• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

sudija za prekrsaje

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
A sto bi platio pare koje tesko ko moze ovde posteno zaraditi, jos ako sam siguran da nisam kriv bar ne vise od 50% ako sam i na zuto prosao opet to nije crveno kao sto ce me pokusat osuditi?

takodje vani ti je slicna kazna 5-10% (~2 dana rada) plate a ovde je to dva meseca rada bez hrane...
Treba da platis jer si napravio saobracajni prekrsaj po bilo kom ovozemaljskom saobracajnom zakonu. Gde nisi kriv,molim te? Zuto svetlo se u najvecem broju slucajeva gleda kao crveno i to nije dzabe tako..

Ti si u pravu za jednu stvar,mada ni nju nisi lepo formulisao. Vani je kazna srazmerna licnom dohotku samo u odredjenim slucajevima (npr, ako si multi milioner oduzece ti auto,platices basnoslovnu kaznu ako si vozio nekom nenormalnom brzinom+ces izaci u najtiraznijim novinama i to ce tamo narod gledati kao na sramotu koja se desila,bahatost). Inace, vani bi ti za prolazak na zuto platio mnogo vise od onoga sto ces platiti ovde i mnogo vise od tih 5-10% koje ti spominjes(o ~2 dana rada necu ni da pricam, smesno je).
Nije napolju med i mleko, narocito ne kad se radi o krsenju bilo kog zakona i to je mnogo pogresna predstava koja vlada kod nasih ljudi.

Ma, kod nas i "profesionalni" vozaci krse zakon kao da je GTA u pitanju. Koliko si puta video taksistu da se zaustavlja u traci koja je oivicena punim linijama, ili se nakon ulaska stranke prestrojava preko 2 ili 3 trake kolovoza sve oivicene punim linijama :).

Pre neki dan zamalo da odvalim taksistu koji je iza autobusa polukruzno okretao preko duple pune linije. :eek:
Uh, taksisti su posebna fela, ima normalnih, ali se vecina njih ponasa kao da su ulice njihove :) Ali ne radi se o tome ovde, vec o svesnom izbegavanju placanja kazne i to u klasicno srpskom fazonu "zabole me da platim OVOJ drzavi,drugoj bih odmah platio". Yeah,how yes no.
 
Poslednja izmena:

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
@Jafazec
neznam gde zivis i na kom nebu.... prolazak kroz zuto nije kaznjivo (ako ne postoji treptuce zeleno) a utvrditi da li treba da stanes ili prodjes nije jednostavno za lice koje gleda na "prekrsaj" sa 200-300m kao u mom slucaju... ja sam iskreno mogao da stanem ali sam eto procenio da prodjem, ni jedna odluka nije nikom smetala jer je raskrsnica bila pusta a i da je bilo vozila opet ne bi smetao jer jos nije bilo zeleno svetlo na bocnim semaforima...

sto se tice cena kazni vani mogao bi malo da se raspitas a ne da popujem napamet, jer mi je takvih dosta... na primer u USA je to 159$
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Zar naš "novi" zakon ne kažnjava prelazak kroz žuto? To mi nije jasno od uvođenja novog zakona. Neki kažu da jeste, tj svi kažu da jeste, al ja još kaznu nisam dobio :D
 

DariusIII

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-6100 + Raijintek Themis
Motherboard:
MSI 870S-C45 (FX)
RAM:
8192Mb DDR3 1333MHz Transcend
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD7770
Display:
Asus VW221S 22"
HDD:
Kingston HyperX 3K 120GB SSD + 3x500GB WD
Sound:
Sound Blaster X-Fi Extreme Music
Case:
Bitfenix Merc Alpha
PSU:
LCPower LC6650GP3 v2.3 650W
Optical drives:
Lite-ON iHAS22
Mice & keyboard:
A4Tech X-750BF + ZBOARD Gaming Keyboard
Internet:
TotalNET ADSL~20Mb/s
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
UPS MGE Nova 1100 AVR
@Jafazec
neznam gde zivis i na kom nebu.... prolazak kroz zuto nije kaznjivo (ako ne postoji treptuce zeleno) a utvrditi da li treba da stanes ili prodjes nije jednostavno za lice koje gleda na "prekrsaj" sa 200-300m kao u mom slucaju... ja sam iskreno mogao da stanem ali sam eto procenio da prodjem, ni jedna odluka nije nikom smetala jer je raskrsnica bila pusta a i da je bilo vozila opet ne bi smetao jer jos nije bilo zeleno svetlo na bocnim semaforima...

