• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

sudija za prekrsaje

M

Misko78

Guest
Vidi, pošto se temeljno razumem u ovakve slučajeve (parking), po "default"-u trotoar je za pešake! To što si ti sa 2 točka bio na kolovozu - :D verujem da je sudija tako reagovao.
Na Kosančićevom Vencu bar 30 godina postoji znak za takvo parkiranje i on izgleda slično kao treći u prvoj koloni i danas je takvo prakiranje u zelenoj zoni. Tako da znam vrlo dobro šta pričam. ;) To se desilo u trenutku uvođenja zone pa je zato skinut znak.
 
Poslednja izmena od urednika:

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Ne zanosite se glupostima već idite i završite to što pre i bezbolnije i ne padajte na fore da možete da preyebete sud, svaki dvadeseti uspe, mene su osudili za nepropisno parkiranje iako sam propisno parkirao sa dva točka na kolovozu, iako sam tražio da saobraćajac dođe na suđenje, jednostavno tu je falio znak kada sam se parkirao i ispalo je da je nepropisno... I da obavezno potpišite zapisnik i obavezno popunite odeljak "Primedbe" i tamo napišite šta god hoćete eto to mi je poslednji put rekla sudija kada sam imao suđenje, ovako uvažavaju u 99% slučajeva reč saobraćajca, a ako napišete primedbe postoji velika verovatnoća da vas osobode, u primedbama budite kretivni npr. "saobraćajac smrdi na alkohol, vređao vas je, laže i sl."
Kolega mog oca mi je rekao slicno, tj. da je tesko da ce sudija izaci u susret ako se ipak pojavite na sudu, a niste potpisali zapisnik. Po njegovoj prici, daleko je bolje popuniti polje predvidjeno za primedbe i potpisati. Da li je tacno stvarno ne znam, svako prica razlicito...
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Mislim da nece jos dugo opstati administracija sa svojih 2 miliona zaposlenih......... prekrdasili su sve norme... dice se kuka i motika 100%
Ja bio kod sudije za prekrsaje zbog voznje sa isteklom saobracajnom, samo pokazao urednu saobracajnu i cao... dok sam cekao slusam, prvo te ispitaju i procene koliko imas kesa.. onda odrede kaznu taman da crknes od gladi a platis i ne odes u zatvor... to im je jedino merilo, nema oprastanja, samo ih kes interesuje i nista drugo!
1. zivis sam, odrekli te se roditelji
2. nemas posla i gladujes, trazi zatvor da te prehrane pa ako ti poveruju samo ce te sutirat napolje :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^^ i u ovome ima ogromne istine nazalost.
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Bio sam danas kod sudije za prekrsaje. Opsti utisak je da nase sudstvo u opstem rasulu i katastrofalno, iako sam bio spreman na sve ipak su uspeli da me iznenade i zaprepaste. Sve u svemu ja sam rekao sto sam imao i naslusao se gomile gluposti a zakljucak price cu tek saznati posto mi je sudija rekla da ce pozvati doticnog policajca pa ce onda odluciti sta ce dalje a meni ostaje samo da cekam. Sve u svemu tuga.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Daj neke detalje, ako ti nije mrsko. Kako je tekao razgovor i sl... Shta ti je najvishe zasmetalo?
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Mrsko mi je ali evo ukratko, cim sam usao ugledao sam tri smorene zene koje su izgledale kao one izfrustrirane salterske sluzbenice. Sudija mi je procitala zapisnik i pitala me da li je to tacno i cim sam rekao N (nisam ni stigao da kazem E) prekinula me je povisenim i svadjalackim tonom i pocela pricu kako mogu da poricem kada su me izmerili sa najmodernijim radarom koji se koristi u evropi i kako je to nepobitan dokaz, bla, bla i kada mi je najzad dopustila da nesto kazem rekao sam da sam isao 60km/h i da sam to video na gps-u u kolima (uspela je da me prekine par puta dok sam izgovorio ti jednu recenicu), onda sam ispricao moju pricu kako se dogadjaj odigrao i onda je ona sve to ponovila u kratkim crtama za zapisnik i dali su mi da ga potpisem. Pokusao sam da im objasniim zasto sam prekoracio brzinu (zato sto nigde nije bilo znaka ogranicenja a ni oznake za naseljeno mesto) ali to je ostao samo pokusaj jer su me odmah sasekle u korenu s gomilom gluposti (kako sam ja morao da znam da je to naseljeno mesto i da se naseljeno mesto prepoznaje tako sto pored puta ima bar dve kuce i jos gomila gluposti, ne mogu da prepricavam). Kada se to zavrsilo samo su mi rekli hvala i dovidjenja, morao sam da ih upitam sta ce se dalje dogadjati da bi mi sudija odgovorila da ce da pozove doticnog policajca i da ce onda da odluci sta dalje i da ce me obavestiti. Sve u svemu jedno veoma negativno iskustvo.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Bio si kod dželata, a ne kod sudije...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
U je... koja prica.. doslo bi mi da se samo okrenem i - odem.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Bicu ishejtovan,osecam,ali jednostavno nemas razlog da se bunis.Zakon je takav kakav je i svuda u svetu postoji ta pretpostavka o obavestenosti,zato se ovakvi zakoni ne primenjuju odmah po donosenju vec se ostavlja 6-12 meseci da se gradjani upoznaju sa istim,zatim se objavljuje u sluzbenom glasniku,drze se informativne emisije i pisu clanci i sve je to tako uradjeno i kod nas.Zakon je los iz mnogo drugih razloga a o sudstvu necu ni da pocinjem.Ali jos jednom,po meni,trebao si samo da priznas krivicu,a onda kada ti stigne presuda da ulozis zalbu i u njoj navedes da si nezaposlen/student,zivis od honorarnog rada bla bla i jos mnoge druge okolnosti kako bi sebi omogucio da te "cepnu" najblaze moguce.Ovako postoji mogucnost da te jednostavno odrape i da ih bude bas briga. Policajce necu da komentarisem kao ni rad doticne gospodje sudinice jer na tako nesto smo svi navikli,a ja sam se po praksama nagledao i gorih stvari a i sam bio tretiran tako...
P.S.Profesionalni si vozac koliko sam sad tek uspeo da kontam?To moze da bude povoljno prilikom zalbe na presudu ako ti ne daj Boze uzmu dozvolu.Mozes da im zatrazis da te oslobode toga jer zivis od toga,prehranjujes sebe/porodicu bla bla..Mislim da u tom slucaju ne bi trebalo da bude problema da ti odobre to.I da, oduzece ti kategoriju samo onu kojom si napravio prekrsaj.
 
Poslednja izmena:

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Baš naprotiv, naš zakon je vrlo dobar, mislim da komotno može da se nosi i sa EU, ako ih ne bi i dobio.
Problem nastaje u sprovođenju istog, posebno zbog duplih aršina..
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Za koji dan treba da idem kod sudije za prekrsaje zbog prekoracenja brzine za 23kmh u naseljenom mestu gde je opstim ogranicenjem brzina ogranicena na 50kmh. Inace naseljeno mesto je Grocka konkretno smederevski put u pravcu ka beogradu. Izmerili su me rucnim radarom "ПРОЛАСЕР ИИИ", jedini dokaz je zapisnik o kontroli koji je napisao policajac na licu mesta. Naravno da nije bilo nikakvog znaka ogranicenja brzine ni znaka za naseljeno mesto a bogami i samo mesto gde su me zaustavili ne podseca na naseljeno mesto nego na pustos. Ima li ko iskustva sa slicnom situacijom, svaki savet je dobrodosao posto mi bas ne bi trebalo da mi uzmu dozvolu jer od nje trenutno zivim. Poz
reci da nisi vozio toliko i da si siguran da si iz stare navike vozio 59-60. Trazi papire da je radar bazdaren po propisu kad je i trebao biti (svakih 6 meseci valjda) i trazi suocenje sa policajcem.

Nakon ovoga mozes da zaboravis na celu stvar. Ja sam dva puta imao (ranije do duse, pre ovih poena) to i oba puta sam oslobodjen, tj. otislo je u zastaru jer niti ima papira o bazdarenom radaru, nit se pandur pojavi.
E sad, ako si potpisao taj zapisnik, onda jbg. Sledeci put pametu glavu i ne potpisuj nista.

edit:

izvini, davno bese, sad sam se naknadno setio...U sustini, reci da nisi vozio toliko, trazi papire o redovno odrzavanom (bazdarenom) radaru i sliku ili drugi dokaz da si vozio toliko. Zapravo tvrdi da nisi vozio toliko brzo. Bitnoje da trazis taj papir/atest radara na uvid posto ti ga policajac na licu mesta nije hteo pokazati. Zatim ako treba trazi i suocenje. Nakon 6 meseci ako se policajac i pojavi, nek dokaze da te se seca i da se seca da bas tebi nije hteo da pokaze atest... :) (al kazem, nece se pojaviti ni atest ni policajac).
Ne vredi (po meni) da budes nesto posten i fin, od toga nemas nista. Ja sam tako bio posten i fin pa dobio 3 nedelje robije, a mogao sam prosto da izgrbavim i da se ne pojavim na sudu, da cekam zastaru i sl. Od tad - samo grbavo sa grbavcima ;)

(pre nego sto neko pita, ne, nisam odlezao 3 nedelje, nisu uspeli da mi uruce poziv za izdrzavanje kazne zatvora, nakon 2 god to je zastarilo i cao zdravo. Narkomani koji preprodaju drogu dobiju sljagu i par sati pritvora, a ja zbog saobracajnog prekrsaja da lezim 3 nedelje, hvala lepo. Kad zakon bude primenjivan kako treba, rado cu sluziti svoje)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"Kada se to zavrsilo samo su mi rekli hvala i dovidjenja, morao sam da ih upitam sta ce se dalje dogadjati da bi mi sudija odgovorila da ce da pozove doticnog policajca i da ce onda da odluci sta dalje i da ce me obavestiti. Sve u svemu jedno veoma negativno iskustvo. "

vidi, PRVO I OSNOVNO je da te pita da li si svestan da imas pravo na branioca. Ako te to nije pitala (i ne pise u zapisniku koji si potpisao da te je pitala), a poziv za odlazenje pred sudiju NISI LICNO TI PRIMIO, ulozis zalbu jer ti nisu ispostovana prava. Ona dobija lepu packu od nadredjenog.

drugo, mozes da ulozis zalbu na postupak kao i na presudu i da trazis onaj atest. Sta tebe briga kakav je to uredjaj? Ostaje i da trazis i suocenje kao sto sam vec pisao. Sve to u kompletu ce najverovatnije prolongirati slucaj do beskonacnosti, a nadalje mozes i ti da ne primas nista u ruke na vratima, vec neko drugi i da govori da nisi kuci. Ako ti ne urucuju poziv licno - ne mogu ni da ti ga uruce. Prosto, ne moze niko osim tebe da ga primi ako ne zeli. Cak i da ga primi i potpise, ti nisi u obavezi da se pojavis. Smislis neku pricu o putu, sakupis par racuna iz nekog drugog grada, nisi obavesten i bla bla. Konsultuj advokata nekog ovako oko toga.

6000 din nije malo, a ni oduzimanje vozacke nije naivno.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Dobra fora ovo za atest :D :wave:
 

Misko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sve u svemu jedno veoma negativno iskustvo.
Ako mene pitas prosao si xtra :), pandur se nece pojaviti 99%. Mene je prilikom jednog kaznjavanja pandur (isti koji mi je i napisao kaznu!?) posavetovao da trazim suocenje da bih izbegao kaznu, dal me je lagao ili ne dodao je i da mu je pun gepek tih zahteva i da nikada ne ide na suocenje.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Takodje, koga uhvati neka ova nova kamera na nekom semaforu ili gde vec, treba da trazi atest, tj.sertifikat te kamere koji je validan po nasem zakonu.. Ne znam kakvo je stanje trenutno, tj.danas ali pre dva meseca jos uvek nijedna kamera nije imala sertifikat..
 

DariusIII

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-6100 + Raijintek Themis
Motherboard:
MSI 870S-C45 (FX)
RAM:
8192Mb DDR3 1333MHz Transcend
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD7770
Display:
Asus VW221S 22"
HDD:
Kingston HyperX 3K 120GB SSD + 3x500GB WD
Sound:
Sound Blaster X-Fi Extreme Music
Case:
Bitfenix Merc Alpha
PSU:
LCPower LC6650GP3 v2.3 650W
Optical drives:
Lite-ON iHAS22
Mice & keyboard:
A4Tech X-750BF + ZBOARD Gaming Keyboard
Internet:
TotalNET ADSL~20Mb/s
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
UPS MGE Nova 1100 AVR
Koliko znam, novim ZOBS je predviđen znak za početak naseljenog mesta, koji treba da stoji kod prvih kuća i da se 2-3-4 kuće pored puta ne smatraju istim.Ograničenje treba da se poštuje od tog znaka za početak naseljenog mesta, a ne od naziva mesta/opštine/naselja/divlje gradnje.

Profesor Saobraćajnog fakulteta u Beogradu Boris Antić najavio je na Sajmu automobila, predstavljajući nove propise iz Zakona o bezbednosti saobraćaja, da je ograničenje brzine u naselju uvedeno da bi se zaštitili pešaci koji mogu da se nađu na kolovozu.

Antić je objasnio da se pojam naselja, međutim, ne poklapa sa geografskom odrednicom naseljenog mesta, odnosno sa onim gde stoji tabla sa njegovim imenom.

To u praksi znači da vozači sada ne znaju tačno od kog mesta važi ograničenje brzine, odnosno da ona ne mora da se smanji odmah kod saobraćajnog znaka koji to zahteva, ako u blizini još nema kuća.

Sa uvođenjem novih tabli, koje će jasno označavati početak naselja, međutim, više neće biti dileme, naglasio je Antić.
http://www.putevi-srbije.rs/strategijapdf/Pravilnik_o_saobracajnim_znakovima_na_putevima.pdf

pogledati član 27, slika III-23.1 itd.

16) знак „назив насељеног места” (III-23), који означава територију и назив насељеног места у
које улази пут и границу од које почиње то насељено место;
III-23.1
17) знак „насеље” (III-23.1), који означава место од кога почиње насеље и од кога се
примењују прописи о саобраћају у насељу;
 
Poslednja izmena:

Stola

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2010.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To je ono sto sam napisao vec..Postoji pretpostavka da su vozaci,tj ucesnici u saobracaju,svesni svojih postupaka(zato i postoji onaj lekarski pregled) i da su svesni saobracajnih propisa. I ne samo u vezi ovog zakona,vec u vezi mnogih,da ne kazem svih, postoji ta pretpostavka o informisanosti ljudi,bar onih koji su psihicki sposobni i zdravi i cije osobenosti ukazuju na to da su mogli biti svesni prekrsaja koji su/ce napraviti. To nije samo kod nas,to je tako svuda u svetu.
Jeste zakon je zakon, ali ledina je ledina, bez i jednog znaka i samo lokalno stanovništvo zna o čemu se radi, to je problem. Jeste zakon kaže da je naseljeno mesto obeleženo na prilaznim putevima vidljivim tablama, ali obilaznice oko naseljenih mesta po logici su i građene da skrenu saobraćaj iz centralne zone, i to je ledina, bez kuća i obeležja naseljenog mesta, bez znakova ograničenja brzine, tu ne pomaže ni članstvo u mensi, a kamoli trivijalni lekarski pregled za vozača.

Imam nepune 33 godine i 15 godina vozackog staza i gomilu što sitnih, što krupnih kazni (tri puta pojas, tri nepropisna parkiranja, jedna žuta traka, jedan suprotan smer, jedna voznja neregistrovanog vozlia, jedno blago pijanstvo od 0,56 promila). Neke sam plaćao na licu mesta bar za pet sam se pravio pametan i odlagao nadajući se da će proći 2 godine za koliko zastarevaju prekršaji. Prekršajno gonjenje zastareva u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja. Gonjenje za prekršaje traje godinu dana, tako da ceo predmet zastareva posle dve godine. Niti jednom mi nije uspelo da se izvučem. Par puta su me "milicajci privodili pravdi" tj zamolili da se sam prijavim ujutru da me ne bi hapsili. Ja znam samo za jedan slučaj da se neko izvukao zastarenjem i to je bilo odavno, masa ljudi laprda kako im je zastarelo pre nego što je rok zastarenja stvarn i prošao i hvale se i obmanjuju druge, a posle ih navataju pa isti ćute i prave se blesavi. Mog dobrog druga su nahvatali a bežao im je za tri prekršaja pa skoro do roka zastarenja, nije ni živeo na adresi kod roditelja već za devojkom odavno živi na karaburmi, svaki put su roditelji govorili mi nemamo nikakav kontakt sa njim i sl. epilog je da je dobio 13 meseci zabrane po starom zakonu a skoro se zaposlio u jednoj firmi i to za stalno ali traži se vožnja svakodnevno, da je odradio odmah ne bi imao taj problem i ne bi dobio otkaz.

