• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Telefoni za 1 din -> prodaja - Molim za obrazlozenje situacije : )

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Naime nikako mi ne ide u glavu jedna pojava koja je sve ucestalija a to je da se za odredjenu cifru prodaju novi mobilni telefoni koji su kupljeni kod nekih od provajdera a znamo da "kostaju 1 dinar".

E sada, mene interesuje koja je tu logika i sta to znaci i naravno koji je razlog zasto to ljudi rade.

Ako je to neko do sada uradio, zeleo bih da znam koji je razlog zbog cega je potpisao ugovor na 2 godine i od prodaje tog aparata [ uglavnom starog 1 dan ] i uzeo odmah recimo 200-250e ?

Sta je kvaka ? Tj da li ako se to ponovi par puta [ tipa uzme se i potpishe 2-3-4 ugovora] sta se desava sa tim ugovorima ? Da li se oni raskidaju ili ne ?
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Prakticno je kao da si uzeo kredit, otplacujes ga dve godine, a uz svaku ratu ipak imas minute i poruke.

Tako sam ja uradio pre godinu dana, vec mi je bila istekla ugovorna obaveza, potpisao novi ugovor na dve godine, uzeo W350 za dinar i odmah ga zamenio za neke zvucnike. Logika je - racun bih pravio svakako, telefon sam imao, a zvucnike nisam :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Uzimati telefone na ugovor, po meni se isplati samo na pakete vece od 1000din mesecno.
Ja sam pravio neku analizu i skontao sam da na se paketima od 1000din mesecno dobija luft od 50-60e. Praktino, kupovinom novog aparata uz ugovor se stedi tih 50-60e sto je po meni malo za vezivanje od 2 godine pogotovo u ovom vremenu kod MTS-a.
Na skuplje pakete se dobija luft sa vise od 100e ali se isplati samo onome ko vec koristi taj paket i bez ugovorne obaveze. Prelaziti na veci paket samo da bi se povoljnije uzeo telefon je bzvze, gledajuci sa moje strane.
@Oki, ne znam kako da izvedes i gde da uzmes koji telefon a da ti u dzepu ostane 200-250e?
Konkretno, najskuplji i najbolji telefon koji VIP moze da ponudi je HTC HD2. On kosta 29.999 din sa PDV-om na najskuplji paket koji mesecno iznosi 2990 + PDV + 10%porez sto mu dodje 3827,2din mesecno. Ako uzmemo u obzir da se isti telefon moze, recimo kod mene kupiti za 500e iliti 50000din, to mu dodje tih 200e ustede. To je ok, 200e ali sta cemo sa onih skoro 40e mesecno? Kod Telenora i MTS-a ta ustedaje jos manja ;)
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Tako sam ja uradio pre godinu dana, vec mi je bila istekla ugovorna obaveza, potpisao novi ugovor na dve godine, uzeo W350 za dinar i odmah ga zamenio za neke zvucnike. Logika je - racun bih pravio svakako, telefon sam imao, a zvucnike nisam :)
Upravo tako, ako vec imas nameru da pravis racun odredjene visine, zasto ne bi onda uzeo telefon za jedan dinar, pa makar ga prodao sutra...
Ukoliko je potpisivanje ugovora jedini razlog za uzimanje telfona onda to i nije bash najbolja varijanta, osim ako ti nije hica za kes...

Ja sam recimo uzeo Tattoo za 1 din u VIPu, a verovatno cu prodavati ili njega ili E71 jer mi je jedan od ta dva visak. Naravno meni je u celoj prici najbitniji razgovor tj taj ugovor pa sam eto iskoristio da uzmem i tel.
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Upravo tako, ako vec imas nameru da pravis racun odredjene visine, zasto ne bi onda uzeo telefon za jedan dinar, pa makar ga prodao sutra...
Ukoliko je potpisivanje ugovora jedini razlog za uzimanje telfona onda to i nije bash najbolja varijanta, osim ako ti nije hica za kes...

Ja sam recimo uzeo Tattoo za 1 din u VIPu, a verovatno cu prodavati ili njega ili E71 jer mi je jedan od ta dva visak. Naravno meni je u celoj prici najbitniji razgovor tj taj ugovor pa sam eto iskoristio da uzmem i tel.

Sta mislite da li je ok uzeti Tattoo uz paket 325 i platiti 10k dinara?

Koristim paket mix500 kod mt:s-a skoro godinu dana. Sto se tice minuta to mi je uglavnom dovoljno, ali oderu me svaki mesec za gprs
U svakom slucaju planirao sam da predjem na Vip... Za moje potrebe 325 minuta je mozda previse, ali tek od te tarife ukljucuju i besplatan gprs saobracaj (325 MB)
Ako sam dobro izracunao mt:s bi mi 325MB naplatio 16k dinara :D
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ja bih uzeo
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Okej sada mi je jasnija situacija i da li je moguce uzimati vise takvih telefona tj potpisivati vise ugovora u isto vreme ?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kod VIP-a proveravaju kreditnu sposobnost kao i u banci kad uzimas kredit tako da moze da se desi i da ne daju tel na ugovor. U to slucaju je potrebno imati postpaid karticu 4-5 meseci i uredno placati racune i posle toga daju telefon uz ugovor..
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pa kako se onda reklamiraju telefoni za 1 dinar ako ne ispunjavam uslove ? To je mozda za drugu prichu ali vidim da je sada usko vezana za vise post paid brojeva [ a samim time i uzimanje telefona ]
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ne citas sitna slova u nekom uglu... ;)
Jos nesto. Moj drugar je uzeo u VIPu Samsung E250 na ugovor 325 ili kako se vec zove. Uglavnom 900din mesecno + porezi. Nije pre toga bio na VIP postpaidu..
Drugi mesec kako ima covek VIP karticu resi da kupi auto. I tu krene zivkanje, zivkanje.. Krene da mu se trose minute i potrosi ih. Par dana, napravi stanje pored istrosenih minuta oko 1500din. Zovu ga iz VIP-a i traze da dodje u neku poslovnicu i da plati depozit od 1500din za taj racun.
Mislim, gde to ima?

Jel potpisao ugovor? Jeste.
Jel se obavezao da ce placati racune 24 meseca? Jeste

Ako i ne ispunjava tu obavezu, oni sta treba i mogu da urade je da naplate svoja potrazivanja onako kako je zakonom propisano. Nema tu depozita i placanja racuna unapred. Sve se plasim da tako rade i preko grane. Po mom skromnom misljenju, nisu ni trebali doci u Srbiju kad vec misle da smo ajkule koje nista ne placaju i da moraju da se ogradjuju na razne nacine, ne bi li korisnici platili dugovanja. Sta smo im u ocima nego divljaci :eek:
 
Poslednja izmena:
Vrh