• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sluzenje vojnog roka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ovako, odsluzio bih vojsku, jer iskreno volim, drugo da se malo maknem iz beograda a da pritom radim nesto korisno, a i nemam nikoga u porodicu ko nije odsluzio vojsu (jos kad su se zluzila po 2=3god), pa necu bogami ni ja biti koji ce tu tradiciju da prekida. Vojska se svela na smesnu duzinu, verujem i delatnosti pri samom sluzenju nisu iste kao ranije, ali ajmo ovako, ko od vas ujutru namesta krevet kako treba, ko dnevno vezba kako treba, ko dnevno jede na vreme? I ne necu da slusam o tome kako ne moze da se stigne, to je i lenjost i nedostatak navike.
@Zoni, mislio sam da li mogu da se prijavim za sluzenje roka posto jos uvek sluzim uslovnu kaznu, ne da je skratim vojskom :).
Edit: Ne nisu isti, u zatvoru delis celiju sa 12 njih koja je predvidjena za 4oro, a wc solja tj rupa je na sredini celije :).
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
jer ja mislim da vojska jeste gubljenje vremena.
I jeste, u redu bi bilo da kao mlad covek prodjes neku vrstu obuke, recimo nekih 3 meseca aktivne vojne obuke i da se na tome sve zavrsi, sedeti godinu i vise dana po nekim kasarnama je " pure waste of time " :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ti si Zoni bio u ratu, ne u vojsci a mislis da debelo mesas tvoj pacificki stav sa tim sta ti je donela vojska a sta oduzela. I naravno da nisam mislio bukvalno da ce to reci svako, ali velika vecina hoce i to je neoboriva cinjenica pa otud i ta rech ''uopshteno gledano''.Sad neka svako izvlaci iz konteksta sta mu volja, zato sam i rekao da ce biti ''vojnog chishcenja'' ako postovi dalje nemaju veze sa prvim postom. Dakle nema mi sta da tupimo o motivima za sluzenje vojnog roka, ja sam samo plasticno objasnio kuda ce rasprava da ide ako se prica o motivima a ne odgovara na pitanja iz prvog posta. Cim ti sada moras da pojashnjavas sta si mislio znaci da sam ja ubo poentu...
:wave:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
768
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Zanimljivo je da su protiv vojske svi koji je nisu sluzili + ZoNi :D koji je uvek kontras :)
Mi koji smo je sluzili naravno da imamo losa iskustva (da li postoji takav?). Ali hocu da dodam veoma bitnu stvar, kao sto peva Djole, "a u vojsci sam stekao druga do groba i hronicnu upalu zgloba suvenir na strazarske dane", u vojsci sam slomio prst na ruci (sanirano profi na VMA) i stekao par drugova do groba, koji bi prodali sve sto imaju da me izvuku iz nevolje, kao sto bih i ja uradio za njih. Bliskost sa ljudima sa kojima delite ista sr@nja se ne moze sresti u obicnom zivotu, osim ako ne idete u neke lude ekspedicije pa vam zivoti zavise jedni od drugih. Vojska jeste za muskarca. Sve ostalo je mlacenje prazne slame.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
'beš ti Srbina koji ne poznaje bar osnovne vojne elemente :troll: Uostalom, na kakvom prostoru živimo, nepoznavanje materije je za mene sramota. Moje mišljenje i mislim da je nepotrebno bilo šta nastavljati. Ja na žalost nisam išao u vojsku jer je ukinuta u periodu kada sam trebao da idem na regrutaciju ali sam se zato pošteno potrudio da savladam gradivo. Dovoljno je reći da CZ 99 rasklopim i sastavim za 12sekundi (nemam priliku da to često radim) i da imam 100% učinak (10/10) na metu na 15m sa 4 pogotka u centar (baš sam juče bio na gađanju).
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Nepotrebno je nastavljati, ali ne zato što ti tako misliš.;)

Dobro, rekli ste šta ste hteli, da se ne bi diskusija rasplamsala i ubacila crkva i politika (te tri stvari po pravilu uvek završe u paketu) svaki naredni post koji ne odgovara direktno na pitanje iz prvog posta će biti obrisan.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. ko od vas ujutru namesta krevet kako treba, ko dnevno vezba kako treba, ko dnevno jede na vreme?

2. Ne nisu isti, u zatvoru delis celiju sa 12 njih koja je predvidjena za 4oro, a wc solja tj rupa je na sredini celije :).
1. Pa, ja to ni u vojsci nisam radio uvek :) U stvari, krevet jesam nameštao (onako, da se kaže d aje namešten), vežbao nisam - bilo mi je lepše da gledam filmove na TV Galaksija :rolleyes: ili da čitam "Našu borbu" kada prolazi bezbednjak-smarač :D

2. Paaaa... Znači, kao što rekoh - nije vojska mnogo drugačija od zatvora ;)

Sve u svemu, ja bih voleo da mi neko ko je bio u "pravoj" vojsci kaže šta je to tamo korisno & konkretno naučio?

Što se mene tiče, naučio sam da igram Riziko (igrali smo partije koje su trajale i po više od 16 sati :) ). Ostalo jok :) Znam da su slični stavovi bili većine mojih drugova, koji su išli u vojsku u ta vremena. Naravno, bilo je ložana, koji su bili presrećni što drže pušku u ruci :) Kad se samo setim da je kapetan hteo mene da natera da zadužim snajper, čudo od 1,5 metara :rotf:
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ajde jos jednom da postavim pitanje moderatoru koji brise samo moje postove ,zasto je to tako ?? Ocigledno je i sve drugo offtopic ! Zelim objasnjenje
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Zoni :D Riziko, TV Galaksija? Vala to jeste kao zatvor, ahahha :rotf: Eto, ti si primer kako vojska ne treba da izgleda, to jeste gubljenje vremena...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znam, zato se i pitam šta ste vi ostali to korisno naučili u vojsci? :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
@Trogdor, ja sam ti obrisao post jer si svoj stav fokusirao na ratove, bivsu SFRJ, Slobu, Franju i na kraju nacionalizam. Cista politika, i promasena tema.
Ovde se prica o sluzenju vojnog roka, a ne ratovima, zaverama, intrigama i nacionalizmu.

Tek sad vidim (jer sam sad logovan na forum) i dosta drugih postova posle tvog koje bi isto obrisao da sam video na vreme, ali sad je gotovo.

Warmaster je sasvim lepo objasnio svoj stav i zasto zeli da sluzi vojsku, mada to nikog od nas u sustini i nebi trebalo da zanima, njegova stvar, njegova odluka (osim ako mu niste bliski prijatelji).
Postavio je precizno pitanje na koje jos nije dobio odgovor.
Ali ne, "svi smo pametni", i moramo sto pre da mu predlazemo sta je najbolje za njega...

@Zoni, zaista me mrzi da filozofiram o tome. Ako ti je bas stalo, cimaj na pm. Bitan je sveopsti utisak zar ne, a on mi govori da ipak nisam uzaludno bio 9 meseci u vojsci.
 
Poslednja izmena:

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ok ! Generalno mislim da je sluzenje vojnog roka gubljenje vremena koje treba od osobe da napravi poslusnu ovcu, mada nekome moze i da pomogne ali samo ako je taj tezak id..t pa neke stvari u zivotu nije shvatio i provalio ! Ne treba ti godinu dana vojske nadam se da bi stekao prijatelje , namestao krevet ,i jeo i ustajao na vreme svaki dan ! To sve nadam se svako moze sam da uradi zar ne ? A sto se tice pucanja , Grozdan je objasnio da to moze da se nauci takodje bez sluzenja vojnog roka .. E sad ako je nekome dosadno u zivotu i zeli da vidi kako je to , to je opet druga stvar ..
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.003
Rezultat reagovanja
2.408
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Aj ono kao malo sam mator i sluzio i ratovo itd, ne bitno, ali evo jedne anegdote sa posla vezano bas za temu pa kako je ko shvati. Posto sam inace po profesiji fotoreporter i urednik u jendoj novinskoj agensciji (ne bitno koja je) krenula pre par godina pompa oko ukidanja sluzenja vojnog roka i naravno potpisivanje peticije na trgu, Resih da napravim neki snimak tog dogadjaja i uleteh u splet emocija i razmisljanja dva drugara (ocigledno previse toplih) bakice i mene, sledi prica...

Namestim se da okinem kvadrat ove dvojce resenih da potpisu peticiju protiv sluzenja kad skoci onaj na mene kaze ljutito nemoj me slikati, ja ga u cudu pitam zasto pa javni je skup i dogadjaj (vazio stari zakon o autorskim pravima) on odgovori da mu se ne fotografise. Ne prihvatim ja to kao odgovor nego opet dignem kameru kad brani ga drugar istim tonom. PItam ja za razlog opet oni se nesto komesaju i ja im kazem da ako mi daju dobar razlog necu ih slikati. Poceli oni da izmisljaju a ja i bakica koja takodje ceka u redu verovatno da vidi jel mozda dele nesto za dzabe se smejemo. Kazem ja njima nisu to dovoljno dobri razlozi da ih ne bih snimiio i nastavljam svoj posao. Jedan od njih sada pita mene sta je za mene dovoljno dobar razlog. Odvoram mu "npr tu sam sa ljubavnicom a da me ne vidi devojka", za to bi imao razumevanja. Pokunjise se oni a bakica dodaje na sve to gledajuci u njih a govoreci meni "E moj sine, nema vise pravih muskaraca". Ova dvojca ocigledno izblamirana okrenuse se i odose, valjao sam se od smeha taj dan a i ceo kolegijum cega sve ima...

Izvinte na dugom tekstu a pouku izvucite sami :D
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
768
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Trogdor Bratac, kod tebe bi konretno vojni rok ispravio sledece loshe osobine: hronichno kashnjenje, nedavanje povratne informacije tj kuliranje, neposhtovanje dogovora isl. Shta znam, chuvanje tajni isto :D
:wave:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.175
Rezultat reagovanja
586
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Problem naše vojske je što se insistira na nekim zasterelim i nevažnim stvarima (razna bespotrebna driblanja i pravila), a onima koje bi trebalo da budu važne (obuka pre svega) se pridaje nedovoljno. Imamo zastarelu opremu i oružje od pre 20-25 godina i to je takođe loša stvar.
Jedna od dobrih stvari je što sam skinuo 10-a kila za vreme obuke i što sam kao neko "ko se razume u računare" bio dobar sa većinom starešina i nisam morao da rmbačim kad kao ostali (odmah te starešine konfiskuju za ćatu ili kurira). S druge strane, često sam kucao razne kerefeke do posle ponoći, dok su drugi odavno spavali.
Sve u svemu, služenje vojnog roka je imalo i dobrih i loših strana, ali ništa što se nije moglo izgurati za 6 meseci.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ja mu odgovorio jos na prvoj strani, posle je moglo i da se zakljuca :d
Nisam citao da li u tvom linku ima deo koji je vezan za uslovnu kaznu i da li ako je pod istom moze i dalje da sluzi vojni rok.
Ali u svakom slucaju je tvoj odgovor nesto sto mu je verovatno najvise pomoglo i u odnosu na sve ostale postove, pa i moje naravno.

Ja sam za zakljucavanje teme. :wave:
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
bice ovo jedna duga i zanimljiva tema :)
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
Nisam citao da li u tvom linku ima deo koji je vezan za uslovnu kaznu i da li ako je pod istom moze i dalje da sluzi vojni rok.
Ali u svakom slucaju je tvoj odgovor nesto sto mu je verovatno najvise pomoglo i u odnosu na sve ostale postove, pa i moje naravno.

Ja sam za zakljucavanje teme. :wave:
e jbg .... nas vise je odgovorilo coveku .... tema je krenula da raste prirodnim putem ... a sad ako zatvorite temu jbg .... uvek moze da se otvori tema "Sta ste naucili u vojsci" pa da cujemo tamo sta i kako :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh