• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Thermaltake Pacific RL240 Gde kupiti?

PRO>KOMP.<

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
26.05.2011.
Poruka
1.088
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @4.3GHz - Freezer II - 360mm - ARCTIC
Motherboard:
ASUS Crosshair VI HERO
RAM:
G.SKILL 4x8GB DDR4 @ 32GB 3200MHz
VGA & cooler:
Zotac 1080Ti AMP EXTREME X2
Display:
Asus VH238T 23" + Asus VW220D 22" + Samsung 23'' + FOX 40''
HDD:
Samsung EVO 960 500GB M.2 NVMe SSD Kingstone HyperX 120GB + SSD Samsung 250 850EVO + HDD 240GB + 1TB
Sound:
SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220 - 120db
Case:
be quiet! Dark Base 700 | inverted
PSU:
EVGA SuperNOVA 750 G2 750w
Optical drives:
NOPE
Mice & keyboard:
A4TECH bloody V5M & AZIO mehanička tastaura MGK1-K
Internet:
WiFi/Lan 1Gb/s
OS & Browser:
Windows 10 i Linux Kali
Other:
Laptop: HP ProBook 430 G2[i5 5200U] Hackintosh Mojave i Asus Eee PC 1005HA
Odlicno, imam ja vec creva kao nova pa cu njih iskoristiti samo moram da vidim koje su dimenzije.

Znas li neke sajtove koji salju besplatno za srbiju fitinge, ja sam gledao na ebay naso sam BARROW G1/4" 3/8 ID x 1/2 OD 8$ kosta mislim da je to malo skupo?


Hvala za info.

Da li znas kojim slucajem koji je nick administratora trebam da ga kontaktiram, naso sam na sajtu pri dnu ono "Kontaktirajte nas" tu sam vec poslao ali mi je sigurnije direktno administratoru.


Pozdrav!
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.001
Rezultat reagovanja
2.403
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Koliko se ja secam TT je koristio 3/8 navoj na fitinzima, ali bolje da sacekamo da se jos neko javi...

Bez obzira 3/8 ili 1/4 mozes naci i kupiti fitinge, u Srbiji tesko ali preko neta izbor je veliki u obe dimenzije.

http://www.performance-pcs.com/fittings-connectors

To sto tebi treba je "barb" fiting i oni su povoljniji sa cenom, ali vodi racuna da i zabica kosta

http://www.performance-pcs.com/fittings-connectors/shopby/fitting-type--barb/
Cek koliko sam shvatio ovi barb konektori su ustvari ovi sto ja vec imam, na njih se samo navuce crevo, ja takve NECU i zato ih skidam i zelim da ih zamenim sa nekim boljim tj. sigurnijim.

I ako nije problem iz prethodnog posta zanimaju me misljenja tj. da li je cena ok za onaj hladnjak 2x120m sa kp sajta.



Pozdrav!
ne zna mu se ni poreklo ni stanje, lici na tt kome je pravljen neki nosac, sta jos zelis da cujes?
Da li je cena ok, i koje fitinge mogu da stavim na ovo moje(neki sigurniji). Od ovih mojih trenutnih na navlacenje.
http://www.performance-pcs.com/fittings-connectors/shopby/fitting-type--compression/?

sto se tice cene, nemam na osnovu cega da je procenim, zvuci OK, ali ne vidi se kakvo je stanje itd...
Brt, meni tvoj postovi nista ne znace, cenim to sto zelis da mi pomognes ali ja sam vec gledao po sajtovima te fitinge i nista mi ne znaci sto si mi stavio link do tamo. Problem je u tome sto ja ne znam koje dimenzije da gledam i treba mi preporuka fitinga koji je sigurniji i koji je jeftin.

Nadam se da si razumeo, np. ti pitas koja je graficka dobra za to i to a ja ti stavim listu svih postojecih grafickih kartica... nikakva pomoc.
Ti si trazio fitinge i ja sam ti dao link ka fitinzima, nisi pominjao dimenzije i slicno, pretpostavljao sam da to znas (osim za navoj za koji ni ja nisam mogao da ti potvrdim) pa si mogao da izaberes sa strane sta ti najvise odgovara, kada si napisao da ne zelis BARB dao sam ti direktan link ka kompresionim fitinzimasto je i sve objasnjeno u sledecem postu!

Ako si vec resio da udjes u custom LC sisteme onda bi trebalo da steknes i neko odredjeno znanje, to ces najbolje uciniti ovde: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=37196&forid=9&katid=2 (Posto nisam mogao da lociram to isto na ovom forumu - ako admin nadje neka nakaci)

Sto se tice fitinga ti si pitao koje fitinge i ja sam ti dao izbor, nisi pominjao dimenziju i slicno tako da je tvoja opaska bespredmetna, to sto ne razumes i pitas to mogu da shvatim ali kako ocekujes da ti se servira kad ne znas sta zelis, ja ne mogu da odlucujem umesto tebe, ako ti treba sastaviti novi LC sistem napisi ovde svotu novca koju planiras i to ce biti ocas posla ucinjeno.

S'druge strane pominjao si fitinge na koje se creva pricvrscavaju zabicama tako da sam ti dao link ka barb fitinzima a onda hoces one druge (kompresione) i za to sam ti dao link. Dimenzije sam biras i odlucujes o tome koje precnike creva, fitinga itd...

Ako je pitanje koje dimenzije fitinga i creva trebaju onda ga tako i postavi, ja bih ti preporucio 13/10 jer su jeftiniji: http://www.performance-pcs.com/xspc-g1-4-to-3-8-id-1-2-od-compression-fitting-chrome.html

I naravno isti promer creva da bi to sve radilo: http://www.performance-pcs.com/pvc-soft-tubing/shopby/tube-size--3-8-x-5-8-10mm-x-16mm/

Nadam se da ti je sada jasnije, prostudiraj prvi link i onda postavljaj jasna pitanja.
Ne razumem sta tebi smeta iz ovog posta jer sam ti sve slozio ko na tacni!

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/ekwb-ek-kit-l360/strana-4

"Ranije ste mogli naići na fitinge sa manjim ili većim navojem (G1/8” i G3/8”) , ali u današnje vreme ćete se susretati samo sa G1/4” navojem ako se bavite sa vodenim hlađenjem. Sa kvalitetno narezanim navojem i dodatnim o ring-om, dobijate fiting koji neće cureti. G1/4” navoj pod nonijusom treba da ima širinu negde oko 12,8 do 13,1 mm."

Ne može biti ništa sem G1/4"....... G3/8" ima spoljašnji promer oko 16,5mm, a G1/8" oko 9,7mm.
To nije istina fitinge sa navojima 3/8 moguce je kupiti i dan danas, uvlavnom su barb i ima ih jer ljudima zatrebaju za stare sisteme kao sto je ovaj TT: http://www.performance-pcs.com/bitspower-premium-g3-8-black-sparkle-high-flow-3-8-fitting.html


Kao prvo ne znam zasto sebe pravis na budalu i pises gluposti od pocetka sam pitao i rako da imam fitinge na koje se navlaci crevo i da ocu iste da zamenim. Pored toga slikao sam slike i postavio i ti sad dolazis sa pricom da meni solis pamet zasto nisam stavio i pitao sta mi treba, stvarno ne ozbiljno i bahato ponasanje od tebe. Jos mi kazes da ne znam sta zelim, jednostavno nemam komentar na tvoje ponasanje da si mi u rl to reko oterao bi te u 3 p.m. i zavrsio bi poso...

Ako neces da citas postove toje tvoj problem nemoj da pravis sebe na ret*rda i pises ovakve nebuloze.










Eto nigde nisam postavio pitanje, ovo gore sigurno trazim kavurmu i cvarci...



Hvala @Steamroller na informacijama.



Pozdrav!
Previse krupne reci prema nekome ko se bavi "tobom" u ovoj temi, ako "ti" pazljivije procitas shvatices da donosis brzoplete zakljucke. Sve sam ti servirao kao na tacni a za slucaj da treba malo vise informacija onda procitaj temu o LC sistemima koju sam ti dao. Ako i tu nesto nije jasno onda nastavljamo sa pitanjem i odgovorima.

Jedino za sta si u pravu u tvom poslednjem postu je da se pravim (kako si me ti nazvao) "******om" cim sam poceo da ucestvujem u ovoj temi pomazuci "tebi"...

Ako treba nesto licno o tome kad bude licno

Za "kavurmu i cvarke" pogresio si podforum ;)

 
Poslednja izmena:

PRO>KOMP.<

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
26.05.2011.
Poruka
1.088
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @4.3GHz - Freezer II - 360mm - ARCTIC
Motherboard:
ASUS Crosshair VI HERO
RAM:
G.SKILL 4x8GB DDR4 @ 32GB 3200MHz
VGA & cooler:
Zotac 1080Ti AMP EXTREME X2
Display:
Asus VH238T 23" + Asus VW220D 22" + Samsung 23'' + FOX 40''
HDD:
Samsung EVO 960 500GB M.2 NVMe SSD Kingstone HyperX 120GB + SSD Samsung 250 850EVO + HDD 240GB + 1TB
Sound:
SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220 - 120db
Case:
be quiet! Dark Base 700 | inverted
PSU:
EVGA SuperNOVA 750 G2 750w
Optical drives:
NOPE
Mice & keyboard:
A4TECH bloody V5M & AZIO mehanička tastaura MGK1-K
Internet:
WiFi/Lan 1Gb/s
OS & Browser:
Windows 10 i Linux Kali
Other:
Laptop: HP ProBook 430 G2[i5 5200U] Hackintosh Mojave i Asus Eee PC 1005HA
Ja sad ne znam dali trolujes ili sta? Stavio si moje postove u quote gde lepo kazem ocu da stavim neke sigurnije fitinge a ne ove na navlacenje i ti idalje pises da ja to nisam trazio. Ne razumem te stvarno sta pokusavas.

