• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Šta je najbolje, ko je u mogućem problemu?

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.778
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Do pre samo nekoliko godina cena SSD-ova je bila astronomska, a njihove brzine kao i potrošnja nisu bile ni približne kao što su sada. Napretkom tehnologije izrade cene su se polako počele smanjivati, ali da bi SSD bio ono što je danas bilo je potrebno još nešto uraditi.

Naime, cena po GB je pre par godina i dalje bila visoka (previsoka za naše standarde), a jedan od načina kako bi se cena smanjila je da se na jednu memorijsku ćeliju umesto jednog bita (SLC) upiše više bitova. Tako su prvo nastali MLC SSD-ovi koji su nudili mogućnost da se u jednu ćeliju upiše dva bita umesto jednog. Ovo za kranjeg korisnika znači da će za sličnu cenu dobiti duplo veći kapacitet, što je odlična zamisao.

Sada zamislite da na jednu NAND memorijsku ćeliju možete da umesto dva upišete tri bita – tako dobijate TLC. Naravno možemo ići i dalje želeti da upišemo četiri ili više bitova na jednu ćeliju, i na taj način bi se kapacitet drastično povećao, a cena bi ostala slična. Da li je baš tako?


Opširnije...
 

ness1602

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2014.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Gotham
CPU & cooler:
Amd Phenom II 550/Akasa
Motherboard:
Gigabyte
Dobar tekst, obuhvaceno sve sto treba.
Nadam se da ce feedback korisnika biti dobar.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Vrlo kvalitetan tekst. :rule:
 
Vrh