• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Štreberi [TT 2019 CaseMod Balkan Invitation] - Chernobyl

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
mod 2.jpg
Hello everyone,
My name is Dušan, better known as Račke comming from Serbia, and I am one of the founders of the Štreberi project, which unites YouTube channel and web portal. I want to thank Thermaltake company for giving me the opportunity to show my hardware and software knowledge, and officially start another stage in a wonderful adventure.
Although I had a lot of ideas in mind, Chernobly was the first thing to do, but not because of the same TV Show that is currently HIT, but because of games such as STALKER, Metro, Fallout 3 that I've play over and over again with friends. I will try to show my knowledge of a graduated mechanical engineer in the IT field and thus contribute to the development of the moding spirit in my small town.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Pozdrav i tebi.Nemas razloga ovde pisati na nekom od stranih jezika.Bili bi ti zahvalni ako bi se drzao,ili pisao postove na maternjem jeziku.
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Welcome and good luck my friend!
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Pozdrav i tebi.Nemas razloga ovde pisati na nekom od stranih jezika.Bili bi ti zahvalni ako bi se drzao,ili pisao postove na maternjem jeziku.
Ovo je internacionalno takmicenje stoga je dogovoreno da se koristi engleski jezik kao takav gde bi ljudi iz inostranstva razumeli o cemu se radi.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Mislim da bi trebala da se izvrši dopuna pravilnika foruma po ovom pitanju gdje se odobrava korišćenje stranog jezika na ovom, srpskom, forumu ili da se izbjegava korišćenje stranog jezika u potpunosti. Običan copy/paste teksta sa stranog foruma je, po meni, nepoštovanje sjekire i njenih članova. Dovoljno je što se primarno piše latinica ali je i razumljivo zbog primarne oblasti o kojoj se ovde raspravlja...
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
A Axe je toliko poznat kao internacionalni forum, jedva 15 ljudi sa Balkana ulazi da nesto pogleda.
Batalite engleski, takve promocije vrsite na stranim sajtovima.
Srecno u modu, sve najbolje :)
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Pozdrav i tebi.Nemas razloga ovde pisati na nekom od stranih jezika.Bili bi ti zahvalni ako bi se drzao,ili pisao postove na maternjem jeziku.
Zdravo Djole i hvala na dobrodošlici. Potrudićemo se da opravdamo članstvo na ovom forumu, iako nam ovo nije prvi nalog na forumu, ali je ujedno zajednički našeg portala. Što se tiče engleskog jezika, na TT takmičenju učestvuju kolege iz Bugarske i Rumunije, pa sam smatrao da bi bilo adekvatno ispoštovati njih u vidu engleskog jezika pošto će sigurno pratiti worklogove

Welcome and good luck my friend!
Thanks Nessa, looking forward to do this and to take all criticism from the best modder in the world and further xD

Mislim da bi trebala da se izvrši dopuna pravilnika foruma po ovom pitanju gdje se odobrava korišćenje stranog jezika na ovom, srpskom, forumu ili da se izbjegava korišćenje stranog jezika u potpunosti. Običan copy/paste teksta sa stranog foruma je, po meni, nepoštovanje sjekire i njenih članova. Dovoljno je što se primarno piše latinica ali je i razumljivo zbog primarne oblasti o kojoj se ovde raspravlja...
Zdravo Grodos, pisanjem na engleskom jeziku nisam hteo nikoga da vređam, samo sam hteo da ispoštujem zahteve. Ako bude bilo potrebe , promeniću opis na srpskom jeziku.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
A Axe je toliko poznat kao internacionalni forum, jedva 15 ljudi sa Balkana ulazi da nesto pogleda.
Batalite engleski, takve promocije vrsite na stranim sajtovima.
Srecno u modu, sve najbolje :)
Mislim da je nebitno da li to neko gleda ili ne. Takve stvari ne odlučujemo mi ali mislim da bi se trebalo pridržavati srpskog jezika ili jednostavno ubaciti u pravilnik izuzetak i problem riješen. Uostalom, ovo nije tema za to tako da se izvinjavam na spam-u.

EDIT:@streberi.rs Nisam ni rekao da bilo ko vrijeđa već jednostavno u fazonu "mrsko mi da pišem pa samo radim copy/paste". Ako je tako zašto onda i objavljivati osim za grabljenje pregleda radi lične koriste u okviru opravdanja sponzorstva. Ja to bar tako vidim. Sjekira dođe kao nešto usput, odnosno totalno nebitna u svemu ovom.

