• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Rezervni Delovi Za Tablet

Dzonatan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.12.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dzonatan
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-6700K Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz) / Noctua CPU Cooler NH-D15, Universal
Motherboard:
Gigabyte-Z170X-Gaming 7 (rev. 1.0)
RAM:
Corsair Vengeance LPX 32GB (4 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz (PC4-21300) C16 Memory Kit For DDR4 Systems
VGA & cooler:
Nvidia GeForce Asus Direct CU II OC 760GTX
Display:
Lenovo Led 23.8" L24q-10 IPS QHD
HDD:
Toshiba SSD - Q Series Pro - 256GB / Hitachi 500GB
Sound:
Sound Blaster Recon 3Di Genius 5.1 SW 5000
Case:
Corsair 570X Crystal
PSU:
Chieftec 750W 14CS
Mice & keyboard:
Razer Mamba 2012 "4G" / Logitech G19
Internet:
SBB 110/7 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Education 64bit
Other:
Logitech G 933 Aretmis Spectrum
Pozdrav prijatelji. Jos jednom hvala vam na dobro doslici povodom moje registracije na ovom vrhunskom Tech forumu. Nadam se da cu provesti vremena jednako kao i na krstarici ovde sa vama.
E sada muci me jedan problem. Pre 7 meseci na Tenerifima sam kupio jedan tablet. Da ne duzim pricu ispao sam ***** jednostavno upao sam u mentalnu krizu hteo sam sa mojima da se cujem i vidim sto pre te sam u prvu radnju u koju sam uleteo uzeo najveci tablet koji su nudili.
Nazalost u mom slucaju to zadovoljstvo me je kostalo 235 eura, a marka je totalno nepoznata bar meni. Iako je prodavac govorio da su oni lideri u proizvodnji kamera za velike TV kuce ja sam shvatio da je sve to laz ali jednostavno nisam vise mogao da cekam jer se sa mojima pre tog dana nisam cuo sigurno preko 2 meseca i tad sam rekao ma ono u stilu ko ga j....e uzecu je pa sta ima veze zaradicu opet i kao da nista nije bilo. U sustini tablet i nije toliko los baterija drzi i po 6 sati uz non stop drndanje dosta je brz i sasvim fino radi, a velicine je 10 Incha. Da samo da napomenem da je verzija Androida lazna naravno jer ne postoji 6.0 ali ima nekakav android sistem jos uvek nisam pokusao da ga restartujem skroz i apdejtujem da vidim sta ce se desiti sa njim i sta ce ocitati vezano za samog sebe.
Naziv marke je Yashica Touch Pad 10. Saljem sliku kutije na kraju kako bi se sto bolje uverili o cemu je rec. Elem u toku ugovora sam ga razbio iz besa i sada muku mucim da nadjem rezervne delove za njega. Treba mi u sustini cela maska sa prednjim staklom koliko se ja razumem, a smatram da se razumem dosta jer popravljam hardvere svih vrsta poceo sam sa telefonima pa sam dosao na lap topove. Touch screen radi ali tamo gde je staklo razbijeno nema odaziv verovatno zbog preloma stakla koji onemogucavaju registraciju senzona. Ali za ovaj nesretni model koji je verovatno sta vise ne verovatno nego sigurno kopija nekog boljeg modela ne mogu jednostavno da nadjem te delove koji mi trebaju. Pa vas stoga molim ako je ikako moguce i ako iko prepozna o kom modelu je rec neke poznatije marke tableta da mi javi ili ovde privatnom porukom ili na skajp ili u opste samo odgovor na ovu temu. U napred se izvinjavam moderatorima ako sam temu postavio na pogresan odeljak i molim ih da je premeste tamo gde joj je i mesto jer jos uvek se ne snalazim na ovom forumu. Hvala vam puno u napred.

http://postimg.org/image/y09v5ck55/







 

