• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Surround slusalice - rasprava

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Lično mislim da je ova rasprava besmislena u našim okolnostima jer verovatno niko od nas nije čuo pravilno kalibrisan i podešen surround sistem, a opet zvuk u našim bioskopima je uglavnom tragičan jer je pojačan toliko da se dobija samo ogromna količina buke koja se odbija sa svih strana pa većina ljudi misle da je to neki okružujući efekat. Surround slušalice ne bih ni komentarisao jer je to jedna od najvećih reklamnih ******ština koja se prodaje ljudima koji se ne razumeju u problematiku. Evo jedno uputstvo kako se podešava kućni home theater sistem.
http://lifehacker.com/5774324/how-to-get-more-from-your-home-theater-without-paying-a-dime
Ne znam za tebe, ali meni surround sluske rade posao :) Nesto tako mozes pricat samo ako nisi imao prilike da slusas hardware-ske surround slusalice.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Surround sluske nikako nisu gimmick ;) imao sam razer hp1 (placene 90e u sloveniji 2006/7-e ne secam se tacno, znam da je "pack" varijanta sa zvucnom bila preko 200e a nista im nije falilo na xfi musicu) i radile su vise nego korektno i za djuske i za filmove... Kvalitet izrade je bio malo losiji ali izdrzale su 5+ godina arcenja... Naravno da ih pc zvucnici od 200+ e siju uzduz i popreko (o 5.1/7.1/7.2 hi fi varijantama da ne pricam) ali razlika u odnosu na stereo only/virtual surround se itekako oseca ;)
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Kao što rekoh neću uopšte da komenrarišem surround sluške. Kad neki ozbiljan proizvođač napravi nešto takvo onda ću poverovati da to stvarno vredi, do tada ostavljam to onima koji poveruju u marketinške bajke.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Kao što rekoh neću uopšte da komenrarišem surround sluške. Kad neki ozbiljan proizvođač napravi nešto takvo onda ću poverovati da to stvarno vredi, do tada ostavljam to onima koji poveruju u marketinške bajke.
Opet, jesi li imao prilike da koristis storm sirus pa da mozes da pricas tako nesto :)
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Nisam i ne zelim, ali mozes li ti da ozbiljno verujes da cetiri malecka kineska zvucnika po slusalici mogu da daju ozbiljan zvuk. Sta mislis zasto je Sennheiser kao jedan od najvecih proizvodjaca slusalica odabrao opciju sa stereo slusalicama i softverskom emulacijom surround efekta pa se opet njihov PC 363 HD smatra kao najbolji Gaming headset. I sta mislis zasto profi igraci koriste stereo Hi Fi slusalice, a ne na****ne gamerske kante. Ja verujem ozbiljnim ljudima koji su testirali stotine slusalica vrhunskog kvaliteta i kad su svi oni slozni da je nesto marketinski trik ko sam ja da se pravim pametan.
Isto tako je bilo kad sam medju prvima na forumu kupio Superlux slusalice, kasnije sam radio i hardverski ekvilajzer koji sam ugradio u njih ima tema o tome. Dosta njih mi nije verovalo kad sam stavljao linkove o testovima tih slusalica, a eno ti sad HSV i Megaskot su prezadovoljni cak i bez tog ekvilajzera.
Ja kontam da si ti platio te tvoje sluske i sigurno si zadovoljan s njima, ali realno bolje je bilo da si za te pare kupio nesto stvarno ozbiljno, neki Senn, AKG ili tome slicno, a mogu da se opkladim da cak i ove moje jeftine sluske posle modifikacije koju sam uradio zvuce bolje od tih tvojih.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Za igre i filmove koristim samo HD7 jer su stvarno odlicne i imaju sve prednosti poluotvorenih slusalica, posle njih zatvorene pioneer zvuce bas ograniceno u smislu osecaja prostora tj zvuk je veoma kvalitetan ali imam osecaj da nosim slusalice na vugli i da zvuk dolazi iz drajvera okruzenih plastikom. Sa hd7 imam trip kao da sam u sobi okruzen zvucnicima, jasno cujem odakle dolazi i najtisi zvuk.