sto se tice cena kazni vani mogao bi malo da se raspitas a ne da popujem napamet, jer mi je takvih dosta... na primer u USA je to 159$
Prolazak na žuto je oduvek kažnjiv.Na žuto smeš da prođeš samo ako nisi u mogućnosti da se bezbedno zaustaviš i ako tim zaustavljanjem ne bi ugrozio ostale učesnike u saobraćaju.U tvom slučaju policija je pravilno postupila.
Ostalo ne želim ni da komentarišem, samo ću se iznervirati.
 
M

Misko78

Guest
e bi smetao jer jos nije bilo zeleno svetlo na bocnim semaforima...

sto se tice cena kazni vani mogao bi malo da se raspitas a ne da popujem napamet, jer mi je takvih dosta... na primer u USA je to 159$
- U Njujorku je 500$ sviranje na mestu gde je zabranjeno
- U Njujorku je 500$ blokiranje raskrsnice
- U LA je 350$ vožnja žuto trakom

Kazne i prekršaji zavise od grada-države, negde su više negde niže...


Na žuto se ne sme prolaziti sem u slučaju da zaustavljnje nije bezbedno, npr. klizav put. Dok je bilo moguće skrenuti levo sa Brankovog mosta u Pop Lukinu omiljena kazna koju su izricali saobraćajci koji su stajali preko puta pumpe, pošto zbog frekventnosti saobraćaja u svakom trenutku 2-3 vozila su prolazila na žuto.
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Kakva je situacija kada na semaforu ne postoji trepcuce zeleno? Desavalo mi se par puta da prodjem tako na zuto, kada vec u odredjenoj brzini veoma blizu semafora, samo tako iznenada prebaci na zuto.
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao i kod vecine stvari na kojima saobracajci uzimaju pare, vazi pravilo "slobodnog sudijskog uverenja"
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
I posle se zalimo na banana,kvazi drzavu...Ovako radi mozak prosecnog Srbina,zbog toga nam nece nikad biti bolje i zato ce uvek "preko" biti "med i mleko"...
Upravo tako... uz ono neizostavno, sto cu citirati iz negovog posta: "nemam pojma svi tu staju".

Odlican kontraargument, nema sta.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Upravo tako... uz ono neizostavno, sto cu citirati iz negovog posta: "nemam pojma svi tu staju".

Odlican kontraargument, nema sta.
vazno je da znate da solite pamet bez argumenta, rekao sam da je tu cuprija i ulaz u servis (jedini ulaz) i da svaki dan stoje parkirana vozila jer drukcije nemozes uci u pomenut servis, to sto je neko stavio semafor na 5m od cuprije (ulaza u servis sa kapijom) treba pitati grad zasto je tako i zasto se kuca nalazi na 3m od semafora... jedino resenje je da se cela kuca srusi zajedno sa cuprijom i reseno, jer vlasnik servisa uopste ne bi mogao da udje u kucu ako zeli da postuje neki zakon

majm**i od pandura narvno da koriste propust u projektovanju raskrsnice, mislim da svako ko je iz BG-a ili NS-a zna o cemu pricam ako je imalo realan...
 
Poslednja izmena od urednika:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@reoborn: prvo bih te zamolio da pazis kad pises, sta i kako pises...

