• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Telefoni koji traju dugo?

Koji od navedenih.

  • Samsung galaxy s6

    Glasovi: 10 50,0%
  • Apple iPhone 6

    Glasovi: 9 45,0%
  • iPhone 5

    Glasovi: 1 5,0%

  • Ukupno glasača
    20

PRO>KOMP.<

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
26.05.2011.
Poruka
1.088
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @4.3GHz - Freezer II - 360mm - ARCTIC
Motherboard:
ASUS Crosshair VI HERO
RAM:
G.SKILL 4x8GB DDR4 @ 32GB 3200MHz
VGA & cooler:
Zotac 1080Ti AMP EXTREME X2
Display:
Asus VH238T 23" + Asus VW220D 22" + Samsung 23'' + FOX 40''
HDD:
Samsung EVO 960 500GB M.2 NVMe SSD Kingstone HyperX 120GB + SSD Samsung 250 850EVO + HDD 240GB + 1TB
Sound:
SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220 - 120db
Case:
be quiet! Dark Base 700 | inverted
PSU:
EVGA SuperNOVA 750 G2 750w
Optical drives:
NOPE
Mice & keyboard:
A4TECH bloody V5M & AZIO mehanička tastaura MGK1-K
Internet:
WiFi/Lan 1Gb/s
OS & Browser:
Windows 10 i Linux Kali
Other:
Laptop: HP ProBook 430 G2[i5 5200U] Hackintosh Mojave i Asus Eee PC 1005HA
@voodoons

Od kad je izaso imam ga uzeo u Vip-u, do sad bez greske, da ga ne ureknem samo sad ahhahaha...
 

Zuco OW

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
489
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Drvenko
CPU & cooler:
AMD phenom II X4 B50
Motherboard:
BIOSTAR TA785G3 HD
RAM:
Silicon Power 4gb 1600mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon HD 6570
Display:
19 MEDION
HDD:
Hitaci 500gb SATA 2
PSU:
500W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Mis X7 740K tastatura Kb-G265
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 7 64
Other:
Dosta vise :D
Druge marke me bas i ne zanimaju jer lg interfejs mi je ruzan dosta mada to se jos nekako i moze zanemariti, a lg g4 ima preveliku rezoluciju za procesor. Huawei mi se ne svidja jer pored loseg intrrfejsa postoje mnogo bolji telefoni za cenu. Sony z2 je bolji od z3 ali ih svakako vreme stize, a svi noviji modeli tj z3+ i z5 imaju snapdragon 810 pa se pregrevaju, isto i za htc m9. Od ove predposlednje generacije telefona su svi nesto boze sacuvaj, ni jedan da radi kako treba osim eto galaxy s6. Kod iphone-a se brzo trosi baterija tako da i to ne valja. Problem sa 2 gb rama na androidu jeste update jer svaki novi android zahteva sve vise i vise rama tako da je sigurnije sa 3 ili 4 gb. Od svih androida su najbolji samsung i nexus telefoni zbog updatea i zastite privatnosti. Ja telefon uglavnom koristim za razgovaranje, slusanje muzike(youtube ugl.), igranje nekih osnovnih igrica(despicable me, heartstone, fallout shelter...) i slikanje prirode, selfijei snimanje nocu. Trenutno od nexusa vredi samo 5x uzeti jer su 6 i 6p otisli nizbrdo. Nadam se da ce htc ispraviti stvari. Ovo za iphone i bateriju nisam znao do sad jer mi treba telefon koji ce da istraje ceo dan uz njakanje jer nisam kuci od 11:00 pa do 23:00 zbog skole, teretane, putovanja i gluposti. Amoled je estra sto se tice baterije jer moze da se smanji osvetljenje na jako niske nivoe i tako je naravljen da osvetljuje svaki piksel zasebno pa nece morati osvetljavati crne boje kao recimo lcd ili ips. Cekamo oktobar i gledamo cene i onda krecemo u napad. Hvala svima na odvojenom vremenu da mi pomognete da izaberem telefon za sebe.
Kako se zove anketa ružni interfejs ili kvalitet telefona.. danas sam se uverio koliko je iphone los skinuo sam neki program sa kontrolisanje pc uključio drug na iphone 6plus uzas secka uzeli m8 radi savrseno to je dokaz da je samo naduvano nista drugo .. zagrizena jabuka..


Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Закључио си да је ајфон лош зато што има једну лошу апликацију, кул. ;)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Kako se zove anketa ružni interfejs ili kvalitet telefona.. danas sam se uverio koliko je iphone los skinuo sam neki program sa kontrolisanje pc uključio drug na iphone 6plus uzas secka uzeli m8 radi savrseno to je dokaz da je samo naduvano nista drugo .. zagrizena jabuka..


Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
@Cupid

Lg G5 bih jedino uzeo posto nov moze da se kupi za nekih 400 evra sad jer ostali telefoni iz G serije su im dosta slabi za 1440p(snapdragon 801 i 808), a i UX 5.0 nije toliko los. Ja sam samo postavio ovu anketu da bih mogao da vidim vase misljenje za ove telefone. Na kraju sam se uverio da su nexus telefoni najbolji, a da iphone moram da pazim zbog baterije. Sada malo vise razumem oko rama i razumem da je 2 GB rama dosta za 5x samo cu svakako sacekati oktobar da kupim telefon.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@voodoons

Od kad je izaso imam ga uzeo u Vip-u, do sad bez greske, da ga ne ureknem samo sad ahhahaha...
ok je to, generalno, vecina telefona radi bez greske ali ako ja uzmem, iz uzorka koji su dolazili kod mene u servis, najvise je z2 telefona iz z serije sa raznim kvarovima... recimo, na Z su se dosta kvarile slusalice i tu je bila greska u dizajnu telefona (maticne ploce i komponenti, kad se pritisne poklopac sa zadnje strane, proradi slusalica) ali z2 smo imali dobar broj gde je otisao audio chip, gde je otisla vibracija a nije vibro motor, gde je otisao emmc chip isl...
Kako se zove anketa ružni interfejs ili kvalitet telefona.. danas sam se uverio koliko je iphone los skinuo sam neki program sa kontrolisanje pc uključio drug na iphone 6plus uzas secka uzeli m8 radi savrseno to je dokaz da je samo naduvano nista drugo .. zagrizena jabuka..


Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
pa decko, ti treba da dobijes medalju od google-a za trud.. evo, ja da sam Google, dobio bi pehar :first:
stvarno ne kontam da li se salis, da li si ozbiljan ili da li si ljubomoran sto ti drugar ima 6 plus a ti m8 :rotf::rotf::rotf:
 

Zuco OW

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
489
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Drvenko
CPU & cooler:
AMD phenom II X4 B50
Motherboard:
BIOSTAR TA785G3 HD
RAM:
Silicon Power 4gb 1600mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon HD 6570
Display:
19 MEDION
HDD:
Hitaci 500gb SATA 2
PSU:
500W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Mis X7 740K tastatura Kb-G265
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 7 64
Other:
Dosta vise :D
Nisam rekao da je najgori vec sam hteo reci da ima nedostataka kao svaki telefon a ljudi ga hvale toliko kao da je robot a ne obican telefon ..

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ma vidi, nacin na koji si to obrazlozio je rekao sve... android fanbojizam stoji iza takvog izlaganja... nidje veze :P
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
No fanboys please. Inace razumem da se naljutis na telefon zbog jedne aplikacije ako je bas bitna aplikacija koju koristis svaki dan. Ja sam se na windows ljutio zbog nekih 80 aplikacija koje nisam mogao da instaliram jer nisu postojale mada telefon sve u svemu je dobar, sistem iako je u beta verziji i ima mnogo bagova(groove music je nikakav bio i nisi mogao da pustas pesme iza one koje trenutno ide nego samo sledece), bio je dosta lep i mnogo mi se svidjao, prodavnica ima dosta kul stavki za kamere i svaka aplikacija sto se napravi moze da se tera bez problema. Stavio sam wp10 jer u wp8.1 mi je izlazilo iz interneta eto tako odjednom samo i dosta "fantom" touchova se desavalao. Po brzini ja bih rekao da je windows phone neki budzetski ios, ali nedostatak aplikacija ga je unistilo. Zato je najbolje windows samo za one kojima eto treba telefon za pozive, slikanje, gledanje neceg i obicnu multimediju, igrica i nema nesto, a i ono sta valja se mora placati.
 

