• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Thermaltake vs Raidmax

Uroske

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
142
Rezultat reagovanja
32
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700, Cooler Master MasterAir G100L
Motherboard:
Gigabyte Z370P D3
RAM:
Kingston Fury HyperX 16gb
VGA & cooler:
GeForce GTX 1070TI 8GB
Display:
ASUS ROG Swift PG279Q
HDD:
Kingston 240gb SSD, Toshiba 1TB 3.5" SATA II
Case:
Cooler Master MasterBox Lite 5
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Mice & keyboard:
Razer Mamba, Razer BlackWidow Elite
OS & Browser:
Windows 7, Google Chrome
Other:
Transcend TS1TSJ25M3 1TB
Opusti se, sta ima da se nerviras ako im nesto ne ulazi u glavu ne ulazi jbg sta da se radi..Ukapirace neke stvari kasnije
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
E, ovo je postala teska glupost od teme. Promovisete Raidmax i LC Power kao dobra budzetna napajanja, a kad se pokvare onda cutite i nema vas nigde. Pa ajde, Kobre, Ajkule, Tornada, Vajpere, Gromove, Zmajeve i kako ih vec ne zovu Kinezi, ne bi niko normalan kupio u zivotu i znate to dobro i vi sami.
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Gde je kvar,nema nikog od promotera u temi:)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
@Ackiss

Druze i jesi budala (sam si se tako prozvao) i u prosloj temi sta sam ti napisao? Koga ti pokusavas da edukujes? Ajmo da pitamo od koliko ljudi na forumu ima koliko je njih procitalo tvoj post o napajanju od pocetka do kraja i koliko je njima bilo jasnije sta da kupe od napajanja. Ja tebi kazem 1% ljudi tebe nije razumelo sta si tamo napisao a zasto te nije razumelo pa zato sto ga te stvari ne zanimaju, njemu je bitno da kupi seasonic napajanje od 620w koje je kvalitetno i ok ce mu radi sa konfiguracijom ima 5 godina garancije i sto bi zalazio u tehnikalije koje ga ne zanimaju a ako crkne ima garanciju bas iz tog razloga.

I sta sam ti na kraju reko, opet pored svega sto se napise ce dodje neko i da pita a sta ja da kupim... sto si se uverio u svojoj temi kada je onaj lik pitao.

Vecini je ovde bitno da kupi neko napajanje koje ce da radi i da plate sto manje a nama kojima je bitno da to bude kvalitetno mi znamo sta valja i ko hoce dacemo mu savet sta da kupi dobro a ko nece da poslusa dobice savet za ono sto ce samo da radi ali neka posle ne dolaze da kukaju i kaze ali ovo je crklo posle 2 godine.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Pa meni je TT ispred Raidmaxa kao većini ovde verovatno.

Samo je činjenica da ste u ovom slučaju čoveku ishitreno i isključivo preporučili TT iako je slabija opcija u ovom slučaju.

Taj Thunder je sasvim pristojno napajanje. Nabavljao sam ljudima i polovna i nikada nije bilo problema sa njima. Nisu crkavala i ne pevaju kao slavuji. Verujem čoveku koji je napisao da mu peva, ali možda je izolovan slučaj
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
@Ackiss

Druze i jesi budala (sam si se tako prozvao) i u prosloj temi sta sam ti napisao? Koga ti pokusavas da edukujes? Ajmo da pitamo od koliko ljudi na forumu ima koliko je njih procitalo tvoj post o napajanju od pocetka do kraja i koliko je njima bilo jasnije sta da kupe od napajanja. Ja tebi kazem 1% ljudi tebe nije razumelo sta si tamo napisao a zasto te nije razumelo pa zato sto ga te stvari ne zanimaju, njemu je bitno da kupi seasonic napajanje od 620w koje je kvalitetno i ok ce mu radi sa konfiguracijom ima 5 godina garancije i sto bi zalazio u tehnikalije koje ga ne zanimaju a ako crkne ima garanciju bas iz tog razloga.

I sta sam ti na kraju reko, opet pored svega sto se napise ce dodje neko i da pita a sta ja da kupim... sto si se uverio u svojoj temi kada je onaj lik pitao.

Vecini je ovde bitno da kupi neko napajanje koje ce da radi i da plate sto manje a nama kojima je bitno da to bude kvalitetno mi znamo sta valja i ko hoce dacemo mu savet sta da kupi dobro a ko nece da poslusa dobice savet za ono sto ce samo da radi ali neka posle ne dolaze da kukaju i kaze ali ovo je crklo posle 2 godine.
Dragane, meni nije zao sto sam napisao post o napajanjima.
Nisam ni mislio da ce taj post da resi ljudima pitanje koje napajanje da kupe, niti sam mislio da ce ta tema da interesuje sve clanove.
Cilj tog posta jeste taj da ljudi koje to interesuje imaju na srpskom napisane najosnovnije stvari i njihova znacenja, da mogu da vide sta odredjuje cenu napajnja, i zasto ne treba stedeti na napajanju, a sa druge strane ni bacati previse para na isto.
Ja sam izgubio sat vremena da napisem tu temu, ako sam pomogao bar 10 osobama, vredelo je.
Ja nikada nikoga nisam ubedjivao sta da kupi, samo sam iznosio misljenja koje napajnje je bolje od ponudjenih, kao i u ovoj temi, i ostajem pri svom misljenju.

Ocigledno se pise o napajnjima u zadnje vreme svakodnevno, hteo sam da ljudima koji ne znaju osnovne stvari dam sansu i priliku da na ovom forumu to nauce ili zapocnu istrazivanje, koga to interesuje.
Ja nemam nista pritiv pitanja koje napajanje kupiti, to sam i rekao pre, samo sam smatrao da treba da postoji neko obajasnjenje o osnovim stvarima.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
E, ovo je postala teska glupost od teme. Promovisete Raidmax i LC Power kao dobra budzetna napajanja, a kad se pokvare onda cutite i nema vas nigde. Pa ajde, Kobre, Ajkule, Tornada, Vajpere, Gromove, Zmajeve i kako ih vec ne zovu Kinezi, ne bi niko normalan kupio u zivotu i znate to dobro i vi sami.
Ne promovisemo mi nista, i ne moras mi persirati. ;)
Po ko zna koji put danas govorim, LC i Raidmax nisu dobra napajanja, ALI cenovno su dobra, jer su bolja od samog dna kao sto su Rhino, MS industrial, Blueberry itd.
LCPower LC600H je vec dovoljno dugo u ponudi, mogu reci da par drugara imaju vec oko 5 godina ta napajanja, ja imam 1 koje koristim za neka testiranja, cesto kompove koje servisiram imaju ta napajanja i ja licno mogu i hocu da preporucim to napajanje svima koji hoce najjeftinije napajanje koje radi.

Raidmax cobra, krs od napajanja opet ALI, eno kod drugara 8 komada kopaju vec skoro 3 godine 24h/365, i jedan nije zakazao.
Veruj mi da za kopanje mora napajanje da bude sposobno da iznese snagu koja pise na njemu i da je to dobar test za napajanje.

Ja bi najvise voleo da niko ne kupuje ta napajanja, ali to nije moja stvar, moje je samo da kazem koje je bolje od ponudjenih.
Na zalost ta napajanja su cesta kod nas i bice jos dugo..
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Problem je sto ljudi da im sve das na tacni, koje kondezatore, koliko treba na kojoj grani da ima amperazu i sve ostale bitne informacije koje su bitne da se dodje do dobrog napajanja, oni ne bi se upustili u istrazivanje nego bi opet pitali a sta ja da kupim.

To je poenta price, nije poenta da li mi hocemo ili necemo da kazemo sta valja i sta ne valja nego je problem sto ljudi danas koji sastavljaju svoje prve racunare takve informacije ne zanimaju. Njih zanima koji cpu, koji gpu da kupe i ono sto obavezno svi pitaju a koliko ce imati fps-a u igrama (bar kod nekih sam to primetio da pitaju)... jer iste mrzi da odu na youtube i ukucaju tipa ryzen 2600 and rx 580 divison 2 i da vide koliko igra izbacuje fps-a u toj konbinaciji.

Tako da dzabe se nas par svadjamo i ratujemo zbog necega kome ovo nista ne znaci jer kao sto rekoh svi mi ovde imamo svoj stav i svako od nas je na svoj nacin budala i bezobrazan i ovakav i onakav ali opet imamo znanje i nama je dovoljno a ko nece da poslusa sta mi tu da radimo. Mi se posvadjamo zbog drugih oni odu mi ostanemo i onda opet ratujemo u drugim temam jer nastavljamo da teramo svoju pricu svako na svoju stranu.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
dzabe se nas par svadjamo i ratujemo zbog necega kome ovo nista ne znaci jer kao sto rekoh svi mi ovde imamo svoj stav i svako od nas je na svoj nacin budala i bezobrazan i ovakav i onakav ali opet imamo znanje i nama je dovoljno a ko nece da poslusa sta mi tu da radimo. Mi se posvadjamo zbog drugih oni odu mi ostanemo i onda opet ratujemo u drugim temam jer nastavljamo da teramo svoju pricu svako na svoju stranu.
Svaka ti je na mestu ovde.

