• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

South Park-Najbolji show svih vremena

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ili prethodna epizoda i parodija na *SEK-U

AND IT's GONE!

Neke stvari su zaista prenaduvane bar shto se tiche ove ekonomske krize :)


*Svetska ekonomska kriza
Cini ti se ;) Kao sto verovatno znas, radim u medijskoj kuci, sa novinarima bla bla....Da ne smaram sa tim glupostima, htedoh reci, jako mnogo firmi je podnelo zahteve za zastitu od bankrota, Obama je covek koji je dosao uz pomoc farmaceutskih, a ne ovih heavy metal industrija i njegov plan takodje je da nastavi da ulaze u banke, kao druge u lancu, a neu industriju kao trecu u lancu propadanja. Ako ti nesto znaci - GM je podneo zahtev za zastitu od bankrota, a GM je cirka (posle dva talasa otpustanja) jos oko 200.000 zaposlenih (oko 50.000 direktno i sve ostalo indirektno preko kompanija koje sam GM poseduje). Prave efekte ove tupave krize ameri ce videti ove godine, a mi , kao i obicno sa zakasnjenjem - sledece. Ova godina ce biti veoma teska. Ja sam vec dva puta bio otpusten za mesec dana lol Ni ja sam ne znam kako sam jos uvek ostao, ali znam da njih 350 nije. :(

edit: FIAT u Italiji je prekljuce (nakljuce ako ne racunam da sam budan posle 12) otpremio 2400 ljudi. Da se zna - u nasem fijatu se (ups, zastavi) kola i dalje samo sklapaju, nasi direktori muvaju da vade neke pare (kao i obicno) pa su smislili insurance fraud (koji im nije prosao) da im je zbog (namerno) neplacenog racuna za vodu unistio 60 karoserija na farbanju (iako u tu prostoriju ulaze dve po dve karoserije, ali je neki disa verovatno potrosio pare "sa strane" pa mora da pravda u smislu "nece meni fiat zavrtati kradju), fiatu se to ne svidja, posto su kamate tu, odgovornost je tu, nema vise drzave koja ce da salije opet kintu tamo itd. sad ce i tu berba usiju da padne. A kad padne - Kragujevac ce nazalost jos jednom biti bacen na kolena, ovoga puta na milost i ne milost stranaca (posto je jugo izbacen iz proizvodnje kao deo ugovora sa fiatom)

Jedina profitabilna (jako profitabilna, tj. tako da se izrazim "debelo" profitabilna) firma je "zastava oruzje". Ulaskom u NATO pakt Z.O. ce biti pod sporazumom NATO zemalja i proizvodnja ce biti regulisana stranim faktorom. Recimo da se amrima vise isplati da zastava proizvede manje kako bi oni prodali vise...isl.

e sad, sve ovo pisem zato sto zelim da ukazem na par faktora (postojecih) koji ce bitno biti promenjeni u ovoj godini. To su (iz samo ova tri primera) desetine hiljada ljudi ciji poslovi i privredjivanje je u pitanju. Kriza nije smesna (osim ako se ne posmtra kako titani padaju, sto jeste smesno, ali i tuzno zbog ljudi koji ostaju bez posla), ona je realna (da ne zalazimo u sustinu same krize i kako je i zasto nastala), i bice gore na zalost. Evo recimo u NS-u ovde agencije za prevaru nekretninama uveliko propadaju, a najjaci medju njima Aca (koji drzi sada cini mi se oko 12 agencija pod razlicitim imenima) se jos uvek drzi zato sto ima veze na sve strane al i on ce puci. Juce je bio bogat, danas je malo manje, sutra ce da prsne posto mu keva sudija vise nista nece znaciti jer ljudi sad sami odu gde oce i kupe stan, a takvih koji kupuju je sve manje. Gradnja staje, znaci investitori propadaju, pa ispod njih preduzimaci, pa ispod njih agencije, a ispod njih advokati koji su do juce ziveli od 50e po ugovoru o prodaji isl. Kad vezes lanac, iz mog iskustva (a imam ga posto mi se cale bavi gradjevinom) to je cirka oko 10.000 ljudi u NS-u koji ce na neki nacin biti osteceni (neki bez posla, neki ce imati manje para isl)
Kad mi, kao gradjani, zavrnemo nase slavine jos vise - krecu supermarketi da trpe. Evo recimo ja - manje cu piva piti jel mi je plata sada manja, to je 100din dnevno manje komsiji mom koji drzi radnju :D

edit: aj kad sam sve ovo napisao da vam dam i par saveta:

1. Ako imate love - cekajte do avgusta ove godine, sve ce biti ulstra jeftino, ako imate bas dosta love otkupite masine iz proizvodnje i tako to. 2010 ce biti bolje, masine ce vredeti 30-40% vise jer ce krenuti, ovoga puta, ozbiljni podsticaji proizvodnje.

2. Ako imate klasicna primanja, tipa platica i to, cuvajte posao jbg, alternativa je jedino:
3. Sverc. Siva ekonomija je 90-tih odredila ko danas vozi BMW a ko GSP. Mravlje rute se organizuju oko granice sa Djarmom, svera se sir (oko 220 din u djarmi, prodaje se po 450 po picerijama i restoranima, kao sto znate, oko 900 u prodavnicma (one nam nisu interesatne)
4. Benzin ce posle ovih akciza biti ponovo unosan posao, al tu treba malo ulaganja, a i brate seljacki je majkemi :D
5. Turizam. Satori posetilaca egzita su uvek puni djakonija a i para, a stranci uglavnom imaju u tom slucaju ok kamatu za otudjivanje para. Tu je i seoski turizam. On je posebno zanimljiv posto u Crnoj Gori mozete prodavati raznorazne skrabotine preko leta ili priveske napravljene od gamadi, skoljki isl. seljacima iz Rusije za velike pare. Recimo da moze da se uzme i po 100e na dan. Ako znate da pevate - nema vam kraja, pogotovo ako znate da pevate pesme cece, a cujem da je i repovanje po CG interesatno.
6. Ozbiljan savet - nekretnine i zemlja. To je jedino sto ce vredeti. Bilo je potcenjivano zadnjih godina, ali me kolega, koje diplomirani ekonomista ili sta vec, 3 knjige iza sebe isl. uverava da ces uvek moci da prezivis ako imas zemlju jer predvidja se vreme kada ce te ljudi tuci ako im izvadis pare/papire. Gladan papir ne moze pojesti, a dolaru se ne pise dobro.
7. Daj krv za Roshielde. Oni su celu ovu krizu i napravili, kao i stanje pre nje ne bi li sada zgrnuli jos jedno brdo zemlje, firmi i moci jeftino, kao sto su zgrnuli u vreme i posle poraza napoleona bonaparte. Sta mislite zapravo ko uopste i ima sredstva da podmiri sve otkupe bankrotiarnih firmi koje se broje u milionima.

za kraj, mislim da svako na svetu treba da pogleda (iz delova, najbolje downlodovati nekim DL managerom) ovaj video, malo po malo makar:
http://video.google.com/videoplay?docid=-515319560256183936

sve ce vam biti jasno iako ste mozda mislili do malopre da mi nije dobro ;)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ja sam vishe aludirao na babe sa pjace koje su podigle cenu paprike i iVar-a jer su chule za svetsku ekonomsku krizu, a jasno je ko dan da za njihovim rastom cena SEKA nema nishta :D
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
they took our jobs!!!!
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
TK R JBBBBBBBBZ
 
Vrh