha ali vremenom sam sebi ubacio u glavu da moram zdravo da se hranim i ono svideo mi se taj trip :)
Da, ali ako nisi racionalan taj trip nece potrajati , i izazvaces kontra efekat ;) Tipa, jos 2-3-5 meseca ces se zdravo hraniti i onda ces povileneti, reci dosta je, i krenuti opet da se ubijas od slatkisa, masti, alkohola, jos vise nego ranije ;) Zato je najbitnije ko sto je FantomX rekao, paziti, mozda cak i vise nego sto jje on rekao, tipa kao ti, ali jednostavno treba sa vremena na vreme dati sebi odusak u vidu nekog "dzank fuda" :d, da bi se namirio i mozak, i organizam, i da bi se uspesno produzio ciklus zravog hranjenja, bez vecih kriza i krsenja istog ;)

:wave:
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da je "Bambi" u septembru izbacio transmasti iz svojih proizvoda, ali svakako proveri.;)
U pravu si. Od 2007 postepeno izbacuju i sada su ih totalno izbacili. :)
http://www.economy.rs/vesti/18111/Bambi-u-potpunosti-eliminisao-trans-masti-iz-svih-proizvoda.html
Ja slabo jedem Bambi proizvode, ali onaj Yo D'oro je baš dobar. Na žalost više jedem Marbove čipsove (koji će još malo pa biti 1 gram = 1 din. :(). Ali treba menjati malo ishranu...
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Maslac, em je ukusniji, cena je priblizna i zdraviji je. Ima ih vise proizvodjaca kod nas, od Imleka pa preko drugih mlekara. Kod mene u obliznjem sikontu imaju tri vrste ako ne gresim. Jedina mana po meni je sto ne moze da se maze kao margarin. :)
 
Vrh