• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

SanDisk Extreme (64gb) USB 3.0 iskustva-pitanje

Mr.Dzon

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ekipi sa PCAXE Foruma! (eto prvi posta pa...zensko...) :)


Naime kao sto se da videti iz naslova interesuje me da li je neko imao iskustva sa doticnom serijom USB fleski?

Posto mi je trebalo vise prostora od starog Corsair Flash Voyager-a sa 8gb (koji me verno sluzi vec 6-7 godina) i kako ne bih slepovao hdd sa sobom odlucio sam da narucim neki gabaritniji USB stick.

U pocetku je izbor bio izmedju Corsair Flash Voyager GT 32gb (posto vec imam lepih iskustva sa istim) i Kingston HyperX Fury 32gb oba su ~30e, ali kako sam u svabiji videh na Amazonu 1k+ pozitivnih review-ova za gore navedeni SanDisk Extreme 64gb koji nudi vise gabarita i "30 godina garancije" (vs 5 kod Kingstona i Corsaira) za 7-8 evra vise + najbrzi data transfer u toj cenovnoj klasi, rekoh sebi f-it, odlican je deal i narucih ga preksinoc (stize u petak).

Medjutim tek kasnije mi je "proradio kliker" i setih se da je SanDisk imao poprilicno problema (pre par godina ako se ne varam) sa CF/MicroSD/SDHC karticama koje su masovno rikavale a kupci besneli i da sam ih zbog toga izbegavao u sirokom luku kao gubavce- i zbog tih razloga sam potezao za Transcendovim (SD kartice) i Sony-jem/Samsungovim (microsd) karticama...

U principu posle *ebanj* nema kajanja, ali sam tek juce malo vise guglao i video (kada vec nisam mogao da zaustavim narudzbinu na Amazonu) da imaju problema sa Extreme serijom USB-a, i da im poprilicno veliki broj rikava odjednom posle par nedelja do par meseci ili pak imaju problema sa slajder mehaniznom... Uz sve to su i poprilicno "ljubazni" tako da morate da platite slanje istog na RMA/zamenu (u Cesku ako se ne varam).

Elem, ima li kakvih iskustva sa vase strane sa doticnim Extreme modelima (16/32/64) i kakva su? Eventualno neke predloge za alternativu?

Unapred hvala i izvinjavam se na eseju! :)
 
Poslednja izmena:

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Pozdrav i dobrodosao!

Nista mu ne fali, komsija moj ga ima, uzimaj slobodno.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pa napisah gore da sam imao 32 extreme a sas imam 64 extreme i sve radi ko podmazano;) dobrodosao na forum
 

no name

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2011.
Poruka
158
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja ga imam i definitivno nije samo taj slajder ono sto mu kvari utisak. Kod mene se jos nije razlabavio ali kao i svaki mehanizam koliko god da je kvalitetno uradjen realno je ocekivati da vreme i upotreba ostave traga. Utisak koji meni ostavlja u ruci je dosta mlitav u odnosu na cenu. Laksi je nego sto bi se po velicini moglo ocekivati i plastika od koje je napravljen nije nista narocito. Kada se protrese u ruci oseti se da unutra nesto "radi" sto potpuno zaokruzuje jeftin utisak. Isto tako sam par puta u upotrebi pozeleo da je nesto kraci.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Meni smeta jedino sto je malko deblji a ostalo mi nista ne smeta;)
 

Mr.Dzon

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ok, hvala vam na informacijama ljudi. Znači da pate (kao i svi) od sindroma masovne produkcije i biće donekle lutrije. :) Ništa, ipak ću ga zadržati, ako skikne u prvih 6 meseci imam pravo da tražim refund ili zamenu...
@kobatz
Bacio sam pogled gore u temi sa brzinama hdd-a/ssd-a , videh da je nenormalno brz usb, i znam da sam pročitao negde da koriste iste čipove/kontrolore kao i kod nekih svoj SSD-ova (ne znam tačno koji model) tako da je u principu "mini" SSD.

Btw. Koji tip formatiranja predlažete exFat ili NTFS?

Trebaće mi za prebacivanje veće količine podataka (povremeno i fajlova većih od 4gb), 90% na Win 7 platformi, povremeno i Mac OS-u... Ima li nekih padova u performansama između ova dva tipa formatiranja, koji allocation size i da li je potreban zaseban program (osim postojećeg u Windows-u) i koji? Pitam jer videh da se detektuje kao eksterni hdd ne kao removable media, tako da pretpostavljam da može doći do problema tipa da Win ne detektuje usb ili da neće da formatira do kraja...
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja drzim dve particije,exfat i fat32 i to sljaka odlicno;)
Testirao sam svojevremeno i exfat mi se pokazao bolje od ntfsa kod mene;)
 

Mr.Dzon

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zahvaljujem! :)

Koristis li standardno formatiranje u Winu ili nekom zasebnom aplikacijom/tool?
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
@no name Ako uzmemo u obzir brzine koje dobijas za tu i tu cenu i uporedis ih sa tim sta konkurencija nudi na kvalitet izrade se ne mozes zaliti. Oces nesto bas kvalitetno? Onda uzmi Mushkin Ventura Ultra ili neki Kingston/Corsair od aluminijuma. Oces tenk koji izdrzava bukvalno sve? Corsair Survivor i to je to...
Mislim da bi svaki od fleseva iz te serije kostao po desetak evra vise da je uradjen tako kako ti zelis.

Mr.Dzon DOBRODOSAO! :welcome::sekira:
 
Poslednja izmena:

Mr.Dzon

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Zombi
Zahvaljujem na dobrodoslici :) :wave:

Btw, za 38e nije bilo nista priblizno tog kapaciteta od 64gb+tolika (diskutabilna) garancija+brzine prenosa... Alternativa mi jeste bio Corsair Survivor 32gb i Kingston HyperFuryX 64gb... Od tog Corsaira sam digao ruke jer je ogroman a na HyperX nisam hteo zbog kapice... I kao sto rekoh vec, za par evra vise teoretski dobijam "best in class" model...
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Survivor je samo za one kojima treba takav fles ili za one koji vole kul stvari. A sto se brzine tice on nema tu sta da trazi pored Furya i Sandisk Extremea. Plastika na furyu je veoma kvalitetna, bolja od svih fleseva koje sam video do sad tako da nema potrebe brinuti o kapici.
Baci testove iz Kristala kad ti stigne fles. :wave:
U svoj toj prici oko Sandiska mene najvise zanima kako i da li stvarno funkcionise ta neverovatan garancija od 30 godina!!!?
 
Poslednja izmena:

Mr.Dzon

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hocem.

Ali za garanciju... "Funkcionise", ljudima koji su narucili sa nemackog Amazona i kojima je vrisunula posle nekog perioda, morali su da salju za Cesku i preuzmu troskove posiljke na sebe... Tako da ono, par jura manje ali bi trebalo da je izvodivo... Pitanje je koliko ce te/me/nas sluziti sreca... Da li ces zameniti 3 za mesec,pola godine, godinu ili pak mozda 1 za 10 godina, sve je relativno... Mada bi u prvih 30 dana ili 6 meseci (nisam bas siguran za 6meseci) Amazon trebao da pokrije, ukoliko rikne - tipa refund ili zamenu.

Pre par meseci su mi riknule bubice RHA MA350 koje sam kupio u januaru 2014 (imaju 3 godine garancije)... Kontaktirao sam direktno proizvodjaca na preporuku Amazona. Support mi je samo trazio broj narudzbine sa Amazona i poslao novi par postom, bez da im saljem ove koje su crkle ili da proveravaju da li uopste rade- sve zavrsio kroz razmenu poruka u 2-3 maila max... Novi par je stigao za 10ak dana, iz Irske direktno...Ostao sam bez teksta (u pozitivnom smislu).

Naravno opet sve zavisi i od samog proizvodjaca tj ozbiljnosti doticnog i koliko su im bitne zadovoljne musterije...
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Zahvaljujem! :)

Koristis li standardno formatiranje u Winu ili nekom zasebnom aplikacijom/tool?
Sve standardno,nema tu ikakve filozofije,formatiras i teras;)
Jedino ako planiras da ga koristis u starijim masinama koje imaju stari xp sp3 bez update-ova onda ti treba patch za win da bi winxp video exfat.
Ja taj patch mali drzim na fat32 particiji pa ga instaliram po potrebi klijentima :wave:


ps. Evo trenutna brzina na ubogom usb 3.0 kontroleru
 

Prilozi

Poslednja izmena:
Vrh