• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Symbian S60 V3 i V5 problematika..

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa nemoguce da niko ne zna za ovo :/ Da niko nije uzeo od pre mesec, dva Symbian? XD
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, ja sam uzeo C5 pre oko mesec-dva :)
 

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
zar niko ne zna proveren sajt koji trenutno nema problema oko izrade sertifikata?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Currently we stopped guest browsing for some section continue browsing full community please sign up for a free account. this website all about smart phone operating system ( Symbian, Android, Windows Phone, iOS, MeeGo etc ) modding, discussion and mobile related content ( applications, games, themes, firmwares, ringtone, sms etc) free shearing plus free downloading... so don't wait register become SymbianTalk.Net / MobilePhoneTalk.com Mobile Operating System Community Forum family member become mobile phone expert user. The entire process takes just a few minutes so create your account now

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.
pa nam prenesi u cemu je prblem i kakvo je resenje ;)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa pise u postu sve u chemu je problem i kakvo je reshenje, ne kontam shta si mislio josh pod tim pitanjem? :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ti si registrovan na tom forumu i vidis sadrzaj tog posta :mad:
Mi nismo registrovani i jedino sta mozemo da vidimo jeste ta poruka koju sam ja stavio u citat :P
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo piše tamo:

About new DevCert issued since 23/June

Due to changes to the SymbianSigned website, ALL THE DEVCERTS issued after 23/June can be only used to sign apps which UID is in the unprotected-range: 0xE0000000-0xEFFFFFFF

In brief... if you've obtained a DevCert after the 23/June (despite by the website you used to get it) then:
- You can't sign every app, but only those (few) which UID is in the unprotected-range (eg: RP+ Lite Version and HelloOX 2.03)
- You can't hack anymore the phone using HelloOX 2.11 (because it contains an embedded .sis which UID is not in the unprotected-range)
- You can hack the phone using HelloOX 2.03 (if your phone is supported)
- You can hack it using a modded UDA (still valid for ALL the devices)


The way I prefeer is to create an hacked UDA by adding the *.ldd files only... Then sign (using a DevCert) and install RP+ Lite Version (it can be signed using the new DevCerts too)
Doing in this way, if you don't apply any patches, you can be sure that the phone will behave exactly as the original, because all components are 100% original, no component is permanently replaced...

And when you want to change the behaviour from "vanilla" to "hacked", you just need to apply the included installserver and open4all patches.
You can even put them in "auto" if you need to use the phone as "hacked" for most of time.
i još:
i call it GLOBAL CERTIFICATION CRISIS :D
seems to be the end of the Symbian as we all know it. loved and easy to get it modded. not anymore

it is not so sudden as it seems. all that was changed by SymbianSigned. As the Symbian is not OpenSource again, Nokia can do with it what they want. So... This is what happened. Any application with bigger system rights is "forbidden" :| even the well known JBak Taskman.


And for all: It is affecting not only HelloOX2.11 but the JustHackIt! too. Even if it not seems, it is using same way to hack the device, so the update for the certupdater has to have same UID from protected range (if I am right in all details and explanation)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ahaaa, sorry, evo kolega je postovao haha :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ok, a resenje je? receno je da pise i resenje?
 

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
jel hoce neko da mi nabavi sertifikat? cekam vec 10 dana i nista :(
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
za ljude sa symbian telefonima to sa certifikatima i nije neko rešenje od kako su se pojavile opcije sa hakovanjem telefona sa JAF. verujte to ni blizu nije komplikovano kako se na prvi pogled čini.
Prednosti: instalacijom FW koji u sebi sadrži instalserver.exe telefon je trajno hakovan i omogućava instalaciju bilo koje aplikacije, mogućnost modifikovanja FW pre fleša i prilagođavanja istog svojim potrebama
Mane: ako se napravi greška u fajlovima koji se flešuju (datoteke iz drugog FW, pogrešno preimenovanje nekih datoteka , korištenje datoteka drugog RM) može sa brikovati telefon
Mogućnosti: i brikovan telefon se može vretiti u život u home made varijanti tako što će se uraditi refleš sa originalnim datotekama .
itd, itd,
može se o tome jako dosta reći ali za to ipak neko treba biti zainteresovan.
 

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
meni bi pak vise odgovaralo direktno kroz sertifikat,jer ovu verziju softwera koju imam,radi mi besprekorno :)
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
meni bi pak vise odgovaralo direktno kroz sertifikat,jer ovu verziju softwera koju imam,radi mi besprekorno :)
Ok. ti možeš na "navifirm" pronaći koji god FW hoćeš i snimiti ga. važno je samo da ne ideš niže od tranutnog softvera prilikom fleša.
 

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
gorisha,ako uradis sertifikar,javi mi preko PP ;)
 

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne moze se instalirati,ogranicenje sertifikata....to jeste signovana aplikacija,ali je signovana za jedan IMEI-a,meni treba za moj IMEI da bude signovana....na oficijalnom sajtu HELLoX2 ima da se preuzme signovana aplikacija za moj IMEI,ali se placa 5e :(
 

gorisha

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.01.2010.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne moze se instalirati,ogranicenje sertifikata....to jeste signovana aplikacija,ali je signovana za jedan IMEI-a,meni treba za moj IMEI da bude signovana....na oficijalnom sajtu HELLoX2 ima da se preuzme signovana aplikacija za moj IMEI,ali se placa 5e :(
da to znam. ovo što sam ti poslao da pokušaš našao sam zajedno sa nesignovanom. ja je nisam testirao jer sam telefon hakovao sa instalserver.exe tako da mi to ni ne treba. i dalje čekam kad će mi "osloboditi" akaunt na symbiansigned. nadam se da je ovo zamrzavanje privremeno. ja sam ti napisao koja je alternativa (po meni i bolja) od samih certifikata. ako se odlučiš tu sam da pomognem.
P.S. još nešto što ide u prilog hakovnju pomoću hak fajla je i to što i kad bi kupio signovan helloox prilikom prvog hard reseta morao bi da ponovo instaliraš sve iz početka a tu postoji jedna "kvaka" a to je da taj postupak možeš ponoviti odeđeni broj puta i posle toga ti aplikacija ne vredi. veliko je pitanje i da se odlučiš da platiš kojiko je sve to isplativo.
 
Poslednja izmena:

kutijagreha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.07.2011.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ma koristio sam i ja preko instalservera,i xplore-a,medjutim noviji mi je softver,pa u c:byn ne vidim nista....ipak hvala,ako proradi ovo zamrzavanje,javi...
 
Vrh