Prilozi

Poslednja izmena od urednika:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Pozdrav i dobrodosao na forum ;)
Po kutiji si odmah mogao da vidis da je uredjaj vrlo specifican, android 6.0 (nepostojeci), 4k rezolucija(sumnjam i da je 1080p), "lastest version (oplakah xD)". Sumnjam da ces naci zamenski ekran, mozda da gledas po nekim kineskim sajtovima, ili pak da odneses u neki servis i pustis njih da se bakcu sa time ;)
 

hedgehog

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.12.2014.
Poruka
797
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 4300 Black Edition & FX 8xxx Box poliran XD
Motherboard:
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM:
Exceleram Rippler 2x4GB @1600MHz CL9 1.5V
VGA & cooler:
XFX Radeon 5750 512MB
Display:
Dell P2417H
HDD:
WD Caviar Blue 500GB AAKS 16MB
Case:
Cooler Master Elite 334 Black
PSU:
Corsair VX450W
Optical drives:
Optiarc DVD RW AD-5240S
Mice & keyboard:
GIGABYTE GM-M6880 & CM Suppressor
Internet:
Telekom ADSL 10/1
OS & Browser:
Win7 x64 & Waterfox
Other:
Microsoft LifeCam HD-5000, Nexus 5
Oces zolju sine? Da ga dokusuris...:d
Salu na stranu, bojim se da ce te ti rezervni delovi kostati bar ko pola tableta, jedino ako braca Kinezi imaju nesto po "nabavnoj" ceni, pa da porucis i nadaj se da te ne odere carina.
 

Dzonatan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.12.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dzonatan
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-6700K Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz) / Noctua CPU Cooler NH-D15, Universal
Motherboard:
Gigabyte-Z170X-Gaming 7 (rev. 1.0)
RAM:
Corsair Vengeance LPX 32GB (4 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz (PC4-21300) C16 Memory Kit For DDR4 Systems
VGA & cooler:
Nvidia GeForce Asus Direct CU II OC 760GTX
Display:
Lenovo Led 23.8" L24q-10 IPS QHD
HDD:
Toshiba SSD - Q Series Pro - 256GB / Hitachi 500GB
Sound:
Sound Blaster Recon 3Di Genius 5.1 SW 5000
Case:
Corsair 570X Crystal
PSU:
Chieftec 750W 14CS
Mice & keyboard:
Razer Mamba 2012 "4G" / Logitech G19
Internet:
SBB 110/7 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Education 64bit
Other:
Logitech G 933 Aretmis Spectrum
Pozdrav i dobrodosao na forum ;)
Po kutiji si odmah mogao da vidis da je uredjaj vrlo specifican, android 6.0 (nepostojeci), 4k rezolucija(sumnjam i da je 1080p), "lastest version (oplakah xD)". Sumnjam da ces naci zamenski ekran, mozda da gledas po nekim kineskim sajtovima, ili pak da odneses u neki servis i pustis njih da se bakcu sa time ;)
E pazi ne bi poverovao ali zaista jeste 1080 mozda cak i jace na koji fazon kako i zasto ne znam ali tablet je vestacka neka divlja tvorevina koja ima dosta dobrih stvari i par losih. Prikopcacu ga na TV sa HDMI kablom koji sam dobio uz njega i pusticu ti video zapise i snimiti pa cu okaciti ovde da vidis. Znaci nema blu tut i nema GPS to su dve najgore stvari koje tablet moze da nema. Ali zaista sve ostalo radi bez premca i brz je i igrice koje instaliram na njega zahtevnije tera bez problema i sada on radi samo me iritira to kako sam ga razbio. A za Android sta da ti kazem i sam sam ga oplakivao gledajuci u kutiju :D kao sto napomenuh znao sam da je fejk ali me bilo briga jer nista bolje u radnji nisu imali a ja slepac ono kazem ti zbog nostalgije i nedostajanja familije reko ma daj ko ga **** platice to putnici baksisem kao sto i jesu. Nego mi sad bez veze majka uvatila da igra igrice na njega, a mene tuga uvati kakav sam bolid ispao sto sam ga razbio pa gledam na sve nacine da nadjem delove. I naravno gledao bi da budu kod kineza ili sta god da to sam zamenim jer kontam da negde na trzistu ima model cija je on kopija pa sam zato ovde i okacio temu ne bi li ovaj mozda neko slucajno prepoznao. Ali drago mi je da sam vas nasmejao :) I sebe nasmejem kad god ga pogledam :D
 

Dzonatan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.12.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dzonatan
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-6700K Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz) / Noctua CPU Cooler NH-D15, Universal
Motherboard:
Gigabyte-Z170X-Gaming 7 (rev. 1.0)
RAM:
Corsair Vengeance LPX 32GB (4 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz (PC4-21300) C16 Memory Kit For DDR4 Systems
VGA & cooler:
Nvidia GeForce Asus Direct CU II OC 760GTX
Display:
Lenovo Led 23.8" L24q-10 IPS QHD
HDD:
Toshiba SSD - Q Series Pro - 256GB / Hitachi 500GB
Sound:
Sound Blaster Recon 3Di Genius 5.1 SW 5000
Case:
Corsair 570X Crystal
PSU:
Chieftec 750W 14CS
Mice & keyboard:
Razer Mamba 2012 "4G" / Logitech G19
Internet:
SBB 110/7 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Education 64bit
Other:
Logitech G 933 Aretmis Spectrum
Oces zolju sine? Da ga dokusuris...:d
Salu na stranu, bojim se da ce te ti rezervni delovi kostati bar ko pola tableta, jedino ako braca Kinezi imaju nesto po "nabavnoj" ceni, pa da porucis i nadaj se da te ne odere carina.
Brusil'ca mi nekako sofisticiranije deluje :D kontam da ako ne nadjem delove za njega ona ce ga i sleduje :)
Delove uvek za sve sto popravljam narucujem sa Deal extreme-a i sajtova slicnih njemu i provereno znam da carina nasa ne naplacuje nista sto ne prelazi vrednost od 70e. Sve preko toga carine. Do duse znam slucajeva gde nisu naplacivali ni preko 70e ali to su opet sve neke zavrzlame i duhovi slucajnosti koji se dese na svako malo. Cinjenica je da braca kinezi kada sam uzimao baterija za telefone i lap topove necu vas lagati bolje baterije nisam mogao da nadjem nigde na trzistu i stvarno traju boga oca. Jes da su umotane u roze papire i lilave ali briga me koje je boje nalepnica kad baterija sljakao ko nuklearka. Sitnije zamene ekrana, flet kablova, razlicitih vrsta spojnica i ostalih cuda sve sto porucim od njih je mizerno mala cena bez carine stize na kucnu adresu ili ostane u posti. Podignem i sve pase kao budali samar. Tako da bicu uporan da probam da nadjem i ekran za ovog mog vanzemaljca. A vama u svakom slucaju hvala na utrosenom vremenu i pregledu i nadam se da ste se nasmejali dobro :)
 

hedgehog

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.12.2014.
Poruka
797
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 4300 Black Edition & FX 8xxx Box poliran XD
Motherboard:
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM:
Exceleram Rippler 2x4GB @1600MHz CL9 1.5V
VGA & cooler:
XFX Radeon 5750 512MB
Display:
Dell P2417H
HDD:
WD Caviar Blue 500GB AAKS 16MB
Case:
Cooler Master Elite 334 Black
PSU:
Corsair VX450W
Optical drives:
Optiarc DVD RW AD-5240S
Mice & keyboard:
GIGABYTE GM-M6880 & CM Suppressor
Internet:
Telekom ADSL 10/1
OS & Browser:
Win7 x64 & Waterfox
Other:
Microsoft LifeCam HD-5000, Nexus 5
Pa realno tablet je bas cudo nevidjeno, ali sto se tice ekrana nije nemoguce da je ekran bar 1080p. Uostalom kod nas se Tesla tablet sa ekranom full HD rezolucije prodaje za manje od 10k, ali je zato 7 inca.
Ma Kinezi prave svasta, samo treba pogoditi pravu robu.:)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nećeš nigde naći touch za njega sem ako sam ne uzmeš pa potražiš na kineskim sajtovima... Tebi treba touchscreen jer je touch zalepljen za to staklo pa ide komplet.. Ako i nadjes, možda nadjes u kompletu sa LCD ekranom pa ce cena biti malo jača...
Sto se tice same zamene, ne bi trebala biti neki problem ukoliko imaš malo iskustva i strpljenja...


Sent from mighty voodoo magic
 
Vrh