• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Restart PC(BSOD)

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Stavi Whocrashed i klikni Analyze. Zatim Health diska(HDtune i sl), memoriju proveri sa Memtest86, kakve su temperature (HWinfo i sl)
 

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E da, zaboravio sam, kompjuter je kupljen pre 3 meseca, nov iz tehnomanije. Ne verujem da tehnomanija proda takve komponente, jer sam i pre kupovao kod njih, pa nisam imao problema. Najvise verujem ja, daje softverski problem, jer sam prvi put instalirao sistem, i drajvere sa dvda........ -_-' 8
Ne znam koliko ce trebati da radi kompjuter za te stvari koje si naveo.
 

Markonista

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.02.2017.
Poruka
298
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Novica
CPU & cooler:
Intel G4560
Motherboard:
H110M
RAM:
8 GB 2133 mhz ddr4
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1050 Ti 4 GB
Display:
LG 32" TV
HDD:
500 GB
Case:
Deep Cool Dukase V2
PSU:
600 LC Power
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastor 2
Internet:
SBB 60 Mb/s
OS & Browser:
Windows 8
E da, zaboravio sam, kompjuter je kupljen pre 3 meseca, nov iz tehnomanije. Ne verujem da tehnomanija proda takve komponente, jer sam i pre kupovao kod njih, pa nisam imao problema. Najvise verujem ja, daje softverski problem, jer sam prvi put instalirao sistem, i drajvere sa dvda........ -_-' 8
Ne znam koliko ce trebati da radi kompjuter za te stvari koje si naveo.
Koliko si platio ovaj komp?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Probaj, pa ćeš videti koliko dugo, treba proveriti ovako ništa se ne može reći. Za Whocrashed npr ~1 sec.

Drajvere ne sa Dvd-a već sa AMD sajta ili najgorem slučaju sajta ploče. Ažuriraj Windows ako nisi.

Zatim za ostale drajvere skini Driver pack, pokreni, nemoj kliknuti Configure computer automatically već Expert mode dole, i dečekiraj stavke u Software i Protection, ostavi samo drivere.
Capture.JPG
 
Poslednja izmena:

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
17.000, jer ***i ga. Imam brata na fakultetu, i moki roditelji nisu tolilo bogati da mi priuste neki od 40000+ hiljada, a i ja nisam hteo da izbijam iz dzepa, jer znam u kakvom smo stanju.

Za ovog @ilbb. Ne znam bruaz, taj memtest izgleda kao da ce mi oduzeti ceo dan. A ovo za drajvere. Znam, ucim se na greskama. Sledeci put cu najnovije sa sajta. I usput kad abdejtam drajvere, je l' moram da obrisem stari, ili samo instaliram novi?

I opet za ovaj drajver pek, ne volim ja te lrograme za drajvere, bojim se da mi ne da adekvatan, ili da mi da neki stariji, ne znam.

Ostavio sam .dmp file, ako znas da ga lrocitas ono, znacilo bi mi, da znam da nisi samo random rekao da testiram ovo.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ne moraš driver pack, ali ažuriranje Windowsa, drajvera sa sajta obavezno, vidi kako se ponaša. Ako ažuriraš drajvere ne moraš reinstalirati sistem.

Memtest neće uzeti ceo dan, možda par sati, preporuka je uraditi.

Pokreni HWinfo-Sensors, pokreni tu igru pa vidi bar max temperature, 10 minuta posla.(obavezno uraditi, ovo je najsumnjivije) Hdtune, i vidiš Health tab 5 minuta (da li ima upozorenja), skeniranje par sati.
Uradi i ovo:
SFC /SCANNOW Command - System File Checker - Windows 7 Help Forums

Ovo ti piše dump:
This is likely to be caused by a hardware problem (i ovo može da znači drajver, tako da ne brineš puno).
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Inače nije to nešto strašno za Windows, 2 puta u 3 meseca, naročito ako si prvi put instalirao, ja sam dobio na stotine, pa skoro nikad nije bio hardverski kvar.
 
Poslednja izmena:

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Prbacu sve, sem memtesta, njega cu zadnjeg, kad budem nasao vreme. E sad, veceras cu sve jednom po jednom, a oreko BlueScreen Viewa nsm poslao sliku, mozda vam i pomogne. Evo je. Au, znam znaci kako je tebi bilo xD. Nije mi problem ako je do drakvera i gluposti, ali me brine ako je hardverski problem. Jer eto, jbg. Posto kazes da sve oduzme 5-15 minuta. Evo vam slika preko bs viewa, i reci mi sta pise jos u tom .dmp. Sta pise pod BUCKET_ID valjda.?
 

Prilozi

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jesi tu @ilbb sad cu uraditi nesto pa ti javljam. Ako si tu reci da mi pomognes.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Uradi to gore navedeno i postuj rezultate skeniranja, temperature, HDtune Health tab... Kad sam tu i kad imam vremena pomoći ću:)
 

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti, na 4 foruma sam slao, slao i majkrosoftu i niko mi nije odgovorio. Sutra cu ti poslati rezultate, a imam i sliku attachanu na predzadnjem odgovoru (pre ovog pa jos jedan) pa ono, vidi mozda i tu nesto pise, ako ne skinucu sto si rekao i to je to. Ujutru stizu rezultati jer eto, tako sam u mogucnosti :D uzivaj.
 

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad radim HDD Error Scan, na Health Tabu, sve pise da je ok na status. Ovo je izbacio WhoCrashed
(Slika ispod)

Nisam azurirao drajvere jos, to cu za koji minut, kad zavrsi hdd. Kasnije cu poslati sve rezultate.
 

Prilozi

Unkovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.02.2018.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Skenirao HDD, nista, nista lode, sve je u redu s hdd.
 
Vrh