• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sandy Bridge

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li možeš da nazoveš nekog fanboy, jer se oseća prevaren zato što je prešao sa AMD-a na 1366 podnožije?
Apsolutno si u pravu. Ovaj scenario sam prevideo. Priznajem, ja malo drugacije gledam celu stvar. Vec 6 meseci posedujem 1156 socket plocu a do dana kada dodje EOL ja cu je vec izgustirati i zameniti sve u kompletu za sta bude zanimljivo tada. Cim sa je kupio, pojavila se A revizja koja donosi podrsku za USB3 i SATAIII. Sta da se radi. Jednostavno, potrosacko drustvo cini svoje sa jedne strane a tehnologija sa druge. Na kraju ce ploce postati samo drzac za slotove i sockete jer ce skoro sve preci na CPU. Opet ko sada predje na 1366 bice zadovoljan performansama sigurno bar 2 godine. Danas je vrlo nezgodno pratiti korak sa tehnikom jer se promene desavaju jako brzo.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Da se vratim na temu.
Pitam se da li je baš bio neophodan novo podnožije pored 1366 i 1156?
Možda je ograničenje u čipsetu, pa nema vajde da koriste staro podnožije?
Da zato sto fizicki nije bilo moguce "sabiti" sve u isti prostor [ 1156].

Plus koliko se da naslutiti, resen je problem sa gorenjem tj kontaktom samog socket-a i procesora.

Prelazak na Sandy Bridge ce imati smisla i biti koristan samo onome ko ce iz toga izvuci 101% performansi samog procesora. Interesantno je citati da upravo 99% ljudi kojima nece biti potrebna 101% sirova snaga procesora imaju sto sta da kazu i da kukaju na menjanje socket-a, dok mudri ljudi i oni kojima je potrebna 101% sirova snaga procesora, cekaju Buldozer i naravno podvucenu crtu.

:wave:
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Upravo si u prvom delu rekao ono sto sam mislio. Onaj kome trebaju Intel specific stvari verovatno nece obracati paznju na celu pricu. Mozda sam malo preterao ali kad pomisilm na fanboy-a mislim na nekog ko ce da kupi jedan prozivod a ignorisace konkurentski iako nudi (skoro) sve isto. Izvinjavam se ako sam nekog uvredio.
Ja da sam imao LGA 1156 plocu, osecao bih se prevarenim. Ipak se neke stvari kupuju na duzi rok, i normalno je da ces produzavati upotrebni vek svog kompjutera sukcesivnim nadogradnjama. Kao sto je neko kupio C2D, pa je posle izvesnog vremena presao na C2Q ili sa AMD X4 na X6, prostom zamenom procesora. Ovako, Intel je po meni "ukakio motku" :)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ali zasto je ukakio motku ? Zasto imas potrebu tako nesto da kazes kada neces moci u narednom periodu [par godina] ni 50% trenutne snage procesora da izvuces [ a to je recimo i5 ili i7] ?
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.860
Rezultat reagovanja
3.340
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
sto prevarenim? onaj ko je uzeo prosle godine s1156 plocu ne mora da menja platformu jos makar dve godine (jedino ako ne zeli da ima sve najnovije u kucistu)
evo ja imam c2q i ne planiram sigurno nista da menjam do kraja godine

za sandy bridge se zna odavno kada ce izaci, niko te nije terao da uzmes s1156, ako si planirao da uzimas sandy bridge

AMD X4 X6 su derivati iste platforme, videcemo da li ces nakaciti derivat bulldozera u taj isti socket
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Danas je vrlo nezgodno pratiti korak sa tehnikom jer se promene desavaju jako brzo.
Nažalost te promene nisu uvek na bolje. Često se uvode nove stvari samo da bi uzeli ljudima pare. Možda je upravo takva situacija i sa ovim novim podnožijem.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Neko je kupio Phenom cim se pojavio, pa je za dve godine kupio Phenom II i stavio ga u istu plocu. Ne vidim kako je to promasena investicija :)

AMD X4 X6 su derivati iste platforme, videcemo da li ces nakaciti derivat bulldozera u taj isti socket
Pa nije li malo nezahvalno porediti socket koji je u upotrebi vec dugo vremena i koji je skoro uvek bio unazad kompatibilan, sa 1156 socketom koji je video jednu celu porodicu procesora?

Uostalom ,po nekim nezvanicnim informacijama, trebalo bi da bude Bulldozera za Socket AM3, ali to se ne zna dok se procesor ne pojavi ;).

EDIT:
@Diabolique

Imam utisak da se ovde bas o tome radi, i da Intel zloupotrebljava svoju monopolsku poziciju. Ne vidim ni jedan dobar razlog da se socket menja.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.860
Rezultat reagovanja
3.340
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Pa nije li malo nezahvalno porediti socket koji je u upotrebi vec dugo vremena i koji je skoro uvek bio unazad kompatibilan, sa 1156 socketom koji je video jednu celu porodicu procesora?
kao recimo s775 :)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Beagle molim te mi reci kako ti ovo objasnjenje vidish ?

The die itself will be monolithic, where the northbridge component completely integrates with the processor component, leaving only the southbridge outside the package, on the motherboard. Currently, the "Clarkdale" and "Arrandale" dual-core processors have the processor and northbridge components on separate dies, but on the same package. LGA-1155 is also designated as socket H2 (LGA-1156 is H1), the package is identical in size to LGA-1156, but has a different pin layout and orientation notch.


Jel i dalje mislish da nije morao da se menja socket ? Pa pobogu tehnoloshki je napravljen korak dalje - integracije severnog mosta u sam procesor ?
Samo uz jake argumente ovo moze da se shvati i prihvati kao "otimachina" ili shta god. Iznesite ih i onda cju verovati, do tada sorry svima koji misle da je ovo korak unazad jer ochito da Intel gadja odredjenu populaciju ali ochito i osobe koje hejtuju radi hejta.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Pa pobogu, sto to odmah nisu uradili? :)

Valjda se nesto planira i unapred, a ne danas za sutra. Evo ti paralele iz konkurentskog tabora: AMD ima DDR2 i DDR3 kontroler, pa je procesor kompatibilan i sa AM2+ i AM3 plocama (u zavisnosti kojom memorijom i plocom raspolazes). Reci da to nije dobro projektovan procesor (tj. Northbridge)?

I ne hejtujem, kazem sta mislim.

kao recimo s775 :)
Da, recimo kao s775 :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Sto nisu uradili odmah ????? Pa zasto se odmah ne teleportujemo tamo negde nego moramo "rolleyes" da sacekamo da se to tamo nekada desi...

Da li zaista mislish da je to tvoje pitanje na mestu ?

i 775 socket isto tako ima DDR2 i DDR3 i kompatibilan je od celeron-a pa do q9550 ?!

Hejtovao si a sada si dao koliko toliko argument. Mada opet pitanje sto to nisu uradili odmah je sve samo ne ozbiljno :wave:

ps : Buldozer neces moci da sabijesh u AM3 pa da i sam progovori da mu je tamo mesto. Takav film se nece prikazivati to ti potpisujem.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Sto nisu uradili odmah ????? Pa zasto se odmah ne teleportujemo tamo negde nego moramo "rolleyes" da sacekamo da se to tamo nekada desi...

...Hejtovao si a sada si dao koliko toliko argument.
Ako ja hejtujem, onda ti fanbojises da boli (bez uvrede) :).

i 775 socket isto tako ima DDR2 i DDR3 i kompatibilan je od celeron-a pa do q9550 ?!
Pa dobro, normalno je da sukcesivno nadogradjuju tehnologiju (i konkurencija to radi), ali si uvek ima dve-tri generacije procesora koje su mogle na istu plocu. Ovako, s1156 se pojavio za jednu iteraciju iX procesora i zavrsio karijeru.

Da li zaista mislish da je to tvoje pitanje na mestu ?
Da, mislim. Intel valjda zna sta mu rade ruke, a sta noge. Meni to deluje traljavo uradjeno, ti to tumaci kako hoces. Mogli su to mnogo elegantnije da rese da su hteli.

ps : Buldozer neces moci da sabijesh u AM3 pa da i sam progovori da mu je tamo mesto. Takav film se nece prikazivati to ti potpisujem.
Ne znamo dok se ne pojavi ;). Bila je prica o socketu AM3+, i da ce to biti poslednji PGA socket koji ce AMD koristiti, ali i sam znas da AMD dobro cuva svoje procesore, i tacnih podataka malo ima.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Zbog cega sam fanboy ako argumentovano iznosim cinjece koje mogu a i ne moraju da se dopadaju onome koji zeli/ne zeli da ih prihvati. Ja sam pejstovao logicno objasnjenje zbog cega ne mogu da se kaleme na isti socket [ sto se ce u 99.9% slucaja desiti kod AMD-a kada je u pitanju Buldozer] i dobio sam etiketu fanboy-a ?

Ako prodam masinu sutra i stavim 965 BE i dalje budem imao ovaj stav da li cu tada biti isto fanboy ili kako se to zove ? Ja na 965BE nisam preshao samo i iskljucivo zato sto u datom momentu se ukazala prilika da za relativno mali dodatak novca dobijem ipak "malo jachu" mashinu za iste pare.

Sto se tice ovog dela - Ovako, s1156 se pojavio za jednu iteraciju iX procesora i zavrsio karijeru. - Da li si 100% siguran da se nece pojavljivati josh procesora, a i da se ne pojave sta fali trenutnoj paleti ?

Moje pitanje direktno tebi jeste upravo upuceno par post-ova gore iznad a to je : da li ti sada trenutno imash potrebe za 965 BE, i7, i5 ili bilo sta sto bi imalo smisla kupiti i koristiti u punoj snazi ?

Kada kazes da bi se osecao prevaren to mogu da razumem isto koliko i gomilu ljudi koji nazalost nisu uspeli da za 80e dobiju procesor od 200e i time upali u bedak jer im "primerak procesora ili ploce" to nije omogucio i opet ostali osakacjeni za odredjene funkcije koje dati primerak ipak ne mozhe "u full-u" da pruzhi kao upravo taj isti 200e procesor...

Odlazimo opasno u off ali hvala bogu ovde nema warning-a, s'toga manimo se flame-a i mog fanboy-izma i hajde da se potrudimo da u ovoj temi kazemo sto vise mozemo o samom Sandy Bridge-u.


Ni adidas patike vise ne mozes da kupish pod istim brojem jer ih vise ne prave i sta cemo sad ? Ukinuli su zaokruzivanje brojeva i sada imas umesto 42 broja imash 42 ½
i 42 ⅔ a ne cist 42 ili 43 broj. I sta sada mi da radimo koji imamo za toliko kracu ili duzu nogu ?
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Zbog cega sam fanboy ako argumentovano iznosim cinjece koje mogu a i ne moraju da se dopadaju onome koji zeli/ne zeli da ih prihvati. Ja sam pejstovao logicno objasnjenje zbog cega ne mogu da se kaleme na isti socket [ sto se ce u 99.9% slucaja desiti kod AMD-a kada je u pitanju Buldozer] i dobio sam etiketu fanboy-a ?
Nisi zbog toga dobio tu etiketu. Mada, vise nego ocigledno je koji ti je tabor drazi ;).

Moje pitanje direktno tebi jeste upravo upuceno par post-ova gore iznad a to je : da li ti sada trenutno imash potrebe za 965 BE, i7, i5 ili bilo sta sto bi imalo smisla kupiti i koristiti u punoj snazi ?
Nemam potrebe za i7 (a nemam ni novca za tu radost), ali mi je uvecanje broja jezgra i kolicine RAM memorije uvek dobro doslo. Ne igram se Bog zna sta (skoro pa nimalo), ali znam da iskoristim veci broj jezgara na svom racunaru. Za nekih godinu dana, meni ce X6 biti vrlo lepa nadogradnja.

Sto se tice ovog dela - Ovako, s1156 se pojavio za jednu iteraciju iX procesora i zavrsio karijeru. - Da li si 100% siguran da se nece pojavljivati josh procesora, a i da se ne pojave sta fali trenutnoj paleti ?
To ne znam, vreme ce pokazati. Pitanje je sta ce Intel da uradi za godinu-dve dana (kada dolazi normalan ciklus upgrade-a). Ako bude bilo upgrade-a, onda je to dobra vest za sve, ako ne bude - sta da vam radim :D

Odlazimo opasno u off ali hvala bogu ovde nema warning-a, s'toga manimo se flame-a i mog fanboy-izma i hajde da se potrudimo da u ovoj temi kazemo sto vise mozemo o samom Sandy Bridge-u.
Slazem se. Rekao sam sta sam hteo, rekao si i ti. Necu dalje offtopiciti.
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Imaju na konto toga shto se u svakodnevici susreces sa sukobom pattern-a, naime "sve vreme si navikao" na jednu stvar, i odjednom jednog dana se probudish i to vise ne vazi.. Samo sto patike bi trebalo / moras da nosis a komp sa 1 2 ili 6 jezgara - po potrebi :d

*kako ce tebi biti X6 biti lepa nadogradnja, tako se ja radujem Gulftown-u a neko na P55 moguce nekom "kecu iz rukava", mada i iz dosadasnje ponude uz nize cene, ne vidim cemu briga?

Zavrshio bih off ovim i izvinjenje svima josh jednom.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ko je kupovao novi racunar u poslednjih pola godine i uzeo 1156 platformu se nije zeznuo iako je prosao isto kao i onaj sto je uzeo 775 platformu. U oba slucaja ce morati da predje na 1366 ili kasnije 1566(8,12... jezgara). S'tim sto treba imati na umu da i7 1156 procesori ipak imaju HT pa to pravi najvecu razliku izmedju lose i osrednje potrosenog novca na novi PC.
Ja sam intel fanboy i kao takav sam veoma, veoma ljut sto su uopste pravili 1156 platformu i pokusali da je proguraju kao pravu zamenu za 775. Naravno da smo svi mi, koji se bavimo IT-em, znali da ce se pojaviti 1155 i da nece biti kompatibilno sa dotadasnjim 1156 ali nije velika vecina kupaca... e tu je problem i zbog toga sam i napisao prvu poruku u ovoj temi, onakvim stilom.
Ja sam siguran u svoj izbor i odluku da sacekam da se pojavi jeftinija verzija hexa-core i7 procesora na jesen i predjem sa 775 na 1366. Posto me ova konfiguracija sluzi vec skoro 2 godine, mislim da ce i sledece isto tako a i realno je krajnje, da ne kazem zadnje :d, vreme da se uradi jedan pravi, kompletni, upgrade. (sve zajedno sa totalnim prelaskom na BSD i ubuntu 10.04 koji je fenomenalan, modovi, oprostite, morao sam :d)
 
Poslednja izmena:

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
^
ays je pogodio sustinu :).
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
AMD od 2002 godine nije izbacio novu arhitekturu i Phenom I i II su nadogradnja AMD64 arhitekture. AMD64 je bila osnova za veliki izbor modela zadnih 8 godina.
Planirano je unapred i sa AM2 , AM2+ i AM3 je kornisnik mogao bez nekih velikih troskova da nadogradjuje CPU vecinom je Bios upgrade bio dovoljan.

Pocetkom 2011 izlazi i konacno nova arhitektura koja ce po procenama da bude adekvatna onome sto je bio AMD64 bio kad je predstavljen.
Interesantan i ohrabrujuci podatak je kompatibilnost sa AM3 socketom ....

Plasiranje razlicitih Socket Platformi od strane Intel'a je komercializacija a ne nuzda .... 1156 je rebranding 775 socketa.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Sve vishe unapred razmishljam o novoj platformi , i AMD mi se primamljivije izgleda.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ljudi,

Drzimo se teme a to je Intel Sandy Bridge ;)

:sekira:
 

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Rezultati me nimalo nisu impresionirali u poredjenju sa Nehalemom. Ne mogu da verujem da i dalje uporno forsiraju 45nm za cetvorojezgarne modele a da su 32nm, za sada, rezervisali iskljucivo za dvojezgarne modele i Gulftona.
 

Pike

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-4790K @ 4.7GHz / Megahalems Black lapped by Pike
Motherboard:
ASUS Maximus VII HERO
RAM:
Kingston HyperX FURY Black DDR3 2x8GB @ 2000MHz
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 980
Display:
ASUS PG278Q ROG Swift
HDD:
SAMSUNG 850 PRO 256GB & WD Black 1TB
Sound:
M-AUDIO Studiophile AV 40
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Seasonic Platinum SS-660XP2
Mice & keyboard:
Roccat Kone Pure & Logitech Illuminated Keyboard
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Nije valjda da ce cetvorojezgarni Sandy Bridge da bude 45 nm ???

Ako je tako ne menjam nista jos 3 godine.

EDIT: Mislim da si se ti ipak nesto zabunio.
 
Poslednja izmena:
Vrh