Nisam doneo nikakve brzoplete zakljucke, iza svega sto sam reko stojim.

Ja tebe nisam nazvao ret*rdom vec prokomentarisao tvoje ponasanje~krakter, ja nisam lud da vadim vodeno, rasrafljujem slikam, merim, i da mi ti kazes ne znas sta oces.

To dal si od pocetka teme kako si se vec nazvao to je tvoj problem ja ovde nikag ne teram ko zna odgovorice i to je to, evo @Steamroller je odgvorio zahvalio sam se i to je to. Brzo kratko i jasno i idemo dalje...



Pozdrav!
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.001
Rezultat reagovanja
2.403
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Ja sad ne znam dali trolujes ili sta? Stavio si moje postove u quote gde lepo kazem ocu da stavim neke sigurnije fitinge a ne ove na navlacenje i ti idalje pises da ja to nisam trazio. Ne razumem te stvarno sta pokusavas.

Nisam doneo nikakve brzoplete zakljucke, iza svega sto sam reko stojim.

Ja tebe nisam nazvao ret*rdom vec prokomentarisao tvoje ponasanje~krakter, ja nisam lud da vadim vodeno, rasrafljujem slikam, merim, i da mi ti kazes ne znas sta oces.

To dal si od pocetka teme kako si se vec nazvao to je tvoj problem ja ovde nikag ne teram ko zna odgovorice i to je to, evo @Steamroller je odgvorio zahvalio sam se i to je to. Brzo kratko i jasno i idemo dalje...



Pozdrav!
I jesam li ti dao link ka sigurnijim fitinzima cak i preporucio dimenziju i dimenziju creva da bi zatvorio sistem, to ti nije dovoljno, zeleo si i da zavijem cokoladu u foliju, da resim neresivo, citirao sam tvoje i moje postove da bi jos jednom procitao i uvideo da sam ti dao odgovor na svako tvoje pitanje, ako ti odgovor nije bio "jasan" to ti ne daje za pravo da me nazivas kako vec jesi itd...

Mozes ti stajati iza cega god zelis i hoces, ali bez argumenata ovaj put...

To sto je Steam dao i neke stvari izveo iz detalja za koje sam ja smatrao da treba da znas je nesto drugo, zato sam ti i dao link na kome si mogao da i sam dodjes do odgovara, medjutim kad treba da se cita i uci onda isplivavaju frustracije kao ova tvoja danas (nisi jedini koji bi sve na tacni i odmah)...

Pozz, sve najbolje i puno hladnih CPUova sa LC sistemima, odjavljujem se iz teme :wave:
 

PRO>KOMP.<

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
26.05.2011.
Poruka
1.088
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @4.3GHz - Freezer II - 360mm - ARCTIC
Motherboard:
ASUS Crosshair VI HERO
RAM:
G.SKILL 4x8GB DDR4 @ 32GB 3200MHz
VGA & cooler:
Zotac 1080Ti AMP EXTREME X2
Display:
Asus VH238T 23" + Asus VW220D 22" + Samsung 23'' + FOX 40''
HDD:
Samsung EVO 960 500GB M.2 NVMe SSD Kingstone HyperX 120GB + SSD Samsung 250 850EVO + HDD 240GB + 1TB
Sound:
SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220 - 120db
Case:
be quiet! Dark Base 700 | inverted
PSU:
EVGA SuperNOVA 750 G2 750w
Optical drives:
NOPE
Mice & keyboard:
A4TECH bloody V5M & AZIO mehanička tastaura MGK1-K
Internet:
WiFi/Lan 1Gb/s
OS & Browser:
Windows 10 i Linux Kali
Other:
Laptop: HP ProBook 430 G2[i5 5200U] Hackintosh Mojave i Asus Eee PC 1005HA
Odgovore koji vrede si ujedno dao u postu u kom si me i prozivao, tako da to sto sad pricas je vrdanje i pokusavas sebe da izvuces iz rupe u koju si sam sebe ubacio. A kao argument-plus na ovo moje napisao sam ti i post gde sam ti skrenuo paznju da mi dajes ne bitne informacije nakon cega si napisao korisne stvari i pri tom vredjao me (tipa: ne znam sta ocu, da razmislim pre nego napisem itd...)

Vrati se pa procitaj gore gde sam napisao da mi trebaju drugi fitizi a ti si mi napisao tebi trebaju barp i stavio link istih koje trenutno imam, objasni mi to kad vec imas jezik za argumente? Ili ipak znas samo da pises recenice koje sigurno tebi upucuju tipa: "medjutim kad treba da se cita i uci onda isplivavaju frustracije kao ova tvoja danas (nisi jedini koji bi sve na tacni i odmah)"


Jednostavno sam si sebe ubacio u rupu i zatrpao tim tvojim recnikom i karakterom, sad si tu gde jesi.


Pozdrav!
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Vrh