E sad, upalim tako ponekad te zayebancije iz asus xonar softvera (dolby i 7.1) i sta znam, moze da bude zanimljivo i da posluzi ali se nekako uvek vracam na stereo. Znaci, u zavisnosti od igre/kvaliteta ripa filma sve to moze da zvuci zanimljivo ili (kvazi-)realno ali u sustini nije tako, bar ja jasno cujem da je to emulacija i cujem pad kvaliteta zvuka. Mislim da 80% vremena koristim stereo. I nikada vise za filmove i igre necu koristiti zatvorene over ear sluske.

Inace iznenadio sam se zvucnim karakteristikama sony in ear u kombinaciji sa fiiom u far cry 4 (samo to sam i probao), nisam mogao da verujem da to tako dobro zvuci i da mali drajveri i zatvorenost nece pokazati mane koje sam ocekivao. Bar u toj igri zvuce neverovatno dobro plus jak bas ''u glavi'' pravi razliku u odnosu na dosta neutralnije hd7.

E sad i ovo me smara -
mozda ce zvucati cudno ali dolby/7.1 emulacija mi pravi problem ako filmove gledam kasno uvece ili kad sam umoran - jednostavno me taj zvuk je6eno uspava! Bukvalno ocu da zaspim posle pola sata, posebno ako mrtav umoran krenem da gledam neku dramu posle 23h :d
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Nisam i ne zelim, ali mozes li ti da ozbiljno verujes da cetiri malecka kineska zvucnika po slusalici mogu da daju ozbiljan zvuk. Sta mislis zasto je Sennheiser kao jedan od najvecih proizvodjaca slusalica odabrao opciju sa stereo slusalicama i softverskom emulacijom surround efekta pa se opet njihov PC 363 HD smatra kao najbolji Gaming headset. I sta mislis zasto profi igraci koriste stereo Hi Fi slusalice, a ne na****ne gamerske kante. Ja verujem ozbiljnim ljudima koji su testirali stotine slusalica vrhunskog kvaliteta i kad su svi oni slozni da je nesto marketinski trik ko sam ja da se pravim pametan.
Isto tako je bilo kad sam medju prvima na forumu kupio Superlux slusalice, kasnije sam radio i hardverski ekvilajzer koji sam ugradio u njih ima tema o tome. Dosta njih mi nije verovalo kad sam stavljao linkove o testovima tih slusalica, a eno ti sad HSV i Megaskot su prezadovoljni cak i bez tog ekvilajzera.
Ja kontam da si ti platio te tvoje sluske i sigurno si zadovoljan s njima, ali realno bolje je bilo da si za te pare kupio nesto stvarno ozbiljno, neki Senn, AKG ili tome slicno, a mogu da se opkladim da cak i ove moje jeftine sluske posle modifikacije koju sam uradio zvuce bolje od tih tvojih.
Nisam ih platio nesto mnogo, kostale su puno al nisu placene toliko :D. Meni je bitno na njima da mogu utvrditi odakle zvuk dolazi, bilo u igrama bilo u filmovima kad mi se prislusa surround, za kvalitetniji zvuk tu mi je hifi sistem :).
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pustite ovo na običnim stereo sluškama. :)

 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Nema potrebe, slusao sam to vise puta do sada i bolje zvuci kao stereo nego sa upaljenim asus dolby/7.1 emulacijama. To je zasluga kvaliteta slusalica, velikih 53mm drajvera i poluotvorenosti. Asus softver samo daje neku izvestacenost koja podseca na surround ali se jasno cuje da nije to-to (eho i zvuk kao iz bureta).
 
Poslednja izmena:

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Nema potrebe, slusao sam to vise puta do sada i bolje zvuci kao stereo nego sa upaljenim asus dolby/7.1 emulacijama. To je zasluga kvaliteta slusalica, velikih 53mm drajvera i poluotvorenosti. Asus softver samo daje neku izvestacenost koja podseca na surround ali se jasno cuje da nije to-to (eho i zvuk kao iz bureta).
To je binauralni snimak i on je napravljen da se slusa na stereo slusalicama, a da se pri tome dobija savrsen 3d efekat. Takvi snimci se prave pomocu dva mikrofona postavljena u lutku oblika prosecne ljudske glave tako da se dobije savrseno verna reprodukcija onoga sto bi covek cuo da se nalazi u prostoriji. To je u principu najbolji i najrealniji pristup surround zvuku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Binaural_recording

@hsv.stoned
Koji video player si koristio kad si testirao dolby headphone. Mozda nisi bio ukljucio 5.1 zvuk u samom playeru, pa si zato dobio los efekat.
 
Poslednja izmena:

Smith

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.12.2009.
Poruka
112
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SPC
CPU & cooler:
Intel I3 2100
Motherboard:
Z77A-G45 Intel® Z77 Chipset Based
RAM:
2x4GB Patriot 1333MHz
VGA & cooler:
Asus 280X
Display:
Benq G2420HD
HDD:
SSD 128GB M4 Deluxe WD 640GB Black 2xWD Green 1TB,Seagate 3TB
Sound:
Genius SW-HF5.1 6000 + Razer Orcha
Case:
Chieftec CX-01B-B-B
PSU:
TT 730W
Mice & keyboard:
Logitecg G105 + Razer DeathAdder + Logitech Wireless set
Internet:
ADSL 10Mbit/s
OS & Browser:
Win 7 Pro x64 + FireFox
Other:
Steam: Paja_Kljunar
Imao sam dugo G35, mnogo moćne sluške, kvalitetan zvuk, a što se tiče osećaja prostora, to se teško oseća na sluškama, jedno je prostor, a drugo je kad ti to stoji na glavi, jednostavno nije za poređenje...
 

mean_machine

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2013.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX8300 & Nepton 140XL
Motherboard:
ASUS SaberTooth 990FX R2.0
RAM:
KINGSTON 8GB DDR3 1333mhz
VGA & cooler:
MSI 7970 TW
Display:
PHILIPS 244E
Sound:
Realtek
Case:
HAF 932 & ATC-201
PSU:
RECOM 750W
Internet:
KBCNET
OS & Browser:
WIN7 64bit & Chrome
Imam SpeedLink Medusa, nisu za igre sto se tice 5.1 ali su odlicne za filmove pre svega zbog odlicnog basa.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.519
Rezultat reagovanja
155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Opet, jesi li imao prilike da koristis storm sirus pa da mozes da pricas tako nesto :)
Imao, koristio oko 2 godine i uzeo sennheiser.

5.1 i slusalice ne idu zajedno, na jednom testu je to lepo objasnjeno da je zvucnik previse blizu uvetu i da kao sto neko rece ti kineski mali zvucnici ne mogu da naprave taj surround efekat.


Pitanje za tebe, da li si ti cuo nekad profesionalni hardwareski 5.1 sistem zvucnika? Ne pricam o geniusu.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ako mislis na surround na Senn hd201 to stvarno zvuci ocajno (a i inace su te slusalice jedva prosecne i to za tu cenu).. ni prineti onom efektu na SL sluskama mada kao sto sam napisao sve je to smesno forsiranje mada nekome moze da bude zanimljivo i korisno. Pravi 5.1 sistem pa cak i neki prosecan je keva u odnosu na neku soft. emulaciju za slusalice.. Al opet sigurno ima ljudi koji ce sa tim kvalitetom/efektom biti zadovoljni. Ja nisam.
 
Poslednja izmena:
Vrh