Problem je sto ljudi da im sve das na tacni, koje kondezatore, koliko treba na kojoj grani da ima amperazu i sve ostale bitne informacije koje su bitne da se dodje do dobrog napajanja, oni ne bi se upustili u istrazivanje nego bi opet pitali a sta ja da kupim.
Sve je to ok, ali moramo pokusati podici svest kod ljudi malo, ko ce ako necemo mi koji smo stalni i aktivni clanovi ovde?
To sto mi njima dajemo na tacni koje komponente da kupe jeste super, ali na duze staze nije.
Tako sami upropastavamo forum i njegov smisao, ovo se vise ne moze nazvati forumom, jer ovde treba da se siri znanje i korisne informacije, hintovi itd. ovo je savetovaliste za sastavljanje konfiguracija.
To smara i clanovi nemaju zbog cega da se zadrze na forumu jer dodju po nesto, dobiju to i odu.

Kada bi svi mi zajedno imali volju i kada bi bili slozniji i organizovaniji mogli bi da ucinimo nesto po tom pitanju.
Ovo sto sada radimo, sastavljamo konfiguracije i predlazemo komponente, sto vise to radimo, to ce vise biti zahteva za iste, ljudi vide da smo efikasni u sastavljanju konfiguracija i to ih ohrabruje da naprave nalog i postave pitanje, dobice odgovor u roku od 10 minuta i nece reci ni hvala, cast izuzecima, i samo ce nestati.

Ne kazem da treba zabraniti postavljanje pitanja za konfiguracije, samo mozda malo ljudima obajsniti zbog cega odredjena komponenta, postaviti im par pitanja pre sastavljanja kolko su u tome, usmeriti ih na neke teme ili sajtove gde se mogu informisati vise o tome pa mozda da sami pokusaju da sastave a mi da ih poguramo ako negde zapnu.
Jednostavno ne davati im informacije na tacni vec ih podstaknuti da se malo ukljuce i da zajedno sastavimo konfiguraciju.
Uvek ce biti najvise onih koji hoce sve na tacni, ali verjem da postoji bolji nacin da se ovo resi.

Ne znam, nisam pametan, ali jedno je sigurno od kako su cenjeni clanovi napustili forum, postalo je monotono i bez interesanitnih tema.
Stari clanovi se verovatno nece vratiti, mozda neki i hoce, ali to ne znaci da ne mozemo mi da postanemo kao sto su oni bili i ucinimo forum boljim i da ponovo zazivi kao nekada.

Volim ovaj forum, svaki dan ispratim desavanje i nove teme, cinjenica je da je svaki dan manje vise isti sa istim pitanjima i odgovorima.

Nije mi krajnji cilj da pricam o napajanjima, to je samo jedna od stvari u koje se razumem i interesuje me, zato sam o tome pisao i pomislio da ce mozda pokrenuti stvari u boljem smeru pa sam se iscimao malo.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Znas sta je problem, on ako ovde ne dobije odgovor na svoje pitanje on ce otici na drugo mesto a verujem da mnogo od ovih koji su u poslednje vreme prosli kroz forum usputno da si sigurno na dva ili tri mesta pitali vec sta da kupe pa gde pre dobiju odgovor a koliko sam video poruka kod jutubera sto na strimovima sto ovako po porukama na video klipovima sta da kupim ili jel ovo i ovo dobro ili ne valja i sta da kupi ako to ne valja i tako ceo lajv ili pise poruke dok mu neko ne odgovori.

A vidjao sam ljude da dodju otvore jednu temu pa otvore drugu pa otvore trecu i to sve u nadi da ce neko sto pre da uskoci da vidi sta je problem.

Proslo je vreme perioda kada sam ja isao od foruam do foruma pa gledao ljudima sta imaju u podpisu za konfiguracije pa pisao u tekstualni dokument kod koga sam sta video da koristi od procesora, maticne, ram memorije, i ostalih delova pa onda isao na strane forume da vidim sta ljudi su kupovali pa gledao da sastavim istu ili slicnu konfiguraciju... pa kada sam na kraju povatao delove koji su se najcesce pojavljivali onda sam onda toga sklopio svoj prvi da kazem tada gejmerski komp. I to je bogami trajalo 2 nedelja tada dok sam ja sve povatao pa pogledao na netu kakvi su to delovi.

A danas dodje ni cao i ni zdravo ni ja sam taj i taj nego e imam toliko i toliko para hocu da mi sklopite gejmerski komp... e zamisli on hoce!

Pa majku mu ja kada sam isao kod advokata po savet pa sam pitao sta sam duzan a ovi ovde se ponasaju kao da smo mi ovde duzni da njima sastavljamo konfiguracije i onda im jos ni to nije dovoljno nego ajde mi nadji i gde je najeftinije, pa da neces da odem i da ga kupim mesto tebe i da ti ga donesem kuci sastavim i da ti ga ukljucim u struju da vidis da radi.
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Svaka ti je na mestu ovde.



Sve je to ok, ali moramo pokusati podici svest kod ljudi malo, ko ce ako necemo mi koji smo stalni i aktivni clanovi ovde?
To sto mi njima dajemo na tacni koje komponente da kupe jeste super, ali na duze staze nije.
Tako sami upropastavamo forum i njegov smisao, ovo se vise ne moze nazvati forumom, jer ovde treba da se siri znanje i korisne informacije, hintovi itd. ovo je savetovaliste za sastavljanje konfiguracija.
To smara i clanovi nemaju zbog cega da se zadrze na forumu jer dodju po nesto, dobiju to i odu.

Kada bi svi mi zajedno imali volju i kada bi bili slozniji i organizovaniji mogli bi da ucinimo nesto po tom pitanju.
Ovo sto sada radimo, sastavljamo konfiguracije i predlazemo komponente, sto vise to radimo, to ce vise biti zahteva za iste, ljudi vide da smo efikasni u sastavljanju konfiguracija i to ih ohrabruje da naprave nalog i postave pitanje, dobice odgovor u roku od 10 minuta i nece reci ni hvala, cast izuzecima, i samo ce nestati.

Ne kazem da treba zabraniti postavljanje pitanja za konfiguracije, samo mozda malo ljudima obajsniti zbog cega odredjena komponenta, postaviti im par pitanja pre sastavljanja kolko su u tome, usmeriti ih na neke teme ili sajtove gde se mogu informisati vise o tome pa mozda da sami pokusaju da sastave a mi da ih poguramo ako negde zapnu.
Jednostavno ne davati im informacije na tacni vec ih podstaknuti da se malo ukljuce i da zajedno sastavimo konfiguraciju.
Uvek ce biti najvise onih koji hoce sve na tacni, ali verjem da postoji bolji nacin da se ovo resi.

Ne znam, nisam pametan, ali jedno je sigurno od kako su cenjeni clanovi napustili forum, postalo je monotono i bez interesanitnih tema.
Stari clanovi se verovatno nece vratiti, mozda neki i hoce, ali to ne znaci da ne mozemo mi da postanemo kao sto su oni bili i ucinimo forum boljim i da ponovo zazivi kao nekada.

Volim ovaj forum, svaki dan ispratim desavanje i nove teme, cinjenica je da je svaki dan manje vise isti sa istim pitanjima i odgovorima.

Nije mi krajnji cilj da pricam o napajanjima, to je samo jedna od stvari u koje se razumem i interesuje me, zato sam o tome pisao i pomislio da ce mozda pokrenuti stvari u boljem smeru pa sam se iscimao malo.
Ima ovde jos starijih clanova ali daleko manje nego sto je nekada bilo;)

I ja ovaj forum volim kao drugu kucu i jako mi je krivo kada vidim rasprave, pljuvanje i slicne teme koje se pretvore u to:(

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Pa ljudi niko nas ne bije po ušima da nekome izadjemo u susret, ako smatramo da dotični nije korektno ispoštovao forum.

Ne znam zašto bi se iko nervirao ili svadjao ovde. Očigledno je ljudima teško da priznaju grešku, ili da iskuliraju i ne uleću u vatru.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ne znam zašto bi se iko nervirao ili svadjao ovde. Očigledno je ljudima teško da priznaju grešku, ili da iskuliraju i ne uleću u vatru.
Ja smatram da ako neko misli da ima nesto pametno i korisno da napise u temi da to i treba da uradi.
Rasprave treba da se vode i to je ono sto cini forum zivim i interesantnim, problem je sto te rasprave ne mogu da ostanu na tome vec prelaze u svadju jer ni jedna strana nece da popusti iz razloga jer svako misli da je on u pravu..
Sustina je da se tokom rasprave niko ne vredja i da se rasprave vode na civilizovani i ljudski nacin, bez direktnih uvreda, psovki.
Svako ima pravo na svoje misljenje, sva misljenja treba da se postuju osim ako nisu teske nebuloze.
Polemika koja se ovde vodi je udri me do zore.
 