Ja sam poprilično siguran da TT ima sopstveni sajt na kome se objavljuju worklog-ovi i tamo se naravno piše na dogovorenom jeziku i tamo mogu da prate i Bugari i Rumuni i Japanci i Rusi i svi ostali... Nadam se da me razumijete oko ovog pitanja...
 
Poslednja izmena:

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Mislim da je nebitno da li to neko gleda ili ne. Takve stvari ne odlučujemo mi ali mislim da bi se trebalo pridržavati srpskog jezika ili jednostavno ubaciti u pravilnik izuzetak i problem riješen. Uostalom, ovo nije tema za to tako da se izvinjavam na spam-u.

EDIT:@streberi.rs Nisam ni rekao da bilo ko vrijeđa već jednostavno u fazonu "mrsko mi da pišem pa samo radim copy/paste". Ako je tako zašto onda i objavljivati osim za grabljenje pregleda radi lične koriste u okviru opravdanja sponzorstva. Ja to bar tako vidim. Sjekira dođe kao nešto usput, odnosno totalno nebitna u svemu ovom.

Ja sam poprilično siguran da TT ima sopstveni sajt na kome se objavljuju worklog-ovi i tamo se naravno piše na dogovorenom jeziku i tamo mogu da prate i Bugari i Rumuni i Japanci i Rusi i svi ostali... Nadam se da me razumijete oko ovog pitanja...
Hajde da ti ja odgovorim i da prestanemo sa spamom u ovoj temi.

AXE je medijski pokrovitelj ovog takmicenja i kao takav AXE forum mora biti ukljucen u worklog teme. Engleski jezik je izabran kao internacionalan jer ga razumeju sve zemlje pa i ove nase iz regiona a pritom je neutralan za ovaj teren.

Nikome ovde nista nije "mrsko" forma se mora ispostovati kako ovde tako i na ostalim mestima gde se objavljuju radovi. Normalno je da se sadrzaj kopira a na pitanja se mogu odgovarati i samim tim menjati tok i sadrzaj.

Oko "grabljenja" i promovisanja "sponzora", cemu ta tema... Ljudi i kompanije koje su podrzale celu akciju moraju imati svoje mesto u svemu ovome i trebaju se osetiti bitnim jer to i zasluzuju!

I da rezimiram, slobodno pisite na sebi primerenom jeziku, ali drzite se teme, tj. radova ljidi i njihove interpretacije. Na kraju je najbitnija tehnologija, ideje i ono sto ljudi rade! U jezicke barijere ne treba ulaziti.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Hajde da ti ja odgovorim i da prestanemo sa spamom u ovoj temi.

AXE je medijski pokrovitelj ovog takmicenja i kao takav AXE forum mora biti ukljucen u worklog teme. Engleski jezik je izabran kao internacionalan jer ga razumeju sve zemlje pa i ove nase iz regiona a pritom je neutralan za ovaj teren.

Nikome ovde nista nije "mrsko" forma se mora ispostovati kako ovde tako i na ostalim mestima gde se objavljuju radovi. Normalno je da se sadrzaj kopira a na pitanja se mogu odgovarati i samim tim menjati tok i sadrzaj.

Oko "grabljenja" i promovisanja "sponzora", cemu ta tema... Ljudi i kompanije koje su podrzale celu akciju moraju imati svoje mesto u svemu ovome i trebaju se osetiti bitnim jer to i zasluzuju!

I da rezimiram, slobodno pisite na sebi primerenom jeziku, ali drzite se teme, tj. radova ljidi i njihove interpretacije. Na kraju je najbitnija tehnologija, ideje i ono sto ljudi rade! U jezicke barijere ne treba ulaziti.
Izvini, ali gdje je ovde napisano da je Sjekira sponzor? Taj "mali" detalj bi objasnio mnogo toga i izbjegli bi čitavu ovu konfuziju... Uostalom, čak i kada je ovakav slučaj u pitanju to ne mjenja činjenicu da se se u pojedinim temama koristi copy/paste.

