• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Mob.telefon/Tablet] Samsung Galaxy S Advance

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Neko je tražio review ovog telefona, kad sam rekao da sam ga pazario... Pošto nemam baš vremena (niti dovoljno znanja) za review, ovo će biti kratak pregled.

Samsung Galaxy S Advance



Specifikacije:
CPU: Dual-core 1 GHz Cortex-A9
GPU: Mali-400
Dimenzije:12,3 x 6,3 x 1 cm
Težina: 120 g
Ekran: 4" Super AMOLED, 480 x 800 px (~233 ppi)
RAM: 768MB
Interna: 8GB (dostupno ~6GB); SD do 32GB
Kamere: - 5 MP, 2592 x 1944 px, autofokus, LED flash, 720p@30fps
- front: 1.3 MP

Moj ukupan utisak za sada: ODLIČAN TELEFON, bez nekih bitnijih nedostataka.

DIZAJN
Što se tiče dizajna, meni se veoma dopada ovaj pomalo konzervativni i jednostavni dizajn. Donja polovina telefona je malo teža od gornje, što omogućava lakše i prijatnije držanje.
Primedba: voldeo bih da i Home taster sija, bar onaj njegov okvir.

EKRAN
Meni izgleda odlično, tako da je čitanje dužih tekstova (npr. sajtova preko Opere Mini) vrlo jednostavno i ne zamara oči. Boje su izražene, oštrina prikaza je odlična.

OPERATIVNI SISTEM
Telefon se dobija sa instaliranim Androidom 2.3.6, iako je moguće instalirati i Android 4.1 (Telenor još nije ponudio svoj zvanični apdejt, mada on već postoji). Sve u svemu, brzina i udobnost rada su, po mom mišljenju, izvanredni. Za sada nisam naleteo ni na jedno "zakucavanje" ili bilo kakav problem u radu.

MULTIMEDIJA
* Ugrađeni audio i video plejeri su sasvim solidni (za sada koristim njih, ako primetim neki nedostatak svakako ću instalirati neke druge).
* Kamera snima veoma dobre fotografije (isprobao sam samo kako izgledaju fotke u 2MPx, više od toga mi ne treba). Snimljeni video u 720p takođe izgleda vrlo pristojno. Primedba: nije moguće pauzirati, pa nastaviti snimanje videa (navodno je to ispravljeno u nekom apdejtu), ali nisam mnogo istraživao to, jer mi ta opcija ne treba.
* Telefon ima FM radio sa RDSom. Signal se lepo hvata, ali, na žalost, i ovde moraju biti prikačene slušalice, koje vrše funkciju antene. Primedba: uz crni telefon sam dobio bele slušalice (?!?).
* WiFi radi odlično.
* GPS još nisam isprobao...
* Zvučnik (spikerfon) je sasvim solidnog kvaliteta i jačine.

BATERIJA
Za sada, telefon punim jednom u 3-4 dana (mobilni Net ne koristim, a WiFi uključim samo po potrebi, što je otprilike max. 10-15 minuta dnevno).

Eto, toliko za sada :) Ako neko ima neko pitanje, neka pita - možda odgovorim :D
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dodatak: izgleda da nije podržano priključivanje USB fleša preko OTG kabla :(
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Primetio sam jedan čudan (softverski) bag: kad kucam poruku ili neki drugi text, pa hoću da ubacim specijalni znak (; @ ? ! smajliji i sl), trebalo bi da pritisnem tačku, pa da iskoči mali "pop-up" za unos tih karaktera.

Međutim, ja taj pop-up mogu da koristim samo ako prst vučem (beše to "sviping"?) po njemu. Čim podignem prst, prozorčić nestane. Znam da nije tako na ženinom Samsungu...

***

* GPS radi izuzetno dobro (isproban na putu do Grčke preko Bugarske i Makedonije)
* Skype funkcioniše odlično.
 
Vrh