• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Šta nas čeka u bliskoj budućnosti?

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Jedan sasvim logičan i realan sled događaja koji samo na kratko podsećaju na naučnu fantastiku iz filmova

Povodom ovogodišnje "Cisco Live 2011" konferencije, za predstavnike medija je u Beogradu 27. i 28. septembra održana Telepresence sesija na kojoj je David Evans, glavni futurista i praktičar u inovacijama u IBSG (Internet Busines Solutions Group) odseku kompanije Cisco govorio o deset tehnoloških trendova koji će promeniti svet u narednih deset godina. Novinari su imali priliku da čuju nešto više o fenomenima kao što su komuniciranje između mašina, 3D štampanje, dolazak ere zetabajta, novi izvori energije, cloud računarstvo i mnogim drugim trendovima koji će bitno izmeniti način na koji koristimo tehnologiju i doživljavamo svet oko nas. Međutim, PCAXE se potrudio pa je snimio kompletnu Telepresence sesiju, te vam toplo preporučujemo da pogledate.

Opširnije...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ljudi, obavezno pogledajte video materijal. Retko dobra prezentacija!
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Vrh!!!!!!! ALi stvarno deluje kao SF... Proćiće još mnogo godina dok ne vidimo nešto od ovoga....a ako i dalje profit bude upravljao svetom (a najverovatnije hoće) možda ih nikada nećemo ni videti.......
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Proćiće još mnogo godina dok ne vidimo nešto od ovoga....a ako i dalje profit bude upravljao svetom (a najverovatnije hoće) možda ih nikada nećemo ni videti.......
Proćiće 10-15 gofina ;) Videćemo sve, jer će se svest promeniti. Ako pogledaš pažljivo kroz ljudsku istoriju, konstanto je dolazilo do prezasićenja oko veikoh stvari. Tako da verujem i da će monetarni sistem da se promeni ili unapredi ;)

:wave:
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Onaj "veliki pas" mi više liči na džinovsku muvu. :D
A ovo me, pravo da vam kažem, plaši:
"Roboti, takođe, napreduju brzo. Do 2020. roboti će biti fizički superiorniji od ljudi. Do 2025. populacija robota će prevazići broj ljudi u razvijenom svetu. Do 2032. roboti će biti mentalno superiorniji od ljudi. I do 2035. roboti će potpuno zameniti ljude na radnom mestu."
Posebno u kombinaciji sa onom animacijom, na skajpu nećeš znati da li pričaš sa robotom ili čovekom. :eek:
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
To za robote mi deluje malo nerealno.... Msm koliko robota ima danas na svetu??? Koliko njih može da uradi nešto korisno i da samostalno funkcioniše??? Ako mislimo na robote tipa Terminatora, to se nikada neće desiti, jer treba mnogo prepreka savladati da bi do tog nivoa razvijenosti stiglo. Prvo, roboti ne mogu da savladavaju i uspostave ravnotežu. Drugo, učenje i donošenje racionalnih odluka je nemoguće progamirati (Znam da a psotje roboti koji se i pentraju po stepenicama i uče, ali je to uglavnom preprogramirano), treće, moralni kodek je nemoguće usaditi u robota... Pa tu su još i nezavistan izvor energije itd. Ako pričamo o robotima kao u fabrikama, za farbanje, sklapanje itd..onda ok....mada će mnogo ljudi ostati bez posla automatizacijom proizvodnih linija u svestkim fabrikama....
 

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Onaj "veliki pas" mi više liči na džinovsku muvu. :D
A ovo me, pravo da vam kažem, plaši:
"Roboti, takođe, napreduju brzo. Do 2020. roboti će biti fizički superiorniji od ljudi. Do 2025. populacija robota će prevazići broj ljudi u razvijenom svetu. Do 2032. roboti će biti mentalno superiorniji od ljudi. I do 2035. roboti će potpuno zameniti ljude na radnom mestu."
Posebno u kombinaciji sa onom animacijom, na skajpu nećeš znati da li pričaš sa robotom ili čovekom. :eek:
Pa to i danas ne znas :rotf:.... nece ti roboti skorije, evo u japanu oko fukusime, njihovi roboti se nisu nesto proslavili, a toliko se slusalo o njima, a i vec nema dovoljno mesta na planeti ni za sve ljude a kamoli jos za tolike masine, sta ce onda prosecan covek uopste da radi, samo da "pretvara" hranu u djubrivo? :(
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovo ti je dobro poredjenje, to sa rizicnim poslovima oko sanacije nuklerki i koriscenjem robota za izvodjenje istih.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
VillyTo za robote mi deluje malo nerealno.... Msm koliko robota ima danas na svetu??? Koliko njih može da uradi nešto korisno i da samostalno funkcioniše??? Ako mislimo na robote tipa Terminatora je napisao(la):
Robota ima mnogo ;) Naravno da se ne priča o robotima iz Terminatora (btw u Terminatoru nikada nije spomenuta reč robot. "I'm a cybernetic organism. Living tissue over a metal endoskeleton")

btw, mislim da Big Dog iz članka veoma dobro uspostavlja revnotežu.



Ova ista kompanija je najavila robota sa dve noge ;)


Drugo, učenje i donošenje racionalnih odluka je nemoguće progamirati (Znam da a psotje roboti koji se i pentraju po stepenicama i uče, ali je to uglavnom preprogramirano),
Diskutabilno, videćemo, reč nemoguće je veoma nezahvalna u danima koje dolaze. Ipak, ne očekuje se da robot donosi odluke, već da sluša čoveka i radi šta čovek traži od njega ;)


treće, moralni kodek je nemoguće usaditi u robota... Pa tu su još i nezavistan izvor energije itd. Ako pričamo o robotima kao u fabrikama, za farbanje, sklapanje itd..onda ok....mada će mnogo ljudi ostati bez posla automatizacijom proizvodnih linija u svestkim fabrikama....
Ako je moralni kodek sve ono iz bibilje, mislim da je moguće naučiti mašinu da 10 zapovesti nikada ne prekrši :)
Šta će budućnost doneti je diskutabilno. Očekuje se da sledeća verzija globalne mreže bude ustvari operativni sistem. Postavićeš pitanje sa nejakog tableta, a preko cloud-a će ti istog momenta biti pred očima odgovor na najkopleksnije pitanje zahvaljujući nekom superkompjuteru. Već je najavljeno da će do 2015. god trećina podataka za globalne mreže biti u cloud-u. IBM je napravio Deep Blue računar koji je bio bolji od najboljeg šahiste - Kasparova. Ok šah je totalno linerna stvar. Zaboravimo to za trenutak. 15ak godina kasnije imamo računar koji odgovara brže od šampiona u popularnom Jeopardy kvizu na nelinearnu stvar kao što je kompleksno pitanje ;)
Što se tiče izvora napajanja, videćemo, verujem da će se pojaviti način ili tip baterije koji će biti bolji od svega za šta sada znamo da postoji.

Pa to i danas ne znas :rotf:.... nece ti roboti skorije, evo u japanu oko fukusime, njihovi roboti se nisu nesto proslavili, a toliko se slusalo o njima, a i vec nema dovoljno mesta na planeti ni za sve ljude a kamoli jos za tolike masine, sta ce onda prosecan covek uopste da radi, samo da "pretvara" hranu u djubrivo? :(
Na nekim organizmima su naučnici uspeli da zaustave ćelijama starenje, odnosno da ga u dobroj meri uspore. Živećemo duže, otvoriće se nova radna mesta za ljude, novi vidici. Možda će kada roboti budu radili sve fizičke poslove umesto nas naša svest biti drugačija? Možda će zadatak svakog od nas biti da nadgleda određenu grupu robota koja radi neki posao, i tako zarađuje? Možda neće biti novca uopšte tj neće se raditi za profit isključivo. Možda je trenutno razdoblje najveće crnilo ljudske svesti i civilazacije, možda će sve krenuti u totalno drugom smeru. Možda je potrebno da elementarnu egzistenciju dovedemo u pitanje kako bi smo bili bolji i evoluirali u načinu razmišljanja. Ja na sve što se trenutno događa sa čovečanstvom gledam kao na proces učenja. Malo dete pre nego što prohoda mnogo puta padne pre nego što nauči da hoda kao odrastao čovek ;)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Eto vidish....Izbacilu su dvonogog pre godinu i po dana... Nisam ni znao... Dakle, intezivno se radi na tome!
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Preskočio bih komentarisanje same video prezentacije, to ste svi videli. Hteo bi da prenesem kako je sve to izgledalo iz mog ugla.


Dan pre prezentacije mi se javio Animan, sa pitanjem da li želim da idem na CISCO prezentaciju. Pošto se mrežom bavim rekreativno, prihvatih poziv i prelistah malo o firmi, da bih mogao da im postavim neka pitanja koja me interesuju.
Kao i svaki drugi dan, na dan prezentacije imao sam da obavim neke stvari koje su toliko "hitne" da trebaju da se završe za juče, gomila nekih nebitnih stvari... ceo dan je prošao u trci sa vremenom, i sad ovako nervozan i umoran trebam da idem na još jednu dosadnu prezentaciju.
Dolazim u CISCO kancelariju, dočekuju me ljudi sa osmehom, a u sebi mislim kako je tek njima kada moraju da drže tzv. "company smile".
Prva pozitivna stvar se desila kada sam krenuo da bacim flašicu soka u korpu za otpatke. Na smoj korpi je stajao natpis, plastika. U tom trenutku me je devojka ponudila sa kafom i ulazim u priču sa njom kako mi se sviđa što imaju korpu za otpatke samo za plastiku. Zbog mog oduševljanja sam bio uveden u kuhinju za saposlene, a tamo sam imao i šta da vidim. Pet različitih kanti za različite otpatke.
Prošlo je još desetak minuta i otišli smo na prezentaciju. Sama prezentacija je jednostavno bila savršena. Teško je preneti takvo iskustvo. U njihovoj TelePresence sobi je bilo nas četvoro, ali sa druge strane monitora je bilo još dvadesetak ljudi. Ono što je interesantno je sam taj osećaj prezentacije. Prezentacija je kao i svaka, ima dosta ljudi, priča se o nekoj temi, prisutni mogu da postavljaju pitanja... U stvarnosti nas četvoro sedi u prostoriji i gleda u monitore i imamo osećaj privatnosti, što naravno ne bi imali da smo sa svim tim ljudima u istoj prostoriji. Na običnim prezentacijama sedimo u nekim stolicama koje i nisu baš udobne, beleške hvatamo u krilu, fotkamo i snimamo uz obavezno nesvesno ometanje drugih kolega. Na ovoj prezentaciji smo sedeli u veoma udobnim foteljama, ispred sebe smo imali veliki sto i pri tom smo mogli da gledamo sve prisutne.
Treba naglasiti i veličine samih monitora. Video ne prikazuje veličinu baš najbolje, a moja odokativna ocena je da svaki veliki monitor ima po bar metar ipo. Naravno slika je savršena, bez ikakvih artifakta zbog kompresije, bez ikakvog kašnjenja...
Prezentacija je imala veoma lepu i pozitivnu temu, a u takvom prijatnom okruženju je stvarno teško ostati ravnodušan.
Kada se završilo, izlazim iz zgrade veoma raspoložen i na licu sam imao osmeh koji mi je falio ceo dan. Verovatno je neko ko je prolazio pored mene pomislio isto što i ja na početku, "vidi ga ovaj što ima company smile". Posle ovoga mogu samo da poželim da radim za komapniju kao što je CISCO. Za samo dva sata su uspeli da mi promene raspoloženje i da mi nabace iskren osmeh na lice, što do sada nije uspela ni jedna prezentacija, a pogotovu što se ova firma bavi uglavnom profesionalnom mrežnom opremom.

CISCO je uspeo da nam prezentuje svoju firmu u najboljem svetlu, a da faktički nisu ni pomenuli svoju kompaniju.


Od mene dobijaju čistu desetku, što do sada nije dobila ni jedna firma u Srbiji.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na nekim organizmima su naučnici uspeli da zaustave ćelijama starenje, odnosno da ga u dobroj meri uspore. Živećemo duže, otvoriće se nova radna mesta za ljude, novi vidici. Možda će kada roboti budu radili sve fizičke poslove umesto nas naša svest biti drugačija? Možda će zadatak svakog od nas biti da nadgleda određenu grupu robota koja radi neki posao, i tako zarađuje? Možda neće biti novca uopšte tj neće se raditi za profit isključivo. Možda je trenutno razdoblje najveće crnilo ljudske svesti i civilazacije, možda će sve krenuti u totalno drugom smeru. Možda je potrebno da elementarnu egzistenciju dovedemo u pitanje kako bi smo bili bolji i evoluirali u načinu razmišljanja. Ja na sve što se trenutno događa sa čovečanstvom gledam kao na proces učenja. Malo dete pre nego što prohoda mnogo puta padne pre nego što nauči da hoda kao odrastao čovek ;)
Nova svest po meni zahteva dve stvari, izbacivanje straha iz socioloske jednacine pojedinca i podizanje razuma smisla stvarnosti na visi nivo... i pre svega covek vise ne sme da zivi u tudjim ocima( trenutno kodeks stvarnosti u srbiji), nego u skladu sa sopstvenim unutrasnjim potrebama, ima tu jos mnogo toga, "dan za danom za kockastim ekranom"...
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
nego u skladu sa sopstvenim unutrasnjim potrebama,
A kako 4 miliarde kineza nauciti ovome ? Ovo globalno utuviti u glavu je prakticno nezamislivo, tj takvu ljudsku svest. Morao bi neki " Borg " da se dogodi :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
A kako 4 miliarde kineza nauciti ovome ? Ovo globalno utuviti u glavu je prakticno nezamislivo, tj takvu ljudsku svest. Morao bi neki " Borg " da se dogodi :)
Pokušaj da razumeš da kada dođe vreme nećemo morati da im utuvimo to u glavu, sami će shvatit ili nas jednsotavno više neće biti. Sve je to proces učenja.
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Znam ja to za sebe, mogu da kazem da se osecam sretnim sto imam zdravu familiju, decu, zdrave roditelje, sam nacin spoznaje nije lak ali sumnjam da je velika masa ljudi sposobna za tako nesto. Da jeste u ovoj zemlji bi mogao da odes sa decom na igraliste i da vidis " cele i citave " ljuljaske ?! Ali toga nema, svuda je polomljenih klupa, ljuljaski i slicno. ( ovo treba shvatiti za siri spektar stvari u drustvu ne samo na igralista ). To " kada dodje vreme " ne moze samo da dodje potrebna je masovna obuka i primer na drustvenom nivou sta je u stvari bitno u zivotu.

Mislim nadam se da cemo jednog dana imati " Zan Lik Pikara " :d Ali realno imali smo Aristotela, Kanta, Sopenhauera, Konfucija, Lao Ce-a koji su pre stotina godina govorili o tome i sta se realno promenilo ? Samo je gore ?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Znam ja to za sebe, mogu da kazem da se osecam sretnim sto imam zdravu familiju, decu, zdrave roditelje, sam nacin spoznaje nije lak ali sumnjam da je velika masa ljudi sposobna za tako nesto. Da jeste u ovoj zemlji bi mogao da odes sa decom na igraliste i da vidis " cele i citave " ljuljaske ?! Ali toga nema, svuda je polomljenih klupa, ljuljaski i slicno. ( ovo treba shvatiti za siri spektar stvari u drustvu ne samo na igralista ). To " kada dodje vreme " ne moze samo da dodje potrebna je masovna obuka i primer na drustvenom nivou sta je u stvari bitno u zivotu.

Mislim nadam se da cemo jednog dana imati " Zan Lik Pikara " :d Ali realno imali smo Aristotela, Kanta, Sopenhauera, Konfucija, Lao Ce-a koji su pre stotina godina govorili o tome i sta se realno promenilo ? Samo je gore ?
Slazem se! Ipak, do sada nismo bili u situaciji da su svi ljudi gladni, nesrecni i sl istovremeno. Videcemo sta ce biti kada bude tako ;) Mislim da ce se svest promeniti. Covek je po prirodi bice koje se brzo adaptira u odnosu na situaciju... Banalan primer. Znam čoveka koji je bio veoma delikventan kao mladić i radio mnogo loše stvari (nije nikog ubio i sl, ali je krao, lagao, drogirao se, prevario dosta ljudi i sl), kada mu je umrla majka, smirio se i shvatio je neke stvari, preispitao sebe opet. Pokušao je da sve ono što je pokvario popravi i uspeo vremenom, a i ljudi su mu oprostili kada su videli da se trudi i da mu je istinski žao. Sada je oženjen, ima dvoje dece, dobar je otac i muž. Totalna promena, ja sam bio ubeđen da neće doživeti 25u kako je živeo...
Oću da kažem, da se čovek menja kao jedinka, pa verujem da i globalno može da se pormeni svest kada bude moralo.

:wave:
 

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Banalan primer. Znam čoveka koji je bio veoma delikventan kao mladić i radio mnogo loše stvari (nije nikog ubio i sl, ali je krao, lagao, drogirao se, prevario dosta ljudi i sl), kada mu je umrla majka, smirio se i shvatio je neke stvari, preispitao sebe opet. Pokušao je da sve ono što je pokvario popravi i uspeo vremenom, a i ljudi su mu oprostili kada su videli da se trudi i da mu je istinski žao. Sada je oženjen, ima dvoje dece, dobar je otac i muž. Totalna promena, ja sam bio ubeđen da neće doživeti 25u kako je živeo...
"Hy , my name is earl..." :D.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Vrh