• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Samsung Galaxy S3 Neo Dual Sim problem Flesh

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Svaka cast imanja!
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da ne bio otvarao novu tume,nadam se da se administratori nece naljutiti,jer ipak se tice mog galaxy s3 neo dula sim telefona.

on radi savrseno,svaka cast drugu @imanja010

jednu stvar nisam primjetio,tek kada sam instalirao navigaciju na mobilni pogledah da mu fali gps ikonica na staus baru,tako da ga nemogu nigdje da je ukljucim,to mi je cudno,inace onaj firmware je orginalini 4.4.4 sa sammobile varijanta za Hong Kong,jer nije bio u ponudi ni jedan iz Evrope.
sta li bi to moglo da bude,odkud da mu fali ta ikonica?
pregledao sam ali se nemoze nigdje drugo ukljuciti,jer sta god da pokusam da pokrenem samo preko gps-a,kaze mi da ga ukljucim.
probao sam ici na lokaciju,pa mu zadam da samo gps to odredjue,ali nemoze,uvijek kada se pokrene bilo sta sto ide samo preko gps-a,izbaci poruku da ga ukljucim.

unaprijed hvala na pomoci.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Probaj jedan Factory Reset za pocetak a ako i dalje ne mozes da uključiš GPS, moraćeš ga flesovati sa nekim FW-om za evropsko tržište..
Ja sam sa S4 imao dosta problema kad mu upisem 4.4.2 Telenor FW, nece da pali Wifi pa sam rešavao drugim FW-om..
Btw, da li mozes da uključiš GPS iz Notification Toggle-a (kad spustis Notification pa na ikonu GPS-a)?


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probaj jedan Factory Reset za pocetak a ako i dalje ne mozes da uključiš GPS, moraćeš ga flesovati sa nekim FW-om za evropsko tržište..
Ja sam sa S4 imao dosta problema kad mu upisem 4.4.2 Telenor FW, nece da pali Wifi pa sam rešavao drugim FW-om..
Btw, da li mozes da uključiš GPS iz Notification Toggle-a (kad spustis Notification pa na ikonu GPS-a)?


Sent from mighty voodoo magic ;)
ne,uopste nemam ikonicu gps,imam ikonicu lokacija,e sada neznam dal je to zamjena za gps.
nazalost nema nijedne verzije na sammobile za Evropu,uglavnom Azija i Juzna Amerika.
Ima Ruska verzija,sada sam ubacio nju i dobio u panelu notifikacija opciju pametan ostanak,dok gledas u ekran da se negasi,na HongKong verziji to nije bilo,ali opet nema ikone gps,i nemoze da ga pokrene.
Imao sam prije ovog s5,i s4 i radilo mi je sve ok sto se tice navigacije i ostalih usluga koje idu preko gps.
E sada nisam primjetio dal je ikonica gps zamijenjena u novijim verzijama firmware ikonicom lokacija,bilo kako bilo meni neradi.
Neznam koji jos da pokusam firmware,dal Cile ili neki drugi,neznam dal da probam sa verzijom 4.3,pa neka se posle ide update sa telefona,nisam pametan,sta raditi.
radio sam wip data factory rest,ali ne mijenja stvar.
 
Poslednja izmena:

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
A u podešavanjima telefona u lokaciji nemaš GPS?
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A u podešavanjima telefona u lokaciji nemaš GPS?
ima samo kod podesavanje lokacije da se izabere

1.visoka tacnost(wifi,gps,mobilni podaci)
2.rezim stednje(wifi i mobilni podaci)
3.samo gps

prije mi je na rezimu gps radila navigacija,i kada je ukljucen wifi uredno je osvjezavao vremensku prognozu.
sada nece nista dok ne izaberem prvu opciju.

napomena,navigacija je garminova(kojoj netreba wifi niti mobilni podaci,radi na principu samo gps)
 

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Da li dobijaš ikonicu da je GPS aktivan, i skini neki program za proveru GPS-a.
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li dobijaš ikonicu da je GPS aktivan, i skini neki program za proveru GPS-a.
nema ikonice gps,samo ikonica lokacija.
mozda je u verziji 4.4.4 ikonica gps promijenjena u lokaciju,nisam siguran,i nisam obracao paznju kada sam imao s 5 i s4,radilo mi je to uredno sve.
no fix-gps status na testnom programu.
 
Poslednja izmena:

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
skinuo sam sada Čile verziju i na njemu ima gps ikonica umjesto ikonice lokacija,ali i dalje gps iako je ukljucen nemoze sam da locira bilo sta sto zahtijeva samo gps.

neznam u cemu je problem,jedino jos da probam Ukrajonsku verziju 4.3,jer to jedina zemlja pored Rusije koja spada u Evropu a ima za nju verzija firmware na sammobile.
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probao sam gps test na drugom telefonu i radi bez problema.
Problem je sto ja nemam na sammobile nijednu verziju firmware iz Evrope,osim Ukrajinske i Ruske verzije koju sam probao al ne radi,trenutno sam na Ruskoj verziji 4.4.4 kit kat,navodno za obicni s 3 neo jos nije izasao update 4.4.4
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Vidi Custom Recovery za njega ako ima plus Custom neki krsteni ROM.... Ako nema firmware-a za naše tržište, teško ćeš to naterati da radi kako treba out-of-box..


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

aco77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.11.2013.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izmijenjo sam sve koji su mogli za s3 neo dual sim,ali nece da radi.
 
Vrh