Zuco OW

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
489
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Drvenko
CPU & cooler:
AMD phenom II X4 B50
Motherboard:
BIOSTAR TA785G3 HD
RAM:
Silicon Power 4gb 1600mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon HD 6570
Display:
19 MEDION
HDD:
Hitaci 500gb SATA 2
PSU:
500W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Mis X7 740K tastatura Kb-G265
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 7 64
Other:
Dosta vise :D
Voodoo nesto nervozan ne znam sta mu je od jutros samo necural bajo moj

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Voodoo nesto nervozan ne znam sta mu je od jutros samo necural bajo moj

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
niko nije nervozan, ali takve price ne da nemaju smisla nego je krajnje degutantno donositi zakljucke na taj nacin...

No fanboys please. Inace razumem da se naljutis na telefon zbog jedne aplikacije ako je bas bitna aplikacija koju koristis svaki dan. Ja sam se na windows ljutio zbog nekih 80 aplikacija koje nisam mogao da instaliram jer nisu postojale mada telefon sve u svemu je dobar, sistem iako je u beta verziji i ima mnogo bagova(groove music je nikakav bio i nisi mogao da pustas pesme iza one koje trenutno ide nego samo sledece), bio je dosta lep i mnogo mi se svidjao, prodavnica ima dosta kul stavki za kamere i svaka aplikacija sto se napravi moze da se tera bez problema. Stavio sam wp10 jer u wp8.1 mi je izlazilo iz interneta eto tako odjednom samo i dosta "fantom" touchova se desavalao. Po brzini ja bih rekao da je windows phone neki budzetski ios, ali nedostatak aplikacija ga je unistilo. Zato je najbolje windows samo za one kojima eto treba telefon za pozive, slikanje, gledanje neceg i obicnu multimediju, igrica i nema nesto, a i ono sta valja se mora placati.
da ti prevedem sa srpskog na srpski ;)
Iphone je jako los zato sto sve na njemu radi odlicno sto je napravio proizvodjac. E, vidis, postoji jedna "aplikacija X" koju koristi neki broj ljudi i ona je multiplatformska. E, vidis, ta "aplikacija X" jako lose radi na iOS-u, stoga da zakljucimo - iPhone i iOS je krsh neopevani (bezite svi od njega, koristili ili ne tu "aplikaciju X").
Pa, brate moj (mislim nisi mi brat, da neko ne misli da smo braca ;)) tako se to ne radi...
Ako ti "aplikacija X" ne radi kako treba na nekoj platformi, nije ta platforma losa, vec su lose napisali i/ili optimizovali "aplikaciju X". Pisi proizvodjacu te aplikacije da poprave stanje na toj-i-toj platofrmi...
Pored "Aplikacije X" postoji more aplikacija...
da si ti naveo bilo koju fabricku aplikaciju za bilo koju platformu i rekao kako je ta platforma losa, ja ti ne bih rec rekao i totalno je nebitno o kojoj se platformi radi...
mislim da nema potreba da se nadovezujes, svima je jasno da si "lupio kao Maksim po diviziji" i da jednostavno treba da progutas knedlu i sledeci put malo razmislis pre nego izneses tako "jake" zakljucke...
bilo, proslo, nece se ponoviti :P

tema je nesto sasvim drugo a ti si mene naveo da ti tu pisem esej gde si pogresio i zasto..

Da se vratimo na temu, od telefon, zasad iphone 4s ima najduzi vek sa oficijalnim update-ovima i ne postoji nijedan drug telefon sa tolikim zivotnim vekom trenutno.. svi su EOL a iphone 4s i sad dobija update-ove..
izasao je davne 2011 u oktobru..
telefoni koju tad izasli i bili aktuelni su:
Samsung Galaxy S II -I9100
Samsung Note I -N7000
Samsung Galaxy Nexus -I9250
Nokia N9
Nokia Lumia 800
HTC Sensation 4G
Motorola RAZR XT910
Sony Ericsson Arc S
LG prada 3.0

Koji od ovih je dobio zadnji update, uzimajuci u obzir da je Iphone 4S dobio update na iOS 9.3.4 pre neki dan?
To je ono, kad pricamo o zivotnom veku nekih telefona...
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
niko nije nervozan, ali takve price ne da nemaju smisla nego je krajnje degutantno donositi zakljucke na taj nacin...



da ti prevedem sa srpskog na srpski ;)
Iphone je jako los zato sto sve na njemu radi odlicno sto je napravio proizvodjac. E, vidis, postoji jedna "aplikacija X" koju koristi neki broj ljudi i ona je multiplatformska. E, vidis, ta "aplikacija X" jako lose radi na iOS-u, stoga da zakljucimo - iPhone i iOS je krsh neopevani (bezite svi od njega, koristili ili ne tu "aplikaciju X").
Pa, brate moj (mislim nisi mi brat, da neko ne misli da smo braca ;)) tako se to ne radi...
Ako ti "aplikacija X" ne radi kako treba na nekoj platformi, nije ta platforma losa, vec su lose napisali i/ili optimizovali "aplikaciju X". Pisi proizvodjacu te aplikacije da poprave stanje na toj-i-toj platofrmi...
Pored "Aplikacije X" postoji more aplikacija...
da si ti naveo bilo koju fabricku aplikaciju za bilo koju platformu i rekao kako je ta platforma losa, ja ti ne bih rec rekao i totalno je nebitno o kojoj se platformi radi...
mislim da nema potreba da se nadovezujes, svima je jasno da si "lupio kao Maksim po diviziji" i da jednostavno treba da progutas knedlu i sledeci put malo razmislis pre nego izneses tako "jake" zakljucke...
bilo, proslo, nece se ponoviti :P

tema je nesto sasvim drugo a ti si mene naveo da ti tu pisem esej gde si pogresio i zasto..

Da se vratimo na temu, od telefon, zasad iphone 4s ima najduzi vek sa oficijalnim update-ovima i ne postoji nijedan drug telefon sa tolikim zivotnim vekom trenutno.. svi su EOL a iphone 4s i sad dobija update-ove..
izasao je davne 2011 u oktobru..
telefoni koju tad izasli i bili aktuelni su:
Samsung Galaxy S II -I9100
Samsung Note I -N7000
Samsung Galaxy Nexus -I9250
Nokia N9
Nokia Lumia 800
HTC Sensation 4G
Motorola RAZR XT910
Sony Ericsson Arc S
LG prada 3.0

Koji od ovih je dobio zadnji update, uzimajuci u obzir da je Iphone 4S dobio update na iOS 9.3.4 pre neki dan?
To je ono, kad pricamo o zivotnom veku nekih telefona...
Skidam kapu. E to sam trazio, svaka cast. Inace ovo moje sa windowsom sam hteo da napravim nekako kao to tvoje za "aplikacija x" samo sto ne umem da se izrazavam kako bih objasnio ono sta mislim. :D. voodo "drop the mic" ons te od sada zovem
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ok je to a kazi mi da li je taj update nesto dobro doneo?NE
Odavno update-ovani 4s-ovi ne rade ni blizu kao ios 7 4s-ovi (da ne kazem da su uzas) tako da dolazimo na to da nema svrhe update-ovati toliko stare telefone jer ama bas nista ne dobijas-cak i gubis update-om :wave:
ps. Svala cast jabuci sto pruza update-ove tako dugo za neke telefone,to je za svaki respect al jednostavno moze im se kad oni rade i hard i soft ;)
 
Poslednja izmena:

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Ok je to a kazi mi da li je taj update nesto dobro doneo?NE
Odavno update-ovani 4s-ovi ne rade ni blizu kao ios 7 4s-ovi (da ne kazem da su uzas) tako da dolazimo na to da nema svrhe update-ovati toliko stare telefone jer ama bas nista ne dobijas-cak i gubis update-om :wave:
ps. Svala cast jabuci sto pruza update-ove tako dugo za neke telefone,to je za svaki respect al jednostavno moze im se kad oni rade i hard i soft ;)
Apple izbacuje samo par telefona godisnje(uglavnom su im isti telefoni samo sto jedan ima recimo A8 cip dok drugi ima A9 cip) pa im je svakako i lakse da optimizuju sistem za stariji telefon. Iako 4s nije dovoljno jak da savrseno podrzi ios9 to samo pokazuje da je apple u stanju da bolje optimizuje nego android zato sto imaju manje uredjaja dok android ima milione. Naravno tu postoji root kojim ti mozes da stavis i android 6.0 na galaxy s3 i da radi bez problema dok bi na s2 kocio jer je ipak druga hardverska era bila onda. Mislim da sto vise jacih telefona izlazi, da ce im i podrska biti duza jer ce oni biti jaci da podrze novi sistem, apple se pronasao na nekom sweet spot-u za razliku od androida koji zahteva vise rama kako bi mogao da bude dugotrajan. To je neki moj pogled, inace nabavio sam galaxy s6 za 275 evra i idem sutra po njega ^^
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ok je to a kazi mi da li je taj update nesto dobro doneo?NE
Odavno update-ovani 4s-ovi ne rade ni blizu kao ios 7 4s-ovi (da ne kazem da su uzas) tako da dolazimo na to da nema svrhe update-ovati toliko stare telefone jer ama bas nista ne dobijas-cak i gubis update-om :wave:
ps. Svala cast jabuci sto pruza update-ove tako dugo za neke telefone,to je za svaki respect al jednostavno moze im se kad oni rade i hard i soft ;)
iOS 8 i 9 su doneli dosta stvari na 4S.. 4s sporije radi na iOS9 u odnosu na 5 koji je sporiji od 5S i tako redom.. ali nikako ne mozemo reci da 4s ne radi nikako... cak naprotiv, bolje radi nego bilo koji telefon iz one liste konkurenata iz onog vremena iako su ti konkurenti otilsi u EOL na otprilike Android 4.1.2 a neki bogami i na 4.0.3...
stvar je u tome da su danasnje aplikacije zahtevnije pa su svi oni telefoni sa spiska postali tromine...
sa druge strane, nema aplikacije za 4s na appstore-u koja ne moze da se instalira zato sto app trazi odredjenu verziju sistem... gomila androida iz njegovog vremena vise ne mogu da instaliraju ni Viber jer pre toga mora Market da se azurira na Play Store pa onda da bi radio Viber moraju da se instaliraju Google Play usluge i gomila telefona vise nema prostora da instalira recimo Viber...
meni svakodnevno dolaze ljudi jer su uradili Hard reset na nekom androidu (recimo GT-S7560, S5830i i sl) i sad ne mogu da instaliraju Viber a pre Hard reseta su ga imali ali dzaba kad je telefon kao telefon bio neupotrebljiv i spor...
nisi u pravu jer za svoje misljenje uzimas uzorak koriscenja telefona iz svoje okoline.. nije to mali uzorak ali vecina tog uzorka jesu flagship ili gornja srednja klasa telefona. verovatno malo ljudi iz tvog okruzenja koristi iOS pa ti i to malo krivi sliku sta i kako radi iOS na kojim telefonima...
ja se svakodnevno susrecem sa problemima koji su zastupljeni na telefonima koji cine pa bar 70% telefona ukupno a to su niza klasa i niza srednja klasa i nesto malo srednje... ovo sam raspodelio telefone u pet klasa - niza, niza srednja, srednja, visa srednja, flagship..
evo imam kuci Samsung Note 10.1 edition 2014... nema vise update-a a kako stvari stoje za pola godine, godinu, popunicu internu memoriju samo update-ovima aplikacija i hteo ili ne, morace pasti jedan hard reset pa jovo-nanovo...