Ne zanosite se glupostima već idite i završite to što pre i bezbolnije i ne padajte na fore da možete da preyebete sud, svaki dvadeseti uspe, mene su osudili za nepropisno parkiranje iako sam propisno parkirao sa dva točka na kolovozu, iako sam tražio da saobraćajac dođe na suđenje, jednostavno tu je falio znak kada sam se parkirao i ispalo je da je nepropisno... I da obavezno potpišite zapisnik i obavezno popunite odeljak "Primedbe" i tamo napišite šta god hoćete eto to mi je poslednji put rekla sudija kada sam imao suđenje, ovako uvažavaju u 99% slučajeva reč saobraćajca, a ako napišete primedbe postoji velika verovatnoća da vas osobode, u primedbama budite kretivni npr. "saobraćajac smrdi na alkohol, vređao vas je, laže i sl."
ovo je OK. nema skrivanja i odlaganja, ništa pametno se ne postiže, pogotovo danas, pre 15 godina možda je i moglo nekako da se eskivira.
Prva dva puta sam išao kod sudije sa 18g za B kategoriju (1995) (učesnik u saobraćaju od 14g psp. 16g A kategorija), i tada sam video uživo "proces" od kafke, u dvorištu suda tada, porodica, malo dete, veš, i neka mala vrata koja vode do mračnog uzanog hodnika i stepenica sa masnim rukohvatom, ispred kancelarije jedna stara izlizana drvena klupa, prekidači i vrata, kvake od pre Marije Terizije, a sve je imalo neki masan i nervozan smrad, u tom trenutku sam shvatio da se sa njima ni u kakvom režimu nije igrati i izigravati, po ulasku i davanju izjave uz nesnosnu buku mehaničke mašine za kucanje, video sami kako se pred mojim očima ušima i svešću, nekoliko trenutaka pre toga dati odgovori na pitanja vešto izvrću i uklapaju u šablonsku izjavu. epilog novčana kazna 1/3 maksimalne kazne (olakšavajuće okolnosti, student) + 3 meseca bez dozvole.
drugi put sam u razgovoru sa advokatom, ubeđen da slažem, (nije lako, ma koliko smešno zvučalo) da mi je prvi put i kazna je bila istovetna, međutim mup je ulažio žalbu, pa smo išli sa žalba na žalbu do okončanja.

par puta sam i eskivirao plaćanje i kažnjavanje za jake prekršaje (alkoholisanost, brzina), dva puta jer me je policajac prepoznao (kaže išli smo istu OS školu, ja ga se nisam setio, ali sam se pravio da ga znam), jednom sam se toliko uživeo u kukanje da me je čovek pustio sa kaznom za pojas (ne znam da li bi ikada takvu predstvu mogao ponoviti, kada se setim odmah se zacrvenim :) ).
U suštini kada već budete uhvaćeni, porazgovarajte sa policajcem na licu mesta najbolje što umete, to vam je jedina nada da prođete bolje.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Tesko je izbeci urucenje poziva ako imas stalno radno mesto ili ides na faks i sl. Nije nemoguce ali je daleko teze. A to oko hapsenja i privodjenja, i to jos zbog prekrsajne prijave, to moze al samo van kuce. Nema policija pravo da ti udje na gajbu i da te hapsi bez naloga. Mene kad su trazili jednom sam im licno otvorio vrata i reko da nisam tu.

btw. Ja sam izbegao vojni rok (dakle 13 godina grbavljenja i izbegavanja), 2 god je smejurija, samo treba biti pametan. Naravno, najbolje je ne doci u takvu situaciju uopste, medjutim, niko nije savrsen. Kad su me bas bas trazili da mi uruce kaznu za izdrzavanje zatvorske kazne (a to ako ti uruce nema zastare, moras da ides), ja sam se sam prijavio da idem u vojsku i poslao dopis sudiji za prekrsaje da sam na sluzenju vojnog roka. Onda sam se za dve nedelje skinuo sa vojske...Ma, da vam ne pricam peripetije, al sve se moze kad se hoce :P
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Kakve akcije ima ovaj GX-X :rotf: :rotf: al najjace je ovo nisam tu :rotf:
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ma bolje sto nisi isao,koji ces moj tamo,ja sam se ugojio tamo 12 killa i od tada grbavim sa tim;)Jedino sto sam majoru popravljao racunar i nalazio mu neke komponente u bg-u pa sam imao vece privilegije nego ostali vojnici(nisu me bas nesto voleli neki zbog toga)al mora se covek snadje kume;)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
meni stiglo za nasilnu i keva uzela poziv i onda sam preporucenim pismom da sam na zimovanju :d i sledeci necu da primim e ako i onda stigne jurim nekog u sudu da me vadi iz govana toliko iz mog iskustva
Sta da ti kažem, spremi dozvolu na pola godine! Na***'o si! Neće te nikakva veza izvući. Jbg. lepo kažem ja, Pančevac. :rotf:
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Ma i meni neka debilka sto radi kod caleta u radni primila kaznu za nenosenje kacige... a ja uopste ni ne zivim vise tamo.... popizdeo sam, ali nek me nadju prvo nedam ni dinar bagri!
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Sta da ti kažem, spremi dozvolu na pola godine! Na***'o si! Neće te nikakva veza izvući. Jbg. lepo kažem ja, Pančevac. :rotf:
jezik pregrizo :D da me rebne 3 meseca al koliko ce para da bude pitas ***** :d vervatno cu moci buldozer da im da mesto tih para:cool:
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh