• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

RX 470 4Gb,nizak hashrate

jesse pinkman

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.07.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi,imam jednu rx 470 koja stoji neko vreme,stavim je direktno na matičnu i krenem da kopam ravencoin(kawpow),situacija je sledeća,ne mogu da pređem 7,5 Mh/s,nema šanse,probao sam 2 minera (Nb i teamred),reinstalirao windows,obrisao i pogasio sve moguće stvari na windowsu,overclockovao,downclockovao,ubacio mining bios(tajminge),menjao poolove,probao i etc i na njemu daje oko 13 Mh/s,u principu dobijam nekih 50% realnih vrednosti(etc i rvn) privaljenih od strane većine minera,sajtova itd.. Kupio bih još koju polaris grafu od 4gb uz neko okej napajanje,ali kad ni ovu jednu ne mogu da namestim,postajem skeptičan, ako neko ima neku ideju šta se može probati,ili zna gde grešim bio bih zahvalan. Konfig je sledeća: - Fx 4300,msi 970a g-43,4 pci-e slota,8gb ddr3 1600,ssd120gb,lc power 600w i asus rog strix rx 470 4gb (fabrički klok 1250 core i 1650memorija).
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
681
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
U amd adrenalinu treba da se podesi compute mode na windowsu kako bi iskoristio karticu maksimalno.
 

jesse pinkman

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.07.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na pomoci,preskocio sam tu opciju misleci da nece uroditi plodom,medjutim situacija je sledeca,nakon toga ubacio sam mining timinge,i malo boostovao memoriju i na ETC algoritmu dobijam 30 MH/s,dok na kawpow-u i dalje imam 7-8(koji je dosta isplativiji kada bih uspeo 14Mh/s),ima li sta jos da se uradi?
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
681
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
S obzirom da ti etc daje 30 i ovo bi trebalo bar 13, jer dobar mod odgovara za oba algoritma, jedino da pokusas jos neki drugi mod da ubacis. Mada kawpow trazi vise struje, dodaj malo pa ako to ne uspe, probaj sa drugim modom...
 
Vrh