Drugo i finalno: "sut sa rogatim ne moze" ili ti jednostavnije: jos niko nije dobio rat sa drzavom, niti ispravio krive drine iste, pa neces ni ti i kao sto ti je rekao Misko78, bilo gde na zapadu bi prosao jos gore nego ovde
 
Poslednja izmena:

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
vazno je da znate da solite pamet bez argumenta, rekao sam da je tu cuprija i ulaz u servis (jedini ulaz) i da svaki dan stoje parkirana vozila jer drukcije nemozes uci u pomenut servis, to sto je neko stavio semafor na 5m od cuprije (ulaza u servis sa kapijom) treba pitati grad zasto je tako i zasto se kuca nalazi na 3m od semafora... jedino resenje je da se cela kuca srusi zajedno sa cuprijom i reseno, jer vlasnik servisa uopste ne bi mogao da udje u kucu ako zeli da postuje neki zakon

majm**i od pandura narvno da koriste propust u projektovanju raskrsnice, mislim da svako ko je iz BG-a ili NS-a zna o cemu pricam ako je imalo realan...
Pa sta solimo pamet... i to "bez argumenata" - jel tebi ne ide u glavu da to tako ne moze, i to *po zakonu*?

To sto se neko dosetio, pa tu resio da metne servis nista ne znaci... postoje neka pravila. Ko je tu u pravu, tj. ko ima "prvenstvo" - nije predmet ove price. Poenta je da tu niko ne bi smeo da parkira. Toliko je jendostavno.

A definitvno ona "nemam pojma, tu svi staju" prica je teska glupost. Jasno je i meni da svi staju... imam takvih primera koliko hoces, bas ispred rodjene kuce (pesacki prelaz, PLUS znak za zabranjeno zasutavljanje i parkiranje... pa uvek po 4-5 automobila)... ali tako ne moze. Ne sme.
 
Poslednja izmena od urednika:

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Pa sta solimo pamet... i to "bez argumenata" - jel tebi ne ide u glavu da to tako ne moze, i to *po zakonu*?

To sto se neko dosetio, pa tu resio da metne servis nista ne znaci... postoje neka pravila. Ko je tu u pravu, tj. ko ima "prvenstvo" - nije predmet ove price. Poenta je da tu niko ne bi smeo da parkira. Toliko je jendostavno.

A definitvno ona "nemam pojma, tu svi staju" prica je teska glupost. Jasno je i meni da svi staju... imam takvih primera koliko hoces, bas ispred rodjene kuce (pesacki prelaz, PLUS znak za zabranjeno zasutavljanje i parkiranje... pa uvek po 4-5 automobila)... ali tako ne moze. Ne sme.
Pa cekaj gde ti zivis, ako si u BG kladim se da si milion puta video 100% nepregledne raskrsnice i semafore iza drveca ili ko zna cega (mislim na male zavucene raskrsnice koje grad nije urbanizovao po pravilu i sredio okolinu oko raskrsnice)
Ponavljam ko zna tu raskrsnicu kod picerije cao zna da svi parkiraju na toj cupriji kod semafora cak i kad su panduri tu i da ih niko ne dira i ne kaznjava

I sto se tice iskrivljenih drina ko kaze da je pokusam da je ispravim ja samo pokusavam da preskocim most kao i vecina sto pokusava sa pravom jer ovo u ni jednom pogledu nije pravna drzava i verovatni nikad nece biti
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Ma jesam, naravno... ali sta treba da radim tim povodom - da se pravim blesav, inatim, ne postujem pravila (ta konkretno ili pak i sva ostala)?

Jbg, ako cemo tako - 'ajmo onda svi kroz crveno, 'ajmo svi da parkiramo na zelenim povrsinama, na sinama... kapiras me sta hocu da kazem.
Pravila su tu da se postuju... to sto ima "zvrcki" na sve strane - jbg. Ima ih.

Juce vidim pandure kako voze bez: a) upaljenih oborenih svetala, b) sa upaljenim maglenkama. Ne zna se sta je gore od ova dva.
I sta sad da radim - da ih gadjam nekom kamenicom posred sofersajbne zbog toga... ili pak da vozim i ja k'o oni? Mislim da bih bolje prosao sa kamencugom posred soferke... naravno, pobegnem posle toga. Jer ako krenem po drugom scenariju - ne gine mi kazna. Ako ne i obe. Tesko cu ja objasniti sudiji da sam prethodni dan video pandure kako voze isto tako...
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Pa ok ali svakom se desi da pogresi u zabunjenim situacijama jer je tada verovatnoca gresenja dosta veca... ja iskreno nikad nisam prosao kroz zuto, jedino jurcam ponekad i placao sam akzne za to na licu mesta.. ali me nervira kad delom zbog lose raskrsnice nacinim losu procenu a murjas namerno sedi negde u zapecku i ceka da se neko upeca... a kazna nimala mala jos oduzimanje dozvole
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Ihaaaaj, pa to su im standardne fore... mislim da te sacekuse najvise vole ;)
Mogu da sede po ceo dan u kolima kao dembelani, lepo, toplo... i cekaju. Samo cekaju zrtvu.

Ti u svakom slucaju mozes da pokusas sa pricom "bilo je zuto", ali znas i sam da to najverovatnije nece da prodje... a jos pride, ima da se dosete pa ti nakace i to parkiranje blizu semafora, cisto da zabibere. Nebitno sto tu inace svi parkiraju - dosetice se da, *po zakonu*, to tako ne moze.
I onda prodjes jos gore...


Kazem ti, ne smeta meni taj deo, vec jedino ono "nemam pojma svi tu staju" ja licno najvise mrzim kada neko potegne... to nikakav validan argument nije, a i jednostavno je glup ;)
 
S

stalja

Guest
I da jesi uslikao kvar sa svetlima sa sve pismenim izjavama svedoka opet ništa ne bi mogao da odradiš :)

Ja znam i kako se održavaju (a i voze) ta pandurska vozila tako da me i ne čudi što su non stop neispravna. Puntići su se za divno čudo pokazali kao 30x bolje (čitaj: izdržljivije) rešenje od francuza.

Al to nije tema. Zakon pripisuje takva pravila i ti si dužan da ih poštuješ. I meni su iscenirali prekršaj gde se išlo da se za***em, kasnije platio sam 10 000 din kaznu i ne žalim se.

Znaš pravila i nema za***a. Evo sad skoro su poskidali folije neupućenim ljudima zato što su im ovi skidali tablice i isključivali iz saobraćaja.

Banana ili ne banana država ne može da ti uzima pare ako nema osnovan razlog. Ko zna on ne plaća ono što ne mora.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Eto, jbg :)
Mada mislim da ovo nji'ovo nije bio kvar, vec da cisto tako voze... ne znam.

No, nije ni bitno, ovo je kljucno sto si rekao: "Zakon pripisuje takva pravila i ti si dužan da ih poštuješ".
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB

DuleC

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.10.2010.
Poruka
148
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955BE + Titan Fenrir Push/Pull
Motherboard:
Asus M4A88TD-V EVO/USB3
RAM:
2x2GB Mushkin Blackline Frostbyte
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 260 OC 896MB
Display:
22" Samsung 225BW
HDD:
WD 500GB AAKS
Case:
Xigmatek Asgard
PSU:
Chieftec CFT 600W
Mice & keyboard:
Logitech Nano & Logitech EX110
Internet:
WiFi
OS & Browser:
Windows 7 Professional 64bit
Evo šta se mom ćaletu desilo. Nedelja, vreme "Najlon" pijace. Parkirao je na parkingu kod Pošte (posle Klisanskog mosta desno). Kada se vratio kola nije bilo. Vidi okolo još 2-3 ljudi sa istom situacijom i skontaju da je pauk odneo vozila. Pošto je to odradila Komunalna policija, cifra je bila 9000 din. (i snalaženje da se nekako ode do depoa). Ko je bio na tom parkingu zna kako to izgleda. Šta su Komunalci uradili? Proizvoljno procenili gde je granica između parkinga i zelene površine i pokupili nekoliko automobila! Naravno, nigde ništa obeleženo niti se može naslutiti granica! Pre neki dan je išao kod sudije koji je bio totalno nezainteresovan za ceo slučaj i na ćaletovo dodatno pominjanje ne postojanja granice, sudija opušteno odgovara: "Pa nismo mi Švajcarska da je sve obeleženo" :eek:!

Sledeću nedelju, ćale je video iste te Komunalce kako kamionom idu preko trotoara i iste te zelene površine da bi pokupili nove "mušterije". To su radili takvom brzinom da im pit-stop ekipa F1 nije ravna! Po starom zakonu si imao vremenski period u kome treba da skloniš auto, dobiješ upozorenje pa posle 15 minuta nose. Sada toga nema. Je l' to po zakonu?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja sam mnogo puta stajao ispred CIAO pizerije koja je jos bliza raskrsnici, jer jelte tako svi rade..:rotf:
Jedno vece sam dolazio iz centra i odmah sa semafora parkirao bas ispred pizerije, znaci u suprotnu traku sam presao.. Dosli cika plavi i prvo poceli da mi drezde o tome kako sam stao u suprotnom smeru, pa sam ja nonsalantno rekao "pa svi staju tako".. Odmah me je presekao "Ja ne vidim ikoga sem tebe da tu stoji uopste a kamoli u suprotnom smeru".. Shvatio sam da je moj razlog propao ali isto su oni shvatili da sam ja malo alkoholisan i ponudili mi dreger kad pojedem pizzu, sacekace oni...
I pored pizze, uspeo sam da naduvam u dreger dovoljno i gle, cuda, nisam dobio kaznu za nepropisno parkiranje, prelazak preko pune vec samo za alkoholisano stanje.
Sreca pa mi poziv za kod sudije nije stigao u roku od 2 godine vec posle 26meseci mi je stiglo resenje o zastarevanju i ukidanju postupka.

Razlicite su situacije ali eto koliko pomaze "pa tu svi staju".. Da sam ja lepo rekao, jbg, eto, desilo se, necu vise ili bilo sta drugo, verovatno ne bih duvao u dreger, nego bi oni ili pisali drugu kaznu ili bi pojeli po pizzu-dve i kolu-dve dok 'vataju druge pacijente

Evo šta se mom ćaletu desilo. Nedelja, vreme "Najlon" pijace. Parkirao je na parkingu kod Pošte (posle Klisanskog mosta desno). Kada se vratio kola nije bilo. Vidi okolo još 2-3 ljudi sa istom situacijom i skontaju da je pauk odneo vozila. Pošto je to odradila Komunalna policija, cifra je bila 9000 din. (i snalaženje da se nekako ode do depoa). Ko je bio na tom parkingu zna kako to izgleda. Šta su Komunalci uradili? Proizvoljno procenili gde je granica između parkinga i zelene površine i pokupili nekoliko automobila! Naravno, nigde ništa obeleženo niti se može naslutiti granica! Pre neki dan je išao kod sudije koji je bio totalno nezainteresovan za ceo slučaj i na ćaletovo dodatno pominjanje ne postojanja granice, sudija opušteno odgovara: "Pa nismo mi Švajcarska da je sve obeleženo" :eek:!

Sledeću nedelju, ćale je video iste te Komunalce kako kamionom idu preko trotoara i iste te zelene površine da bi pokupili nove "mušterije". To su radili takvom brzinom da im pit-stop ekipa F1 nije ravna! Po starom zakonu si imao vremenski period u kome treba da skloniš auto, dobiješ upozorenje pa posle 15 minuta nose. Sada toga nema. Je l' to po zakonu?
Da je bio na obelezenom parking mestu, ne bi ga odneli. Posto je parkirao na neobelezenom mestu, odneli su ga. Ako je pritom bila zelena povrsina, tim gore.
Po novom zakonu, 3min je dozvoljeno zaustavljanje i sve preko toga se smatra parkiranjem. Tamo negde sigurno ima znak neki za zabranjeno zaustavljanje i zabranjeno parkiranje..
Nema sta da te upozorava, ako ne postujes znak ili zakon, moze odmah da pise kaznu po clanu zakona koji je prekrsen, zakon im omogucava.

Ako je neko parkiran na zelenoj povrsini, jelte, mora i slep kamion da dodje na tu povrsinu da pokupi auto. Time nisu oni krivi sto idu preko zelene povrsine, vec onaj koji je prouzrokovao da oni idu tamo..

Brzina izvrsavanja i treba da sto veca, sto veca brzina, veca je efikasnost, pogotovu na takvim mestima kakav je Najlon. Gadno je kad u toj brzini ostete neki automobil, steta se mora nadoknaditi, ali i kazna platiti..
 

DuleC

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.10.2010.
Poruka
148
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955BE + Titan Fenrir Push/Pull
Motherboard:
Asus M4A88TD-V EVO/USB3
RAM:
2x2GB Mushkin Blackline Frostbyte
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 260 OC 896MB
Display:
22" Samsung 225BW
HDD:
WD 500GB AAKS
Case:
Xigmatek Asgard
PSU:
Chieftec CFT 600W
Mice & keyboard:
Logitech Nano & Logitech EX110
Internet:
WiFi
OS & Browser:
Windows 7 Professional 64bit
Pazi, stvar je u tome što to nije put ili neki prolaz ili slično pa da blokiranje ugrožava saobraćaj ili slično.



To je parking koji se više od 10 godina koristi u tu svrhu. Parking Pošte koja nedeljom ne radi i ljudi tu parkiraju kad dođu na pijacu. Naravno, da je parkirao na parkingu i platio 140 din za dnevnu kartu, zbog 20 minuta, sve bi bilo ok. Akcenat je na neobeleženosti zelene površine, slobodnoj proceni, koju koriste na podmukao način. Da je bilo obeleženo na bilo koji način (tipa betonskim kuglama) sve bi bilo u redu, jer jednostavno ne bi ni mogao tamo da parkiraš i do toga ne bi ni došlo, niti bi oni morali da dolaze kamionima itd.

Klasična sačekuša. E to je ono što je "trulo u državi Danskoj", ne urade svoj posao preventive, ali zato posle znaju itekako da budu revnosni kada treba uzeti pare. Kako čovek da ne popi**i :mad:.

Znači sad je 3 min. Ok.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pa pazi, sad da trose pare na betonske stubice i sl.. Jednostavnije je da se stavi znak i pecaju "parkiranti"
 

DuleC

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.10.2010.
Poruka
148
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955BE + Titan Fenrir Push/Pull
Motherboard:
Asus M4A88TD-V EVO/USB3
RAM:
2x2GB Mushkin Blackline Frostbyte
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 260 OC 896MB
Display:
22" Samsung 225BW
HDD:
WD 500GB AAKS
Case:
Xigmatek Asgard
PSU:
Chieftec CFT 600W
Mice & keyboard:
Logitech Nano & Logitech EX110
Internet:
WiFi
OS & Browser:
Windows 7 Professional 64bit
Pa to. Bolje uzimati od naroda stotine hiljada dinara, nego staviti 5 betonskih kugli za 100 dinara. Klasicna otimacina.

Taj deo kod picerije Ciao je uvek zauzet, stalno se neko parkira, bilo zbog servisa, bilo zbog pica :), a pol. stanica na 3 koraka. Bukvalno iz stanice mogu da te slikaju i salju "cestitke"...

Sve je vise automobila pa se prave guzve i ljudi onda staju na svakakva mesta. Postaje umetnost naci parking mesto.









_______
Tapatalk
 
Vrh