• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Skylake ili Haswell konfa - isplativije u ovom trenutku je?

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav... voleo bih da mi neko pomogne oko ove dileme.

Naime, s obzirom da sam planirao da pazarim konfiguraciju sa i5 4460 i gtx 960 4gb, nazalost u tome necu verovatno uspeti jer sam finansijski tanak i neki trenutni budzet mi je 500 eura.

Stoga sam se odlucio za sledecu stvar - uzecu i3 procesor i gtx 950 (ili gtx 960 2gb ako nadjem do 21-22000, sto je malo verovatno). Medjutim, muci me jedna dilema.

Dvoumim se izmedju procesora i3 4170 i i3 6100. Dakle, prvi je haswell, drugi skylake.

Ukoliko uzmem konfiguraciju sa i3, a posto planiram racunar koristiti za dosta stvari, ali najvise gejming, neki fotosop, ucenje, itd... planiram da ga koristim nekih godinu dana i onda kad skupim novac predjem na i5.

E sad, voleo bih savet od nekog strucnijeg posto sam informisan samo o procesoru i5 4460, da li bi mi malo mogli pojasniti uopste prednosti skylake-a i razliku izmedju njega i haswell-a? Znam da podrzava ddr4, koji je dosta pojefitinio, ali da li zaista vredi prelaziti na skylake zbog toga, ili da uzmem 4170 i predjem na sigurnu varijantu 4460, bar jos par godina, kako najavljuju?

Koji je uopste pandan 4460 trenutno i kakvo je vase misljenje o i5 6500 i 6600, da li su kvalitetom priblizni njemu i da li mogu odrzati dugovecnost kao ovaj procesor u narednih 5 godina npr?

Takodje, sta mislite o 6100 procesoru o kom sam procitao dosta pozitivnih stvari... da li se i ovi novi procesori slabo greju i ne treba im kuler kao sto su sa haswell-om? I da li bi se lepo uklopio sa igricama uz 950-icu i ne bi bio usko grlo?

Unapred hvala...
 
Vrh