Da zaključim, izvinjavam se pokretaču teme jer je rasprava proistekla zbog nedovoljne informisanosti. Sada je razjašnjeno i zahvaljujem se na tome. Neću više postovati osim kao oblik podrške u budućem radu. Moderatore molim da izvrše dopunu pravilnika da bi se jednom zauvijek riješila polemika upotrebe jezika na ovom forumu. Hvala
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Izvini, ali gdje je ovde napisano da je Sjekira sponzor? Taj "mali" detalj bi objasnio mnogo toga i izbjegli bi čitavu ovu konfuziju... Uostalom, čak i kada je ovakav slučaj u pitanju to ne mjenja činjenicu da se se u pojedinim temama koristi copy/paste.

Da zaključim, izvinjavam se pokretaču teme jer je rasprava proistekla zbog nedovoljne informisanosti. Sada je razjašnjeno i zahvaljujem se na tome. Neću više postovati osim kao oblik podrške u budućem radu. Moderatore molim da izvrše dopunu pravilnika da bi se jednom zauvijek riješila polemika upotrebe jezika na ovom forumu. Hvala
Imas temu vezanu za takmicenje a u linku sve objasnjeno:


Evo i PSa:
 

Prilozi

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
Ponovo proseravanje... da bar pisete cirilicom pa da covek nekako i svari to sto vam smeta engleski.
@streberi.rs, @nemke, samo napred drugari!
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.992
Rezultat reagovanja
2.386
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Hi, what's up, do you have some progress? :)
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Hi Nessa. We are great, what about you?
We will post our worklog for now in 2-3 days
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Čisto da vas malo obavestim na čemu se radi. Imali smo mnogo obaveza oko recenzija prethodnih nedelja pokušavao sam da napravim prostora da se mod radi polako i sa što manje grešaka

1. Ideja je da radijator stavim na zadnjoj strani, tik iznad napajanja, za to je potrebna modifikacija cele zadnje strane.
2. Možete da vidite 3xDP i 1xHDMI odmah pored matične ploče, ako se nisam prevario između tacne i zadnje strane ima dovoljno mesta da smestim portove.
3. Pošto se radi o Chernobly modu, bitni su i detalji toksičnosti, pa se fan gril radi sa tom tematikom. Za sada sam odradio samo grill za 20cm ventilatore.

Ispod MOBO slota, još se razmišljam šta da ugradi, na kraju ako mi ništa kvalitetno ne padne napamet, biće neke gravure.

Ovih dana predstavljam kompletnu ideju gde sam planirao hardver da smestim, biće verovatno i video materijala.

Čisto sam hteo da vam pokažem na čemu radim.

Pozdrav
Screenshot_1.png
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Poštujem pravila foruma i pišem na većini razumljivom jeziku. Čisto malo da vas update na čemu se radi. Iscrtani su i izrezani svi delovi, uskoro sledi i video materijal pa ću redovno update-ovati.
Screenshot_12.png
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Screenshot_13.png
Screenshot_13-1.png


Zadnju stranu zatvaram, neće biti otvorena, jedan kompletan layer ide preko stakla. Nalepiću i logotip koji je 10mm debljine
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Screenshot_14.png



Screenshot_19.png
Screenshot_19-1.png



Dva sloja klirita na levoj bočnoj strani da bi se dobio ovakav efekat. Namerno nisam hteo da farbam jedan sloj, mislim da će dupli layer doneti lepši celokupan utisak, dok otvori u donjem levom uglu nisu namenjeni protoku vazduha, već RGB efektima. Jonizujuće zraćenje se u vazduhu vidi kao sjaj i podseća na magnetno zračenje koje stvaraju Polarne Aurore, pa je kompletna moja ideja da se prikaže taj efekat. Naravno RGB dolazi iz PSU ventilatora
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Dobro mi izgleda ova ideja za levu bocnu stranicu. Dole si lepo odvojio deo za skrivanje PSU i recimo hard disk i kablove... Za ove male rombove koji ce dobijati RGB efekat od samog napajanja je jasno, ali kazi mi jesi mozda razmisljao da i ovaj znak u sredini bude RGB?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Dobro mi izgleda ova ideja za levu bocnu stranicu. Dole si lepo odvojio deo za skrivanje PSU i recimo hard disk i kablove... Za ove male rombove koji ce dobijati RGB efekat od samog napajanja je jasno, ali kazi mi jesi mozda razmisljao da i ovaj znak u sredini bude RGB?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Da ti iskreno kažem, nisam planirao, svakako ću probati u zavisnosti kako se boja bude uhvatila na kliritnoj površini.
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Screenshot_15.png


Gornja strana, ponovo u 2 sloja u različitim bojama. Možete primetiti da nisu identične i da se rupice razlikuju. Nisam zagovornik staklenih površina za cirkulaciju vazduha, do sada se ispostavilo kakvu kod ideju imali, sa staklenom površinom se mnogo gubi. Pa sam rešio da napravim sa heksagonalnim rupicama i otvorima na samim ivicama kako bi radijator i ventilatori imali dobar protok. Znam da je kompletan sistem hlađenja overkill za 2500x procesor, ali da rešavamo probleme ako je moguće.
 
