• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

System error LED na IBM x serveru

filip

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.04.2012.
Poruka
56
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne znam u kom momentu i zasto se pojavila amber boja LED na front info panelu vezana za System error, bila je nekada zelena. Server IBM x3400 serije za sada radi korektno, kao i do sada. Oba redundantna napajanja imaju upaljene LED-ove, sto ukazuje da rade. Na samoj ploci je sve OK nista ne svetli neuobicajeno osim sto blinka BMC heartbeat LED. Brisao sam log u okviru BIOS za dogwatch ali nista. Ugasio soft server (bez vadjenja iz struje, mozda bi ovo pomoglo?!) - isto. E sad, da li je moguce da System error i BMC led izazove neispravan disk na RAID kontroleru? Cak iako RaidManager ne prijavljuje PFA greske i kaze da su diskovi okay i online, da li moze biti ovo uzrok, a da ne svetli ServerRAID dioda na ploci?

http://www.scribd.com/doc/87001318/61/Error-LEDs

Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
 

404notfound

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570K @4.3GHz
Motherboard:
ASRock Z77 Extreme4
RAM:
2x 4Gb HyperX
VGA & cooler:
2x MSI Lightning 7970
Display:
2x23 Dell & Philips
HDD:
256GB Samsung, 256GB Intel, 120GB Patriot Blaze, 2GB Seagate
Case:
Corsair 750D
PSU:
Enermax Revolution Xt
Mice & keyboard:
Logitech G300
OS & Browser:
Win7, Win8.1
Other:
EK Full watercooling
Meni se desilo na 3550 serveru da prijavi system error, kojeg je prouzrokovao `neki tamo` uredjaj na PCI bus-u.. posle par hladnih reseta (ugasio, izvadio iz struje, otvarao, drmusao sve sto se nalazilo po slotovima), podigao se server i errora vise nije bilo...

pripisao sam gremlinima
 
Vrh