• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Smisao pametnih telefona

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Konacno sam shvatio koji je smisao modernih SP-ova (Smart Phone-ova) poput iPoda, HTC WiMo i Android aprata, Symbiana i sl...

A ukapirao sam nakon gledanja ovog videa:

http://www.reghardware.co.uk/2009/05/02/video_htc_magic_demo/

Naravoucenije: moderni SP-ovi imaju smisla tamo napolju u razvijenom svetu, gde zahvaljujuci propratnoj infrastrukturi zaista do izrazaja dolazi njohov pun potencijal...

Ovde kod nas su besmisleni za sve sem za gikove i shminkere... prvi ma ne smeta to sto ne upola ne mogu da ga iskoriste, jer prosto vole te male zvrcke, a drugi i onako nemaju pojma!
 
Poslednja izmena od urednika:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ovo je fenomenalno. Ona fora sa bar kodom je odlichna.
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo je fenomenalno. Ona fora sa bar kodom je odlichna.
Apsolutno!!

Zamisli foru da udjes u prodavnicu, svidi ti se nesto i ti tu odmah na licu mesta proveris gde sve za manje pare moze da se nadje ta stvar i da procenis da li ti se isplati da se cimas do druge prodavnice... mislim, civilizacijska razlika u odnosu na grbavljenje koje mi uzimamo zdravo za gotovo!
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Uh. Zaista ostavlja bez daha.




:wave:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Apsolutno!!

Zamisli foru da udjes u prodavnicu, svidi ti se nesto i ti tu odmah na licu mesta proveris gde sve za manje pare moze da se nadje ta stvar i da procenis da li ti se isplati da se cimas do druge prodavnice... mislim, civilizacijska razlika u odnosu na grbavljenje koje mi uzimamo zdravo za gotovo!
Mene iskreno zanima, kad ce kod nas da zazivi ovako neshto? :confused:
 

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
Apsolutno!!

Zamisli foru da udjes u prodavnicu, svidi ti se nesto i ti tu odmah na licu mesta proveris gde sve za manje pare moze da se nadje ta stvar i da procenis da li ti se isplati da se cimas do druge prodavnice... mislim, civilizacijska razlika u odnosu na grbavljenje koje mi uzimamo zdravo za gotovo!
brate za par dinara manje ne bih ni vadio telefon iz dzhepa :}

sa druge strane, ako kupujem tehniku... (mada i to bi proverio na netu pre nego sto odem u prodavnicu :) )
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Mislim, ima toliko stvari za koje se koristi npr.Symbian, da je to strasno.
Reći da kod nas SmartPhone nema šta da traži je totalno bezveze.

A šta mi glumimo onda? Ludilo, geek-ovi kome to ništa ne treba nego želimo da očaramo ljude oko nas?
Najbolje da mi svi lepo uzmemo po 1208 nokiju i da uzivamo u čarima Srbije, taman će nam ostati 'leba da jedemo.
Apsolutno se ne slažem sa ovim.

Potencijal SP ne dolazi do izražaja apsolutno kroz te dve-tri stvari koje su prikazane na tom videu i po meni su i nepotrebne.
Najbolje da krenem da kupujem to što mi treba pa krenem od prve radnje i tu nadjem proizvod i ja ga lepo očitam i nadjem da druga radnja ima za 50din jeftinije i krenem lepo u drugu radnju. Dodjem tamo, a ono 50din skuplje. Pitam ih "O čemu se ovde radi? Moj "PametniTelefon" mi kaže imate ovaj proizvod 100din jeftinije od ove cene??" a oni ti kažu "Gospodine, izgleda da je došlo do grške, nisu ažurirane cene"
Ovaj slučaj se redovno javlja i onima koji potragu vrše od kuće putem IT Sveta i PC Berze a onako bi se još cimao, šetao, vozao od radnje do radnje..
Neka, ja lepše sednem sa drugarima u neki kafić opremljen WiFi-jem, pregledam cenovnike, okrenem iz iste stolice radnju, pitam, dobijem info a ako ima to što mi treba, odem i kupim.. I to sve zahvaljujući telefonu koji je smart i top u Srbiji..
Dalje ništa neću reći..
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Mislim, ima toliko stvari za koje se koristi npr.Symbian, da je to strasno.
Reći da kod nas SmartPhone nema šta da traži je totalno bezveze.

A šta mi glumimo onda? Ludilo, geek-ovi kome to ništa ne treba nego želimo da očaramo ljude oko nas?
Najbolje da mi svi lepo uzmemo po 1208 nokiju i da uzivamo u čarima Srbije, taman će nam ostati 'leba da jedemo.
Apsolutno se ne slažem sa ovim.

Potencijal SP ne dolazi do izražaja apsolutno kroz te dve-tri stvari koje su prikazane na tom videu i po meni su i nepotrebne.
Najbolje da krenem da kupujem to što mi treba pa krenem od prve radnje i tu nadjem proizvod i ja ga lepo očitam i nadjem da druga radnja ima za 50din jeftinije i krenem lepo u drugu radnju. Dodjem tamo, a ono 50din skuplje. Pitam ih "O čemu se ovde radi? Moj "PametniTelefon" mi kaže imate ovaj proizvod 100din jeftinije od ove cene??" a oni ti kažu "Gospodine, izgleda da je došlo do grške, nisu ažurirane cene"
Ovaj slučaj se redovno javlja i onima koji potragu vrše od kuće putem IT Sveta i PC Berze a onako bi se još cimao, šetao, vozao od radnje do radnje..
Neka, ja lepše sednem sa drugarima u neki kafić opremljen WiFi-jem, pregledam cenovnike, okrenem iz iste stolice radnju, pitam, dobijem info a ako ima to što mi treba, odem i kupim.. I to sve zahvaljujući telefonu koji je smart i top u Srbiji..
Dalje ništa neću reći..
Pa to je kada gledash ioz perspektive azurnosti cena nashih prodavnica i dobavljacha...
Preko nije tako...Nikada mi se nije desilo da iz nekog online shopa, koji pak ima i svoju prodavnicu" naruchim neshto, a da mi stigne mail u kome pishe da je neshto poskupelo...
Ja priznajem geek sam, ali ja svaku funkciju nekog uredjaja koji sam kupio zaista i koristim ;)
Nokia N95 8 GB. Zashto? Koristio sam dobru kameru kada sam bio na faksu da fotografishem neko obaveshtenje sa table i da to sa jednim symbian programchicem prevedem u tekst (klasichan OCR program ;)) ili pak neku vizit kartu ;) Slusham muziku na njemu i ima dobar zvuk i odlichan plejer kao i 3,5" dzek i gledam serije kada sam u prevozu... A kada vozim chesto mi dobro dodje GPS i garmin ;). Snimam video klipove koji su upotrebljivi u smislu da se neshto interesanto zabelezi u mometnu. WiFi da ne pominjem...Inache imam kucni WiFi pa chesto u WC chitam neshto sa neta (jedan sam od onih koji bez novina ne idu u WC :D). Dosta tekstova sam napisao na telefonu ili neke misli i sl, jednostavno zabelezim u mometnu kada mi padne na pamet jer je telefon uvek uz mene ;)
Nije Nedjo mislo da je loshe biti geek, shtavishe, ali se slazem da pojava u vidu shminkera postoji, a sama je veoma iritantna...
E sad to shto gomila servisa kod nas ne radi je neka druga pricha..Ipak, ja iz svog SP-a izvlachim ono shto me je u prvu ruku i navuklo da ga kupim.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pa, to i htedoh reći.. Šta će nama neki takvi servisi ako prodavci brljaju sa svojim filozofijama i ako bi se dešavale te stvari, tipa promenjena cena, neažurirana, itd..
Prvo treba da se promeni nešto u razmišljanju onih koji te servise treba da koriste za zaradu a posle toga mi, kao krajnji korisnici da koristimo to u potrošačke svrhe..
Kao što ima kod nas ljudi koji koriste, tj.ne koriste SP nego ga imaju zato što je to in, ili skup ili šta već, isto tako i preko imamo grupu ljudi koji poseduju SP ali ga ne koriste ni 2%, tj.funkcije koje odvajaju SP od običnih telefona..
Nego je Nedjo to mogao malo lepše sročiti, ovako smo se osetili svi mi, koji imamo SP a živimo u SR, osetili na udaru.
Imaćemo i mi takve servise za neko dogledno vreme samo ne znam koliko će se povećati procenat ljudi koji će preći na SP platformu zbog toga i ne znam koliki procenat ljudi koji su već na SP platformi koristiti iste servise..
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Inache imam kucni WiFi pa chesto u WC chitam neshto sa neta (jedan sam od onih koji bez novina ne idu u WC :D).
Ipak smo mi manijaci... I ja često čitam koješta na mobilnom dok sam u WC-u, a desi se ponekad da ponesem i eeePC.
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ili da trazimo popust i to poveci :D
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ne bih rekao da ovi chitaju neshto na eee-u u WC-u, pre bih rekao da gledaju neshto. :d
 
Vrh