posle ce neko reci "ali mozes staviti custom rom pa podeliti mem.karticu na particije i prosiriti data particiju za aplikacije i takodje imati noviji OS od zadnjeg fabrickog" - ne zelim da stavljam custom rom i da gubim vreme... nekad sam to radio, imao vremena i zivaca. takodje, glupo je ocekivati da to moze da uradi velika vecina prosecnih korisnika danasnjih smart telefona...
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Moraš da ubodes apk koji radi za viber i skines sa neta;) Drugarica ima prastari htc desire x i ima playmarket i ima viber na njemu iako fabrički je ostaje samo 100mb interne memorije;) Taj tel u današnje vreme ako se nerootuje može da se baci u kantu...
Nažalost Android samo ako se rootuje i igra sa njim stvarno valja a kod iosa za tim nemaš potrebe;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Pa mozes, ali moras da juris po netu koja verzija radi. Dok kod 4s samo odes na store i skines poslednju verziju. O tome je Voodoo pricao, sve je prosto i jednostavno.
Evo imam u kuci i dalje S2 koji je zaglavio na 4.1.2 dok 4s (iz istog perioda) ima poslednju verziju sistema. Na stranu sto je oduvek bolje radio od S2, koji se trenutno ubije skroz ako se instalira face, messenger, viber, insta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Slazem se da je apple po tom pitanju prava stvar ali ja sam uvek govorio da je android za ljude koji vole da se igraju,moduju,uce i "budze" a ios za gospodu :D
Kao sto rekoh ja sam moj svaki telefon fleshovao preko 50x i dan danas to radim a evo vec je proslo 7 godina od mog prvog androida i stvarno uzivam u tome tj. lecim zivce valjda tako :p
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
I to je tacno. Ne znam ni sam koliko puta sam flesovao S2 dok sam ga koristio. :D
Ali i na iP-u imas JB pa mozes mnogo toga da izmenis. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Iskreno jb je smesan koliko malo imas mogucnosti-tipa--wow brze mi se otvaraju aplikacije(ali zato trosi vise bateriju) i ti radovi :P
Nikada ios nece dozvoliti svojim korisnicima toliku slobodu da pojacas voltazu diode pa da svetli ko najjaca dioda u bilo kom telefonu,ili da stavis kameru na iph4 sa iph-ona 6 ili da imas bolji,glasniji i kvalitetniji zvuk na z3 nego na cuvenom htc m8 itd. :wave:
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Ne trosi JB vise bateriju vec odredjeni tweakovi. Kako ne mozes nista? :)
Promena ikona i efekta tranzicije ekrana, zakljucavanje svajpovanjem, crni settings, kada te neko zove da prikaze samo u vrhu a ne preki celog ekrana, menjanje tema, vibracija prilikom uspostavljanja veze, brisanje kesa aplikacija, detaljnija statistika baterije, forsiranje dark moda u bilo kojoj app, drugaciji prikaz tabova u Safariju, mod za instagram i jos mnogo drugih. Ovo je samo mali deo sto ja koristim i skroz je druga stvar u odnosu na telefon bez JB-a. I da, baterija je ista. :)
Ali stoji da Android ima mnogo vise mogucnosti i manje zahebancija treba za sve ovo. :)
Inace, koju to diodu pojacavas? :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pa flesh diodu,mnogo jace sija blic a i torch na mom z3:wave:
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Pa to samo na Z seriji i treba. Samo vodi racuna da ne flesujes onaj mod sto maksimalno pojacava, ne znam koliko je dobro po diodu to. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Probao sam sve moguce,tj modovao sam ja vrednosti,znam koliko sme max,tj furao sam svoju vrednost na mom z1c jako dugo i evo je i dan danas radi,nauci covek vremenom da bude obazriv:P
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Iskreno jb je smesan koliko malo imas mogucnosti-tipa--wow brze mi se otvaraju aplikacije(ali zato trosi vise bateriju) i ti radovi :P
Nikada ios nece dozvoliti svojim korisnicima toliku slobodu da pojacas voltazu diode pa da svetli ko najjaca dioda u bilo kom telefonu,ili da stavis kameru na iph4 sa iph-ona 6 ili da imas bolji,glasniji i kvalitetniji zvuk na z3 nego na cuvenom htc m8 itd. :wave:


E, po ovom se vidi da nemaš puno dodira sa iOS-om i JB-om... Mnogo, mnogo moze da se uradi sa JB-om... Npr, da je potrebno pojacavati diodu kao na tom Sony-ju, neko bi napravio tweak za to i na iOS-u ;)
Kad imaš JB, imaš punu slobodu da uradiš bilo sta sa hw-om i sw-om bas isto kao i kad radiš sa root-ovanim androidom..
Inace, na iOS-u se ne stavlja JB da bi brze radio... Radi on već kako treba nego samo da se otvore neka vrata koja su zatvorena..
Na drugu stranu, koliki % korisnika rutuje i jailbreak-uje svoje telefone? Evo, ja sam advance korisnik, umem sve i svašta da uradim na obe platforme pa svoj telefon nisam modifikovao pa bar 2 godine, koristim ga sa fabrickim softverom. Da mi nesto fali, za 2 godine bih ga bar jednom modifikovao ;)


Sent from mighty voodoo magic ;)
 
Vrh