Poslednja izmena:

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Svakako je realan život ispunjen nekakvim ljigama koje dobro paze na vokabular.

Onda izadješ na internet i tamo zatekneš gomilu drskih internet namgupa, koji su iza nekih nikova. Nema smisla trošiti misli i reči na tu prirodnu pojavu za ljudski rod.

Verovatno i ovde mora biti tako, pa jednostavno idemo dalje
 

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 4460 / LC CC 120
Motherboard:
Asus h81 plus
RAM:
HyperX Fury 8GB ddr3
VGA & cooler:
XFX RX570 4GB
Display:
lg 24mp59g-p
HDD:
Samsung SSD 860 EVO
Sound:
logitech x 540
Case:
Ms Industrial Aquarius PRO
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 630W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
a4tech bloody v7
Internet:
Orion 20
OS & Browser:
Windows 10 Pro / Chrome
Problem je sto ljudi da im sve das na tacni, koje kondezatore, koliko treba na kojoj grani da ima amperazu i sve ostale bitne informacije koje su bitne da se dodje do dobrog napajanja, oni ne bi se upustili u istrazivanje nego bi opet pitali a sta ja da kupim.

To je poenta price, nije poenta da li mi hocemo ili necemo da kazemo sta valja i sta ne valja nego je problem sto ljudi danas koji sastavljaju svoje prve racunare takve informacije ne zanimaju. Njih zanima koji cpu, koji gpu da kupe i ono sto obavezno svi pitaju a koliko ce imati fps-a u igrama (bar kod nekih sam to primetio da pitaju)... jer iste mrzi da odu na youtube i ukucaju tipa ryzen 2600 and rx 580 divison 2 i da vide koliko igra izbacuje fps-a u toj konbinaciji.

Tako da dzabe se nas par svadjamo i ratujemo zbog necega kome ovo nista ne znaci jer kao sto rekoh svi mi ovde imamo svoj stav i svako od nas je na svoj nacin budala i bezobrazan i ovakav i onakav ali opet imamo znanje i nama je dovoljno a ko nece da poslusa sta mi tu da radimo. Mi se posvadjamo zbog drugih oni odu mi ostanemo i onda opet ratujemo u drugim temam jer nastavljamo da teramo svoju pricu svako na svoju stranu.
Uhhh, zaista mi je zao što je došlo do rasprave zbog mog pitanja. U pravu si ,nisam citao toliko o tome,sklopio sam svoj prvi PC do sada sam imao samo laptop. Nemam nikakvog znanja o napajanjima i imao sam da odaberem od dva gore navedena, pitao sam za neki prosti predlog. Bicu aktivniji na forumu, citacu necu toliko postavljati nesto sto mogu i sam da nadjem.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
@Gvozda

Moj post se ne odnosi na tebe, iskreno nisam ni obracao ko je otvorio temu i sta je bilo pitanje nego sam se ovako nadovezao na nasu raspravu od ranije izmedju mene i @Ackiss.

Ali generalno nisi ti ni prvi a nazalost ni poslednji koji ce doci ovde sa istim ili slicnim pitanjem i razumem da ljudi koji dolaze ovde da nemaju potrebno znaje ali bar neka ispostuju nas kao sto smo mi ispostovali njih.

Jer svi ovde koji su dosli po savet su digli temu i pitali sta ih je interesovalo i dobili su odgovor, neki su poslusali a neki nisu. A neki su se opet kada smo im skrenuli paznju na ovaj ili onaj nacin se ljute kao da su platili da im neko da informacije i da je taj sto je placen duzan da cuti i da radi kako mu se kaze.

Kada budemo bili placeni za savet onda cemo i podrzavati tog koji placa a dogod je sve na dobrovoljnoj bazi kome se svidja odgovor neka ga prihvati a kome se ne svidja neka se okrene i neka savet trazi na drugu stranu.

Mi ovde nemam apsolutno nikakvu zaradu od toga sto cemo nekome reci e kupi to i to umesto toga ili da ce nam Fanta poslati 100 evra na racun sto mu saljemo ljude da kupuju kod njega robu. Ko nas poslusa dobice vrhunsku masinu a ko nas ne poslusa sta da mu kazem osim vise srece drugi put.

Mi ovde znamo sta da kupimo i licno reko sam ja mogu bez ovog foruma a isti moze i bez mene i sutra ce doci neko ko zna vise od mene ali sta mislis koliko ce se isti zardzati na forumu kada vidi da gubi vreme dajuci savete a isti se ne uzimaju u razmatranje.
 
Vrh