Poslednja izmena:

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Screenshot_18.png


Crtež na levoj strani je ploča na kojoj ću da zalepim ćirilični Černobil logotip , dok je na desnoj slici prikazana prednja strana koja ide umesto stakla kako bih rezervoar i pumpu delimično izbacio van kućišta.
 

PC Crazy Dario

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2019.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
81
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-7820X, EK-Supremacy EVO (Original CSQ) - Nickel Plexi
Motherboard:
ASUS ROG STRIX X299-E Gaming
RAM:
Team Group T-FORCE Delta II RGB 4x 8GB DDR4
VGA & cooler:
2x ASUS GeForce GTX 1080Ti Strix 11GB, EK-FC1080 GTX Ti Strix
Display:
3x DELL U2414H (soon to be changed)
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" SSD 1TB, Samsung 850 EVO 2.5" SSD 250GB, 2x Seagate Barracuda 2TB (Raid 1)
Sound:
On board
Case:
Cooler Master Cosmos C700M
PSU:
Corsair HX1000i
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech G900 Chaos Spectrum, Logitech G410 Atlas Spectrum
Internet:
100/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit, Mozilla Firefox
Other:
CableMod Pro Custom Sleeved Cables, Logitech G640, Logitech G933 Artemis Spectrum, Logitech Z906
Napokon ulovio vremena da prođem po work logovima i stvarno super izgleda. Baš me zanima kada se sve sklopi kako će izgledati. :)
 

streberi.rs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.06.2019.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Štreberi
CPU & cooler:
EKWB Phoenix
Motherboard:
Asus Maximus X Formula
RAM:
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Asus Rog Strix GTX 1080 8GB
Case:
Praxis WetBench
PSU:
FSP Hydro GE 650W
Nikako da stignem da slikam kako izgleda izrezano. Slikaću čim dovršim farbanje sa kojim se mučim propisno. Neke površine su ogromne i boja se preliva, danas imao još veći peh, nakon 2 dana sušenja odlučim da stavim belu površinu preko narandžaste i napravim haos, sad ponovo farbaj te dve površine. Valjda je toplota uticala da se boje razmažu, sad sam zauzeo celu sobu da raspodelim sve pojedinačno.
 

PC Crazy Dario

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2019.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
81
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-7820X, EK-Supremacy EVO (Original CSQ) - Nickel Plexi
Motherboard:
ASUS ROG STRIX X299-E Gaming
RAM:
Team Group T-FORCE Delta II RGB 4x 8GB DDR4
VGA & cooler:
2x ASUS GeForce GTX 1080Ti Strix 11GB, EK-FC1080 GTX Ti Strix
Display:
3x DELL U2414H (soon to be changed)
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" SSD 1TB, Samsung 850 EVO 2.5" SSD 250GB, 2x Seagate Barracuda 2TB (Raid 1)
Sound:
On board
Case:
Cooler Master Cosmos C700M
PSU:
Corsair HX1000i
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech G900 Chaos Spectrum, Logitech G410 Atlas Spectrum
Internet:
100/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit, Mozilla Firefox
Other:
CableMod Pro Custom Sleeved Cables, Logitech G640, Logitech G933 Artemis Spectrum, Logitech Z906
Kreni nanositi lak prije nego što kreneš špricati po površini plexiglasa. Tako da onaj masni prvi dio koji krene špricati odmah, će špricati u prazno, a fini sloj će se krenuti nanositi na plaxi. Za ovo drugo ne znam što točno radiš pa ti ne mogu pomoći. :(
Toplina ti samo može pomoći, dok recimo vlaga... Eh to je već druga priča. Također, može ti biti do laka. Zato ti se razmaže, i naravno ako je čudan lak, neće biti dobro nanošenje drugog sloja ili druge boje i nakon dan ili dva.
 
Vrh